Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

dm1
27. lis 2009

hoogy tiez som dnes dala prvykrat zemlicku do ruky a nechcel mi ju vratit pekne to kuskal drobec maly. aj v mama a ja je teraz o tom pisane ze lepok medzi 6 a 7m

aponchie
27. lis 2009

jak vam probuh jedi pecivo v 6mesicich?si to neumim predstavit 😀 me mala sotva sedi v sedacce ve vajikcu 😀

emanka
27. lis 2009

aponchie, aj moja 😀 a mne sestra kúpila tie piškótky nestlé a ja že, ona také ešte nesmie a ona že, to sú od uk.6.mes., ale ešte jej ich nechcem dávať, ale keby som aj chcela, tak si ju neviem vôbec predstaviť, ako by to cumľala a prehltala 😀

dm1
27. lis 2009

ja som tiez najskor este nechcela davat lepok ale uz som citala z viacerych zdrojov ze lepok sa ma davat teraz skor a kojenene ze medzi 6 a 7m najneskor a kedze mame za 3 dni ukonceny 7m tak sme dnes skusili. dali sme zemlicku do roky v lehatku samozrejme kde aj papava kedze este nesedi a zuzlal a pritom si aj odskusoval. nas ma totiz 6 zubov uz takze ma cim

emanka
27. lis 2009

dm, že 6 zubov, ja odpadnem 😀

dm1
27. lis 2009

emanka aj ja som skoro odpadla ked som ich videla. za dva dni nam vysli teraz 4 zuby a 2 uz mal dlhsie predtym. tak to je aj na kona vela to moje chudatko sa takto trapilo. ale na moje pocudovanie vobec nemal problemy papat ani zeleninku len si z mojho prsa urobil zive hryzatko a aj som si pri kojeni poplakala 😒 ale uz je to lepsie

emanka
27. lis 2009

chúďa malé, naša má jeden a zdá sa mi, že jej pôjdu ďalšie, tak som zvedavá...tak to je chlapisko, že to vydržal 😀 a samozrejme aj ty 😉

barbie1985
28. lis 2009

dm1 to myslis vazne ze ma sest zubkou?? 😲 😲 😲 Tak to mojma sest a pol mesiaca a nema este ani jeden a ani naznak ☹

racica
28. lis 2009

Ahojte, moja mala ma 8 mesiacov a tiez este nema zubky. Zevraj cim neskor idu tym lepsie, ze dlhsie vydrzia. Zatial jej pecivo davam len tak ze odstipnem z rozka a dam jej do ust. Prikrm mi zacala pekne papat az po 2 tyzdnoch od zacatia. Treba byt trpezlivy a aj ked papa dieta zle ze ho treba chvalit a povzbudzovat.

Chcem poprosit ak je tu nejaka mamicka zo Ziliny ci nepozna dobre studio kde by som mohla dat nastrelit malej nausnice. Dakujem za odpoved.

dadule4
28. lis 2009

ahojky všem, mám dotaz ohledně přidávání masíka. zeleninku náš malej baští moc pěkně, ráda bych mu už přidala nějaké maso, vím že může hovězí, kuřecí, telecí, všechno jen líbové, ale když jsem se na to ptala dr. tak mi řekla, že jen maso z domácího chovu...a když nemám tu možnost, tak jedině skleničky. radši si ale baštu pro něj připravuju doma, už z toho důvodu, že třeba skleničky hipp obsahují sůl a to už od ukončeného 4. měsíce.. poraďtě prosím, taky vaříte z normálně koupeného masa, nebo raději jen ty skleničky?

momin
28. lis 2009

dadule4 ja kupuju normalne maso u reznika!! kdyz se poradne uvari nemuze se nic stat!!!
A k tem zoubkum..my nemame taky jeste ani jeden.... 😀

hoogy
28. lis 2009

dadule no ja by som rozhodne radsej varila doma ako kupovane,aj ked nemas moznost domaceho masa. my mame domace zajaciky od svokra,ale ostatne maso kupujeme z takej farmy. je to ako predaj z dvora. skus zistit ci vo vasom okoli nieco take nie je. na SR sa to zacina teraz rozmahat a tie kurence su ine ako kupovane. inak neviem ci si doktorka mysli,ze do kupovanych veci davaju domace maso? 🙂

