Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aponchie
12. lis 2009

katty mozna se jedna o rustovy spurt ,ale to je naprosto normalni u kojenych deti nektere se budi na kojo co 4hodky u nas co 2-3hodky v noci kojime ted po hodine a tim,ze spi s nama me to ani nijak nevadi vyspim se..ma rustovy spurt do toho zuby takze sebrat ji prso a dat ji ted vodu neni nejlepsi napad

dadule4
12. lis 2009

lily a co dáváš - nutrilon, bebu? náš klučík pije nutrilon, ráno okolo 8 vypije 210ml, okolo jedenácté má obídek - celou skleničku, právě dneska mrkev a brambor ( babička nakoupila zásoby skleniček tak zatím zpracováváme je) zapít to vodou nebo čajíčkem ani náhodou, to prská všude okolo sebe, vyžaduje jen to mlíko. anebo neumí nebo nechce pít nic jinýho než to mlíčko. po obědě vypije ještě tak 120 ml. okolo třetí a pak šesté hodiny po 210 ml, pak jde spinkat,většinou se vzbudí okolo půlnoci, to má 180ml ale někdy vydrží spinkat i celou noc, takže okolo těch 1000ml Um za den vypije - to je asi hodně co? dneska odpoledne zkusím dát tu přesnídávku a zapít vodou, ale to pochybuju že jí bude pít

ojo
12. lis 2009

tak holky, já dneska poprvé malýmu vařila zeleninovou polívku a dopadlo to katastroficky ☹ dala jsem tam mrkev, celer a brambor a vůbec to nechtěl...zkusila jsem mu do toho přimíchat trochu ze skleničky, co papal včera a stejně to nechtěl 🙄 no chuťově to bylo spíš bramborový a hodně tekutý, tak možná proto... 😝

zkusím příště víc mrkve a spíš udělat pyré..no snad to vylepšíme, páč pořád mu kupovat skleničky nechci 😖

rimmel
12. lis 2009

ojo, vela ludi zo sr sa mi cuduje ale ja som polievocky nidky nedavala...zacinala som s pyre a teraz uz papame pekne hrukovite pyre ci dokonca cestoviny mierne vidlickou rozmackane...ale polievka ja si ani neviem prestavit ako byt ako mal jest..tu vodu a tam potom zemiak v tom ...:D

sprav mu pyre z mrkvicky, zeleru a hrasku 😉 uvidis ako sa bude zalizovat 😵

moda08
12. lis 2009

ojo
celer by se do roka neměl, je to alergen, já přidávám petržel, to jídlo pak pěkně voní
no jo, jsou to syčáci, už si umí vybírat 😀

bibi1711
12. lis 2009

Ahojki,
mam polrocnu dcerku a zacali sme s prikrmami. Mala uz mrkvicku a zemiacik a zajtra by som jej chcela dat mladu cukinu. Mam ju uvarit aj so supkou, alebo bez?
Dakujem🙂

moda08
12. lis 2009

ahoj bibi, já malýmu dávám cuketu bez slupky, přijde mi to lepší 😉

rimmel
12. lis 2009

bibi radsej zatial bez supky tazko je stravitelna

aponchie
12. lis 2009

hipp ma akce 2+1

paola.o1
12. lis 2009

ahojte , ten celer by som ani ja nedavala, nas dr. dokonca povedal do troch rokov ziaden zeler! ze je velmi velmi alergenny, moze sposobit nejaku alergiu do buducnosti. a neviete niekto ako je to s kozim syrom? v roku uz by sme ho mohli?

ojo
12. lis 2009

holky, já myslela petržel....vždy se mi to plete 😅 oba jsou bílé, že?? já mám mraženou zeleninu ze zahrady a vybrala jsem mrkev a petržel 😉

no i když jsem četla jeden recept na oběd pro mimi a bylo tam psané, kořenová zelenina...což bych pochopila, mrkev, petržel a celer 😒

rimmel a nezlobí ten hrášek?? 😅

rimmel
12. lis 2009

ojo vobec...ale ono ked aj daco varim nedavam tam kopec 😉

ojo
12. lis 2009

a dáváš tam třeba brokolici?? 🙂 chci mu teď začít sama vařit a zase nechci aby jedl 7dní totéž 😅 vůbec nemám nápady 😕

