Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lyongirl
22. zář 2009

ahoj ali27 - mne tiež malý toho moc nejedol, myslím teda zeleninku a za posledný mesiac pribral tiež len 250g a dokina povedala, že to je málo, tak som zaradila aj kašu. Nemá ju ale každý deň a dávam ju buď doobeda, alebo poobede, lebo veľa mamičiek hovorí, že je na noc ťažká a deti sa budia, ale každé dieťa je iné. No ja ju dávam radšej cez deň a chutí mu. je to obyč. ryžová, asi 2x som mu do nej dala jablčko a celkom pekne sa rozjedol aj so zeleninkou. Dokonca som mu dala asi 3x aj banán a zjedol mi 3/4 z takého malého. Tiež som nechcela zaraďovať ovocko keď papal o ničom zeleninku, ale bála som sa, aby málo nepripral, lebo doki povedala, že keď nepriberie, tak prejdeme na UM a to ja zásadne odmietam, tak radšej nech priberá z toho, čo mu chutí...

rimmel
22. zář 2009

tin aky ton ,sak ma nepocujes :D :D :D :D

marsela77
22. zář 2009

Ahojte možno mi poradíte ☹ môžem dať zamraziť rozmixovaný zemiak s karfiolom?

pajinka23
22. zář 2009

berenika39 tak som dnes malemu nakoniec dala brokolicu 😝 😝 😝myslela som ze to nebude chciet ale spapal vsetko 🙂 🙂on je strasny jedak 😀 😀 a za tym vypil 100m lslivkovej stavicky 🙂 🙂Taka som stastna zemi krasne zacal papat,len sa tak zalizuje 🙂 Teras mu budem davat tu brokolicu try,as styry dni a uvidim ci sa nevyhadze,ale nemal by sa ked nemame v rodine alergie 😉

nikollette
22. zář 2009

Pajinka tak tvoj je potom jedák 😅

evinkaa
22. zář 2009

marsela77: Některé maminky to zamražují, já teda ne. Jen vím, že až to budeš rozmrazovat, tak by to mělo znovu projít varem, kvůli případným patogenům. Vyčetla jsem to na www.kojeni.net. 😉

evinkaa
22. zář 2009

Páji, Ty se teda máš. 🙂 My dopoledne pořád nejíme, uvidíme odpoledne. Večer baští malá krásně, ale to dopoledne mi zas odmítla ovoce a to ještě předevčírem ho snědla 180 g. ☹ Uvidím teda časem, třeba až vykoukne zubisko, jestli ji teda tlačí. 🙂

evinkaa
22. zář 2009

ali27: Já jsem začala dávat malé kaše na večer, zatím bez ovoce, jen tak holé a jsem spokojená. Malá spinká místo do šesti, až do osmi ráno, takže 12 hodin. Pokud ji teda nevzbudí taťka, když se hrabe do práce. 😉

pajinka23
22. zář 2009

nikollette no to on teda je strasny jedak 😀 😀 ved sa bojim aby ma jedneho dna v spanku nespapal 😀 😀

pajinka23
22. zář 2009

evinkaa a to sa moze davat do kasi aj ovocie alebo kusok zeleninky???Mozno malinkej o takom case nechuti papat 😉 😉 neboj ked bude hladna spapa 😉 Ja sa mozno prekvapim a nebude mi mali chciet napr ovocko 😲 😲 no uvidime casom oktober bude este na zeleninke,potom mu zacanem pridavat nejake mesko a nakoniec chcem zacat as z ovockom 😕

nikollette
22. zář 2009

Evinka a kolko ti váža malá?

pajinka23
22. zář 2009

evinkaatvoja malnka ma strasneksane modre ocka,som kukla do alba 🙂 🙂 🙂 To ma po kom??Take modre ocka som este ani nevidela 😅

pajinka23
22. zář 2009

boze pisem ako keby som nepoznala pravops 😀 😀 😀 myslala som malinka,a krasne 😀 😀 😀 to mam zato ze sa ponahlam 😝 😝

evinkaa
22. zář 2009

páji: Vůbec nevím, po kom máme modrý očka !!! Já mám nějaký do zelena a přítel hnědý, tak je to tak trochu záhada. 😀 O kousek výš psala některá z maminek, že do kaše dává třeba kousek ovoce nebo zeleninu, ale to já zatím nedělám. Malé chutná obyčejná rýžová, teď jsme koupili piškotovou a špaldovou, tak budem zkoušet. Přidávat jí do toho zatím nic nebudu.
nikollette: My jsme hrozní drobci, právě proto to její nepapání trochu prožívám. V půl roce jsme měli jen 5,85 kg, což je fakt málo. ☹ Snad to pomalu začnem dohánět. Narodila se 2,780 kg.

ali27
22. zář 2009

lyongirl, a aku kasu mu robis? kupujes hotovu, ci varis? ta co je hotova, co len prismiesas vodu, tak je sladena? dnes to vyskusam s tou kasou...

rimmel
22. zář 2009

baby toto je super stranka kde najdete vsetko co potrebujete vediet 🙂 naozaj vsetko

je ale v anglictine 😕

http://www.wholesomebabyfood.com/solidfood6to8m...

