Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mapris
4. kvě 2007

no, taky jí to zatím nechci dávat. Chci zkusit květák, zkoušeli jste ho některá? Přemýšlím, že ho zkusím uvařit s mrkví. No, do autosedačky nevím jestli jí můžu dát, není s ní moc velká kamarádka a pěkně se mi tam vzteká. Ještě se chci zeptat, jak jste to dělali s mlíkem? Malá má v půl 7, pak v půl 11 - necelou dávku, pak jí ve 12 zkouším příkrm, občas dopije zbytek toho mléka, pak má v půl 4 a večer v půl 8. Nevím, jak to dělat kolem toho oběda. Zas kdybych jí v těch půl 11 dala celou dávku toho mléka (UM), v našem případe 210, tak nevím jestli by měla ve 12 hlad. Jsem nějak s tímhle v koncích. S tím ovocem počkám ještě týden, protože chci vyzkoušet víc druhů zeleniny, i když my to právě kvůli alergii musíme zkoušet týden. A ještě se zeptám. Mixujete to dětem a nebo pasírujete přes sítko? Terce to pasírované docela jelo - dělala jsem jí to řidší.

raculka,
mlíčko jsem zkoušela přimíchat ze začátku, pak jsem zkoušela vodu a to mi jedla normálně, začala mi zlobit, co jsem jí tam dala to kuřecí, tak ho na pár dní zatím vypustím. S tím mlíčkem do jídla - spíš se bojím, aby si na to nějak moc nezvykla. Jinak co se týče toho kupovaného, také se mi to nechce dát, a tohle telecí s rýží zatím také vůbec ne...

carodkaa
4. kvě 2007

Tyy jo holky tady se to posledni dobou nejak pozastavilo,ale ted jste to tu teda rozjely jdu si vas docist 😉

carodkaa
4. kvě 2007

No ja jsem navarila na tyden mrkev,brokolici,ryzi a kureci maliko jsem to pomixovala a ryzi tam dala az nakonec celou a on to vubec nechce hrozne se u toho vzteka a sni max pul sklenicky,tak si rikam ze chvilku vydrzim ze mu treba dojde ze uz to bude jen takhle a ne uplne na kasi 😕

Jinak porad bojujem s nasim denni rezimem,prijde mi ,ze mu nejak to mlicko prestava stacit ci co,zkratka po kojeni nevydrzi dyl nez 2 hodinky zato kdyz sni obidek nebo presnidavku tak je v poho i po 3,tak nenim takze rano kojime v pul 9,pak v pul 11 taky kojime,v pul 1 obed,ve 4 kojime,v 6 vecere v 8 kojime...no jsem z toho jalova,vubec nevim jak to mam vyresit aby tech jidel mel min 😖

Raculka-s tim jogurtem je to blby,kdyby jen ublinknul tak to jeste pochopim ,ale on se vzdycky vylozene pozvraci,chudinka,je to divny a pritom mu to moc chutna,ja uz nevim co mu mam davat 😒

jita2
4. kvě 2007

mapris,
to telecí bych spíš dávala až později, až po bílém mase 😉

raculka,
já jsem to taky dělala tak, jak říkáš,nedávala jsem ze začátku kupované vůbec, to až teď, a to jen opravdu zřídka..nějak jí to domácí nevadilo 😉

carodkaa,
taky jsem to řešila, malá měla stále a má po dvou a půl hodinách hlad, takže záleží, kdy vstane, někdy máme 5 jídel a někdy 6 plus ještě jedno v noci, ale menší porci mlíčka, hlavně, aby byl najedlý, nemusíš striktně dodržovat mít určit¨ý počet jídel přes den podle tabulek 😉

zevina
4. kvě 2007

čarodkaa,
sice se mají tvarohové výrobky dávat co nejpozdějc, ale někde jsem četla, že pribiňák by se v tom 9. měsíci už dát mohl 😕 tak co ho prubnout, když vám jogurt nevyhovuje? Tadeášek už je přece jen dost veliký, některé maminy tím krmí dítka už od 4. měsíce 😠

