Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
19. dub 2010

dm hej moze byt ja som si nebola ista tym dovodom..dufam ze to latvii postaci 😀

rimmel
19. dub 2010

no latvia kde siiii? som zvedava co mi povies 🙂

datkova
19. dub 2010

beruska, skus dat svojej dcere tolko zeleninky kolko spapa, ak sa ti bude zdat, že zjedla malo, na chvilu odlož, po chvilke sa skuste k tomu vratit, samozrejme nepapat ,,celý den,, 😀 možno tak v rámci dvoch hodín jej to opakovane ponukat a s tým ovocím potom tak isto... skus urobit radšej menej, ja potom rýchlo ešte naberiem(mam to vo velkej miske a malu krmim z malej) vždy jej len trochu odlejem a ked nedopapa, schovám do chladničky, najviac na jeden den... ked si pýta po ovocí ešte papat, nedaj jej teda flašu, skus znovu príkrm... a po jednom jej odmietnutí (otočení, zovretí perí, zamrnčaní 😝 ) skušaj ešte chvilu.. u nás zaberá, ked začnem robit bzzzzzz, šaša zo seba, debila.. 😀 atd 😝 😝 proste odputam pozornost a šup do pusinky... vela štastia a plné bruško 😝

datkova
19. dub 2010

beruska a ešte k tej sedačke... mne malá nechce jedavat, ked mi sedí na kolenách.. vždy musím byt oproti nej. sedí sama už asi 2 týždne(to je taká naša siláčka) ja si ju vždy dám do rohu gauča... v tvojom pripade by som kludne uvažovala aj nad tým krmitkom, ved na chvilku može, má už dost mesiacov...

ewwe
19. dub 2010

cauko, ja kojim, mesiac prikrmujem a vodu davam po prikrme, ked som nedavala mala tvrdu stolicu, teraz sa pekne napije a stolica je ok, takze kazdy podla seba, myslim ze voda neublizi, aspon si skor dieta zvykne pit tekutiny

dm1
19. dub 2010

ewwe tiez si myslim ze voda neublizi a jasne ze aj skor aspon si dieta zvykne. ja som sa snazila ale viac kojit lebo maly slabo priberal tak som chcela aby mal viac mliecka ale aj tak nepomohlo on je proste taka moja chuda cverenka 😉

rimmel
19. dub 2010

ewwe kojene deti maju zriedka tvrdu stolicu nakolko mm je 87% voda, takze to bude sposobene tymi prikrmami mozno by bolo fajn podavat viac ovocia ako jablko a hruska 😉

ewwe
19. dub 2010

rimmel ja viem ze je to tymi prikrmamy, mrkvou, zemiakom atd. lebo to zacalo po zavadzani zeleniny, ovocie este nedavam, este sa len chystame,
chcem sa oytat ako dlho treba dusit ovocie, myslim mesiac? dva? ze odkedy potom sa smie davat napr. jablko surove, a ake druhy ovocia mozem davat, viem o jablku, hruske a banane, marhule, napr. kedy dat maliny, slivky hrozno? 😅

rimmel
19. dub 2010

no ja som s ovocim necakala, nevidim v tom vyznam, a dusila som co ja viem..az do 8-9m ozaj nepamatam 😅 hadam ti baby poradia.

hrozno az 10m maliny tusim tiez.
mozes dat broskynu, nektarinku 😉

rimmel
19. dub 2010

a este slivky a mango 🙂

latvia
19. dub 2010

maliny uz od 8m 😉 a ak surove ovo nerobi problemy s bruskom tak sa varit nemusi vobec

latvia
19. dub 2010

mango ? tropicke ovo, to by som nedavala

nika
19. dub 2010

6-7 měsíc - jablko, hruška, meruňka, banán
7-8 pak hrozno, třešně, švestka, borůvky, meloun, mirabelky, zdroj - kojeni.net
😀

latvia
19. dub 2010

Povolené potraviny zriedka vyvolávajúce reakciu:

