Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jajka12
2. led 2010

aj ja som to počula prvý krát. Alergologovia to odporučajú a mudra ma upozornila na to, že sa o tom ešte veľa nepopísalo. Moja mudra chodí na kadejaké stretnutia doktorov...asi odtiaľ to má. Ale ako som písala, my keď sme boli malí sme jedli od 2. mesiaca polievky, môj syn (má 15 rokov) mal byť a bol dokrmovaný od ukončeného 4. mesiaca a všetko bolo oki. Takže vôbec nemám obavy teraz začať....aj som to mudre povedala, že ak by to šlo, rada by som tým obedom normálne začala a nič proti tomu nemala....že ak bude malej chutiť tak kľudne. Dokonca jej mám dávť po ukončenom 5. mesiacu kôrku z chleba pod dohľadom žužlať 😀

rimmel
2. led 2010

😀 no ja neviem ja by som sa asi bala hlavne preto ze to este neni "Odskusane" a hlave preto lebo dnes je tolko alergikov a tolko zaludocnych problemov (I ked napr tvoj syn ich nemal, nezarucuje ze ani dcera nebude) a bohvie coho este..a hlave, ze ked vidim ze moj syn 6mesiacov zil na mliecku a krasne z neho priberal, nic ine nepotreboval neviem naco by som mu mala davat daco ine, ked netreba..ale sak kazdy mame iny nazor hadam na vsetko! 😎

funny
2. led 2010

jajka, fiha, aj moja dr. s tym prisla, ze od 4. mes najnovsie zavadzat zeleninu radia alergologovia 😅 , tak zasa naopak, ako doteraz, cim neskor. ktovie, ako to bude o 5 rokov.
nas alergolog prehlasil, ze sa mozem aj na hlavu postavit, stravou preddispozicie na alergie aj tak nevyriesim, bud ich decka mat budu, alebo nie.

inak moj prvy syn bojoval s prikrmami 2,5 mes, kym sa naucil jest. on jednoducho nechcel. tak dostal vzdy len 1-2 lyzicky a bolo. ked som mu zacala davat normalne kusy, rozjedol sa. a samozrejme, bolo treba zredukovat mlieko, ale to uz mal 9 mes. chce to cas, je to velky krok v zivote baba zacat papat a prehltat ine, ako mlieko.

jajka12
2. led 2010

ani nie tak my, ako doktori 😀 . V čase keď bol syn malý to tak bolo normálne.... ako máme vedieť ktorý názor je sprány?!?!?! a URĆITE to bude zas iné o 10 rokov!!!!!

funny
2. led 2010

rimmel, nasa generacia jedla od 3 mes vsetko mozne a ver, prveho alergika som spoznala, az som vysla mimo sk. 😀 doma nikoho a to som povodne zo zasmradenej bratislavy 😉 nebude to skor zivotnym prostredim, ako len stravou? podla mna sa alergie prilis redukuju na stravu, lebo ta sa da ako tak ovplyvnit.

rimmel
2. led 2010

o 10 rokov budu kricat ze mrkva je ako jed! nedavat! 😀 😀 😀

funny
2. led 2010

😀 😀 😉

icejane
2. led 2010

to je ako beh na dlhe trate..stale nas roky krmili o tom ake je mlieko zdrave..potom vysli so spravou ze mlieko neee 😒 a teraz je opat v kurze tak si vyberte...

agatkag
2. led 2010

Ahojte, moja dcéra bude mať 5 mesiacov a doteraz sme vyskúšali len uvarenú a rozmixovanú mrkvu, ktorú jej dávam okolo obeda a pred spaním kašu nestlé. Malá je stále hladná, v noci sa budí pravidelne každé 2,5 - 3 hodiny a musí jesť, cez deň niekedy ani tri hodiny nevydrží, už po hodine a pol pýta jesť a pri tom vydáva také zvuky ako tiger a akoby sa hnevala, že sme ju nechali čakať. Chcem sa len spýtať, či jej môžem dávať nejaký príkrm častejšie,medzi mliekom, nielen okolo obeda. zabudla som napísať, že je na UM. A toho mlieka nevypije nejako extra veľa cca 90-120 ml, ale ona chce veľmi často jesť a menej. Bojím sa aby ju nebolel žalúdok. Máte niektorá takúto skúsenosť?

