Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
19. kvě 2010

a nadalej by som skusala mu davat jeho najoblubenejsie veci, aj keby to 2 dni mali byt len jogurty a vyzivy....ak by sa to za tyzden nezmenilo, asi by som zasla k dr.

snehovakralovna
19. kvě 2010

Doteraz mu vysli 4 zuby bezproblemovo, ziadne horucky, sopliky, nechutenstvo, takze preto sa tomu cudujem.

snehovakralovna
19. kvě 2010

Uvidim, dnes som mu kupila novy druh kase na veceru, tak som zvedava, kolko z nej spapa. Zajtra sa ozvem.

latvia
19. kvě 2010

u nas prve zuby s teplotou, teraz to je uz ani neviem kedy 🙂 zvycajne len vela kaka par dni pred objaveni a vymysla pri jedeni.

krasnulka
19. kvě 2010

maminky, mozete mi prosim poradit? Moja 8 mesacna dcerka nechce uz 4 dni nic pit,davala som jej detsky caj-odmieta, stavu-odmieta,vlastne vsetky tekutiny. Rastu jej zubky, moze to s tym suvisiet? Dakujem za odpoved

latvia
19. kvě 2010

a mlieko pije?

latvia
19. kvě 2010

snehulienka, a ak kasu nebude chciet, skus mu do nej primiesat vyzivu alebo jogurt

latvia
19. kvě 2010

moj maly nepil 2 dni ani 100ml, to som z toho bola riadne nanervy, dala som ho lahnut a striekala som mu dalsich 100 ml caju nasilu do pusy striekackou od nurofenu 😒 co by vela nejedol, to som este bola ochotna zniest, ale ked prestal pit, tak som bola jak na ihlach. a nutila som

krasnulka
19. kvě 2010

prave som to skusila, ale vypluva mi to z pusinky, dala som jej len trosicku ale ani to nechce. Ale inak vsetko papa,len s tym cajikom sa bojim preco ho odmieta.

janulka182
19. kvě 2010

baby prosim nemate nejaky recept ako pripravit ovocie, aby malej chutilo? zeleninku papa ako tak, ale ovocie nam nejde vobec. Uz som skusila presnidavky (viac druhov a prichuti), jablcko uvarit, aj na surovo, primiesat banan k inemu ovociu (lebo akurat z bananu zje par lyzic), primiesat podrveny keks a nic. proste nechce. uz sa s ovocim trapime 3 tyzdne.
a este sa chcem opytat: je normalne ze mi mala zje par lyzic ovocia (asi 40 ml) a po 3 hodinach mi odmieta zeleninu? ved podla mna nemoze byt z toho tak dlho syta. chcela som jej davat ovocie na desiatu, ale asi to takto nepojde lebo by som do nej nenatlacila potom zeleninu s masom. no a po obede pyta o chvilu mlieko, takze ani ako olovrant nam to nevyhovuje. uz mam z toho hlavu v smutku. kde mam teda zaradit ovocie? a kolko by asi mala toho spapat, aby nebola hladna a aby som jej to nahradilo mliecnu davku?
Dakujem za vsetky rady.

latvia
19. kvě 2010

a ked pila len mlieko bola hladna?

latvia
19. kvě 2010

krasnulka, musi nieco pit...kojis ci pouzivas umele mlieko?

editah222
19. kvě 2010

Janulka a zkoušela jsi mixnout ovoce se zeleninou, super je jablko s mrkvi.
Moje malá taky neni žádný jedlik a ono ji to nejen stači, ale i váha jde nahoru a to docela rychle 🙂

miruska15
19. kvě 2010

Janulka moj maly tiež nechce jablko,banan spapa a ma rad presnidavky ale iba jablkovu a hruškovu ostatne nechce.Po zelenine mi je tiež za chvilku hladny tak mu dam mliečko.Ja nedavam presne a teraz bude ovocie a teraz zel.Ako kedy rano spapa kašu alebo mlieko pred spanim mlieko,potom ako sa vyspi ked sa zobudi skor tak bud pres. alebo jogurt, ked si dobre pospi a zobudi sa okolo 11-11.30 tak zeleninka po hod.mlieko a potom bud kaša,pres.,banan ako kedy striedam.My papame malo ale často každe dve hod.