dadule4
28. lis 2009

taky jsem toho názoru jak vy, hoogy, asi si to dr. opravdu myslí, jinak by mi nemohla říct takovou blbost 😀
a fakt si to radši uvařím doma a přesně vím, co tam mám.. a ještě se chci zeptat jak masíko nejlíp rozmělnit, dala jsem to do robota a nasekala nadroboučko ale nebylo to úplně najemnou a malej se z toho nějak dávil. ale třeba to chce u něj zvyk

aponchie
28. lis 2009

nemame ani jeden zub 😖

lamarika
28. lis 2009

Už měsíc přikrmujem, ale stále se nám nedaří nahradit odpolední kojení. . . 😒 Vyřené jídlo nechce, takže zatím kupujeme. Skleničku dojí tak, tak (většinou poslední dvě žličky ani nechce), ale pak se ještě dožaduje prsa (i když dostane napít) a láduje se jako by nic. . . Nejste na tom některá podobně? Pokud mu pak ještě nedám prso, tak má ještě hlad, ale nic jinýho než mlíčko nechce. Prostě se toho kojení né a né vzdát, radši sní míň příkrmu 😠

matja
28. lis 2009

dadule, súhlasím s dievčatami, ak nemáš možnosť zohnať si mäsko domáce alebo z biochovu, tak kupuj z obchodu. Ale skús sa poobzerať napr. na nete alebo sa opýtaj nejakých mamičiek v okolí, či nie sú niekde nablízku eko alebo biofarmy, možno len o nich nevieš. S čím by som zo začiatku bola opatrná, je kuracina. Kupovaná kuracina nie je vhodná pre detičky, kurence sú štopané antibiotikami a hormónmi. Kupovaná morčacina je zdravšia, morky nie sú chované tak nezdravo ako kurence.

iinuska
28. lis 2009

lamarika, prso je len prso.To chce cas 😉 Ked mu chuti tak preco nie?

lamarika
28. lis 2009

Já jen že všude čtu, že za 3-4 týdny po zavedení příkrmů bych měla odbourat jedno kojení a nahradit ho příkrmem. Tak mám strach jestli tím, že mu ještě to prso dám a malej se dopapá nedělám něco špatně. Mám takovej dojem, že se toho prsa nebude jen tak chtít vzdát 🙂 😉

matja
28. lis 2009

lamarika, určite to nerobíš zle, môj názor je, že pokiaľ si vyžaduje stále prsník, má na to nárok a dopraj mu to 🙂 Môj malý v 7. mesiacoch tiež pil po obede MM z oboch prsníkov. Vôbec som naňho netlačila a postupne ho to prešlo 😉

lamarika
28. lis 2009

matja děkuju. Taky právě ještě malýho dokrmuju z obou prsů (kojím tak normálně). Ale to víš, babičky se už do mě navážej, že by mu to mělo stačit a do toho všude ty články, že bych už měla nahradit to jedno kojení, tak už jsem si říkala jestli to opravdu nedělám špatně. Taky si myslím, že jednou ta doba kdy bude chtít jenom příkrm přijde 😉 Však tam jsou takový mňamky a mlíčko je skoro pořád stejný. Jen kdyby se mi ho ještě podařilo donutit papat domácí a né kupovaný, tak bych byla šťastná jak blecha, ale to taky jednou přijde 🙂

hoogy
28. lis 2009

dm ani som si neprecitala predchadzajuce veci co si pisala. no my este nemame zub maly si to len tak cucka a ked si chce "odkusnut"tak silno pritlaci dasienka k sebe a taha 🙂 nas maly sedi uz dlho takze my s tymto nemame problem.
lamarika: neboj urcite si casom odvikne. nas maly najprv tiez chcel mlieko,ale potom sa mu grckalo ved sa prejedol 🙂 a potom ked dojedol prikrm som ho zdvihla zo stolicky sli sme sa umyt tym sa zabavil,uvedomil si ze je plny a po par razoch sa nam podarilo uplne prestat s mlieckom. my sme na UM takze mozno je to troska ine,ale mozno ti pomoze toto.

