Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

slniecko26
8. led 2010

Dm1 dávame zeleninku, masko a ovocie ale z toho ovocia papa len banan nič iné do nej nedostanem. Začali sme jablčkom nič, potom hrušku zase nič, dala som banan a ten ako tak zje 🙂 Začnem teda už aj s kašou. Ja sa preto pýtam na rady čo pridať lebo mi to pripada, že stále papa len to iste 🙂

aponchie
8. led 2010

slniecko jestli mas moznost kup dyni cuketu a povar s ryzi nebo bramborem to je uplne super pro miminka nenadyma je to dobre chutove a celkem dobre snesitelne chutove..banan celkem stavi,ale pokud kajdi dobre tak at papa je v nem draslik..ja ho micham treba pul napul s ovocem..nekdy uvarim jablko s mrkvi nebot samotne jablicko nechce ,je kyselkave sklebi se,ale jakmile pridam mrkev je to super..ted je nejaka presnidavka happyfruit 100prpcent ovoce myslim od hamanka?stoji nejak 18kc koukala jsem,ze obsahuje jen prirozene cukry zadne pridavane sladidla je velmi chutna..

ty obidky bych davala porad to same zatim ..detem nevadi porad dokola treba tri ctyri jidly..brambor mrkev maso,brambor spenat maso,ryze mrkev dyne,ryze maso mrkev,zel.polevecka ridka,nevim jestli uz davas testoviny?ja jeste ne pockam na konec mesice a pomalu zkusim davat ..maso bych volila kruti prso kureci nebo max.teleci..dalsi masa az pozdeji ..maso neni treba davat kazdy den..staci 3xtydne .jestli ti snese zloutek dej 1xtydne do jidla..ja nedavam nadymalo by ju to 😲

na veceri muzes dat treba ridkou zel.polevku a pak UM nebo MM jeste potom pred spanim..nase mala snasi zeleninku lepe navecer nez na obed teda,ale ne primo pred spanim spis tak hodku pred a pak u postylky kojo..jo a stejne se budi a stejne ma zizen ikdyz ma v sobe sklenicku 200g jidla 🙂

baca
8. led 2010

Holky, jak připarvujete bramboru? Já jsem ji dnes uvařila, rozmixovala tyčovým mixerem a byl z toho šílený kit, který bych ani já nejedla. Prostě se to tím škrobem celé slepilo. Možná to byl špatný druh brambory, nevím. Vaříte to třeba s olejem, proplachujete víckrát...?

rimmel
8. led 2010

akoze zemiak? samotny? ten som nidky samotny nerobila, vzdy s mrkvou, ale asi by bolodobre ho zmiesat z mlieckom a spravit ako keby zem.kasu 😉

momin
8. led 2010

s tim mlickem je to super!! A maly to miluje do ted!
Jinak samotny sem ho taky nikdy nedavala. 🙂

iluss
8. led 2010

já jsem taky samotnou bramboru nikdy nedávala. vždy ji kombinuju buď s mrkví nebo brokolicí a ted do toho dávám už i kuřecí maso. ředím to buď kojeneckou vodou ve které se to vařilo nebo taky mým mlíčkem (tím mlíčkem hlavně zpočátku, kdyř jsme s příkrmy začínaly 😉

iinuska
8. led 2010

baca, tak ako dievcata pisu, ja som tiez samotny zemiak nedavala, vzdy s mrkvou, plus cuketa, alebo brokolica, karfio, petrzlenl.Pridavam olivovy olej a vodu, v ktorej sa zelenina varila.Alebo robim rizoro/morcacie masko+ryza+mrkva+brokolica/.

aponchie
8. led 2010

baca jak pisou vzdy s necim az budou nove zemaky tak mozna,ale ten skrob je fuuj 😝 mrkvicka je fakt super ke vsemu 😉

momin
8. led 2010

vyjimecne souhlasim. 😎
Ja davam mrkvicku skoro do vseho!!

