Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

raculka
11. dub 2007

Jita2- díky za nabídku,dneska jsem asi objevila v BIO ty křupky,co vy myslíte. Je to 60 g, měli různé druhy,i ten NATURAL. Jen mi přijde,že jsou menší než ty s příchutěma.Mám z toho trošku obavy,nemůže jim to nějak zaskočit?? 😒

carodkaa
11. dub 2007

Ahoooj holky!! 😉

tak uz je trosku lip..taky jsem koupila Tadovi ty krupky,moc mu chutnaj a zaskocit myslim,ze nemuzou,vzdycky jak to zuzla se rozmocej uplne na kasi 😅

carodkaa
11. dub 2007

Ijetka-ty fotecky jsou supeeer,kubik je sikulka a jste pekna rodinka!!! 😎

raculka
11. dub 2007

jé carodkaa- tak to jsem ráda, že si přivítala mezi nás a že už je líp 😵

isacek
12. dub 2007

ijetka,
kamarádka mi je přiveze v pondělí, takže není problém.Jestli to máš Jíto komplikované tak já je pošlu 🙂 ..

helik
autor
12. dub 2007

ahoj holky,

omlouvám se, že jsem vám nevěrná, ale my jsme s příkrmama nějak zatuhly 😠 - dávám mu pořád to stejný a pořád celkem bez úspěchu - kdepak chrupky, to by mi vůbec nejedl.....no není to zas taková katastrofa, občas něco spapká, ale pořád dává přednost mlíku....že bychom nahradili jedno mlíko příkrmem, o tom nemůže být ani řeč.....ach jo. ☹

jita2
12. dub 2007

raculko,
zaskočit nemůžou, aspoň teda u nás nikdy nezaskočily, oni se hned rozpustí na jazyku, jak píše čarodka..
isacek,
komplikované to nemám, jen nebudou hned, ale až pojedu do města, víš? 😉
ahoj helik,
to mě mrzí, jak je to u vás, jste jeden z těch případů, jak je malý závislý na mléce, to je celkem běžné...ale zas to chce trpělivost a pořád zkoušet a zvykat..chápu, že to není jednoduché...ať se to brzy zlepší 😉

jita2
12. dub 2007

raculko,
asi jsou to ty samý, tak jsem ti je vyfotila, máš je v albíčku, i kdyby někdo chtěl vidět, jak vypadají, tak jsou tam fotky 😉

helik
autor
12. dub 2007

jita2

dík za útěchu, na druhou stranu můžu být ráda, že mu mlíčko chutná a že dobře přibývá.

jita2
12. dub 2007

No to určitě..mlíčko je základ 😉

ijetka
12. dub 2007

Ahojky

Jita
teda mrkla jsem do alba, malá je úžasná, jak sedí na tom křesle je za dámu fakt 😉

carodkaa
jsem ráda, že je líp 😉 🙂 a díky za pochvalu

isacek
díky moc, už jsem psala Jítě 🙂

helik
ahojky, dloooooouho jsi tu nebyla 😕 my máme taky problémy s obídkama, furt preferuje cecík 😀 😠

jita2
12. dub 2007

ijetka
díky za pochvalu 🙂
Holt malej je asi celej tatínek 😀 😀 vybíravej 😀

raculka
12. dub 2007

jita2- tak už máme přesně tyhle křupky doma, díky 🙂
Dneska jsem mu zkusila dát kukuřičnou kaši a kupodivu mu to chutnalo.Možná to bylo tím banánem 😀 . Jak jste na tom vy,s kašičkama??

Náš hošánek je ale trošku línější,sám si křupky zatím držet nechce.Taky je to možná i trošku tím,že nesedí.No uvidíme,jak mu budou šmakovat za pár dnů.

Vaši prcci už si sami udrží jídlo a přikusují??
Holky,a dáváte už jogurtíky??

helik
autor
13. dub 2007

ijetka

já vím, dlouho jsem tu nebyla, měla jsem nějakou menší krizi, ale už je to pryč 😉

raculka
Malej si jídlo teda nedrží, ani lahev ne. Včera jsem dala malýmu pribiňáčka a kupodivu ho papal - i když jen trošku. Jogurt jsem nezkoušela, sestra v poradně mi jogurty straaašně pohaněla, ale já jí zase tolik nevěřím a jogurt zkusím.

holky, dáváte už některá vaše ratolesti do jídelní židličky?

jita2
13. dub 2007

ahoj raculko,
tak to je dobře, že jste křupky sehnali...
Kašičky dávám pořád stejně, tak jednou za týden, třeba na dopolední svačinku, pro zpestření, ona je jedlík, tak sní jakoukoliv, teď jsem koupila od Milupy hrškovou, a taky jí chutnala 🙂

Jinak Maruška si drží všechno, ona je zvyklá, flašku s mlíkem si drží od 3. měsíce, takže už je dosti zaběhlá, já když ji mám třeba na klíně, tak jí nasypu pář křupek na stůl a ona si je sama bere a papá 😉

Jogurtíky dávám už asi měsíc, ale pouze bílé, a v něm rozmačkaný banán, to jí moc chutná, sladké nejsou vhodné 😉

No a jídelní židličku my nepoužíváme ještě, páč malá ještě nesedí, tak až bude pevně sama sedět, tak ji tam pak posadím 😉

Vyčerpávající odpověď..uf 😀 😀 😀

zevina
13. dub 2007

ahoj holky,
u nás to s jídlem taky není dvakrát slavné, málokdy zbaští tu 100, spíš se ponimrá v 50 😅 takže taky pořád visí na cecíku... kapku větší úspěch mají přesnídávky nebo jabko s babánem a hurá, konečně jsme přišli jakžtakž na chuť čajíku, 3x hurá 😀

jídlo by si držel rád, například lžičku se mi vždycky snaží uloupit a podle toho po jídle vypadáme 😀
a křupky vždycky podrobí zkoumání, přendává z ručky do ručky, občas do pusy, jen s tím zbytkem, co mu zůstane v ručičce mu musím pomoct, jinak bych to našla nejspíš někde rozpatlané 😕

ale včera jsme měli krizi ☹ Jirku už dva dny trápí horečky, asi zuby 😠 tak jsme celý den strávili mazáním dásniček, kontrolou teploty, snahou do malého dostat aspoň trochu jídla a tekutin, zvládl sotva 5 lžiček přesnídávky, o maso se zeleninkou jsem se ani nepokoušela, odmítal i lahvičku s čajem, tak jsme lžičkovali a nakonec jsem musela po lžičkách dávat i odstříkané mléko, už ani cecík nechtěl do pusy ☹ ☹ a o spánku ani nemluvím, zadříml vždy na pár minutek a pořád kontroloval jestli jsem neodešla...

Snad už bude líp, teplota klesla, a spánek a jídlo snad taky doženem 😉 vyzkouším dnes ten jogurt s banánem, tak dám vědět, jaký měl úspěch

helik
autor
13. dub 2007

zevina

ten banán syrovej? já ho zkusila podusit, ale byl to tfujtajbl.

jita2
13. dub 2007

zevi,
to tak bývá někdy při těch zoubkách, tak to vydržte 😉
A s tím přendáváním z ručky do ručky je to u nás úplně stejné, jak něco dostane, tak to obdivuje a přendává z ručky do druhé pořád...je to sranda prostě 😀

helik,
banán joo syrovej 🙂

jita2
13. dub 2007

Zas jsem zapomněla napsat dál 😖

ijetka,
jsem dobrá!!!! Dnes odpolčo jsem ti poslala ten balíček 😅 , mamka byla ve městě ráno a my jsme jeli k ní, tak nám to koupila...tak jsem před chvílí příjela z pošty, tak doufám,že balíček dojde v pořádku..penízky neposílej, je to zkušební pytlík na ochutnávku 😉 a prosím, nelekni se, že je načatej, našla jsem tvrdou šikovnou krabičku, páč jsem měla strach jen tak to poslat, je to křehký, a musela jsem to tam nacpat, tak jsem tak hrstičku odebrala, ale neošahávala jsem ty další, tak neboj 😉 Snad budou chutnat 🙂

ijetka
13. dub 2007

jita
ty jsi zlatíčko mooooooc děkuju, těším se co na to malej 😕 😅

helik jsem ráda, že je po krizi 😉

My jsme pořád s jídlem na štýru ☹

Jogurt jsme zkusili a papal, Kubík si drží krásně hrníček z kterýho pije, a jídlo taky, no jídlo, rohlík sušenku.....taky má rád chytání lžičky při obídku a to jsem 😠 😠

Kukačky
mrkněte do tlachání 😕

raculka
13. dub 2007

helik- to je zvláštní,že ti sestra řekla,že jogurty nééé 😕 Všude naopak píšou,že jogurt ano, a právě ty pribiňáky atd až po roce.

NO jak čtu, tak máte šikovné dětičky.Náš pinďa se snaží,ale s tou flaškou mu to držení zatím moc nejde.
HOlky,já už nevím,co dávat na svačiny.Zatím dávám ovoce,přesnídávky nebo kaši.Takže asi taky už zkusím ten jogurt.Nebo co dáváte ještě jiného? 😉

isacek
14. dub 2007

Tak jsem včera malý zkusila dát samotnej rozmačkanej banán a vůbec ji to nechutnalo.Tak jsem ji do toho dala trochu přesnídávky a a taky nic 😒 .

Jíta2,
kdy jsi začla Marušce začla dávat bílý jogurt?Malá mi totiž nechce mlíko tak jsem myslela, že bych ji ráno místo toho taky dávala bílý jogurt.Koupila jsem kaši od Sunarky dobré ráno, ale dávám ji kaši večer tak ji nechci dávat i ráno.

Raculka,
malá si taky jídlo drží sama, teda myslím třeba křupky nebo sušenku.A flašku taky ale jen s čajíkem.

Holky včera jsem byla u našich a nechala jsem tam malou a když jsem přicházela tak jsem viděla jak malý dávají olíznout z vdolečku šlehačku a marmeládu.No málem mě trefilo 🙂 ..
Koukám je to všude stejný, viď ijetko???? 😀 😀

jita2
14. dub 2007

isacek,
bílý jogurt jsem začala dávat v osmi měsících, dávám ho tak jednou za 4-5 dní..tak nějak mi to říkala doktorka, že by se neměl dávat před osmým měsícem 😉

Teda s tím vdolečkem, to je něco. Hned mě chytla zlost, když si představím, že jim to prostě nijak nikdy nevymluvíš. Je jasné, že jedním olíznutím se absolutně nic neděje..no jo, ale co když tam bude dýl a z jednoho olíznutí se stane, že sní půl vdolečku 😠 , budou chtít dávat čím dál víc...ach jo.. ☹ je to neřešitelné 😒

isacek
14. dub 2007

jito,
jo jo nevymluvíš a ještě na mě koukají co jsem to za mámu, že jí nic nedopřeju 🙂 ..To jsou u nás věčné spory.Příští týden jdem do poradny tak se na ten jogurt taky zeptám, to teda budu muset ještě počkat.
A ještě se zeptám jak často dávate ten žloutek?Stačí třeba jen dvakrát týdně?

jita2
14. dub 2007

Žloutek by měl být jedenkrát týdně, kvůli bílkovinám ho radši nedávej častěji 😉

helik
autor
14. dub 2007

raculka
k tomu jogurtu mi sestra řekla, že v něm prý nejsou žádný živiny, jo a hlavně prý jsou nejhorší ty z živejma kulturama. Její teorie byla, že ten jogurt ti vyrabuje a zničí tvoje vlastní bakterie a nasadí tam ty nový, co má v sobě. No, slyšela jsem to poprvé a moc se mi to nezdá - rozhodně nikoho nechci strašit, sama jogurt dám, protože věřím, že se nám po něm bude líp kakat. 😎

jita, isacek

no to mi povídejte,
moje mamka mi pořád vyčítá, že malýmu nic nedopřeju, dávala by mu olíznou kde co. Přitom ve všech knížkách o výživě píšou, že první rok není třeba dělat kdovíjak pestrou stravu, to že až ve druhém roce. Já už jsem trochu rezignovala a Davídek sem tam něco slízne (šlehačku zatím ne) ☹

Akorát mně dneska matka hrozně sprdla, co že dávám malýmu na žízeň vodu, že prý jsem asi líná mu udělat sirup a kdesi cosi 😠 Já bych zavedla ty sypaný čaje, protože ty sáčkový mi hned zkysnou. Tu vodu jsem dala, protože byla hned po ruce a malej stejně žízeň neměl. Když jsem mu někdy udělala čaj, moc ho to taky nenadchlo.

jita2
14. dub 2007

helik,
mě už opravdu nic nepřekvapí, opravdu už dávno vím, že co sestra nebo doktorka, to názor, bohužel ☹ , tak se nějak řídím svým instinktem a bráním se před tím, abych z toho měla chaoz...ten naštěstí nemám...udělala jsem si ve věcech jasno a už mě žádný názor nějaké sestry nebo doktorky nepoplete 🙂

verunnecka
15. dub 2007

ahoj holky,malýmu jsou 3 měsíce a mamka by mu taky nejradši dala kde co.a když mu dávám flašku tak furt nadává že prej to je málo že vypije víc,že mu nedopřeju a při tom mu dávám potřebný množství.a už mě štve jak furt argumentuje tím že když jsem byla jako on dávala mi už větrníky a jogurty lžičkou-škoda mluvit.

helik
autor
15. dub 2007

verunnecka
tak to taky nemáš lehký 😢 😉 Přišla jsem na to, že hlavně nesmíš dát najevo nejistotu, jestli ho krmíš správně. Já to někdy udělala a radila se s mamkou, co by mu tak asi chutnalo, ale pak se mi začala do všeho plést. Teď měním taktiku - o krmení se s ní nebavím a její narážky přeslechnu. 😉

jita2
já si ze začátku pochvalovala, k jak super dr. a sestře chodím, ale vidím, že i oni mají nějaký svoje utkvělý představy. Takže, jak říkáš, brát vše s rezervou - obzvlášť ty poradny se sestrama.

jita2
15. dub 2007

Teda já toho jogurtu dávám jen půl, to jsem zapomněla dodat, protože malá by celý nesnědla s tím rozmačkaným banánem 😉

helik,
určitě ber vše s rezervou a hlavně si neber k srdci všechno, co kde slyšíš, páč z toho budeš mít takový chaos až hrůza 🙂