Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

palomka
14. říj 2009

jasne myslela som ztok. nejako mi stale ide na jazyk bielko. my ako alrgici ten bielok asi nedame dlhsie 😒
a tiez papa pekne 3 dni a potom uz nechce len mlieko. proste asi im treba menit papanie ale zasa nie vsetko im je po chuti...nasa aj celkom lubi cestovinky. samozrejme nevajecne. a zeleninu nechce, ani presni davku...tak jej asi budem robit take pomazanky na chcelbik. aby aspon nieco papala. som si myslela a aj som sa tesila, ze kedy uz budeme prikrmovat a aha ake to je tazke. niektorym babatkam to ide jedna radost a ine ako spekuluju. ale zatial je aj tak najdolezitejsie prave mliecko v tomto obdobi. a mysleim, ze ked priberaju tak je to este v pohode.

breslerka
14. říj 2009

Lyongirl, ake myslis kase z DMky, tie od babylove, ci Alnatura?

lyongirl
14. říj 2009

pri prvom som mala od Alnatury, ale teraz možno vyskúšam aj Babylove, v tých zatiaľ nemám prehľad, síce včera sme v DMke boli, ale MM ma stále poháňal, nič som si nemohla pozrieť 😠

tin007
14. říj 2009

ahojte, ja som tiez pozerala kase v dm - znacku babylove aj alnatura, vyber aj ceny dobre (ale zatial mam zasobu z bioobchodu - no kase nie su bio, napr. ovsenu, kukuricnu, pohankovu, viaczrnnu), vzdy dam do kase surove ovocko (alebo trochu podusene slivky) a maly to pekne papa

miskachrumka
14. říj 2009

som tu!mali drieme tak som rada sme sa hrali taky je krasny ten jeho smiech 😉
ale to sem nepatri a ano davam kasu niekedy raz denne inikedy 2denne 😉

pajinka23
14. říj 2009

miska aj ty kupujes kasicky od hipp??Ja ked dam kasicku tak raz za cas aj to len hipp lebo tie sjavascript:addEmoticon('😝','vBody')a mi zdaju naj...Na sunarku znacku som zanevrela ked mal mali vtedy problemy s kakanim 😝 😝 vsak vies po sunare???A tieto hipp kasicky obsahuju aj probio kulturu 🙂 🙂

lyongirl
14. říj 2009

no neodstavila som ho až tak nasurovo, aj keď neskôr mi ho bolo ľúto, ale ja som bola fakt taká vyčerpaná, že som nevládala. jednoducho, keď sa v noci zobudil, tak som mu dala vodu, alebo som za ním poslala MM a ten ho pestoval. Keď plakal, že nič nezaberalo, tak som ho nakojila, lenže ako som ho tak šálila tou vodou, tak sa mi postupne prestalo tvoriť mlieko a malý začal po nociach plakávať a to naozaj od hladu a kým som na to prišla, tak MM nebolo, tak som skúsila UM a on chudáčik sa s ním išiel zadrhnúť. Bola som potom nešťastná z toho, že už nekojím, ale vedela som, že som spravila ja blbosť a doplatila som na ňu. Teraz sa snažím kojiť kedykoľvek si malý vypýta a dúfam, že budem čo najdlhšie...

breslerka
14. říj 2009

No ja asi teda este vyskusam od Hipp a Alnatura.Boze baby aj vam sa stava, ze babo normalne papa obed a raz za cas reve po vyspati na obed ako tur, lebo chce prsnika potom uz nechce obed?No mne sa to prave stalo, jooooj, to som myslela, ze obedy su uz v suchu...asi to pocasie tak na nu posobi

pajinka23
14. říj 2009

baby a teke nieco ako nejake bylinky sa mozu pridavat babu do prikrmu?? 😉

shaula
14. říj 2009

Pajinka - ty je ještě radši nedávej, je ještě moc malý... Ale později klidně petržel nebo jiné čerstvé bylinky. Já s nimi moc vařit neumím, tak jsem je nedávala 🙂

pajinka23
14. říj 2009

shaula mas krasne deturence kukla som albumik 🙂 🙂 🙂 🙂 Ani ja velmi bilinkam neverim,radsej nech ma mali neochutene ovocko a aj zeleninku to ma zdrave 😉 😉 😉 velmi mu chuti vcera a dnes sme skusili hrusticku..bala som sa ze ho bude naduvat ale vsetko je ok a strasne mu chutia vyborne mi konecne kaka...Zistila som ze spenat,hruska a na udivenie aj mrkvicka mu zrieduje stolicu tak je supeeer uz dlhsie sme nepouzili rr 🙂 🙂 🙂

aponchie
14. říj 2009

dnes v noci 5x kojo 😲 😲 rano plinka nevydrzela a pustila curanky mela snad pres kilo..jak to udelat aby pres den se vic naducala a nedopijela se po nocich? 😖

breslerka
14. říj 2009

aponchie a urcite je hladna?Nie je iba smadna?Mozno je smadna z vecernej kase ak davas, ta moje je na tom takto...inak je aj tak strrrasne casto hore, ale uz ani nepila, len dudkala, ale odkedy som dala kasu, tak hlce