susisus
8. led 2010

Ahojte kocky, luskam to tu do zadu, ale neviem sa dopatrat k tomu, co hladam. Prosim nerieste preco tak skoro a podobne, jednoducho musim. Davam malej mrkvicku, mrkvicku s feniklom, tekvicu nechce. Co jej mam davat a kedy pridavat nove veci a hlavne ake???? Môzem dat teraz kasu? Tyzden prikrmujeme.

emanka
8. led 2010

susisus, mrkvičku so zemiakom, brokolicu, špenát, karfiol-ten môže zapekať, pastrňák, cuketu....dáva sa aj hrášok a kukurica, ale neviem, či sa to rozmixuje, ja som to kupovala v pohárikoch...každú novú zeleninu dávaj 3 dni a na štvrtý môžeš zas novú...pozoruj dieťa, či dobre kaká, či nemá hnačku, či sa nevysypalo...preto 3 dni, aby si zistila, čo jej nerobí dobre, poprípade na čo je alergická 🙂
A s kašou by som ešte počkala 2-3 týždne, mesiac po začatí zelenine, môžeš pridať mäso, o ďalší mesiac ovocie, tiež nové po 3 dňoch 🙂

susisus
8. led 2010

emanka ďakujeem ! 😵

aponchie
8. led 2010

kukurice od hippu nema slupku proto nenadyma kdyztak jine sklenicky to maji se slupkama

susius a co tak davat treba rano UM pak ovoce jen tak bez susenek a smetanek bud sklenicku nebo sama uvar ,ale asi ti toho este moc nesni jak me mala uz 200g ,pak treba zase mlicko pak obed zeleninku polevku trebas nebo propasirovane lehke velmi jednoduche druhy asi bych nedavala este nic vic nez brambor ryze mrkev pastinak dyne spenat ..a pak zase mlicko a pak uz jen mlicko do toho dalsiho dopoledne to musi stacit ne?

susisus
8. led 2010

aponchie no ja si nevyberiem. Rano mi uuplne odmieta mlieko, takze ranajky je mrkva, po mrkve mi spapa 100 mlieka, bez mrkvy ani gram. Potom mi papa po 100, ked nepapa - co je castejsie, tak zase mrkva a po mrkve do nej dostanem zas trosku... Teraz musim poklopat, od kedy prikrmujem tak mi aspon tych 100 sem tam spapa, lebo jedla uz len po 20 ml. A predtym pila 200 tak ako tvoja 🙂
A aku polievku by som mohla?

aponchie
8. led 2010

no uvar si sama at vis co v tom mas a dej si na mrazak v malejch plastovejch vanickach pak jen rano vyberes ven e nechas pozvolna rozmrazit ,v podstate cokoliv obedoveho naredeneho hodne..nemyslim loksovou polevku 😀 ale treba trosku tyze mixnout s mrkvi pridat trosku petrzelky ta je nasladla a lzicku oleje do toho olivace extra panensky.ono polivka muze byt i jen zeleninka mixla ve forme hodne tekute,ale na me je jeste moc mala davat vic a vic druhu staci mesic davat to same porad.a kolik teda vypije mlick aza 24hodin pac dle toho co pises vypada,ze ma prevahu stravy nad mlikem to je fakt este hodne mala .prevazuje mliko to je hodne dulezite..myslis,ze treba muze odmitat na ukor tech prikrmu?vis ze treba si zvyka hodne na prikrmy a pak uz nechce mlico

iluss
8. led 2010

susius: nejdřív zkus pár dní tu mrkvičku, pak dávej pár dní mrkvičku s brambůrkem, pak zkus za pár dní brokolici s brambůrkem. To by do začátku mělo stačit. Vždy zkoušej nový druh zeleniny pár dní (kvůli reakci na tu zeleninku - některá tvýmu drobečkovi nemusí sednout)

