Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
21. kvě 2010

Kdy začít?

Pokud kojené i nekojené dítě dobře prospívá, začněte v ukončených šesti měsících. Když dítě projevuje velkou touhu po jídle (natahuje se po něm, dává hlasitě najevo, že chce také ochutnat) je možné začít o pár dní dříve, nejvíce však o týden či dva.
Pokud kojené dítě prospívá pomaleji, poraďte se nejdříve s dětským lékařem nebo laktačním poradcem. Předčasné zavedení příkrmů či podání dokrmu UM by nemělo být první volbou.
Pokud přes všechny rady kojené dítě prospívá pomaleji či je částečně na dokrmu umělým mlékem, je možné začít s příkrmy okolo ukončeného 5. měsíce.
Pokud nekojíte a uměle živené dítě má hlad i když denně vypije 900-1000 ml mléčné výživy, je možné začít s příkrmy od ukončeného 4. měsíce.
Dítěti mladšímu 4 měsíců nepodávejte žádné příkrmy, čaje ani šťávy.

www.kojeni.net

katkaromi
21. kvě 2010

tiež som to niekde čítala, že by sa to nemalo miešať /kojené + mliečna kaša s UM/, ale tiež konkrétnu odpoveď prečo neviem, a vraj by sa nemali často ani meniť značky mliečnych..

latvia
21. kvě 2010

rimmel, nieje tam nic co by mi vysvetlilo, preco mliecne kase vadia. ja som ti uz pisala ze sa nemusi prikrmovat do 6. mesiaca, ale ked sa chce, MOZE SA....vid stranka ESPGHANu 😉 a odpoved na to preco nie mliecne kase som este stale nedostala...

ivkaivka
21. kvě 2010

moja ma zajtra 9 mes. ja davam mliecne kase, cez den jej davam moje mlieko (odstriekavam) a v noci musim dokrmit UM- cize robim to zle? Mala by som prejst na nemliecne kase a robit ich s UM???

latvia
21. kvě 2010

nie ivka, pokracuj tak ako doteraz 😉

latvia
21. kvě 2010

prajem dobru noc, zacinam byt hladna tak radsej zalahnem 😀

ivkaivka
21. kvě 2010

vdaka, uz som z toho blazon, kazdy pise inak. Ja aj znacky dost striedam, kedze mala nemoze kazde ovocie a nie vzdy sa mi podari najst vhodne a este aj rovnaku znacku...hadam jej neskodim

latvia
21. kvě 2010

ked mas namysli striedanie znaciek kasi, tak je to ok, to robim aj ja 😉 len to UM by si nemala menit

katkaromi
21. kvě 2010

ale s mliečnymi kašami sa mení aj UM. I keď zase neviem, prečo by to malo vadiť 😖

ivkaivka
21. kvě 2010

nie UM ma Nutrilon HA, tomu sme verne od zaciatku, aj tie kase co vyzaduju mlieko robim s tymto

katkaromi
21. kvě 2010

Asi to treba robiť podľa vlastného uváženia, lebo fakt každý hovorí niečo iné. Asi aj každý pediater má na veci rozdielny názor.

latvia
21. kvě 2010

hej, kazdy si spravi podla seba 🙂 aj kazdy doktor ti povie nieco ine. ja sa drzim odporucani europskej spolocnosti pre detsku gastroenterologiu ,hepatologiu a vyzivu (ESPGHAN), v podstate to najodbornejsie z odborneho co moze byt pre europu 🙂 obcas prizmurim oko 😀 ale len obcas 😉

katkaromi
21. kvě 2010

aha, to si musím ešte preštudovať 🙂

latvia
21. kvě 2010

ivka, tak ak robis len nemliecne kase s mliekom HA tak je to ok. ale ak davas aj klasicke mliecne kase, tak velky zmysel potom to HA mlieko nema...kedze v mliecnych HA mlieko nieje..

katkaromi
21. kvě 2010

ok žienky, ďakujem za rady, idem si ľahnúť, lebo už ani nevidím od únavy.

latvia
21. kvě 2010
latvia
21. kvě 2010

ja uz tiez idem.papaaa

kristi
21. kvě 2010

mne se zda, ze to az moc kombinujete a premyslite o tom. Nic ve zlem, asi jsem taky jako prvomatka byla takova a resila to, ale casem se to podda, ne ze by vam bylo jedno, co vase ditko sni,ale to co mu davate, kolik a proc, je jen vase vec a hlavne vec ditka, protoze ma svoje chute, svoje casy,kdy chce jist a proste kazdy ditko se musi brat jako individualita. Nelze nic prevadet nejak moc vseobecne.

