Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

evitkamalicka
14. led 2010

my sme lepok zaviedli v 7M

misellll
14. led 2010

no teď jsi to napsala.To ty patříš k těm maminkám co říkájí všecky to děláme dobře,tak to není špatně. 😎

misellll
14. led 2010

mauska:Jo fajn mohla se zplést.Ale proč teda k nim chodit,napište mi jesný důvod,proč k nim chodíte,když kecají nesmysly.Pane bože právě proto,že jsem byla tak hloupá na začátku a nedůvěřovala doktorům teď vím,že to byla chyba.Bylo pro mne lehčí na někoho svalit vinu.Jenže oni mají pravdu.To nemá cenu pláče Barča.Radši jdu!!!Ale vrátím se A´T si přečtu zase nějaké přízpěvky 😀 😀 😎

aponchie
14. led 2010

evitka doporucuje se prej jak ty jsi davala lepek a jak vam reagoval myslim primo treba na kase?nam to proste nesedne ani za nic krouti se jak paragraf tak to nehrotim,ale ryzovou snese v pohode

aponchie
14. led 2010

chodi k nim treba proto,ze medicinsky jsou fundovani a jinak fajn jen proste doporucuji veci,ktere si stejne maminka muze ovlivnit sama namisto treba anginy ne? 😎

erinbrock
14. led 2010

ja jinak procitam a studuju otazky na www.kojeni.net - ta pani tam take pekne radi... 🙂

ockovelasky
14. led 2010

Mauska, ďakujem za radu, malý obedný príkrm spapá už celý, tak som chcela vedieť, či mu táto jedná dávka mliečka nebude chýbať.. 😀 😀

evitkamalicka
14. led 2010

aponchie my sme s kasami nemali problem, ale nasho maleho vseobecne brusko nikdy nebolelo, vsetky prikrmy znasal velmi dobre

erinbrock
14. led 2010

ockovelasky - pokud spapa cely obed tak uz by se nemelo davat mlicko ale jen cajik nebo voda na zapiti... 🙂
ted jsme taky dopapkali - zatim ale jen par lzicek... 🙂

aponchie
14. led 2010

to je silene u nas kase vubec nejdou ani bramborove je pravda ze jsem ji jako prvni dala obilnou az pak sem idiot si uvedomila,ze obili proste muze snaset mnohem hur nez ryzi ,ale to ju zacpava desne ta ryze proste mame maleho citlivounka asi 😀 nam ani svestky nepomohou na stolici hruska nic jen hodne kojit at to naredi 😲

evitkamalicka
14. led 2010

my sme dali prvu ryzovu a az potom po zavedeni lepku obilninove

aponchie
14. led 2010

za jak dlouho po te ryzove asi?

aponchie
14. led 2010

no jeste me napadlo to by asi maminky co jsou na UM mozna rekli kdyz ja neodstrikam mliko sve tak tu kasi musim udelat do UM jenze muze i to urcite mleko delat paseku?myslim druh?ja to delala do Hami2

misellll
14. led 2010

ano i na tom kojení píší,že dítěti na um je možné zavádět příkrmi už ve čtvrtém měsící(tedy konec čtvrtého měsíce)pokud dítě vypije 900-1000 ml denně.Tak asi na tom něco bude né??????? 😀 nebo i tady kecají a ty máš aponiche pravdu? 😎

evitkamalicka
14. led 2010

no ryzovu sme dali prvy raz v ukoncenom 4. mesiaci ako som uz pisala a kedze lepok sme zaviedli v 7. mesiaci tak vtedy aj obilninove, cize po 3 mesiacoch

evitkamalicka
14. led 2010

aponchie, ale ak uz lepok papate tak mozte obilninovu....niektorym detickam kase nechutia vobec

aponchie
14. led 2010

aha takze dlouha doba mezitim

misellll
14. led 2010

aponiche:takže medicínsky jsou fundovní,ale o příkrmech vědí podle tebe h.... 😎 ale ty o nich víš vše🙂Z internetu nebo knížek,že?Ale oni jezdí na různé semináře atd atd.||Musí studovat pořád,protože vše se mění a oni musí mít přehled.Pochybuju,že by si dovolili radit v něčem čemu nerozumí.To by je pak mohl kdokoliv zažalovat a to podle mě nechtějí.A kdo řekl,že nerozumí příkrmům,to snad jen ty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aponchie
14. led 2010