Maso jsem přidávala až po měsíci zeleninových příkrmů. Ale nevím jak to je s masíčkem u takhle malého miminka. Ovoce a kaši jsem taky zkoušela až po tom měsíci příkrmů. Ten první měsíc jsem dávala pouze zeleninku a to po malých troškách, aby si na ni zvykla. Až později jsem poswtupně zvyšovala dávky.

susisus
8. led 2010

aponchie za den mi vypije 600 mlieka, pred tym ako som zacala prikrmovat,(mesiac sme sa trapili) tak to bolo ledva 400 ml a to tak, ze som do nej pchala na silu cez plac a zurivost, inak by ani tolko nevypila... ked mi zacala chudnut, tak som to vzdala a dala som prikrm. A teraz ked prikrmujem, tak zacina aj mliecko pit 🙂 A do vtedy pila 900, bola papos, neviem co sa stalo ☹ Skoncili nam koliky a prestala mi papat... Asi si pytala ten prikrm, pretoze teraz je ako vymenena, veeelmi spokojna a hovorim ze aj mliecko zacina viac papkat. A urcite neprevazuje prikrm !

A dakujem vam za rady baby, vsetko si pisem do debilnicka ! 🙂

Necham ju teda na zeleninke mesiac, skusim aj polievku a potom dam masko a kasu. 🙂

aponchie
8. led 2010

jako urcite vic mliko jak prikrm to rozhodne opravdu jeste je mala kdyby mela 6-7-8mesicu tak nereknu,ale zatim potrebuje velmi mnoho vapniku.opravdu to je tak,ze dite chce jen to co pozna ono nevi,ze neco vic existuje proto to nemuze chtit takze porad dokola jednoducha zelenina ..ja myslim dokonce ,ze ryze je lepsi jak brambor co do stravitelnosti a vyuzitelnosti.a to ovoce urco zatim var ja teda zacnu uz i syrove davat uvidim co s ni,ale ted mi rozzuzlala prso pac ji ten zub leze a uz me to boli jak hrom me teda nechce flasky hrnicky UM ani nahodou a neodstrikam ani kapkua pritom vytahne za 3minuty 150ml ..nechapu jak to..a jak vazite tedkom?

slniecko26
8. led 2010

Aponchie dakujem!!!!
Zeleninku a masko dávame stále. Kombinujeme 🙂 už jej teda môžem pridať ryžu a cestoviny? A ako to mám pripraviť tiež to všetko spolu potom rozmixujem? Prepáč možno sú to smiešne otázky ale nechcem urobiť chybu! Inak malú stále kojím.

aponchie
8. led 2010

slniecko ja to delam vsecko v jednom kastrolku ..dam hodne vody a nasypu ryzi pouzivam parboiled dva hrnicky treba na kousky mrkev hodne mrkve tu ma rada a barvi krasne sladi kus petrzele,cuketu az pred koncem rychle se rozvari a to ej vsecko varim asi 30min pak sliju tu vodu do hrnku a vsecko hodne rozmixuju braunem pak dolivam vsecku tu varici vodu plus pridam hodne vody navic strasne to houstne ta ryze takze mam z toho asi 5misek naplnim do misek necham vychladnout dam do mrazaku napisu datum vyroby a pak uvarim v dalsim kastrolu petrzel mrkev celer porek brambor mixnu hodne naredim zamrazim jako polevku pak dalsi kastrol brambor dyne cuketa mrkev opet mix a to mam zaroven varene vsecko behem 30min mam klidne 20porci barevne rozdelene trebas abych hned vedela po cem sahnout a stridam obden jo ja zatim nedavam teda maso takze do vseho je mozne dat kousek masa a klidne to var dohromady to je uplne jedno jestli ej to zvlast nebo tak bude to rychlejc.a samo mam i sklenicky kdyz nestiham zapomenu nebo nekam jedu autem to neberu ty zmrzle.ale vybiram a moc se mi toho nehodi vsude je neco co mi vadi az na ten hipp teda a hamanek nektere..ovoce taktez ,ale to ji kupuju hodne sklenickove pac ted neni dobrej vyber..a ovoce z turecka a jinejch koutu zeme ji nedam pockam na nase