minule jsem se divila, ze moje dite vi, jak chutna banan, kdyz ho snedla tak max. 2x a to tak v pul roce, kdy ji to bylo jeste jedno. 😀 😀 😀

vivien6
21. kvě 2010

ahojky. potrebujem radu.mame 3 mesacnu dcerku,prvy mesiac som kojila potom som stratila mlieko a mala musela papat mlieko z obchodu.papa bebu.vsetko jej chutilo len teraz sa este budi 3-4 krat v noci ze je hladna..mozem skusit ju trosku prikrmit v noci s pudingom uvarenym z vody a cez den z nejakou zeleninkou??dakujeeem

kristi
21. kvě 2010

viv, myslim,ze je jeste brzo, dej ji proste vic mlicka

momin
22. kvě 2010

vev taky bych pockala minimalne do toho ukonceneho 4 mesice... 😉

sunea
22. kvě 2010

vivien, neblazni, preboha, je to este prilis male dieta. Skus jej dat bud o trosku viac mliecka alebo to musis proste vydrzat a vstavat k nej castejsie, mozno to vobec nie je hladom, mozno ju uz zacinaju otravovat zubky alebo chce byt s niekym, nie sama. Mozno ma cez den vela podnetov a je z toho rozdrazdena, v noci ju tie vnemy rusia. Vydrz s prikrmami, mas este vela casu.

katkaromi
22. kvě 2010

aj podla mna je prilis skoro, take male deticky sa podla mna bezne budia viac krat v noci, ani by podla mna nevedela papat tu zeleninku? A preco puding? A nie su pre deticky na noc take sytivejsie mliecka? /Ja kojim tak neviem/

editah222
22. kvě 2010

@vivien6 Já jsem kojila a vstávla jsem snad 100x za noc, ale vím že děti na UM to většinou nedělaji. Taky bych spíš zkusila na noc dát víc UM nebo takové ty spec. na noc. Na příkrmy má ještě čas 🙂 A pak bych dávala spíš kaši než puding. A opravdu se ti budi hladem? Moje malá chtěla jen abych ji hladila nebo držela za ruku, byla a je mamánek 🙂

hathor1231
22. kvě 2010

@vivien6 mimca do 6m sa bezne budia,este je veeelmi malicke aby prespavala. skus naozaj viacej mliecka alebo len vodicku,ci nie je smadna. prikrmom sa to nevyriesi,dieta musi dospiet vnutorne aby prespavalo 😉 je to prosto este male mimco a je to bezne 🙂 3-4x za noc nie je vela. skor pozoruj,kolko spapa, ci je to koli hladu alebo chce len pritomnost mamicky.

latvia
22. kvě 2010

ranko kurciatka moje 😀
vivi, puding jej nevar ani po 4.mesiaci, nieje v nom nic dobre 😉 3-4x za noc poznam, aj u nekojeneho, zvacsa sa budil kvoli tomu ze cez den toho vela nepojedol...
v 3.mesiaci je tiez rastovy spurt, babatko proste vyzaduje ovela viac nez doposial, tak vydrz s nervom, pekne davaj bebu ako doteraz, zvys davku a uvidis ci sa to zlepsi....ako vravia holky, mozno potrebuje len pomojkat, alebo ma bolave brusko, alebo nekludny spanok.kolko ti toho papa cez den? aku davku?

rimmel
22. kvě 2010

latviuska 😀

annag (okres Liptovský Mikuláš)

rimmel. Preto, lebo UM je skryté zavádzanie umelej výživy do života dojčeného bábätka. Je to vlastne umelé mlieko zmiešané s obilninou. Ak bábo dostane takúto kašu, už nemôžeme hovoriť, že bolo iba dojčené bez umelého mlieka. Je to vlastne podpora výrobcov a obchodníkov s UV. Tak,ako to píšem v článku, ktorý mnohých nasrdil . Dojčené bábo nepotrebuje mliečnu kašu , nepotrebuje zvyšovať mliečnu dávku, obilniu môže dostávať aj inak, - viď príspevok o riadok vyššie.

http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/19/kruty-......

rimmel
22. kvě 2010

k tvojej otazke o mliecnych kasiach.

latvia
22. kvě 2010

rimmel, citam tvoje otazky k annag 😀 😀

rimmel
22. kvě 2010

ok 😉