*
ovocie: hrušky, jablká, melón, čerešne, hrozno, čučoriedky, slivky
*
zelenina: uhorka, cuketa, dyňa, baklažán, mrkva, kaleráb, špargľa, čakanka, karfiol, biela a červená kapusta, čínska kapusta, zemiaky, červená repa, pór, kel
*
obilniny: ryža, proso, ovos, kukurica
*
ryžový, kukuricový, zemiakový škrob
*
margaríny: bez mliečnej bielkoviny
*
mäso: hydina, králik, jahňacie
*
sladidlá: čistý hroznový cukor (Glukopur), zahustená hrušková alebo jablková šťava
*
nápoje: minerálne vody, čaj (detský, feniklový, veľmi slabý čierny, šalviový)
*
šťavy: jablková, hrušková, hroznová

rimmel, pre teba speci kategoria obilniny 😀

rimmel
19. dub 2010

latvia ic o stranu dozadu 😉

rimmel
19. dub 2010

a ze kto je tabulkovy haa? 😀

rimmel
19. dub 2010

kazdopadne latvia mame ine zdroje informacii 😉

latvia
19. dub 2010

rimmel 😉 ja svojmu nedavam podla tabul;iek 😉 tuto som hodila speci pre teba 🙂

latvia
19. dub 2010

rimmel 😀 myslis ze tym clankom o kojeni si ma presvedcila? 😉 o tej stranke viem

latvia
19. dub 2010

a suhlasim s tebou, co zdroj, to ine info 🙂 a nemozes povedat ze ten tvoj je spravny, tak ako ja nemozem povedat ze je spravny ten moj 🙂 len ja sa drzim svojho rozumu 😝 😀 😉

rimmel
19. dub 2010

no tak co nato hovoris? dovod postacujuci? ci ako?

ps. ale ja nechcem tabulky, ja sa ako vidis nimi neriadim 😝

rimmel
19. dub 2010

latvia ano neviem ktory je spravny ale ja to mam tak v hlave ze:

ak jeden povie mozes dat v 7m a druhy povie radsej daj v 8m tak ja radsej pockam aby som nahodou daco potom neolutovala..ale to som ja 😅

latvia
19. dub 2010

no mne sa zda ze sa riadis clankami, alebo nie?
nie, dovod nepostacujuci, matka dokaze vyprodukovat aj po roku hektolitre mlieka ak chce, problem je ten, ze mlieko je sice tekutina a obsahuje vodu, ale nestaci uhasit smad....8 mesacne dieta trebars uz je dost prikrmov na to, aby bolo smadne natolko ze chce pit nieco ine nez mlieko...ale to je len moj nazor 🙂

latvia
19. dub 2010

rimmel, ale tym, ze nieco das neskorsie neznamena ze mu tym prave neposkodis....vo viacerych clankoch mas napisane ze oddialovanim sa urobi niekedy viac skody ako uzitku...ak by to fungovaslo tak, ze cim neskor dam tym vacsia istota, tak to sme na sterilnej strava aj 2 roky 😝

rimmel
19. dub 2010

no do takeho extremu by som zas nesla..a ani nejdem...o tom lepku mas mozno pravdu 😔

rimmel
19. dub 2010

o tom mlieku..no moj hovorim bol na mlieku do 11m a vobec sa nezdal smadny ci ze mu daco chybalo. kojila som casto a maly aj ja spokojni 🙂

rimmel
19. dub 2010

ale to uz tiez v tom clanku spominaju ako si mamicky myslia ze su deti smadne a mm nestaci..no ono staci.

latvia
19. dub 2010

o lepku nevravim, lepok nesposobuje alergiu

latvia
19. dub 2010

mm nie stale musi stacit,,keby si ty stale pila len mlieko, tiez by si neuhasila smad 😉

rimmel
19. dub 2010

a ako to ze som synovi dokazala uhasit smad?

a kravske mlieko je kolko % voda?