ali27
22. zář 2009

evinkaa, tak to mas anjelika doma, ked tak pekne spi. ja neverim, ze to nasmu spanku az tak prospeje, kedze teraz ma obdobie, ze sa budi aj kazdu hodinu len aby sa prisala. ale nie od hladu 🙂 ale tak mozno pospi zopar hodin vkuse, to by bol uspech.

lyongirl
22. zář 2009

ali - ja som kúpila Sunarku nemliečnu ryžovú kašu. Doma som si ale všimla, že je v nej vanilín, sú mamičky, ktoré by to dieťaťu nedali, ale ja už nie som taká prísna ako pri prvom, je ho tam totiž mizivé %, možno preto Rišenovi tak chutí. Sladká nie je, ale po vanilke krásne vonia, podľa toho som prišla na to, že v nej je... Pri staršom som dávala len ryžovú nemliečnu a zarábala s vodou, lebo som kojila, teraz som kúpila tiež nemliečnu, ale nakoľko malý málo pribral, tak mu ju zarábam s UM, ale naďalej kojím. Niekedy mu ju dám samotnú, niekedy s jabĺčkom, môže tam ísť samozrejme aj iné ovocie, alebo výživa 😉
Sú ale kaše, ktoré sú len čisto ryžové, bez vanilínu a bez akejkolvek prísady...

A ináč malý mi pekne prespal skoro celú noc, papával 1x niekedy 2x a už to je aj 4x ☹ Myslím, že to nie je o hlade, lebo prvému synovi som dávala kašu na večeru a aj tak sa kojil každú 1,5 hodku, takže viem, že kašou to budenie určite nevyriešim...

lyongirl
22. zář 2009

a dnes ma napadlo, že boli sme kupovať malému nejaké hotové jedlá, že keď už bude jesť všeličo, tak sa nám zídu na cesty a skoro ma porazilo, od 8 mes. v jedle rajčina, paprika, cibuľa, zeler, dokonca huby 😕 😕 😕 a ryba....
som rada, že žijem na SK a vie,m že toto pre dieťa do 1 roka nie je prospešné....

borkax
22. zář 2009

a nielen to. v hippke dokonca sol... ja pouzivam tie od 4.mesiaca, pritom uz mame 8,5 mes.

rimmel
22. zář 2009

lyongirl..kebyze to nieje dietatu prospesne, neni to v tych jedlach..musi to predsa prejst normami.....

tieto veci inac kludne moze papat...od 8mesiaca. 😉

nikollette
22. zář 2009

Borakax, hej, sol v Hippke je, ale v akom množstve? V minimálnom.. ja som tie jedlá chutnala, a sol som ta necítila..

presne ako píše rimmel, podla mna tie jedlá musia prejsť určitými normami 😉

lyongirl
22. zář 2009

tak potom nechápem, kto tie nomy robí, ak je na všetkých slov. stránkach písané, že toto do roka eeee

a od 8 mes. mu to určite nedám!!! Nedám mu predsa to, čo X pediatrov neuznáva za vhodné do roka...., preto som aj napísala, že som rada, že som na SK, lebo inde sa strava tak nerieši, tak ako aj materská je oveľa menej atď. Na SK sú aspoň ústretoví bábatkám a mamičkám, čo o iných krajinách sa povedať nedá...

rimmel
22. zář 2009

nikollette no hura aspon dakto! 🙂

ja fakt nechapem dakedy odkial niektore mamicky beru taketo info ze rybe nie napr..rybu (urctite druhy len) ma papat uz od 6.mesiaca...

rimmel
22. zář 2009

lyongirl nezabudni ake konzervativne slovensko je 😉

v inych krajinach maju pediatri rozdielne nazory a aj tie si treba vypocut a potom si spravit nazor..😉

lyongirl
22. zář 2009

😉

tak mám svoj názor že to nedám 😉 😉 😉 , veď mu to neutečie....

lyongirl
22. zář 2009

a aké ryby od 6 mes. sa môžu? 😕

a huby sa podľa vás môžu tiež? Ja viem, že to % je v poháriku malé, ale to fakt huby? Skoro mi oči vypadli jak som to čítala. Veď tie sú ťažké na žalúdok aj mne, nie to ešte malému mimču...

shaula
22. zář 2009

Nikollette - normami ano, ale na obsah škodlivin typu dusičnany apod. Už se nezkoumá vhodnost složení vzhledem k věku ☹

Lyon - já jsem ryby dala poprvé až po roce (ale osobně si myslím, že některé druhy našich sladkovodních ryb by snad moc neuškodily 😉 ), houby ještě neměli vůbec a ani dloooouho mít nebudou...

Rimmel - lepší konzervativní než zbrklé 😉

rimmel
22. zář 2009

shaula ano to mas pravdu... 😀

ali27
22. zář 2009

tak som nepochodila s kasou... ☹ mala to vobec nechcela, pricom to bolo take dobre... dufam, ze to bola len reakcia na nieco nove a postupne sa to zlepsi. chceli vase deti kasu hned alebo az postupne?