• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

29. dubna 2017 
ahoj,tak my dneska zacali s mrkvickou ...a malej do sebe s odporem dostal asi jednu lzicku a pak se poblinkal :sweat_smile: ...nevite jak dlouho se ma zkouset jedna zelenina kdyz ji bude odmitat? tejden? nebo vyzkouset treba brambor a pak se k mrkvi vratit?
30. pro 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
poletucha - jeden príkrm sa má dávať 2 dni, potom môžeš skúšať druhý, ja som začala mrkvou, ale počula som, že je lepšie začať zemiakom, aby si malý nezvykol na sladkú chuť
30. pro 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
iinuska ďakujem, čiže ani soľ? čítala som v obchode na sklíčkach od príkrmov, tak tam na každom je pridaná soľ
30. pro 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeden prikrm sa ma jest 3dni ale ja som to nedodrzovala.Ma sa to dodrzovat kvoli alergii.

deniska-ziadne kupovane neobsahuju sol
30. pro 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
deniskajakubko zkousela sio pridat mlicko treba k te mrkvi?
30. pro 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
deniskajakubko
a zkosela si pridat mlicko treba do te mrkve?
30. pro 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kupované příkrmy jak které, některé sůl obsahují, tak si na to dávejte pozor a kupujte podle složení :wink: Konkrétně Hipp dává sůl do hodně příkrmů (asi ne do všech, ale obzvláště ty pro děti např. od 8 měsíců sůl obsahují :rolling_eyes: ).
30. pro 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
preto je lepsie varit doma, ako kupovat hotove prikrmy. Ja som zatial este nijake nedavala.
30. pro 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
inuska-ale niektore deti nechcu varene

shaula-nedava sa tam sol
30. pro 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, hľadala som tu, ako začať podávať lepok, ale nenašla som...a nepozerala som každú stranu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ja malej zatiaľ dávam iba kôrku, ale neviem, čo iné jej mám dať...žeby kašu, ktorá obsahuje lepok?
30. pro 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
emanka, ano, obilninovu napriklad, rozok,

lenka, no tak to potom treba citat etikety
30. pro 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni fakt tam sul je ale v takovem mnozstvi ze ja bych to tak vubec neresila jak nekteri tady :grinning: prijde mi to fakt smesne!!!!
30. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
momin-nevedela som,ze tam je sol ale urcite to riesit nebudem -mas pravdu nechapem niektore ktore vsetko riesia,studuju nemyslim si,ze nase mami to niekedy riesili a a sme tady

emanka-od 7mesiaca mozes dat lepok
30. pro 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naprosta pravda. Nechodim do obchodu a nelustim etikety se slozenim..... :sweat_smile:
30. pro 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja lustim ci su v potravinach Ecka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já se naopak etikety číst naučila, a někdy se na nich dozvíte fakt zajímavé věci... :rolling_eyes: Některé věci taky neřeším, ale konkrétně tu sůl ano (tedy samozřejmě dříve, teď už ne :slight_smile: ) - není bez příčiny, že dětem alespoň do roka se nemá přisolovat... Ono jí je dost v pečivu a dalších věcech, tak proč si neohlídat alespoň ty příkrmy? :confused: A argument typu "my to taky jedli a žijeme" je trochu z cesty - taky není náhoda, že naše generace je postižena nejvíce civilizačními chorobami... I ta strava k tomu určitě přispěla...
30. pro 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, viete mi poradiť čo kedy dávať papať drobcovi, myslím ráno, desiata, obed, olovrant a večera? Sme na UM, tak pomaly začíname s príkrmami, zatiaľ obed a olovrant, ale rada by som pridala už aj desiatu doobedu.. Ďakujem.. :grinning: :grinning:
31. pro 2009 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dávám dopoledne ovoce.
31. pro 2009 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujem, :wink:

jmisa a čo dávaš? a čo poobede na olovrant?
31. pro 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No většinou jablíčko, banán, hruška. Někdy koupím takové kelímky 100% ovoce, mají to od různých firem - Sunárek, Frutapura, Hami, Hipp.
Odpoledne zatím kojím nebo dám UM. Přijde mi ještě malej na další příkrm.

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls

Tady je příklad jídelníčku, tak se toho nějak držím, akorát jsme začali o měsíc dřív, tak i to mám posunuté o měsíc dřív.
31. pro 2009 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,me vcera zrovna dr.radil,jak na prikrmy.S malym uz jsem to znala,ale ten jedl bez problemu hned a poradne.S malou to jde ztezka.Je ted trochu nemocna(ryma),takze mi rikal,ze to mam odlozit,az se bude citit fit.Nejlepsi je pry zavadet v dobe obeda,to urcite.Bydlim v zahranici(bahrajn)a docela se zacatek prikmu lisi,to co mi rikal.Nejprve brambora pak pridavat mrkev,cuketu,nebo varianta ryze,mrkev....Taky doporucoval jablko a hrusky.Coz u nas s hruskou to taky nedoporucuji.Kazdopadne rikal,ze neni kam pospichat,pokud dite jist nechce,dat mu cas.Pry na to ma cely zivot vybrat si,co bude jist. :slight_smile:
31. pro 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj maminky a ako je to s tou cestovinkou...odkedy ste ju zacali davat?? robite si ju doma alebo kupujete??? ak ano tak ktoru znacku?? :dizzy_face:
1. led 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je celkem zasadni chyba si neprecist co do sveho tela laduju ne?a to rikam z pohledu kuchare profesionala :confused:
1. led 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
icejane ja sem zacla az po 8 mesici a davam uplne jakekoliv :wink:
1. led 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi bych nedavala Noe z kauflandu za 3kc sacek :stuck_out_tongue_closed_eyes: to bych sama nejedla pokud bych nemusela

http://recepty.veruska.cz/_sys/testoviny.html
http://www.akcniceny.cz/detail/barila-testoviny-312008/
1. led 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja davam za 5kc a Danik zije!
1. led 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
proc by nezil... :astonished:
1. led 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tim sem chtela rict ze kdyz sou levne nejsou spatne.......
1. led 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek