Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aponchie
14. led 2010

Pokud už ovšem prckovi nestačí dávkování na krabici, kde bývá maximum opravdu 1000-1200 ml (ta 1/6 váhy platí zhruba do té váhy 6-7 kg, poté již drtivé většině dětí stačí těch 1000 ml), tak je potřeba přejít na další UM - v tomto případě Beba H/A 2, která je sytější, případně začít s příkrmy, v případě dětí na UM

CO TAK ZKUSIT JINE SYTEJSI MLEKO VE 4M TEDA?

misellll
14. led 2010

aponiche:.Já mám sestřenku a ta pracuje právě na výrobcích Um (asi nesmím říci,jaké značky) a ta mi to potvrdila

aponchie
14. led 2010

ja mam tetu neonatolozku v nemocnici ,ale radsi nereknu v ktere 😀

hele ted by me zajimal tvuj nazor na stravu meho ditete a to zcela vazne.nechci aby jsi mi rekla,jestli trpi hlady nebo ne ale jak vidis slozeni jidla u meho ditete uprimne..

v noci 4x kojeni
7rano kojeni
10rano ovoce /jablko hruska banan,merunka,broskev-varene
12kojeni
14zelenina /mrkev petrzel brambor nebo ryze bez masa zatim +cuketa dyne repa..olej
17kojeni
19kojeni

dik za odpoved podotykam ,ze bude koncit 8mesic prospiva v pohode je velka a silna ma doist faldiku jeste 😀

aponchie
14. led 2010

+dokojeni za ovozelem samozrejme na zizen na zapiti ..zadna voda caje nic zatim

misellll
14. led 2010

myslím,že je to ok.Ale teď by mne zajímalo spíše proč se na to ptáš

aponchie
14. led 2010

no ptam se na tvuj nazor moc jsi toho nerekla ja bych od tebe spis cekala ,ze reknes ze v 8mesicich tolik moc mleka znamena ze ma urcite hlad ,ale to jsi neudelala proc? 😎

misellll
14. led 2010

aponiche:V tom případě i já ti napíšu co moje malá papá.Aby jsi viděla,že nejsem tak hrozná matka 😉 😎
8:00-UM
11:00 mrkvička(pak se dojede mlíčkem-dáváme zatím jen zeleninku a ovoce,maso ještě ne)
14:00:Um
17:00-Um
20:00:Um
23:00-Um
2:00-UM
5:00-Um
A zas na novo.

rimmel
14. led 2010

no aponchie...zase my ked sme boli 8m papali sme 5krat denne...a pritom som kojila a aj kojim aspon 10krat denne plus noc..a to sme papali ranajky kasa, ovocie na desiatu, obed, olovrant i vecera zase zeleninka a masko..a kojila som medzitym 😀 tie desiaty a olovrant ozaj ze malickosti boli ... co tym chcem povedat, ze dovod preco som zaviedla tieto olovranty takto skoro, preco som zacala davat jedlo 5krat denne bolo , lebo som videla ze malemu nestaci co mu davam a to pritom som kojila ako o dusu 😉

misellll
14. led 2010

aponiche:Ty kojíš.To je první důvod(jak už jsem psala mateřské mléko se přizpůsobuje věku mimnka,UM-NE!!)A pokud se tvá Terezka nebudí na jídlo co hodinu,nekojíš jí hodinu a ona stále nemá dost a když jí prso vyndáš neplaáče až se zaliká.Mám pocit,že jí to zatm stačí.Asi tak 😎

misellll
14. led 2010

rimmel:tak vidíš sama jsi usoudila,že to malé nestačí a co kdyby tě ted někdo obvinil jak jsi tím malému ubližovala,pětkrát denně příkrmi v 8 měsících a že mu to stčilo jen ty jsi si myslela,že ne.Tak vy mluvíte s maminkami,které zavádějí příkrmi od čtvrtého měsíce 😉

rimmel
14. led 2010

misell je velky rozdiel dat malemu viac jedla podla apetitu ako zacat s prikrmami priskoro 😉 niektore babatka ked zacnu s prikrami ledva papaju lyzicku, moj na prvykrat zjedol polku banana. 😉

misellll
14. led 2010

rimmel:To je věc názoru někdo by tě mohl odsoudit i za tohle,že 8 měsíčnímu dítěti dávat 5krát denně příkrmi.Věc názoru!!!!!!!!!! 😉

misellll
14. led 2010

jsem tam chtěla napsat ,,je moc" 😅

misellll
14. led 2010

aponiche:už nepíše 😎

misellll
14. led 2010

jo a ještě jsem chtěla napsat:čtyry měsíce to není moc brzy u UM ne 😉 Pokud dítěti prostě nestačí je čas 😉

aponchie
14. led 2010

miselll ano aponchie nepise pac vesel apradlo mas s tim problem?? 😎

misell ne nerkla jsi na to nic pac kdybych byla nekdo jinej reknes mu at da navecer kasicku pac kojeni v noci 8m decku 4x proste mlicko ocividne nestaci a to kojeni pres den je taky moc vid?mela bych davatvic jidla masa a vsecko mozne ..ano nektere noci jsou takove,ze neda prso z ust a koji se hodne takze ma asi fakt hlad a kdyz ji vytahnu prso lapa po nem dal🙂)ale proste mi to nereknes 😎

miselll jdu uvarit veceri a sbalit veci na zitrejsi vylet aby jsi nelatorila,ze neodpovidam🙂)

evitkamalicka
14. led 2010

kocky my ked sme zacinali s prikrmom tak maly hned zjedol na prvy raz 80g

misellll
14. led 2010

Aponiche:Problém jsem s tím neměla,jen jsem konstatovala 😀 😎 Ne neřekla jsem na to nic prorože jsi k tomu nenapsala,Terezka je nevrlá,kojím jí klidně i hodinu a když jí vytáhnu prso začne plakat.KOjím jí každou hodinu v noci i ve dne.Je ukňoraná a dožaduje se mléka,když papá je klidná a spokojená 😉 A zase si tolik nevěř,že tobě bych to neřekla,poku by jsi napsala to co píši o řádku víš-napsala bych to.Já nejsem aponiche jedna z těch co se bojí říct svůj názor-to jsi se sekla. 😎 😎 😀 😀

misellll
14. led 2010

Aponiche:A jinak nikdy,ale opravdu nikdy neříkej za mne,co já bych řekla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 Ať by to byl kdokoli a napsal by to co ty nikdy bych z toho neusoudila,že má hlad!!!!!!!!!!Pokud by u toho stálo,ale ještě to co jsem psala já s tím kojením každou hod atd. ano napsala bych,že má mimi nejspíš hlad 😀 😉

aponchie
14. led 2010

ale nesekla miselll napsala bys takovej blabol pac to nepriznas 🙂 jo vzteka se i u kojeni trha mi prso knuci v noci hlta jako by nejedla dva dny co s tim? 😎 😀

aponchie
14. led 2010

miselll ted s echovas jak male histericke decko promin,ale rikam a rikam a rikam co by jsi rekla pac uz jsi to mnohokrat ve svych prispevcich rekla 😀 a nebudu ti hledat zadne konkretni mas snad pamet a vis co kde pises 😎

aponchie
14. led 2010

a omlouvam se za gramaticke chyby v tom spechu s vareckou se preklepavam 😎

misellll
14. led 2010

aponiche:To jen ty když nemáš žádné argumenty vkládáš někomu do pusy něco(co ani nevíš,že by řekl),protože ti došly argumenty.A to místo argumentů přejdou do utoku,jako právě ty a snaží se druhého urazitr.Na víc to jak pořád omíláš co jsem řekla před čtyrmi měsíci je taky ohraný.A ještě jednou ti píši nikdy za mě neříkej co bych řekla 😎 😎 Já to taky neděla.Protože na rozdíl od tebe já argumenty mam a nikdy nedojdou 😀 😀 😎 Jen hloupí člověk bude urážet,když mu dojdou argumenty 😎

aponchie
14. led 2010

miselll precti si po sobe tohle:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

neustale plasis..resis a porad dokola dokocne tam pises jak to prehanis jak by meli lekari zmenit davkovani na krabici s mlikem copak to je normalni??x lidi ti rekne ze plasis a neustale cpes decko do tabulek a ty ne a ne a ne 😎

aponchie
14. led 2010

a tak je to u tebe se vsim jednou se roztrhl pytel s tvejma mistnostma co zakjladas leckdy se ptas prej na miminko jine pani jenze me prijde ze spis na tvoje jen to nepriznas ano jsi precitlivela jednou mluvis tak podruhe tak a nepamatujes si to hlavne a pak se jen vztekas tak s ehod do klidu a neres tolik zbytecnosti jako doposud 😎

misellll
14. led 2010

A ještě ráda bych věděla podle čeho přesně jaké věty jsi usoudila,že se chovám jako hysterické děcko.Snad proto,aby jsi za mne nikdy neříkala(něco co bych neřekla?)V tom případě jsi i ty,ne v jednom z přízpěvků jsi to psala 😀 😀 Máš pravdu jdi radši vařit ha ha 😎

misellll
14. led 2010

aponiche:To si děláš srandu!!!Ty mě budeš obviňovat,že lžu když se ptám na kamarádky problém?Už mě s tímhle vážně deptáš,když nemáš žádný argumenty tak přejdeš do utoku,jenže tímhle se pěkně ztrapňuješ. 😎 A co je na tom ,že jsem se ptala,kolik papají 3,5 měsíční mimnka,zajímalo mne to a přišlo mi,že jí málo.Tak se hoď do klidu ty.Už aby se člověk bál tu na něco zeptat ,aby ty jsi mu to za rok nepřipomněla a neřekla,že je hysterák.Houby víš!!!!Jsi jen jedna z těch maminek co musí mít za každou cenu pravdu a když někdo nesouhlasí a nedělá to podle tebe jsi z toho na nervy.Jenže já ti něco řeknu aponiche-ty nejsi nejlepší matka na tomhle světě!!Ne ne!!!!Asi tě to udivuje co? 😀 Takže ty co se tu na něco zeptali a měli strach nesmí už tu nikdy říct na něco svůj názor,neboť toho nejsou schopné.Kdybych věděla jak se to dělá i já bych si přečetla všechny tvé přízpěvky 😀 Jenže samí hlouposti by mne taky nebavili číst 😀 Proč vždy když už nemáš co říct k tématu,buď začneš urážet nebo se odvolávat na jiné diskuze.Co to má společného se zaváděním příkrmů. 😀 😀 😎

aponchie
14. led 2010

ty vzteklounku 😀

aponchie
14. led 2010

ale narozdil od tebe mam co rict k tematu a jestli mas zajem dam ti tu link na vsecky tve dotazy kdy neustale dokola nikomu neveris obvinujes resis a jedna tva mistnost se dokonc ejmenovala jsem hysterka? 😀 promin ,ale jses a nepoucis se ikdyz ti x lidi rekne at ses v klidu nejses na co se teda potom ptas?ne nejsem na nervy nejsem vynervovana prave vubec mam vek na to se nezabyvat takovejma cipovinama ..zadna matka neni nejlepsi ..vis ktera matka vyhrala ve svete matka nej?je to ves morska asi te to udivuje,ale je to tak je na prvnim stupni matek sleduj Spektrum nekdy 😀

misellll
14. led 2010

no co jsem čekala neodpovíš protože nemáš co.Víš co musím to napsat ať mě admini klidně vymažou,ale jsi hloupá 😀 😀 ježiš tak se mi ulevilo 😀 😀 😎