Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
22. kvě 2010

proste ako pise annag je to iba o jednom - naco podstupit riziko ked nemusis? ja sa tymto riadim vo vsetkom a niektore mamicky to takto necitia a preto to nikdy ani nepochopia.. 😉 tymto na temu koncim, myslim ze bolo povedaneho dost

vivien6
22. kvě 2010

hathor.praveze ona sa nehra s flasou,vypije,odsunie z jazykom ze viac nechce a zaspi.a o 2 hodky znova ta ista rozpravka..mne je jedno ze vstavam,ked som kojila vstavala som kazdu pol hodinku max.hodinku take som mala zle mlieko.
pribera mi pekne,sak bodaj by ne ked tolko vypije.🙂ked sme mali dva mesiace tak mala 5 kil a teraz ideme o tyzden na kontrolu tak uvidime.od narodenia sme boli mesiac v nemocnici a tam nam povedali ze nemoze mala cajik nic, a u doktorky na kontrole nam povedala ze jej mozeme dat aj cajik..takze preto som v koncoch ze niekto povie tak a druhi zasa inak. 😠 viem ze je to skoro ale my uz tahame skoro na 4 mesiac,krabica mlieka nam vydrzi 2 dni co tolko je a ziadny vysledok.a myslim ze by sa jej nemohlo nic stat keby som jej dala na obed zemacik alebo mrkvicku.neviem musim sa asi porozpravat z lekarom,len ked tu su taki v nemecku vsetko je zle,nemame jej nic davat a podobne.ja si myslim ze dieta potrebuje aj nieco ine nez je mlieko.

sunea
22. kvě 2010

vivien, ale tym jej len uskodis, lebo na to este nema prisposobene organy, zatazis jej zbytocne skoro travenie. Tak asi ma iny dovod, preco sa budi, to je normalne.

erikasadek
22. kvě 2010

vivienn budes mat papkaca ako ja v 3 mesiacoch pil 300ml a viac cakali sme do 4mesiaca aby sme zacali neunosne kolko.cgcel pit 400ml to je vela....
Mne pomohol jeden trik na zaciatku robia to ludia v tropoch. A funguje vyvar mrkva zemiak bez soli.. Ta voda sa scedi a pouzijes len tu vodu na zamiesanie do mlieka. Velmi syti deti... A neskor mozes dat zeleninu mne to przdlzilo mesiac neskor d ava prkrmy odprucam ti...
Ps aj annag aj latvia maju pravdu ta pravda je vzdy uprostred...

gabika7706
22. kvě 2010

vivien, ZLE materske mlieko neexistuje...
davat inu stravu, nez mlieko 4 mesacnemu babetku...moze to zanechat nasledky, ktore sa ukazu az v buducnosti, nema na to este prisposobene travenie.
My mame zajtra pol roka a na prikrmy sa este ani len nechystame. Fakt si neviem predstavit prikrmovat 4 mesacne babetko.

jasminet
22. kvě 2010

gabika a kedy zacnete prikrmovat?

hathor1231
22. kvě 2010

@vivien6 a co sedkanie? to je dalsia zasada, mimco musi byt schopne rovno sediet...
ten recept z vyvarenej zeleniny moze byt dobry 😅 este som to nepocula,ale je to mensie zlo ako priamo davat prikrm...
moja niki mala problemy s travenim a aj napriek tomu mi radili prikrmovat lebo chudla... ale nechcela som lebo sa mi to zdalo skoro a dost velke riziko v jej stave... prvy prikrm bol u nas cista ryzova kasa z MM 😀
mimco by malo do prveho roka mat ako zaklad mliecko a prikrm je len sposob ako doplnit to,co v mliecku chyba a naucit sa spracovavat a papkat tuhu stravu... ale zakladom je stale mliecko.

kamaratka ma zase chlapca,co je doslova mamin cicik a nechel nic len cicik a cicik. odmietal jej skoro vse a chcel len cicik 😅 moja niki bola zase nadsena z prikrmov... aj to je podla mna dolezite...

gabika7706
22. kvě 2010

@jasminet neviem, uvidim podla situacie, chcela som plne dojcit 7 mesiacov, mozno zacneme o cosi skor, lebo ideme v juni na dovcu, tak predtym asi...

erikasadek
22. kvě 2010

no verim ze si nepocula oni zase nepouzivaju kase cernosky a bibec v inych krajinach .maju ine zvyky a ver mi ze nietkore veci maju fakt super.... a tato je jedna s nich
Voda zo zemiakov zasycuje.....