raculka
4. kvě 2007

to jsem ráda,že to tu konečně zase trošku ožilo 😎

mapris-květák jsme zkoušeli nedávno,sice chutnal,ale myslím,že prdíky byly ještě horší než obvykle ( je to prduch 😀 ), tak to s ním radši nebudu přehánět.Hlavně ten květák zatím pořád není nic moc.Radši dávám brokolici.
Ale s mrkví ho klidně zkus,třeba jí bude taky šmakovat. 😉
Já jsem dřív pasírovala(už jsem to tu ale psala...),ale jak jsem začala dávat i maso,tak to všechno ručním mixérem rozmixuju dohromady.Jsem zlenivěla 😝
Ale pasírování je údajně lepší,takže pokud máš na to nervy,klidně pokračuj 😀

raculka
4. kvě 2007

carodkaa- hm, tak to je blbý, to na ten jogurt zatím asi radši zanevřete 😕

Holky, a co třeba žervé? To taky bylo v té tabulce,jak carod posílala odkaz.A jsou tam i ty zakysané výrobky,zkoušela jste některá něco z toho??

ijetka
4. kvě 2007

Tak malej mi dneska zase hezky spapal obídek, mám radost a doufám že mu to vydrží 😉
carodkaa
taky pořád bojujem s kojením, no nevím, nevím...to buzení mě drtí 😠 😠
Taky jsem přemýšlela nad nějakou změnou, přijde i to furt stejný 😒 už mě napadlo mu dát chlebík s něčím, ale nevím s čím???

raculka
4. kvě 2007

Taky se nám nějak změnil režim. Jak to máte teď se spaním?
Když to sečtu,tak celkově za 24h mi spí zhruba 11-12h, což mi teda nepřijde zrovna moc. Jak to je u vás?
Já sice pořád v noci většinou nekojím ( jen občas se poslední dobou vzbudil 😢 ), ale ráno je to už kolem 5h hodiny.A někdy je problém ho ještě vůbec uspat.Nevím,jestli už to taky není potřebou více jídla.Dneska jsem dala i odpol ovoce + kojení,uvidíme,jestli to bude mít nějaký efekt.

Tak jsme tady všechny nějaké na pochybách,co dávat ke sváče ?! 😅 😀

carodkaa
4. kvě 2007

No prave kdyz vyloucim ten jogurt tak mi toho k svace mic moc nezbyva 😅dneska jsem mu dala zuzlat rohli snedl ho ctvrtku a kdyz jsem mu chtela doma dat jako svacu presnidavku tak uz vubec nechtel,tak me napada ze mu zkusim treba rohlik s lucinou nebo tak neco..v tech tabulkach pisou,ze uz se to muze.

S tim rezimem se nam to taky trosku zmenilo,spinka trosku min noci 10-11hod a pak pres den dopoledne 1-2h a odpoledne taky 1-2h 😉

ijetka
4. kvě 2007

Kubík usíná okolo 20ti hod ale budí v noci třeba i 8x. JInak dopoledne spí jak kdy, hoďku i dvě, a potom odpoledne jsem ráda za půl hoďky 😒

Jo a ráno se budí kolem 7 hod 😝

Sice nevím o jaký odkaz jde, ale žervé mu můžu dát?

carodkaa
4. kvě 2007

Ijetka je to na strance www.kojeni.net a je tam na hlavni strance zavadeni prikrmu,a je tam jedna tabulka a pak taky rozepsany postup jak,co a kdy zavadet 😉

ijetka
4. kvě 2007

No super, ten odkaz jsi mi vlastně radila s nočním buzením 😉 tak jsem se dočítla že malýmu můžu máznout sýr 🙂

kebulka
4. kvě 2007

Ahoj,

musím se pochlubit 🙂 Před měsícem jsem tu skučela, že Marťa nic nesní a ještě se tváří, že ho chci otrávit. Kamrádka doktorka poradila vydržet. A ejhle po 4 týdnech to najednou jde. Přidala jsem trochu víc brambor a najednou otevírá pusinku a sní i 100 ml 🙂 Zatím jsme slavili úspěch 6x, tak snad to vzdrží!

