Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lamarika
8. pro 2009

tak u nás se první lžička zvrtla v první skleničku 😀 😀 😀 Dala jsem mu dvě lžičky a pak mu to chtěla vzít, ale začal se vztekat, strašně mu to chutnalo. Takže jsme krom asi dvou posledních žliček spapali celé. Naše doktorka to předvídala, protože je malej velkej jedlík a váhově je jinde než většina dětí. Rovnou mě upozornila, že malej asi s ní celou skleničku a ať si z toho nic nedělám 😉

aponchie
8. pro 2009

nevite kde je ted akce na sklenicky hipp?

vieraj
9. pro 2009

ahojte, chcela by som sa spytat, ci davate 8 mes. dietatku plnotucny jogurt - pediatricka mi odporucala davat okrem ineho aj jogurt. ale tam je kravske mlieko ,nie? dik za odpoved

evinkaa
9. pro 2009

vieraj: Já jsem začala dávat jogurt od 8. měsíce, bílý (např. Holandia), zatím jsem nedávala ochucený. Malé chutná jen tak nebo tam přidávám čerstvé ovoce nebo přesnídávku.

ojo
10. pro 2009

tak Tomášovi je zítra 7. měsíců a myslela jsem, že bych mu mohla zkusit už dát jogurt nebo pribińáka nebo pudink...co myslíte??

rimmel
10. pro 2009

joj ojo ziadny pribinacek obsauje tvaroh uz sa to tu dakde rozoberalo..daj mu iba obycajny jogurt biely plnotucny 😉

ojo
10. pro 2009

rimmel...aha 😕 ..no vidíš, to mě nenapadlo, že pribiňák je s tvarohem 😅 ten se může od roka, že?

rimmel
10. pro 2009

hej tusim od roka 🙂

ojo
10. pro 2009

já mu totiž dávám před obědem na sváču přesnídávku nebo doma rozmačkané ovoce a přijde mi, že ho to jakoby prožene 😕 😕 včera měl banán, tak to bylo v poho, ale dneska banán s hruškou přesníkávku a to už ho pak prohnalo...i když pravidelně ráno kadí normálně 😕 😕 😕

tak jsem myslela, že bych mu to teď nahradila něčím jiným 🙂

rimmel
10. pro 2009

ja mu davam ovocie na desiatu a dakedy jogurt na olovrant...a ine ovocie nemozes dat?

ojo
10. pro 2009

no dávám hrušku, banán, jablko a měl i skleničkovou broskev a meruňku...nebo ve skliničkach jsou kombinace banán+hruška, ale teď má evidentně průjem, už kadil znovu takový tekutější 😒 ☹

já jsem dřív dělala, že jsem mu dala ovoce a dávala jsem mu napít čaj...nedošlo mi, že ho to samo o sobě prohání napít se po ovoci 😅 🤐 ale teď týden už se snažím mu dát pít až tak po hodině od jídla, ale dneska ho zase prohnalo... ☹

tak já nevím, jestli třeba mám dávat ještě mlíko a ovoce jen někdy, že na to neni ještě zralý 😕 ale včera měl normoš rozmačkaný banán a v pohodě, předevčírem jsem mu dala rozmačkanou hrušku a taky ok....nebo je možný, že to dělají ty skleničky...nevím 😔

saska.t
10. pro 2009

pozor jogurty od 8 mesiaca ako aj vsetky mliecno-kysle vyrobky!!! takze v 7 mesiaci je to skoro 😉 ojo este mesiac vydrz

rimmel
10. pro 2009

ojo ja neviem....ked uz tak radsej nedavat caje....nez radsej nedavat ovoce... 😀 moj ziadne caje nepije a je mu dobre ale neviem ci tvoj je asi na um ze? no fakt neviem z coho to moze byt, moj nema prujem z nijakeho ovocia ..hmm kto vie

katy2
10. pro 2009

ahojte, mozem povazovat malu flasticku od hipp (125g) za dostacujucu davku zeleninky (prip. s masom) pre polrocne babo? Totiz pribline tolko mi mala jedava na obed....

