Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

raculka
29. bře 2007

ijet- my naštěstí až na pár vyjímek spíme celou noc,asi od 3.měsíců,takže si nemám na co stěžovat. 😉 Ale ve dne mi to ten náš divoch vynahradí. 😅
Jo,jsou to pálky.Kolik stojí taková šťávička-co vlastně kupuješ??
Já koukala jen tak letmo na cenu těch výživ,to pod 20kč nejde.A to bych asi musela kupovat tu větší.To bych teda moc neušetřila.I když občas kupuju zeleninku v biokrámě,kde je to drahý,tak stejně se mi to pořád vyplatí vařit doma.A taky jsem u něj radši pro domácí stravu,i když samozřejmě vyjímku moc ráda udělám.8-)
Ty čaje stojí okolo tech 40 kc, je tam 20 sáčků,tak to opravdu jde.Koupila jsem od megafytu - ovocný s citronem,není špatný,já to vždycky dojedu,protože mu to ještě naředím.🙂
S tím buzením ti bohužel neporadím,jsem skoro vyjímka,komu se mimi v noci takhle brzy přestalo budit. 😒 . Ale čekám,co příjde.Některým kamarádkám se děti začaly budit třeba po půl roce 😕

jita2
29. bře 2007

raculka,
neboj, nic zakládat nebudu, já jen tak, že malou necpu kaší, když má přes 9 kg 😀 a když jí stačí normální mlíčko, v našem případě naštěstí 😉

Štávičku jsem jí teda jednou zkusila koupit, ale ani ji nechtěla, páč jí to připadlo moc kyselý, jak se po tom ksichtila 😀

No to je pravda s tím buzením, nikde není psáno, že se to nějak neotočí, nebo nezhorší, jako třeba u nás, ale teď je zas docela klid, poprvé se budí o půl páté ráno (zatím teda 4 dny) a pak ještě spíme..

carodkaa
29. bře 2007

Ijet-a zkousela si vodu nebo cajik,to vubec nechce pit??

carodkaa
29. bře 2007

Ja mu zatim stavicku ani cajik nedala ta cista voda mu zatim chutna 😅

carodkaa
29. bře 2007

Raculka-ty prospany noci ti tak zaaavidim,i kdyz u nas se to docela zlepsilo 😉 Ja ted malymu kupuju taky bio zeleninku ,a je fakt ze se to vyplati,i kdyz predtim jsem si to nemyslela,ale stejne to obcas stridam s kupovanym,jemu chutna oboje.

carodkaa
29. bře 2007

No tak holky..kdyz sem ja konecne prijdu,tak tu nikdo neni 😔 si tady mluvim pro sebe,to sem cela ja 😅

ijetka
30. bře 2007

Trhám rekord, poprvně prgo 😀 😀

raculko
kupuju Hami a Hipp no jednu máme na 2 dny a ty ceny jsou fakt hrozný 😠 až pojedu někam do obchoďáku mrknu na obyč šťávy, třeba tam nějakou najdu 😕
Ty jo to spaní závidím i já 😉

carodkaa
dobrej pokec 😀 😀
čaj jsem zkoušela a jak zjistil, že je v hrnečku tak ho pak ani nevzal do pusy 😝

jita2
30. bře 2007

carodkaa,
koukám večerní siesta o samotě ☹ 😀 , to já už v tu dobu chrněla 😔
Máš super, že jsi malýho naučila na vodu 😉

ijetka
30. bře 2007

Tak jsem se vám ani nepochlubila kolik mám nasysleno 🙂
12 skleniček 😕
Má hovězí, brambor, brokolici, mrkev a kuřecí, brambor, mrkev, hrášek. Tak jsem zvědavá jestli se dočkám vděku 🙄 rýži jsem ani nezkusila.