Ale mám dotaz na ty, které nekojí resp. dokrmují umělým mlékem. Mz sice kojíme, ale už mu to nestačí, tak přikrmujeme z flašky. Tápu teď v tom, jak mu upravit dávky, když začal víc jíst. Ostatní krmení nechávám, tak jak byla, ale u oběda standardně dostával obě prsa (cca 60 ml) + 120 ml. Nevím, jak mu teď dokrm snížit. Vzít úplně mu ho určitě nemůžu, pít musí, ale jak? Mimochodem, odkdy jste začali prckům dávat vodu nebo čajíky?

Děkuju za odpovědi a zelenince zdar 🙂

jita2
5. kvě 2007

raculka,
u nás se spí taky za těch 24 hod. těch 12-13 h. 😉

ijet,
taky bych ji někdy dala žitný chléb, ale taky nevím, čím mazat, sýr se ještě nedoporučuje, tak teda nevím, co na něj ☹

HOLKY,
osvědčilo se mě něco ještě lépe než ty křupky, malá když je jí, tak je tak nenajezená, že si je strká naráz do pusy, tak jsem jí zkusila dát ty obdélníkové chlebíky, víte, jak jsou taky ty kukuřičné, tak křupou, a je to super super!! Má ten chlebík v ruce, krásně ho sama celý spapá, pomalinku ho po kouskách odkusuje a má zábavu na dlouho, než ho celý sní. Dnes zkusila i žitný a moc jí chutnal. Tak ho budu dávat třeba ke sváče. 🙂 🙂

ijetka
6. kvě 2007

Na tom odkaze od carodky je v příkladu jídelníčku, že se může chleba lehce máznout rostlinným tukem a možno přidat sýr 😉
Tak to asi prubnu

Jinak super nápad, s těma chlebíkama, ty jsi vážně holka šikovná 😀

Pár dotazů: zavařujete někdo??? Já jo
co děláte za jídla? Já třídám krůtí, králíčí, kuřecí, občas hověz a vepř. jinak rýži, bramble, dneska prvně těstoviny, a zeleninu mrkev, hrášek, brokolici, květák, fazolky, petržel, celer, pór.....

Já nevím, ale furt mě láká nějaká změna 😲

ijetka
6. kvě 2007

Skleróza nebolí!!! 😠

Zkoušela jste některá bobíka?? Nebo jsem tu "černá" 😅 ovce jenom já??
Už někdo dáváte vodu z vodovodu??? Já ještě kojeneckou, ale nepřevařuju.

raculka
6. kvě 2007

carod- rohlík už nám taky začíná chutnat,tak mu ho občas dám do kočárku a mám chvilku klid.Taky mu tam občas dám tu dětskou sušenku,ten malej kousek snad občas nevadí. 😉
jita- zrovna dneska mě ty chlebíky taky napadly,tak je vyzkoušíme,snad budou mít úspěch jako u vás. 🙂
ijet- já nezavařuju.Vařím obden čerstvé,občas něco dám zamrazit a to pak využiju,když není moc času na vaření.Když cestujeme,tak dám sklenku.Nedávno jsme měli sklenky asi 4 dny za sebou (byli jsme na dovče),tak jsem měla strach,jestli mu to moje domácí nepřestane chutnat,ale naštěstí ne 🙂 .
Já myslím,že tvůj Kubík má celkem pestrý jídelníček,cos tu vyjmenovala.To já kvůli té blbé alergii nemůžu zatím dávat tolik druhů zeleniny.😒
Já zatím nejsem černá ovce,Bobík mně ani moc neláká 😀 .A malému chutná? Tak si s tím nelam hlavu,když mu ho dáš jen občas,dřív jsme to my jedly na kila a nic se nám nestalo.... Já teda spíš pořád uvažuju o nějakém tom zákysu nebo něčem podobném.Až půjdu do poradny,tak se zeptám.
Vodu z vodovodu zatím dávám jen na vaření,na pití dávám kojeneckou.Ale myslím,že to už není nutné a i na pití by stačila obyč převařená.Tak uvidíme,jak dlouho ji ještě budem kupovat.