rimmel
12. lis 2009

s brokolicou pockaj do 8m 😉 skus tekvicku, mrkvu, zemiak ...a taketo 😉

shaula
12. lis 2009

Nesmysl, brokolice se může dávat hned od začátku, na rozdíl od květáku není nadýmavá.
Znovu opakuji - http://www.kojeni.net/prikrmy.php - krásné tabulky s doporučenou dobou zavádění jednotlivých druhů potravin 😉

rimmel
12. lis 2009

shaula ja mam zase svoje zdroje tak ako kazdy ma svoje 🙂

shaula
12. lis 2009

Jenže Ojo žije v ČR, tak předpokládám, že se bude řídit spíše českými doporučeními než anglickými 😉

rimmel
12. lis 2009

no sak ano, ako ona chce ja som len vyslovila moj nazor, nik nemoze povedat ze to co ty hovoris je nespravne tak ako to co ja hovorim je nespravne 😉

shaula
12. lis 2009

To máš pravdu. Akorát že jsi nezdůvodnila, proč by se brokolice neměla dávat... Není nadýmavá, není alergen, tak není důvod ji nedávat... 😉

rimmel
12. lis 2009

http://www.wholesomebabyfood.com/broccolibabyfo...

sposobuje vetry a moze byt tazko stravitelna 😉 odporuca sa zacat davat 8-10m.

lucia375
12. lis 2009

Ja davam brokolicu od 5 mesiacov a nemali sme zatial ziadne problemy. Barborke velmi chuti a je zdrava. 😉

rimmel
12. lis 2009

jasne kazdy nech da kedy chce, ja som cocku davala skoro a nemali sme ziadne problemy 🙂 len pre mamicky co chcu vediet kedy je vhodne pisem ze od 8m. 😉

katy2
12. lis 2009

mne dr. vravela, ze brokolicu kludne mozem davat, ze ovela menej nafukuje ako karfiol. Treba davat len ruzicky, nie stonky (tie trosku nafukuju) A to ma mala 5 mesiacov...

fifa79
12. lis 2009

katy2: já dávám brokolici od zavedení příkrmů a malýmu moc chutná

katy2
12. lis 2009

keby aj nasej chutilo 😔 pri papani je to tazky boj, zatne pusu a hotovo.... ale kasou ju nestiham krmit, tu papa v pohode.... 😖

emanka
12. lis 2009

baby, každá potravina pôsobí inak na každého človeka, jednému robí zle, druhému nie, takže sa zbytočne hádate 😀
keby sa to nesmelo dávať, tak by pravdepodobne nepísali od ukon.4.mes (myslím na hotové v pohárikoch)

a ešte jedna rada, tú mi dala naša dr. - riaďte sa iba jednou knihou !!! Nečítajte jedno cez druhé, lebo budete mať v tom chaos, každý píše niečo iné.... 😀

fifa79
13. lis 2009

emanka má pravdu.V každé knížce je to jinak.Taky se řídím jen jednou.Četla jsem jich víc, ale myslím,že mě to jedině zmátlo.

rimmel
13. lis 2009

ja zase citam z viacero zdrojov a ked sa vo vacsine z nich na niecom zhodnu taksi poviem ze to musi byt tak :D

ava
13. lis 2009

emanka - kdyz vidim, na jakych potravinach je psano od 4.mesice, tak ziram - napr.nase Sunarka - obsahuje curk, lepek apod. Nadhera. Nenechavam se napisy zmast, je treba cist slozeni...
navic se doporucuju u kojenych deti k udaji na lahvicce pripocist 2 mesice, tj.je-li psano od 4.mes, je to vhodne od 6.mes.
Brokolice je jiste plna velmi cennych prvku, nicmene zkousela jsem ji a vysledek byl proprdena noc..

aponchie
13. lis 2009

brokoli a kvetak nedavam..beru porad sklenicky od 4m a bez masa a to to zkousime druhej nebo treti tyden ma ty sklenicky tri na tyden prvni lzicky tak to je uplne zanedbatelne..taky cumim co se dava detem tak brzo za prichute na kasickach 😝 maso zacnu davat pristi tyden to bude mit konec6 zacatek7to mi prijde vhodne