Jinak jsem toho měla včera plný brejle 🙄 🙄

Půl dne jsem se crcala s Kuby papů, páč jsem vařila všechno zvlášť, tak sporák jel na plný obrátky, futr jsem myla nádobí a pořád se mi dělalo 😠 pak jsem ještě upekla buchtu (mňam), pak jsem celý den honila malýho páč lozil jako zběsilej, 2x jsem ho uvozila v kočáře, věčně jsem uklízela po něm bordel a ve finále jsem udělala ještě pudink 😝 😝 😝 😝 😝

A byla jsem kepke (samozřejmě že jsem to jídlo i zavařila) 🙂

Jinak jsem měla 3 kafíčka a všechny studený ☹

jita2
30. bře 2007

ijetka,
gratulace k šikovné kuchařce!! Celá já 😀 😀 😀
No ta ten hrášek dáváš jaký? Jako zmažený?

jita2
30. bře 2007

kuš, chtěla jsem napsat zmražený 😕

anavka
30. bře 2007

Ahojík holky, chtěla jsem se zeptat, dáváte mimčům třeba těstoviny nebo rýži a jestli ano, tak od kdy 😕 ?

jita2
30. bře 2007

anavka,
já rýži střídám normálně s bramborem, aby měla malá obmněnu..asi od 5. měsíce...jí je to ale jedno, baští, co jí dám 😉, rýže se neboj, je vlastně i v kaších, takže se může docela brzo...jelikož je rýže dobrá na průjem (tedy staví), mohlo by se stát, že bude mít dítko třeba tvrdší kakání,äle u nás je to v pohodě 😉
Jen aby byla dobře uvařená, měla by se vařit déle, než pro dospěláky..
Jinak těstoviny ještě nedávám, s těma se začíná určitě později, ale přesně to nevím, kupované těstoviny v hotových jídlech jsou myslím od konce 9. měsíce 😉

zevina
30. bře 2007

jita, my by jsme taky potřebovali na čumendu, jak se má baštit 😉 u nás se každé jídlo podobá cirkusu, asi jak popisovala Raculka 😀

jnak jsme včera zaznamenali mírný úspěch s čajem, sláva, sice z flašky, ale i to je pokrok a druhý úspěch švestková přesnídávka, snad první jídlo bez ošklebování, na které nadšeně otvíral pusenku, ale proč zrovna od Hippu? tu my dostali, tak táta malého přesvědčoval,že by si mohl oblíbit jinou, levnější značku 😅

rýže je u nás v žebříčku oblíbenosti hóóódně dole, ale minimálně 2x do týdne ji dávám

ijetka
30. bře 2007

jita2
kupuju zmraženou zeleninku, a v ní je i hrášek tak ten 😉 a diky za pochvalu, mého vaření, nebýt tebe nebylo by zaváření 😉 . To že ti Maruška tak krásně papá závidím u nás je to horor 😝 , dneska mu obídek docela šmakoval (měl to hovězí), ale zase spucnul jenom půlku skleničky.

anavka
rýže mu nešmakuje, budu ho to muset naučit, jedeme jenom na bramble 🙄

zavi
šikulka Jiříček třeba se naučí čajčkovat 😉

raculka
30. bře 2007

carodkaa- já tu bio zelen taky koupím občas,tady u nás je to bída s nějakou kloudnou zeleninou.Ale za chvíli už snad bude pěkná a čerstvá všude,takže bio už kupovat nebudu 🙂
anavka- souhlasím s jitou,rýže je v pohodě,ale těstoviny bych taky dávala až spíš k tomu roku 😉

jita2
31. bře 2007

ijetka,
taky jsem četla, jak vaříš specialitky 😉 , tak se mi už zbíhaly sliny 😉
Neboj, Kubík nemá problémy s váhou, že by byl třeba hubený a špatně přibíral, tak si nedělej starosti, že míň jí 😉 , tělo si řekne, kolik potřebuje, ono se to zase obrátí, děti mají různá období 😉
Ale je skvělý, jak si ty děti řeknou, kdy mají dost, a zásadně, naše Maru, i když je takový poctivý jedlík (po nás 😀 ) sní třeba 3/4 přesnídávky a pak pevně zavře pusu, a prostě do ní nejvede ani lžička navíc, a tak je to s každým jídlem, takže se vlastně nikdy nepřejídá, ale to je tak asi zařízený už u těch starších kojenců 😉

ijetka
31. bře 2007

No dneska opět nic teda pokud nepočítám 3 lžičky, manža ho chtěů vzít ven tak jsem mu aspoň dala cucnout a to mu jelo 😠 vytáhnul obě dvě

jita2
31. bře 2007

ijetka,
to je ale nenasya jeden 😀 😀 😀

ijetka
1. dub 2007

😀 😀 😀

Já už nevím co s tím obědem jeho ☹ budu možná muset, ikdyž nerada, začít to jídlo trochu přislazovat, jinak přijdu o nervy 😠 😅