hathor1231
22. kvě 2010

@erikasadek josh vyzera ako dievcatko 😵 taky sweet boy 😵
ako pisem,je to isto mensie zlo ako davat cely zemiak alebo mrkvu 😀
ja som tiez na zaciatku nekojila uplne. niki sa nevedela dobre nasat lebo som mala velmi vela mliecka... ked sme odchadzali z porodnice-mala 3dni- tak mastila 90ml 😅 vtedy mi zakazovali jej davat viac ako 90ml,ze to je vela a mam jej dat radsej neskor 😅 potom som sa rozbehla s kojenim a od 14dni bola len kojena... teraz pouzivam sojove mlieko na kasu na veceru- 260ml. to som zacala ked mala asi 8m... inak bola kojena alebo do prikrmov som davala mliecko. teraz si uz tolko neodstriekam,takze na vecer pouzivam UM

erikasadek
22. kvě 2010

hathor dakujem hej doteraz tak vyzera.
No moji ta predsili obaja po odchode s nemocnice po 120ml no povedz to by som musela mat super prsia aby som tolko vyrobila a esre aj po cisaraku hihi..
Mas pravdu je to mensie zlo.... vyzivne ... ed mas valibukov ako ja tak musis skor celkovo kazde dieta je ine ked porovnam svojich dvovh tak pato od 4mesiaca uz musel zacat stale bol hladny a teda pol litrove flase nie su aby som mu davala
hihi...
A ten druhy josh ten bol hladny ale dokazal to aj bez vsetkeho do 6mesiaca... Uz aj preto ze je alergik takze musel..
Pato mal mlstny jazycek a ten mu aj ostal len neviem kde to davaju obidvaja co zjedia 😀

hathor1231
22. kvě 2010

@erikasadek a mamicky naokolo len kukali a ich deturence problem s 30-40ml 😀 ako dlho musis byt v porodnici vo FR? u nas pustaju aj po 6tich hodinach 😝
ale fakt sranda,to si im musela nosit dve flasky 😀 ja som sa cudovala,ze som malej stacila pri jej apetite,ale nastastie som mala vela a este som aj odlozila 😵 ked sme zacali v 6m prikrmovat,tak sa to upravilo. mala prespava celu noc,takze kojim len 2-3x za den a odstrekujem par ml do prirmu ak sa mi zda byt husty...
asi maju potom riadne energie 😀

erikasadek
22. kvě 2010

jaj tak to ano ze pozerali v nemocnici si 3 dni a po cisarskom 6 dni min pokial dieta je ok a kojenie uz ide bez problemov tak ta pustia....
Hej energie maju za 4 diablici ale radsej nech papkaju ako nie ...
Sranda neviem ale je pravda ze ked sa narodili mali po 54cm obaja a cez 4 kg takze vela zivin trebalo valibukom.. Viem ze pato mal 2 mesiace a tahal 210ml 3 mesiace 300ml a esre plakal a tahal naprazdno... No co ti budem rozpravat bezradne som mu davala mlieko viac... No to boli casy a teraz ako prut ale svalnaty len sval a kost... A zjedia aj za dvoch..ale oni chcujest nie hranoljy a ine ale jest... Czdy sa smejem..

vivien6
22. kvě 2010

sunea. a aky iny dovod je nato?ked sa zobudi hlada flasu,cumlik cumle ako o dusu das jej flasu a o 10minut je cela vypita? a potom zaspi ako anjelik..
hathor. sama zasa nesedi ako 100 percentne..ja jej nechcem dat hned dneska prikrm,len som sa chcela dozvediet infosky od mamiciek a podobne.mala dostava stale mliecko a aj bude,ja som len chcela napriklad poobede nejaku zeleninku alebo co mi poradila erikasadek a popritom stale mlieko...
erikasadek vdaka vyskusame urcite ..ked mala mala asi nejake 2tyzdne vypila neuveritelnych 120 ml MM.a o hodinku bola znova hladna a znova 90ml MM. 😉
gabika myslela som to tak ze som mala strasne tenke mlieko,vyzeralo to ako cista voda mala pila kazdu pol hodinku - hodinku...

erikasadek
22. kvě 2010

vivien tak mqs hladosa doma ako ja.. Netrap sa daj najest teraz potrebuje .... Neskor sa zastavi.. Drzim palce.....rob ako ti hovori rozum a materinsky cit a ako dieta vnima....a jeho potreby... Rady su jedna vec ale kazde dieta je ine...

maryanna
23. kvě 2010

ahoj vivien, chcem sa pripojiť, ja mám doma takého hladoša tiež, niekedy pýta každé dve hodiny a to vypije 210 ml mlieka, čo činí za deň aj liter apol mlieka.....a to má na obed zeleninový príkrm 220 ml, a za tým niekedy vypýta mlieko 200 ml.......aa aj to mu skoro nestačí ja kebyže mu dám pollitra vypiť tak ho na ex vypije....tiež mato aj trápi trošku že toľko je aj keď vôbec to na ňom nevidno ale šak asi potrebuje, rastie at ak tak ho nenechám hladovať:......tak len daj koľko vypýta... 😉 😉

erikasadek
23. kvě 2010

maryanna 😉

maryanna
23. kvě 2010

erika - no ta čo už narobím, je po mamke papoš, čo mu dám všetko zmastí....jeej pozerám že ty bývaš vo FR.....aj ja by som chcelaa...