beruska24.9.
19. kvě 2010

editah - tak my to odmítání zeleniny máme od chvíle, co ochutnala ovoce. Takže od 5m. zelenina, když jí konečně začala jakž takž jíst, zařadila jsem ovoce (6m.) a najednou byla zelenina fuj. A ´´žravý´´ den má tak 1-2x za měsíc, ale to sní na posezení 2x100g ovocné přesnídávky a klidně by snědla třetí. A jak někoho vidí s rohlíkem, jablkem apod., tak se dožaduje, že chce také. Tu zeleninu nemusí ani v tom ´´žravém´´ dni.
Podvyživená určitě není 😉 Příští týden jdeme na 8m. prohlídku a už teď slyším Dr., že váží víc než by měla, ale že to vyběhá, až začne chodit.
Jinak je v pohodě, stále v pohybu, tak to tedy asi přestanu řešit. Budu zkoušet, pak někde stranou nadávat, že se na to můžu vys.at a třeba jednou začne jíst i tu zeleninu.

beruska24.9.
19. kvě 2010

latvia - dobrá rada nad zlato 😀 Malá nemůže bramboru ani cítit 😝

snehovakralovna
19. kvě 2010

Latvia, vecera nula bodov. Ani kasa, ani jogurt. Som zvedava, kolkokrat ma maly v noci zobudi. Uz som zufala.

beruska24.9.
19. kvě 2010

latvia - tak jsem zvědavě četla, co napíšeš na to držení papání v ústech a následném vyplivnutí (spíš vytečení z pusinky). Poslední 2 dny jsem si všimla, že to samé malá dělá také. Dám lžičku do pusinky a vzápětí to cedí ven přes ty svoje 2 zoubky. Že by rostly další zuby?? Už 3 měsíce nevylezl žádný. Ale že by tohle dělala jen u zeleniny a ovoce jedla rychlostí blesku, že ani nabírat na lžičku nestíhám 😕

beruska24.9.
19. kvě 2010

janulka - nejdřív jsem dávala dopoledne ovoce (nejdřív jen přesnídávky), kolem poledne UM, odpoledne zeleninu.
Pak jsem to změnila na dopoledne ovoce, kolem poledne zeleninu.
Teď to máme kolem poledne zeleninu, odpoledne ovoce.
My zase bojujeme se zeleninou. Myslela jsem, že se to zlepší, když bude mít oblíbené ovoce až po zelenině, ale nezměnilo.

latvia
19. kvě 2010

berus 😀 tvoja neznasa brambory? 😅 😕 t mixni nieco ine 😉
no, to tlacenie jedla z pusy mi nepripomina ziadnu "diagnozu" 😉 neviem,ak to trva dlho- vkuse 2tt, tak by som uz riesila dr. ale pokial je to len obcas a nieco aj zje, tak by som tomu dala cas.ak dieta ma aspon trochu stravy a aspon pije mlieko tak by som to nesilila..ale to som ja 😅

poletucha
19. kvě 2010

holky nevite od kdy muzou prckove papriku?

beruska24.9.
19. kvě 2010

To už má od začátku přikrmování. Jak dám bramboru, tak to plive a nesní ani lžičku.
Právě, že jsem ráda, že sunar pije, tak nemám odvahu dát jí do flašky zeleninu. Když jí víc nejí než jí, tak aby pak flaška nebyla fuj. To by pak byla živa jen ze vzduchu.

latvia
19. kvě 2010

tak jej to daj najprv striekackou alebo lyzickou, aby tam bolo vela sunaru a len trochu mrkvy a brambory

latvia
19. kvě 2010

papriku by som skusilav 10mesiacoch, ak by nerobila nic, tak by som davala

latvia
19. kvě 2010

ale presnejsie o paprike by vedela povedat rimmel 🙂

beruska24.9.
19. kvě 2010

Paprika je alergen, ale od kdy se může, netuším.

latvia
19. kvě 2010

jj, alergen jak vsetko ostatne 😀 (jak sme minule hladali nealergen 😉 )
teraz som to kukala, tak by sa mala davat od 1 roka, ale v klasickych vyzivach hami a hipp su uz tusim od 8.mesiaca

rimmel
19. kvě 2010

bu! 😀

rimmel
19. kvě 2010

paprika az od 10m 😉

rimmel
19. kvě 2010

nealergen? moj sopel 😀 😀 😀