saska.t
10. pro 2009

katy ak ste len teraz zacali priakrmovat tak ano ak uz prikrmujete dlho tak rozhodne nie to by mala mat porcia uz cca 190 az 250 g zalezi na dietatku je to samozrejme individualne a dieta netreba nutit ani nasilu tlacit 😉

emanka
10. pro 2009

katy, stačí, keď budeš postupne zvyšovať dávku...ja som najskôr dávala tiež jeden pohárik a keď som videla, že malá stále otvára pusu, aj keď už dojedla, tak na druhý deň som jej dala 1,5 pohárika, síce nechala 3 lyžičky, ale na druhý deň už to zjedla...a o pár dní jeden aj trištvrte pohárika atď....teraz niekedy zje 2 poháriky a niekedy nie 🙂 ....ale ich dávka je okolo 200g 🙂

katy2
10. pro 2009

dakujem 🙂 zatial je to jej maximum... ale verim, ze bude papat aj viac. To je u nas uz velky uspech, lebo mesiac sme sa len trapili, vobec nechcela papat, uplne vsetko odmietala.... Takze verim, ze sme na dobrej ceste....

matja
11. pro 2009

katy, môj malý má 9,5 mes. a doteraz zje len tú malú fľaštičku. Niekedy aj trochu viac, ale 200 g to určite nebude. Nerobím z toho vedu, zje toľko, koľko vládze 🙂 Dôležité, že to zje s chuťou.

aponchie
11. pro 2009

sem si podrobne zkoumala obsah sklenicek a celkem narez..nekde je psane brambor s kuretem a v obsahu je bilej pepre lusky kvetak atd super teda 😠

momin
11. pro 2009

aponchie to tak je no.. sem s tim smirena.... 😀
Ale danik ma sklenicku tak 1 za mesic tak to neresim. 🙂 😉

icejane
11. pro 2009

ahojte...na stranke babetko.sk som sa dočitala, že Koncom 7. mesiaca možno do stravy pridať živé biele jogurty(zdroj vápnika, so živou mikroflórou – pro bio jogurty, čo najmenej použitých stabilizátorov a rôznych dochucovadiel...kedy ste začali s jogurtami a akými??

katy2
11. pro 2009

ja malej z flasticiek nedavam, to mam len ako odmerku 😉 Ja jej varim vsetko doma.... Akurat presnidavku jej davam obcas od Hippka....

vieraj
11. pro 2009

no moja len tak pobrble, a stale chce kojenie. ozaj a ziadne tekutiny nechce, neviem, ci jej mlieko staci, uz ho veru nemam tolko ako som mavala.....dufam, ze on nepridem.....

iinuska
11. pro 2009

icejane, vraj zvolenske su dobre. teda biely

saska.t
11. pro 2009

icejane- najlepsie po 8 mes. biele, plnotucne, so zivymi kulturami, zvolensky, holandia, coop, sabi, chocensky, olma tieto urcite vyhovuju malym babätkam 😉

kristufka
11. pro 2009

Ahoj, prosím Vás máme 7,5 měs a chtěla jsem se zeptat od kdy a jak začít s lepkem? Jsem z toho zmatená 😕

saska.t
11. pro 2009

kristufka - pomaly mozte, najlahsia forma su ovsenne vlocky a do ruky biely rohlik napriklad 😉

iinuska
11. pro 2009

kristufka, a pokial kojis, tak s kludom. Mala by to mala este lepsie znasat.

iinuska
11. pro 2009

ako by som mohla pripravit malemu ovsene vlocky? Mam ich nechat chvilku namocene vo vode,a potom uvarit?Ake ovocie sa k tomu hodi? Ja som zatial davala len jablcko a banan.

rimmel
11. pro 2009

iinuska no to neviem, ja som kupovala uz take rozmixovane na prasok,kt.zaleejes vodou a pridas ovocie ak chces ale myslim si ze ano, ze ich nejako rozmocis a ak bude treba pripadne mixerom rozmixovat? 😕