erikasadek
23. kvě 2010

@maryanna.. Aj moji su po nas paposi velki ..
Hej no vidis kazdy chceme byt niekde ma to svoje vyhody aj nevyhody.....

zabka4
23. kvě 2010

latvia, ked tu budes mam novinku...pamatas si ako som ti vravela ze mala nechce prehltat..nasla som sposob ako ju donutit...dala som si ju na vankus tak ako ked ju krmievam z flasky...a davala som jej bananik a za kazdou lyzickou som jej dala do pusiny jej oblubeny dudlik a tym ze ho cucala musela aj prehltat a ked tam mala kusky tak aj tak to prehltla asi 4 krat ju naplo ale spapala vsetko..a netvarila sa ze by jej to nechutilo...skor sa jej na stolicke nechcelo prehltat. takto ju aspon naucim ze aj kusi sa daju spapat.len musim dat pozor aby sami nenaucila ze po kazdej lyzicke dostane dudlik...som nesmierne rada ze zacala papat..uz som stracala nadej...hm ake su tie deti prefikane...stale budu skusat...

rimmel
23. kvě 2010

😕 😕

zdenda6
23. kvě 2010

ahojte!
prosím nema niektorá z vás podobnú skúsenosť?maleho prikrmujem od 4mesia.teraz má 6m.posledný týžden mi vygrckáva dosť velké množstvo mlieka vždy rano po krmení, krmim ho aj v noci okolo2hod. lebo plače skúšala som aj čaj ale ten ho prebral a nechcel potom zaspat.myslela som si ze je prejedeny preto ten caj.na noc mu davam kasu na dobru noc.na obed pekne papa zeleninovy prikrm potom mu ponuknem na olovrant mlieko a medzi tym nejaky ovocny prikrm vsetko po troske 😀

zabka4
23. kvě 2010

moze ti vracka ak ma na nieco alergiu..ked si mu pridavala zeleninku jednu po druhej nevsimla si si ze by z niecoho vrackal? aku poslednu novu zelenninu alebo ovocie si mu davala? ked skusas prikrmy a davas mu mrkvicku a je to ok. potom prejdes na dalsiu zeleninu , potom na dalsiu a tym zistis ci vsetko dobre znasa, ak si mu davala nedavno nieco nove a odvtedy ti vracka tak to moze byt z toho.m

beruska24.9.
23. kvě 2010

Pokud dobře čtu, tak se nejedná o zeleninu, ale o ranní mlíčko........ a nevypije ho třeba hodně najednou?? Přeci jen, pokud má v noci delší pauzu a ráno zhltá více mlíčka, může ho tlačit v bříšku a uleví se mu tím, že ho vyblinká.

zdenda6
23. kvě 2010

ano beruška od zeleniny nevracia len od toho mliečka

beruska24.9.
23. kvě 2010

zdenda - tak možná je to z přejezení. Zkus udělat méně mlíčka, třeba to bude lepší.
Nic jiného mě nenapadá, jedině zkusit zajít k Dr. pokud to je jen poslední dobou.

Mě malá při kojení pořád blinkala (hned po kojení i mezi kojením - takže prakticky pořád) a když jsme ve 4m. přešli na sunar, tak kolikrát blinkla při odříhnutí, pak byla spokojená. V té době mě nenapadlo, že jí dávám mlíčka hodně a měla bych snížit dávku.
Jinak v noci máme také mlíčko. Čaj odmítá úplně, vodu občas cucne při obědě a občas se napije po rohlíku.

maly_prcek
23. kvě 2010

Zdenda: a nechodí si třeba brzy po mlíčku hrát na deku? Má půl roku, už se víc přetáčí a na tom bříšku stačí trochu zatlačit a je to venku...Navíc pokud předtím je hladovější a zhltá to... Syn teď po mlíčku blinká prakticky pokaždé a je to teda z toho, jak je furt na břiše...

ivkaivka
24. kvě 2010

ahojte, chcem sa opýať od akeho veku sa moze davať deťom maso z diviny. Dakujem

latvia
24. kvě 2010

tak ako kuracie a ine chude maso

miau
24. kvě 2010

tak sme zacali s mrkvickou ale myslim ze dost neuspesne, malej vobec nechuti, tvari sa znechutene a koro vsetko vypluva ☹ snad sa to casom zlepsi....zatial sa da povedat ze skor len skusa nove chute, ale o papani sa ani hovorit neda...