Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
10. dub 2010

moj uz ma rok a papa vsetko( az na kiwi, hriby a neviem co este)...ale kukuricu som dala az v 8 ci 10mesiaci ozajpresne nepamatam.

rimmel
10. dub 2010

a mne je jedno ked niekto chce i co ja viem papriky zacat davat v 6m...ale len som chcela dokazat ze netrepem 😉

rimmel
10. dub 2010

ano a jasne nepapame take veci ako udeniny a pastety a vnutornosti a co ja viem co salamy atd....sladkosti, piskoty a ine. 😉 ale to je uz na inu temu.

rimmel
10. dub 2010

a nikde som nepisala ze vsetko je spustacom! iba ze kukurica patri medzi vacsie alergeny.

paulla
10. dub 2010

Rimmel - ty máš na mysli kukuřici jako zeleninu, že? To souhlasím, že může být alergenem nebo nadýmavá pro někoho. Ale kukuřice jako obilovina je dobře stravitelná, kukuřičné kaše se většinou doporučují jako první kaše, stejně jako rýžové. Je třeba rozlišovat v jaké formě je kukuřice, jestli jako zelenina nebo jako sypká instantní na přípravu na kaše.

latvia
10. dub 2010

rimmel, tym ceskym prispevkom si to vystihla....kukurica moze byt skrizenou reakciou, rovnako ako mrkev, jablka....ale to teraz vynecham mrkev a jablka lebo skrizene reaguju a inymi alergenmi? 😉
mne rukami preslo uz minimalne 2000 ludi, ziaden nemal napisanu kukuricu ako alergen, ani sa nikto nevyjadril ze by robila problem 😉 ale tymto nevravim ze nieje alergen...alergenom moze byt fakt cokolvek, ale moj nazor je, ze tak castym ani vacsim alergenom nieje

latvia
10. dub 2010

paulla 😕 akoze kukurica sa chova ako alergen podla toho ci sa na nu niekto kuka ako na zeleninu alebo obilovinu? mierne som to nepochopila ako to myslis

rimmel
10. dub 2010

paulla aha to som nevedela.. ja som mala na mysli kukuricu ako zeleninu.

latvia, ja sa nevyznam, mozno mas pravdu, ale preco potom pisu ze kukurica je vacsi alergen, teda patri medzi tie vacsie alergeny a o mrkve to nepisu?

dm1
10. dub 2010

ja tiez nechapem ze preco by mala byt kukurica alergen iba ako zelenina a ako obilnina je ok.... ved stale je to len kukurica nie????

rimmel
11. dub 2010

dm1 ja som laik ale obilnina asi neobsahuje to, co cerstva kukurica. 😅

latvia
11. dub 2010

co keby sme sa zhodli ze kukurica je strukovina? 😀
a podla mna bude rozdiel v tom, ze kukurica ma supku, naduva,, pomleta na polentu je mozno lupana? 😕 😀 separovat nejaku potravinu na zeleninu a oblininu je podla mna blbost, kukurica aj v cerstvom aj v susenom drvenom stave by mala obsahovat to iste, nie? neverim ze ju nejak "cistia" ked sa melie do polenty

latvia
11. dub 2010

rimmel, ale ja nevravim ze ja mam pravdu ohladne kukurice, len ti vravim ze zatial som nemala cloveka ktory by uviedol alergiu na kukuricu, a to som uz zazila vsakovake alergie...ono, asi treba kukat na dany kontitnent, jak som spominala, krajiny zijuce z rybolovu nezakazuju detom davat ryby od mala...v afrike kde je hojne tropickeho ovocia tiez nezakazuju jest kiwi a podobne...

rimmel
11. dub 2010

no tak to ja fakt netusim....ale moja pointa je, ze kukurica je alergen 😝 😝 😀

rimmel
11. dub 2010

ale to sa snazim povedat ze niekto spapa kukuricu, a nemusi byt na nu alergicky ale to, ze ju spapal moze spustit alergiu na nieco ine.
teda aspon ja to tak chapem 😅

no a ked si zoberem moje zdroje kde hovoria kukuricu az neskor su anglicke a americke a kukurica tu normalne rastie, tak si nemyslim ze je pren tropickym jedlom.

latvia
11. dub 2010

rimmel, tvoju kukuricnu pointu beriem na vedomie 😀
a ano, kukurica moze spustit alergiu na nieco ine, tak ako aj pele z rastlin a stromov, ktore su ovela ovela castejsie a vacsie alergeny nez kukurica 😉 to je zas moja pointa 😝 😀 uz tuto kukuricnu temu uzavrieme, co povies? 😉

latvia
11. dub 2010

akurat citam, ze geneticky modifikovane potraviny si prenasaju alergeny...takze alergia bude pomaly uz na vsetko, geneticky modifikovane potraviny su dnes hit 😝

latvia
11. dub 2010

http://www.pel.sk/najcastejsie_alergeny_travy.php

a tu krasne vidiet skrizene reakcie....ked si mrknes tabulku, tak skrizene reaguju travy aj so zemiakmi, takmer vsetkymi druhmi obilovin a jedlami ktore detom uz normalne davame (jablko, korenova zelenina).....je fakt tazke odhadnut na co clovek schyta alergiu...

rimmel
11. dub 2010

ok uzatvarame temu 😀 ale hej, chapem co tym chces povedat, no aj v tom sama nemam nejak jasno, ale neva 😉 😀

rimmel
11. dub 2010

corn is a potential high allergen food

proste tato veta ma matie no 😔

rimmel
11. dub 2010

a uz som ozaj ticho 😀

latvia
11. dub 2010

ale to potential sa mi tam velmi paci 😉 potential je vsetko alergen food 🙂 kebyze napisu bez toho potential tak sa nehadam 😉 a tiez som uz ticho 😀

rimmel
11. dub 2010

Most sources do say that corn is best given after 12 months old. One of the reasons is that corn is a potential high allergen food.

rimmel
11. dub 2010

kebyze alergia je az tak nepravdepodobna, asi by neodporucali po 12m ci?

annag
11. dub 2010

ahojte

príkrmy sú super téma na diskusie 😀 , možno mamičkám pri zavádzaní príkrmov a rozhodovaní či dať kukuricu špenát alebo nie 😅, pomôže tento článok ESPGHAN -či už v otázke lepku, alergií.... Je to v angličtine, určené predovšetkým odbornej verejnosti, ale podľa toho, čo tu čítam, stojí za to prečítať si ho:.

http://www.espghan.med.up.pt/position_papers/co...

jasminet
11. dub 2010

rimmel - pokial viem, tak v usa je takmer vsetka kukurica geneticky modifikovana, takze urcite je dost pravdepodobne, ze je aj alergen. v nasich koncinach myslim okrem soje (ak sa tu vobec pestuje) modifikovane nie je takmer nic.
takze americka kukurica je alergen, nasa nie - moj pohlad na vec

froto
11. dub 2010

vy co ste uz zacali s prikrmami a dojcite, zavadzali ste nemliecne kase? pouzivali ste aj mliecne?lebo ja neviem, ako odsajem take mnozstvo MM..

latvia
11. dub 2010

An additional consideration is that
some studies suggest that delayed introduction of certain
foods did not reduce, and may actually increase the risk
of allergic sensitization

😀 tato veta sa mi tam paaaaci.....

latvia
11. dub 2010

An increased risk of
allergy was also found in 1 of the few cohorts including
infants without a family history of allergy, in whom
delayed exposure to cereal grains after the age of
6 months increased the risk of wheat allergy....

rimmel 😉 takze nemyslim ze odsuvanie urcitej stravy nenavodi alergiu....resp.ako tu pisu, tak sa ukazalo ze riziko sa zvysuje 😉

latvia
11. dub 2010

froto, za cias ked som este kojila, som kupovala aj mliecne kase, neodsavala som MM do nemliecnych 😉

erinbrock
11. dub 2010

ähojky ja taky kupuju nemlecne...odsavacky mam po krk 🙂 😀 😀