kukni na zavadeni prikrmu na kojeni.net treba najdes neco co ti sedne🙂

http://kojeni.net/prikrmy.php

slniecko26
8. led 2010

Dakujem krásne za rady 🙂 ja to robím tiež tak, že to všetku spolu povarím a potom to mixnem 🙂 naozaj jej to veľmi chutí teda zeleninka veľmi ale to ovocie nie. Skušala som pomiešať banán s jablčkom ale nebolo to úspešné 🙂 tak desiatu ma stále to isté banán, našťastie ju nezapeká a nemá problémy s kakaním.

slniecko26
8. led 2010

Ja jej varím každý den, nedávam do mrazáku ale asi to skúsim robiť ako ty.

aponchie
8. led 2010

no teda nasi Marusce zelenina taky jede a nejlepe husta jak je to vodnate plive to ven .Jee ja varila s Terkou denne a pak me to uz enbavilo pac sem mela do toho zahradu velkou jak krava osazenou a denne 2x tam jezdila s ni v sedacce na kole uz sem nejak nemohla ,ale presnidavky jim varim sama teda doted jak dozraji jablka povarim se skorici a dosladim Sladenkou nebo Glukopurem a zavarim je to jak to pyre z obchodaku a vis co v tom je

slniecko26
8. led 2010

Hej to je super. Ja som jej nedávala ešte ani jednu skleničku. Vraj to je sladene a potom mi už nemusí papať to čo jej dávam ja. A ja takto, že to sama pripravím viem čo v tom je 🙂

aponchie
8. led 2010

ja teda vybiram jidlo peclive a slazene neberu nic ted sem nasla hamanka happyfruits 100procent ovoce zadny pridany cukr 18kc v Tescu

hele jak je v tom nasem veku uz se tomu kolikrat clovek neubrani neco jineho je davat takov eveci 3m mimi a neco jineho uz skoro 8mesi 😎 bohuzle to cpou ten cukr naprosto vsude 😠

dm1
8. led 2010

slniecko mne maly tiez ovocie moc nechce - teda domace. kupujem od hami 100% - byvalu frukapuru - take male 100g po 4 su a tam nie je cukor pridany ani nic ine okrem ovocia. tiez ked uz kupujem nieco hotove - ci uz prikrm alebo kasu pozeram aby tam nebol cukor

aponchie - nas tiez papa len take huste a my sme ani nikdy nemali polievocky ani si neviem predstavit ako by ich jedol kedze vsetko tekute sa mu zle je lyzickou a vypluva mi to

zajtra chcem skusit cestoviny - kupila som take male pismenka bezvajecne tie by mohol spapat aj nepomixovane

aponchie
8. led 2010

ale uz se to lepsi uz sni pul polevky driv lzicku 😀

slniecko26
8. led 2010

Dm1 a s čím mu tie cestovinky pripravíš? Tak musím pozrieť tie happyfruits a vyskúšam 🙂

dm1
8. led 2010

slniecko bolo mi poradene ze normalne so zeleninkou a masom ako ked robim so zemiakom. tak skusim a uvidim

inak toto su tie presnidavky http://www.levnalekarna.cz/hami-100-ovoce-jablk... mne spapa presne tu 1 - teda 100g

dm1
8. led 2010

ja som dlho hladala nemliecnu kasu ovocnu kde by nebol pridany cukor ale nic som nenasla a tak to riesim tak ze davam zakladnu ryzovu alebo osemzrnnu a pridam tam par lyziciek vyzivy co som doma robila bez cukru - aspon tak mi zje doma robene ovocie