andreasek82
2. led 2010

holky, co navrhujete za postup, kdyz nase sabinka chce jen moje mlicko, mrkev ani brambory (nic jineho jsme zatim nezkouseli) ji nejede? 😕

rimmel
2. led 2010

andreasek tak pockajte kym ona sama bude chciet papat..pozoruje vas pri papani, taha sa za jedlom?
mozes skusit do mrkvicky primiesat tvoje mliecko

susisus
2. led 2010

Ahojte kočky, je tu niektorá, ktorá dala príkrm pred 4 mesiacmi???
Moja dcérka bude mať o 8 dní 4 mesiace, ale už 3 týždne sa trápime, lebo keď jej dám fľašu - je na UM (a zmena mlieka to nevyrieši) tak sa začne zvíjať v krčoch a nevie do seba poriadne dostať mliečko... Keď doje, je všetko ok, smeje sa, rozpráva - je úplne OK. Keby som jej mlieko nedávala v spánku, tak by mi vôbec nepriberala. Doktorka mi povedala, že jej mám dať jablčko a mrkvu... Myslíte že môžem takto skoro?
A čím je najlepšie začať?

kaska
2. led 2010

baby ahpjte idem sa pridat. Potrebovala by som poradit ohjladne kase. Moj maly je na MM, zatial sme skusali dvat rozne druhy zeleninky, vsetko bere, trochu ho zapieklo, ale dnes sa uz pekne sam vykakal. No k tym kasam, neviete mi poradit, kedze je stale len na MM, mohol by papat aj mliecnu kasu? Ci iba nemliecne - zarobene s mojim mliekom alebo vodou? Okrem toho nemate skusenosti s ryzovymi kasami ci zapekaju? Pokila viem tak ryza zvykne zapekat.

jmisa
2. led 2010

Kasko, tak pokud zvládneš i odsát MM, tak bych zkusila nejdřív tak, myslím, že to bude stravitelnější, alespoň já to tak dělala na radu pediatry. Te´d už dávám kaši mléčnou.

funny
2. led 2010

kaska a co takto skusit prosovu kasu - "hirsebrei"? urcite ju vyraba alnatura - dostat v dm. je nemliecna, bez lepku, mozes zarobit s vodou, so svojim mliekom, alebo si vyberies UM podla tvojho vkusu. pre vysoky obsah zeleza v prose by ta mohla zaujimat, kojene deti ho potrebuju. a stolicu zmakcuje.

momin
2. led 2010

susisus ja bych asi zkusila zmenit znacku mleka. jake davas? Ja sem zacla teda prikrmovat ve 4 mesicich. A urcite je nejlepsi ze zacatku ta mrkvicka nebo jablicko jak pises.... Zalezi na tvem rozhodnuti,ja bych asi jeste tech par dni pockala,ale pokud ti to doporucila lekarka tak klidne dej. 😉

bella.cullen.
2. led 2010

Susisus my začaly z příkrmi od uk.3. měs (kaše, zelenina) na doporučení lékaře, protože malej nechtěl pít mléko a pil ho málo, a příkrmi zvládl velmi dobře, určitě jí dej nevidím v tom problém!!

susisus
2. led 2010

mominka skúsila som zmeniť mliečko a robila to isté, dokonca dostala hroznú koliku, takže sme späť na Sunare... Bude to niečim iným, tiež som si myslela že jej nesedí mliečko... Ale zvláštne je že keď jej dám v spánku, vôbec sa nekrčí a krásne mi spapká celú dávku - no ale nemôže jesť len v noci, tak preto chcem dať príkrm.