aponchie
28. lis 2009

ja jak to ctu je to porad to same..i me druhe dite ma radsi prso..kdybych davala od narozeni nutros nemela bych asi problem,ale deti co jsou vyhradne kojene to prso jen tak nepusti a stejne bych pocitala s tim dokojovanim do 10-12mesicu me Terka po kazdem dokrmu se normalne napila a prej nesmi a nema to delat a jine zvasty a to ji mam jako nedat kdyz to chce?neni to sladkost takze proc ne me to nevadilo takze ja tento boj neboj kaslu tak chce prso ma ho mit..posledni dva dny jsme zkusili k polednimu prikrmu dat dopo ovoce to des teda mala upela kakala jak diva brisko ju bolelo takze neee nebudeme to delat nechape tu sklenicku v poledne +kojo a kaslu na vsecko pockam treba dva tri tydny pribejva normalne za psoledni mesic kojeni 400g takze ocividne netrpi jen se neumi srovnat naraz s tolika novejma vecma je asi ciltivka jak mi rkela tak lamat to nebudu

lamarika
28. lis 2009

Tak já jsem ráda, že na tom nejsem jediná takhle a jak vidím, tak to bude asi normální 😉 My nabrali za tři týdny 500g, ale malej fofruje s přibejváním už od narození. . . Sice během 5. a 6. měsíce nabral jenom 60dg (což nevadilo protože už měl 9kg a hlady netrpěl, protože nehubl), ale od tý doby co jsme začali přikrmovat nám zase zvesela přibejvá 😀

mata222
28. lis 2009

ahojte, zajtra bude mesiac, co sme na zelen.prikrme na obedik. dnes sme skusili aj nadrobno pokrajane kur.masko, nespapal toho tak vela ako zeleninku, ale aj tak som spokojna, ze mu nevadilo, ze to nie je prepasirovane 😉 chcem sa spytat, ci vadi, ked dalsi prikrm-ovocny, budem podavat az vecer? nam to nevychadza casovo 😒 u nas to vychadza takto: 5:00 UM, 9:00 UM (tu uz ocakava mliecko a hned ide spinkat), 12:00 prikrm, 15:30 UM (tu je akurat po spinkani, tiez ocakava mliecko 🙂 ), 18:00 tu by som podavala ovocko a 20:00 UM pred spanim. Skusali sme aj kasu o siestej, ale dost grckal a potom nevypil pred spanim papanie, tak sme kase vysadili. co si o tom myslite? sestra maleho kojila, tak nemozem 😅 pocuvat jej rady, je to ine ako s UM..

matja
28. lis 2009

mata, ja síce dojčím, ale nevidím v tom problém, aby si si to takto zvolila. Časom sa vám určite zmení spánkový režim a ovocie budeš môcť presunúť na desiatu alebo olovrant, aby si mohla zaradiť teplú večeru.

petreva
30. lis 2009

LAMARIKA, též se k vám přídávám...my baštíme od 6,5měsíce a při obědě si prso stále žádá. A to tak, že začne normálně baštit, vyloženě se na to těší, je to samý ham ham...dá si pár lžiček azačne se šmudlat, kňourat...voda nepomáhá prostě chce prso, když hod ostane, napije se a povětšinou sní svojí dávku. Taky si říkám, že je "závisláček" a abychom se to odnaučily 😕 Snad to taky nedělám špatně, už mě to též napadlo 😅

miluska.h
30. lis 2009

mata, aj my takto fungujeme.... masovo - zeleninovy prikrm ma na obed a ovocie okolo 18,00 hod. v ostatnom case UM.

pilotkaanetka
30. lis 2009

Ahoj holky jsem blbá nebo je to normální když jsem začala dávat malej papat mrkvičku moc ji chutná dala jsem ji jí včera a dnes necelé 2 lžičky a jsme od začátku na nutrilonu neměla jsem mlíko ☹

kristufka
30. lis 2009

Zdravím všechny
Lamarika + petreva - i já bych se k vám do partičky ráda přidala. Taky chce naše malá radši kupovaný, ačkoliv se snažim jí vařit, ale vidim na ní co jí víc chutná. Jenže u nás je problém o něco větší, už to je přesně měsíc co jsem začala přikrmovat, chutná jí, ale nesní ani čtvrt skleničky (malý). Sní pár lžiček a pak přesně co popisuje petreva, chce prso. Tak jí nakojim, pak teda ještě zase jí. Ale vážně, nesní ani čtvrtku. Dnes měla na dně jen k tomu kde začíná ta etiketa a snědla to. Bylo to nejvíc co kdy snědla. Docela se tedy začínám obávat, všem Vám tak krásně papkaj 😅

pilotkaanetka
30. lis 2009

jo a taky kdy ji můžu toho dát víc než jen 2 lžičky protože by spapala daleko víc prostě ji to chutná 🙂