Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

shaula
11. kvě 2010

Staré brambory by se v tomto období malým kojencům podávat raději neměly. Jsou už dlouho skladované, často nekvalitní, se stopami plísní. Neriskovala bych to. Samozřejmě pokud má někdo spolehlivý zdroj domácích kvalitně skladovaných brambor, tak je to asi o něčem jiném, ale ty kupované jsou teď fakt hnus 😝

latvia
11. kvě 2010

to mas pravdu, ale tak ci tak ich olupes a dlho varis....takze nejake poskodenie zdravia velmi nehrozi

rimmel
11. kvě 2010

akurat malemu davam hipp sklenicku od 7m a kukaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam ze tam je sol? vo vegetable stock...v bujone..akoze sila..ja som to malemunikdy nekupovala ale teraz mu to dat mozem sak papat moze cokolvek a nemala som cas varit obed no ale toto! a tiez cestoviny a paprika a rajciny 😀

latvia
11. kvě 2010

jj, v hippkach je sol

latvia
11. kvě 2010

cestoviny v 7m su ok, na rajciny a papriku ma kazdy odlisny nazor 🙂

rimmel
11. kvě 2010

no uz len preto ze su odlisne nazory by sa s tym malo pockat to je hadam logicke. 😒

latvia
11. kvě 2010

ani nie 😀 logicke by to bolo vtedy, ak by platilo, ze cim neskor zavedena surovina, tym mensie riziko alergie.....ale nieje to tak. niekde prave oneskorenie zavedenia vyvola alergiu 😉

rimmel
11. kvě 2010

cize kebyze mojmu nedam jahody do 3rokov potom z nich bude mat alergiu nebodaj haha myslim si ze alergie su dane..bud ich dostanes alebo ne.
a nazory doktorov co sa tohto tyka sa stale lisia...tak ja si radsej pockam kym vsetci doktori budu za jedno 😀

latvia
11. kvě 2010

rimmel, a ako si vysvetlis ze najnovie chyti 60-70 rocnych ludi alergia? 😕 na alergiu je predispozicia, to ano, ale nezabudaj ze alergia a imunitny system idu ruka v ruke, a imunitny system sa da dodrbat kedykolvek 😝

latvia
11. kvě 2010

to mas jak s cukrovkou....kolko ludi nema v rodine cukrovkara a predsa chyti cukrovku? imunita je velmi zradna...

dusanka27
11. kvě 2010

tak my sme zacali s prikrmamy pred tyzdnom no nejde nam to. Mala zatne pery a neviem do nej dostat ani lyzicku. Takze sme stale len na mliecku. Neviem ako mam dalej postupovat. 😒

rimmel
11. kvě 2010

skus ju krmit rukou.

latvia no asi mas pravdu.

aaronka
11. kvě 2010

ahoj holky, můžu dát mojí malé ( 7 měs.) rýžové křupky? Chtěla jsem koupit kukuřičné, ale ty měli jen slané. Tady tyto obsahují jen extrudovanou rýžovou krupici. Nebude mít po nich třeba zácpu, když rýže staví?

beruska24.9.
11. kvě 2010

Může se malá osypat po pastiňáku jen na obličeji???
Zkoušela jsem ho už 2x (s přestávkou), poprvé měla asi 3tí den pupínky pod oušky směren na krk a na krku - to jsem nevěděla, zda to nejsou potničky, protože bylo teplo a zpotila se v kočárku.
Teď při dalším pokusu ho měla 2 dny za sebou a vyskákala se jen na obličejíku.
Nic jiného nového jsem nedávala.

rimmel
11. kvě 2010

sorry co to je pastinak??

latvia
11. kvě 2010

petrzlen, aspon tak to vyzera, ale tusim je to jedno a to iste

latvia
11. kvě 2010

berus, myslim ze moze, ak po nicom inom nema taku reakciu...

latvia
11. kvě 2010

aaronka, myslim ze ho ryzove nezapchaju, nezje ich na kila, ale odsleduj si to

beruska24.9.
11. kvě 2010

rimmel - něco jako kořenová petržel, také takové světlé (spíš krémové), jen mi to přijde chuťově výraznější než petržel.

beruska24.9.
11. kvě 2010

latvia - díky, tak ho teď zruším a zkusím ho až někdy mnohem později. Jestli tedy vůbec 😕

latvia
11. kvě 2010

berus, davas ho aj do kuracieho vyvaru? neskor by si mola takto skusit, mozno nebude reagovat...a po petrzlene sa neosypala?

rimmel
11. kvě 2010

dik 😀

sunea
11. kvě 2010

rimmel, pastinak je po slovensky pastrnak, vyzera ako petrzlen, ale je sladsi a ma sladsiu aromu.

beruska24.9.
11. kvě 2010

latvia - petržel jsem nezkoušela. Jinak, dávala jsem množství 1 kostky na led (měla jsem ho tak vařený v mrazáku) do masozeleninového příkrmu (vlastně rozmačkaná zelenina a mixované maso). Polívčičky zatím nedělám, stejně ten vývar lžičkou nezvládne, musí to mít jako kašičku.

latvia
11. kvě 2010

an moj nechce polievky, resp.aj by chcel, len z lyzicky mu vsetko steka po brade 😝 petrzlen by nemal robit az tolko alergii, tak skus ten, ako nahradu...

ewana73
11. kvě 2010

no ja som dnes malemu chcela kupit cuketu,ze vyskusam a nechapem ale nikde ju nemali 😲 , to je to tak tazko zohnat? tak som nakoniec kupila sladky zemiak lebo nic ineeee vhodne nemali.aj ta mrkva taka o nicom,brokolica cisty humus. dievky povedzte mi kde kupujete zeleninu?

latvia
11. kvě 2010

v kaufiku napriklad maju dost siroky vyber 🙂 skor skus hypermarkety, neviem teda kde byvas, ale urco ju niekde budu mat

ewana73
12. kvě 2010

byvam v kosiciach,bola som aj v kaufl. aj v tescu,v bille,na trhu absolutne nic .. 😢

ceja
12. kvě 2010

cuketu vzdy najdem v lidli

ewana73
12. kvě 2010

vdaka ceja,myslele som,ze lidl by bol ten posledny kde by mohli mat 😀 ale teda skusim . 😉