Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
19. kvě 2010

😀 😀 cau sova
tvoj sopel je nealergen ? 😀 a co to mnozstvo prachu co sa nan nalepi alebo pelove zrnka z vonku 😝 😀 nefandi si ze si nasla nealergenovu "potravinu" 😀 😀 😀

rimmel
19. kvě 2010

tak potom maz z ucha 😝 😀 😀

fuuuuj 😀 😀

latvia
19. kvě 2010

😀 😀 rozdrobit namiesto zltka?? 😀 😀 😀 vyskusaj ci malemu bude chutit 😝 😀

rimmel
19. kvě 2010

ty si nechutnaaaa 😀 😀 radsej na chleba namiesto medu 😀 😀 😀 😀 😀

latvia
19. kvě 2010

😀 ja som so soplami nezacala 😀
no, ak mas v usiach tolko mazu ako na jeden chlieb..... 😀 pocujes dobre? 😀

sussanah
19. kvě 2010

teda ale fuj... 😀 😀 No alespon jsem se pobavila, nez pujdu spat. Do ted jsem jen studovala, zitra pisu zapocet 😠 No ale k veci, ja zacinam mit opacny problem nez asi vetsina mamin tady, maly se mi rozjedl ale to tak, ze skoro nestiham varit. Rikam si, ze snad vi, co potrebuje, tak ho moc nebrzdim (na obed sni az 250g maso-zel-obiln), ale uplne miluje jablko a jogurt. Mam ho v tom brzdit na svacinu? Momentalne jsme na 1 strednim jablku nebo pul jablko a par lzic jogurtu a vidim, ze je to malo. Ma totiz kojeni, za cca 1,5h svacinu a za dalsi 1,5h dalsi kojeni. Kolik davate jogurtu, jablka(pokud davate)?

simonka11
19. kvě 2010

Ahoj maminky poprosim Vas o radu..Moj syncek sa narodil 27.1.2010 prve 2 mesiace bol cisto kojeni a od 2-3 mesiaca uz aj prikrmovany..a od 3 mesiaca je uz iba na umelej strave ...kedy mi odporucate zacat s prvymi prikmmi? a co by to malo byt ?
chcela by som dat malemu po 4 mesiaci jeho prvu kasicku od Hami bananovu aky mate nato nazor dakujem Simona

mozete pisat aj IP kludne .....

maryanna
20. kvě 2010

ahoj simonka, no začínať ovocím nieje najlepší nápad potom by ti zeleninu napríklad mohol odmietať keďže ovocie je sladké.....
www.kojeni.net v sekcii prikrmy mas cely postup, je to velmi dobre tam a tak by to malo ísť, že sa začína zeleninkou o mesiac dáš mesko a podobne....veď si naštuduj.... 😉

latvia
20. kvě 2010

sussanah , moj maly ma uz sice 10 mesiacov, ale tvoj drobec nieje nejak rozpapany 😉 ja som od 8.mesiaca davala cely jogurt, jablko velke postruhane u nas zmizlo do par minut a potom ostali hladne oci 😀
teraz moj maly papa 200g hollandia jogurt do ktorej este primiesavam obilnu kasu.

simonka, ak malemu staci UM, tak sa do prikrmov nejak pustat nemusis.s prikrmami sa ma zacat najskor v 17.tyzdni zivota, najneskor v 26tt.cize po uk.4.mesiaci mozes zacat, ale nemusis.po 6.mesiaci je uz vhodne zacat urcite.takze ak maly nekrici hladom tak si uzivaj len robenie mlieka do flase 😉 ja som zacinala prikrmovat po uk.4. mesiaci, ale davala som mu len tak oblizovat lyzicku, aby si zvykal na chute, prikrmovanim sa to velmi nazvat nedalo . vecer som UM zahustovala ryzovou kasou. napriklad na 150ml vody som dala 3 dmerky UM a 2 odmerky mliecnej kase.

latvia
20. kvě 2010

a vcera som objavila 8. zubok 🙂 takze viem z coho tolke kakanie a nervozita 🙄

rimmel
20. kvě 2010

simonka ja som zacala ovocim a ziadny problem, ak mamicka vari chutne dietatu to bude chutit vzdy..ak teda nemas vyslovene nejedaka alebo co 😉

rimmel
20. kvě 2010

a inak suhlas pockaj az do 6m nic ti neutecie a babu spravis iba dobre.

latvia
20. kvě 2010

ani nam ovocie nerobilo problem so zeleninou 🙂

rimmel
20. kvě 2010

ja som dokonca dala banan ako prvy 🙂

latvia
20. kvě 2010

ja si napamatam co som davala ako prve 😕 😀 som uz stara

bufina
20. kvě 2010

Ahoj, koupila jsem malýmu v DM kaši Babylove. Je od 4. měsíce, ale docela mně zarazilo že obsahuje lepek. Někde jsem četla že ten se může až od 6. měsíce. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

rimmel
20. kvě 2010

😀 😀 zrela do hrobu co?

latvia
20. kvě 2010

babylove obsahuje lepok? ktora to je kasa? ja by som lepok dala az po 6.mesiaci

latvia
20. kvě 2010

😀 😀 nuz, snad si na rodicovskom nepomylim triedu a nesadnem do zborovne alebo kabinetu 😀

bufina
20. kvě 2010

Je to Bio kaše krupičná s vanilkou.

latvia
20. kvě 2010

mne sa ta kasa nie velmi paci 😅 skus kupit obycajnu ryzovu krupicku od nestle alebo nejaku ryzovu kasu bez lepku

bufina
20. kvě 2010

Asi mu to teda dávat nebudu, sem se na to ani pořádně v obchodě nedívala, jsem automaticky brala že od 4. měsíce to lepek neobsahuje. Navíc je malej nedonošenej, včera mu bylo 5 měsíců, ale teď 30 týho by mu měly být teprve 4, tak to radši riskovat nebudu.

latvia
20. kvě 2010

tu kasu si nechaj minimalne o mesiac neskor, urcite ma este nejaky ten mesiac zaruku 🙂

rimmel
20. kvě 2010

ja som kasu vobec v pri prvych prikrmoch nedavala..

bufina
20. kvě 2010

Tak to radši za chvílu vyrazíme koupit jinou 🙂

miau
20. kvě 2010

latvia

a to susene mlieko sa ma pridavat iba ten prasok? nie zarobene?

latvia
20. kvě 2010

ked som UM davala do prikrmov tak stale len prasok..bud som do riedsieho buchla jednu odmerku aby to malo pliecnu chut, alebo do polievky 2-3 odmerky prasku do vody v ktorej bola zelenina....

latvia
20. kvě 2010

mliecnu, ne pliecnu 😝 pisem jak hotentot

rimmel
20. kvě 2010

miau mozes bud prasok alebo aj zarobene to je jedno, ak nechces pridavat viac vody do prikrmu aj prasok, ale neprevaraj!!!

latvia
20. kvě 2010

lebo sa prevaria bielkoviny na toxicke splodiny ktore sa viazu na pecen a rozozieraju bunky