prave ze ne este 😖

evitkamalicka
14. led 2010

aponchie ja som nedavala nic co by mu mohlo uskodit skor ako to nebolo na krabicke napisane, cize ked tam bolo od 4. mesiaca tak som dala vtedy, ked od 6. mesiaca tak vtedy.....to este ale neznamena ze som zla matka a chcem svojmu dietatku zle, podla mna to tam zbytocne nepisu

aponchie
14. led 2010

ano pisou pokdu nekojene dite vypije 900-1000ml mleka za 24hodin a ma stale HLAD/pokud to hlad je ,ze?nemusi to byt zrovna hlad/tak muzete nemusite ovsem🙂)to je mozna pro ty zrychlene maminky ,al ehlad je relativni treba ma jen touhu sat 😝

aponchie
14. led 2010

pisou to pro jistotu o spatne matce nikdo nic nerikal tak si to neupravuj 😎 jasne na spuste potravin je napsane,ze muzou relativne ,ale nemusi 😎

evitkamalicka
14. led 2010

rozhodne by som napr. 4 mesacnemu dietatu nedala parok a podobne, lebo aj take expertky zial poznam

misellll
14. led 2010

Tak snad matka pozná jestli má její dítě hlad ne?! 😠 Nebo si myslíš,že jsou všichni debilové a při prvním žužlání ručičky si řeknou jo má hlad!!!!!!!!!!!!!!! 😠 Ano je tam napsáno můžou,to znamená,že to miminku neublíží,jinak by tam bylo napsáno,zkuste to,ale na vlastní riziko,že miminku ublížíte.A co to píšeš pro jaký zrychlený matky.Když vidím,že má dítě hlad,tak nebudu čekat jen kvůli tomu,aby si někdo neřekl,že jsem zrychlená.Nebo ty snad ano.Ty by jsi svému miminku nedala příkr kdyby jsi viděla,že má hlad?Pokud ne,tak nemám co dodat 😎 A kde jsem psala něco o špatné matce 😎

aponchie
14. led 2010

i takove znam ,ale ja treba kvuli nezrale trav.soustave budu davat aspon tech 5-6m mleko a pak velmi pozvolna neni kam spechat fakt ne..lekarka mi rikala,ze nechape proc je trend vsecko rychle detem davat a brat..zadnej cumel zadne dudle na flasach honem z hrnicku rychle samo spat v pokoji honem na nocnik do roka uz jist vsecko v podstate hotovy clovek v roce malem,sama rikala at dite klidne pije z flasky ma na to narok je male a je to pro nej prirozene proc mu to brat aano rekla mi taky jestli moc chcete dejte tu kasi v 5mes ale garantuju vam,ze spat lepe nebude bude mit zizen a akorat bude predcasne atakovano ve strevech jasne zvykne si..na vsecko..sem rada za tak racionalni pristup ne kazdy vsak ma takove lekare to chapu 😲

ockovelasky
14. led 2010

Erinbrock, presne tak dávam, len čajík alebo čistú vodičku na zapitie, ale to väčšinou nechce, až potom keď sa zobudí, tak si dá..

aponchie
14. led 2010

misell nevyjadruj se tak ukvapene 😎 myslim,ze hodne maminek zamenuje hlad s potrebou sani cteme to dnes a denne na netu..no comment

mauska
14. led 2010

misellll: to jsem nemyslela proti tobě to s tou doktorkou 🙂 jen prostě je potřeba brát je s rezervou, ale né co se nemocí týká, to samozřejmě né 🙂

aponchie
14. led 2010

s te repy jsem teda nadsena jak je super..hodne zabarvi jidlo do cervena doda super chut je nealergizujici fakt bomba mame to ted v kombinaci brambor mrkev petrzel repa a mala to ji jak hrom doporucuji 😎

aponchie
14. led 2010

z