aponchie
14. říj 2009

a to mam prave jak poznat? 😲 ja nevim..ted sem ju treba kojila a pila 4minuty a tahala o zivot grcla si a jeste vyblinkla takze prepita..ja prave jen kojim nedavam nic zatim tak mi to prijde divne

breslerka
14. říj 2009

Aha, ty este neprikrmujes vsak?No mne sa teda v 5.mesiaci zacala budit este viac, vraj to deti od 5. a 6.mesiaca robia

lyongirl
14. říj 2009

aj mne to tak malý začal robiť. pekne papal 1-2x v noci a teraz už aj 4x 😒

lyongirl
14. říj 2009

a niekedy fakt len cucne a už sa točí na bok aby spal ďalej 😠 , samozrejme v mojej posteli 😀 😀 😀

breslerka
14. říj 2009

presne ako u nas:O)))ale to je ten lepsi pripad.....dakedy je nervozna, ale urcite je to z kasi, inak si to neviem vysvetlit.Horsie je ze mne sa stane, ze ked sa mala v noci zobudi a zoberiem ju z postielky k sebe (lebo vecer krasne sama zaspava v postielke bez placu...cez den iba v pohybe a pohyb musi byt cely cas), tak sa dakedy tak preberiem, ze mala zaspi a ja nemozem...totalne mam naruseny spankovy rezim.DES

lyongirl
14. říj 2009

tak môj spánok je tiež hrozný, ja som sa poriadne nevyspala odkedy som otehotnela s prvým synom a neviem, neviem, kedy sa konečne vyspím a to tak, že lahnem a zobudím sa až ráno a vyspatá. Lebo môj spánok je totálne trhaný, o každom pohybe detí viem a ráno vstávam dolámaná... ☹

breslerka
14. říj 2009

Aj ten strasi syncek sa ti budi stale, lyongirl?Inak ja neviem, co je dnes malej, ani papat nechce, stale place, nic ju nebavi, nezda sa mi ale ze su to zubky, neviem, ci to nie je separacna uzkost, akurat teraz citam o tom

http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=1&t=89377

A kedze som taka unavena, tak uz fakt nevladzem, hocico jej ponuknem, ci hracku ci jedlo, furt ruci, pomoooooc

aponchie
14. říj 2009

tak driv spala v postylce treba do 1-2v noci pak sla po kojeni mezi nas kvuli me pohodlnosti a lip se vyspim ..ted vubec mele se budi se a vcera v 23h totalne probrana prskala smala se no usnula ale sli sme za ni chrapat a mlela se desne prej i tim ,ze se nauci neco noveho a ona se ted posl.3dny silene pretaci takze mozna spracovava den buhvi

breslerka
14. říj 2009

aponchie akokeby si o nas pisala, s tym si asi nepomozes

lyongirl
14. říj 2009

nie, starší sa nebudí, ale... máme len 2-izbový byt, čiže v 1 izbe spíme všetci a máme to vyriešené tak, že na manželskej spím ja so starším synom, z jednej strany manželskej je postieľka a z druhej strany váľanda na ktorej je MM. Čiže ja mám z každej strany jedno dieťa a starší syn stále v noci cestuje po posteli a vačšinu noci spí nacapený na mne a to ho stále len posúvam a on za 2 min. je aj tak pri mne, no hrôza... 😀 😀 😀

aponchie
14. říj 2009

ja to vidim na vetsi postel leda 😀

breslerka
14. říj 2009

Boze klobuk dole lyongirl

breslerka
14. říj 2009

Lyongirl, obnovila som temu ako zabavit miminko, kedze mame rovnako stare babatka, mohla by si inspirovat 😉

ava
15. říj 2009

jen k tématu na chvilku -syn má 5 a půl měsíce a je plně kojený. V noci se budí co 2 hodiny - kojím. Moc se nevyspím. Myslíte, že se budí hladem, brzy bude mít půl roku a začneme s příkrmy..chtěla jsem plně kojit déle, ale obávám se, že budu muset začít přikrmovat už brzy. Jak se projeví to, že má dítě hlad? Mléka mám dost, v tom problém není, díky

tin007
15. říj 2009

ava pribera ti? prospieva? plakava od hladu (to je taky zalostivy hlad, taha ta za vystrih...)? ak pribera a inak je spokojny, staci zacat s prikrmamy az od ukonc. 6. mesiaca. to jeho budenie moze byt zaciatok tzv. separacnej uzkosti, jednoducho ta potrebuje mat pri sebe, upokojit sa a to ide najlepsie na prsku

shaula
15. říj 2009

Na separační úzkost mi to připadá příliš brzo... Ta se objevuje obvykle až tak okolo 10 měsíců.

tin007
15. říj 2009

shaula moj tym trpi uz od 5 mesiaca a ked ho vezmem z postielky k sebe, hned spi lepsie (menej sa prehadzuje) a dlhsie. napisala som mozno to je zaciatok...