bella ďakujem ! tak to zajtra skúsim s kľudným svedomím 🙂

momin
2. led 2010

susisus tak dej vedet jak chutnalo... 🙂 😉

iluss
2. led 2010

agatka: a co kdybys jí nechala trošku vyhladovět, aby pauza byla třeba 4 hodinky a pak jí dát najíst. Pak sní třeba větší porci. Kdyby to nezabralo, tak zkus dát ke svačince ovocnou přesnídávku.

andreasek: a jak dlouho zkoušíš ty příkrmy? zpočátku je mimča moc nechtějí (nejsou na ně zvyklé), musíš vytrvat. Zkus jí do té zeleninky dát trošku mlíčka. Mojí Lucince zpočátku taky moc nešmakovaly a teď baští o stošest 😉

kaska
3. led 2010

funny dakujem skusim, zajtra hned zbehnem do DM ju kupit, ale mne detska lekarka kazala dat malemu najneskor do 7. mesiacov lepok, ale ked pozeram tusim vsetky kase su bezlepkove 😒

jmisa
3. led 2010

Kasko, jsou i kaše s lepkem. Je ovesná - třeba od Sunaru a i pšeničná a podobně na tom budou i ostatní firmy.
Jinak já si kaši matlám sama doma z vloček, ovoce, vody a UM. Je to rychlovka.

emanka
3. led 2010

jmisa a tie vločky varíš vo vode, kým nevznikne kaša? A potom ešte aj UM? Napíš postup, prosím...

jmisa
3. led 2010

Emanko, vločky si dám do misky, dávám tak 4 lžíce a zaleju horkou vodou, aby to bylo ponořené a nechám stát, klidně hodinu i dýl, akorát tam občas musím přilejt trochu vody, ikdyž teď už to i odhadnu, ale zkraje se mi stávalo, že to tu vody úplně vysoslo do sebe.
No a pak si to dám do kastrolku, případně přileju trošinku vody, ale většinou není potřeba a přihodím k tomu ovoce na kousky, většinou dávám jablko a míchám dokud to "nezkašovatí". Ty vločky tam jsou znát furt, ale je to takové rozblemclé, nevím, jak to líp popsat. No a pak to vypnu, hodím k tomu dvě odměrky UM a pořádně rozmíchám, aby se ten prášek s tím spojil, ochutnám 😀 a nechám chvilku vychladnout a malej si šmakuje.

lenka1smejka
3. led 2010

jmisa-ja som malej este nedavala ovsene vlocky ale chcem sa ta spitat nedavi sa s tym?Neejsu tam kusky?Lebo moja mala nechce nic,iba pomixovane mi to zje

emanka
3. led 2010

díky jmisa, zajtra sa chystám kúpiť ovsené vločky, tak vyskúšam...a tvoj Alexander už dokáže zjesť jabĺčko nakrájané na kúsky? Čítala som taký podobný recept s banánom, tak asi skúsim ten 🙂

momin
3. led 2010

Holky ja vas chci varovat pred tema vlockama ze kazdemu miminku nesednou. Ja sem je davala asi tyden na veceri a Danik mi najednou zacal strasne spat.. porad sebou sil a budil se plakal... vyzkouseli sme vsechno az nas napadlo zmenit tu veceri.... Ony byly pro neho asi moc tezke do briska na noc...

Tim vas nechci odrazovat. 😉 Vyzkousite a uvidite.. maly je od malicka citlivy na brisko... 😉

emanka
3. led 2010

my sme nikdy nemali problém s bruškom, ale momin, dík za upozornenie, vyskúšame a uvidíme...ak by sa zhoršil spánok, budeme vedieť prečo 😉

jmisa
3. led 2010

Já vločky na noc nedávám. Kaše mu jsou těžké do břicha, dávám je ráno nebo na odpo svačinku.
Emanko, ono se to jablíčko hodně změkčí podušením.

Momin, ale to máš se vším. Někomu nesedí rýže, někomu mrkev, někomu vločky. Proto se zavádí pomalu a zkouší se. 😉

momin
3. led 2010

jmisa ja vim. 🙂 To bylo jenom takove info ze kdyby neco tak to muze byt tim.... 😉