Koupila jsem cuketu,tak jsem zvědavá,jak bude chutnat.Máte někdo zkušenosti? Případně poradíte,jak dlouho jí asi vařit? A co červená řepa,už jste zkoušely?Prý je dobrá.

Taky jsem koupila na zkoušku kousek telecího masa-bylo teda pěkně drahé (ale české a libovoučké z kýty). Udělala jsem ho s mrkví a bramborem,moc mu to chutnalo,takže doporučuju.Sice to je dražší,ale stejně je to jen kousek masa,tak to budeme mít jako zpestření jednou za čas(dávám kousky na mrazák).

Jinak jak čtu,tak vám přes den dítka spí déle než mně.Dokonce už se stane,že dopol skoro nespí. 😕

ijetka
6. kvě 2007

Ahoj ráčku 🙂
jestli budeš mít čřásek písni do tlachání kdde jste byli a jak jste si užili, téda vás obdivuju my budeme trajdat až v tom červnu, kdy razíme.

Červenou řepu jsem nezkoušela a cuketu mám koupenou s bramblem ve skleničce, ještě jsem mu ji nedala.

Do telecího taky půjdu 😉

No Kuba se může utlouct po bobajzovi 😒 je to divný, ale vidí obal a udělal by kotrmelec, fakt 😎

Na odkazu od Terky jsem vyčetla, že kefír se může 😉

S tím spaním dopo tě lituju, ale noční dyndy vám závidím 😅

kamhajek
6. kvě 2007

Raculko + Ijetka: cuketu jsem taky zkoušela ve skleničce od Hippu a vůbec, ale vůbec mu nechutnala(mě taky nechutná). 😖

isacek
6. kvě 2007

Holky,
já malý dávám cuketu s bramborem a s mrkví doma udělané a strašně jí to chutná.
A když jsme zkoušeli tu skleničku tak se jí z toho zvedal kufr.
Doma udělané to chutná jinak.Ta sklenička je fakt hnusná 😎

ijetka,
já pořád dávám kojeneckou a i z ní vařím.A vařit budu do roka.
A bobíka jsem ještě nezkoušela a ani v nejbližší době nezkusim 😉 .

raculka,
já tu cuketu vařím i s mrkví a bramborem dohromady uplně doměka cca asi třičtvrtě hoďky.A pak to jen trochu pomixuju a dám tam olivový olej.

raculka
6. kvě 2007

Holky,díky za reakce.🙂
isacek-díky za návod, vyzkouším to a poreferuju sem i holkám, jestli to chutnalo nebo ne.Sklenička mu teda taky nejela,přitom jinak baští dobře 😕

jita2
7. kvě 2007

ijet,
máte opravdu pestrý jídelníček, tak si nemusíš zatím vůbec dělat starosti. Ty máš ale malého šibala s tím kotrmelcem, holt ví, co je dobré 🙂 😎

No s tím zavařováním to už dělám jen sem tam, i s mražením, ta koza malá mi to přestává jíst, když je to tak vysušené. Když uvařím čerstvé, tak by to zblajzla, ale když je to starší tzn. zavařené nebo zmražené, 5 lžic a konec a já pak si dělám hlavu, čím ji dokrmit, tak budu muset nějak vždycky načerstvo ☹