carodkaa
1. dub 2007

Ijetka-tyy jo to mate teda veselo 😅 ,a kupovany taky nechce?Ja mu uz vetsinu varim ale dneska jsem dala kupovany a bala to nejaka polivka,a mel to teda fakt vsude a tesne predtim kdyz jsem mu to ohrivala tak vystrachal lahev oleje a pulku ji na sebe vylil,dneska je uz po 3 prevlecenej a to zdaleka jeste neni vecer 😠

ijetka
1. dub 2007

No vy máte taky veselo 😀 😀

No když dojídal ty co jsem měla nakoupený tak začalo období kdy papal málo a nechtěl je taky, sní první 2 lžičky a utrum 😠

raculka
1. dub 2007

ijetka-to máš teda mlsouna 😀 . Myslím,že když mu to přisladíš tím zdravým cukrem (nevím jistě-hroznový , glukopur..???), tak to nebude vadit,hlavně,aby už se trošku zase naučil obídkovat 😉 . A nezkoušíš mu do toho nastříkat svoje mlíčko? Já to občas taky udělala,když to nechtěl.Držím palce. 😉
carodkaa- tak to máš teda co hlídat 😅
My už taky štracháme naprosto všude,pády jsou na denním pořádku... 😕

Jinak jsme včera vyrazili na výlet a poprvé okusili konzervičku-Hami zelenina s králičím masem(to doma pro nás vařit nebudu-já králíčky radši živé ☹ )a zblaznul tu 150 a možná by si dal i víc,takže zatím naštěstí je dobrý jedlík,snad nám to vydrží 🙂 .
Když dáváte ty konzervičky,myslíte,že vadí,když se to neohřeje?
V lese zrovna žádná mikrovlnka nebyla,ale měla jsem to v takovém termofusaku,tak to bylo vlažný. 😎

jita2
1. dub 2007

raculka,
myslím, že to nevadí, ostatně jak to chceš v lese ohřát 😀

ijetka,
tak to je mi líto, že tak Kubík přestal papat, ale jak píše raculka, maximálně ty zdravý cukry, hlavně ne ten normální 😉
Hlavě ať se to brzo spraví 😉

carodkaa,
tak dnes jste měli Tadeáška v oleji?? 😀 😀

ijetka
1. dub 2007

raculka
díky za tip, zkusím mu tam trošku mlíčka cáknout 😲 😅

raculka
1. dub 2007

ijet- nemáš zač, proč tady jsme, že jo?! 😀
zkus mu třeba nejdřív dát hodně mlíčka na lžičku a trošku výživy a pak to množství mlíčka snižovat postupně na úkor té výživy, držím palec, musí to být otrava,když se s jídlem patláš a pak to nechce 😒

jita2
1. dub 2007

Když jsme u těch příkrmů, ještě jeden typ na zavařování, který by mě asi nikdy samotnou nenapadl, je to zavařování různých mas pro dospěláky třeba na dovolenou (samozřejmě i pro větší děti), dělají to tak známí každý rok, když jedou na dovču...
Můžeš si upéct, usmažit jakékoliv maso, třeba čínu na nudličky, nebo něco se šťávou a to zcela připravené maso vlastně už k jídlu dáš do skleničky a zase ho zavaříš, asi tak tu půlhodinku a pak na dovolené vytáhneš jen hotové zavařené maso ze skleniček a uděláš k tomu jen přílohu 😉 a nemusíš na dovče vařit... 😉

carodkaa
1. dub 2007

Holky to neni sranda s tim olejem uz mi to udelal potreti,ale vzdycky to vylil na podlahu a dnes i na sebe,on mi to mozna normalne zacina delat naschvaly 😠 😅

carodkaa
2. dub 2007

Raculka-to je super ze takhle rad papa,kamaradka kojila plne 8 mesicu,kvuli alergii a pak mely velke problemy,mala chtela furt jen a jen mlickooo.
Myslim ,ze kdyz se to neohreje tak to vubec neva 🙂

Ijetka-s tim papanim je to blby 😒 ale treba mate podobnej bojkot jako jsme meli my s tema presnidavkama,a kdybys ted videla jak zblajzne celou frutapuru 😀

carodkaa
2. dub 2007

Jo a kralicky mam taky radsi zivy...vubec je nejim od ty doby co mi strejda kdyz jsem byla nekde na tabore,myho Ferdu upek!!! 🙄