Jinak už tři měsíce používám je¨n vodu z vodovodu 😉

markibie
7. kvě 2007

Ahojte holky nemohla byste mi nektera s vas poradit jak naucit maleho papat polivky my totis zaciname s polivkami jenomze maly to vubec nechce a to mu varim zadne kupovane mu nedavam skousela jsem mu mrkev s bramborem a nevzal si ani lzicku.

raculka
7. kvě 2007

Ahojky. 😉
Tak jsem dnes na radu isáčka zkusila tu cuketu a kupodivu chutnala.Ale přidala jsem jí zatím jen pár kousků k masu,bramboru a mrkvi,aby si zvykl postupně.Příště zkusím většinu mrkve vynechat.Já to ochutnala,ani mi to nepřišlo tak br,jak ta sklenička 🙂

jita2- taky mi přijde,že to jídlo z mrazáku prostě není ono.Občas ho použiju,ale jinak vařím obden.Nic moc, a ještě vařit pro nás, už mě to docela nebaví. 😒

Docela by se nám hodila domů nějaká kuchařka,uklizečka... co vy na to?? 😀

Markibie-zkus se podívat tak o 2-3 stránky zpět,už se to tu několikrát řešilo,tak ať to pořád nepíšeme dokola.😉
Jak dlouho to zkoušíte? Některým dětem to trvá delší dobu,než si zvyknou.Jinak je lepší začínat pouze jedním druhem-nejlepší je asi mrkvička-je sladká.A pak až přidávat další druhy(asi po 3 dnech-až týdnu).Mně pomohlo dělat to hodně řídké,pasírované přes cedník.Nebo zkus do toho kápnout trochu mlíčka.
Držím palce,trpělivost se vyplatí 🙂

zevina
8. kvě 2007

ahojda 🙂
já už taky používám na všechno jen vodu z vodovodu, filtrovanou a převařuju

jinak my jsme teď 3 dny jen na mlíku, už jsem si fňukla v tlachání, Jiřík je zasoplený až hrůza, přes víkend horečkoval a vyblinkal mi i to minimum jídla co jsem do něj dostala ☹ tak jsem byla ráda, že v sobě udržel aspoň trochu mlíčko a čajdu
tak jdu zkusit, jak to dnes dopadne s obídkem, přesnídávky zládl asi 5 lžiček, tak uvidíme 😕

ijetka
8. kvě 2007

Holky a už dáváte kousky???? Já pořád melu na strojku (masovým), ale napadlo mě zkusit to drobně nakrájet 😕 sice máme jen 2 tesáčky, ale může se snažit dasničkama, ne???

jita2
8. kvě 2007

ijetka,
myslím, že se může snažit...
No kousky v jídle přímo nemám, ale zas když jí ten kukuřičný chlebík nebo kouše banán a tak, tak si s kousky už poradí...ale my máme zubů šest, tak jí to zase třeba jde líp, ale myslím, že už Kubíkovi můžeš pomalu dávat, vždyť kdyby něco, jsi u něho 😉

raculka
8. kvě 2007

Ijet- všude píšou,že kolem 9-10 měs už by se mělo začít přecházet na nemixovanou stravu a dávat kousky.Já když zkoušela jednou bez masa,tak jsem to rozmačkala a bylo to v pohodě.Jenže s masem je to potíž.Když jsem to zkoušela jen nasekat na drobno,stejně mu zůstávaly kousíčky v puse a vztekal se a nejedl to.Takže asi z vlastní pohodlnosti to zatím melu všechno dohromady.Ale chci to zase někdy zkusit,my máme zuby 4. 😉
Ale zkus to,Kubík je šikula,třeba mu to půjde líp než nám. 😎

ijetka
8. kvě 2007

No teda holky vy máte zoubečků, my zatím stojíme ale očekávám že se brzo objeví třetí, za to jak byl protivnej ☹