Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

chichaa
25. kvě 2010

tak to aby sme išli na nákup 🙂 toľko nápadov ste dali! a čo vám deti buvajú, keď môžete veselo písať?? Moja prekvapivo už skoro 2hod.. 😉

chichaa
25. kvě 2010

@leelo ja varím hovädzie v tlakovom hrnci, to je strašne dobrá vec, máš to za 30min a sa to rozpadáva...a uvarené pre malú sterilizujem 20min a podľa mňa sa to len tak ľahko nepokazí 🙂

leelo
25. kvě 2010

moj o 9.30 vstal a teraz uz pol hodku spi zase v satke. potime sa ale statne obaja, vyzera to zase na teply den, hoci vetrik pofukuje...
ano, tlakovy hrniec mam "doma". idem si kupit este parnu ruru a mikrovlnku vysmarit von oknom, uz je stara. toto vsetko tiez na slovensko. cize tam sa mi bude drobcovi daleko lepsie varit 🙂
ako sterilizujes? v poharikoch?

sussanah
25. kvě 2010

@chichaa jj nas uz spinka vic jak hodku, ale uz mam nastrazene usi, myslim, ze kazdou chvili uz se probudi. 😉 Jj napis jak sterilizujes? A jake sklenicky? Ja slysela, ze ty od prikrmu se nehodi, protoze, pry nechytnou kvuli tomu specialnimu vicku, ktere tak klapne 😒

chichaa
25. kvě 2010

@leelo hej uvarím to, rozmixujem, nadelím to do malých pohárikov a sterilizujem..keď nemám voľné poháriky, dám to do mrazničky v platových pohárikoch na MM...parná rúra vyzerá tiež lákavo.... no princezná je hore 🙂 my stávame o pol6 🙂, takže ja mám už neskoré popoludnie 🙂

chichaa
25. kvě 2010

@sussanah poháriky obyčajné, napr.od malého medu..hej tie výživové nie sú použiteľné...dnes som mala s nimi akurát príhodu, keĎ som sterilizovala tú mrkvu, viečko povolilo a obsah sa vylial von, takže tie nie 😉 a zase som o niečo skúseneješia 😉

leelo
25. kvě 2010

@chichaa aj ja to davam niekedy do mraznicky do avent poharov na MM. to len ked navarim viac. potom rozmrazujem v chladnicke, ze?! zatial som este nesterilizovala, nemam "nacinie" 😀
mam to namrazene v sackoch cerstve a uvarim to kazdy den. asi by som si to mohla trochu zjednodusit... ale je super mat namrazenu roznu zeleninu a masko v davkach a pitom uz len kombinujem podla chuti a fantazie
pozdrav ninku, a pekny den! my zase zaspavame tak cca 21.00+ a tym sa nam vsetko posuva...

chichaa
25. kvě 2010

sterilzujem tak, že dám do hrnca na dno nejakú prachovku - teda novú čistú handričku 🙂 , poukladám poháriky, dám vody tak do polovice pohárikov a varím 20 min od bodu varu...zatiaľ sa to overilo...

chichaa
25. kvě 2010

@leelo presne tie avent máme aj my, to je dobrá vec 🙂 veľmi všestranné využitie...no malá sa mi mrví na kolenách, tak sa lúčim, rada som s vami popísala. pááááá 😲

erikasadek
25. kvě 2010

@chichaa babycook nedam dopustit.... 😉

leelo
25. kvě 2010

zaujimave. zase som sa nieco dozvedela. si sikovna!
vidis, a ja som si myslela, ze som na cesty odkazana na pohariky kupenskeeee, parada, ze nie 😝
len tak pre zaujimavost - tu je ten lis na cesty 😉
http://www.predeti.sk/?idmenu=265

chichaa
25. kvě 2010

nechce sa mi od vás 🙂
erika...no ja teda som coooook 😉 aj ty????
leelo...lis-dobry napad!!!

leelo
25. kvě 2010

fakt? neni to blbost, ktoru vyuzijem 2x? mama mi to kupila a poslala. daju sa tam pasirovat napr aj cestoviny a ma to 2 sitka s 2 velkostami otvorov

erikasadek
25. kvě 2010

@chichaa ja som , ale masinka este lepsia... super male mnozstvo uvarene na pare rychlo a chutne, a prehodis a aj vymiesa mixer a servrujes.. no super..
http://www.beaba.com/babycook_/

leelo
25. kvě 2010

@erikasadek vyzera to super

sussanah
25. kvě 2010

@chichaa jak dlouho myslis,ze vydrzi ty sklenicky sterilizovane? ja teda zatim jen mrazim, na to jsou sklenicky od vyzivy dobre 😉 vzdycky udelam tak cca 4 davky, jednu ma na obed, druhou na druhy den a 2 zamrazim a az naplnim mrazak, tak 14 dni nevarim 😀

chichaa
25. kvě 2010

babycook...je to fakt dobrá pomoc!napíšem ježiškovi 😉

chichaa
25. kvě 2010

@sussanah zatiaľ som max. navarila tak na týždeň, ostatné v mrazničke. Mäso tam nedávam, to aktuálne dovarím. Myslím, že v pohode aj dlhšie to vydrží, veď to máš ako kečup alebo lečo domáce.

erikasadek
25. kvě 2010

@leelo aj to je super...
ja som vzdy naporciovala masko na male kocky tych 20g denne, a davala zamrazit kazde rano vybrala vonku a za 1 hodinu rozmrazene, sup babycooc + zeleninka... + ryza tiez a za 20 minut uvarene... zdrave..
ja osobne kupavt ujem bio zeleninu razenu a tak vsetko spolu naraz..
mna by nebavilo vsetko strelizovat a mrazit, ale kazda mame iny system.
inak v baby cooku ked sa urobia jablka alebo hrusky na kompot , tak verte ze nie su kysle, ale sladucke nad parou su uzasne;. 😉

leelo
25. kvě 2010

@erikasadek mnam !
ja zatial tiez len naporcujem cerstve do mrazaku a potom varim. len mi to trva dlhsie ako tebe. raz tak dlho, a to varim vo vode. musim tu parne nieco poriesit.
zaberie ten babycook vela miesta, ci je skladny? vyzera v poho

erikasadek
25. kvě 2010

nezabera je malicky.. teda ani nie 20 cm je to male...
ja by som aj predala svoj , ale na slovensko je drahe postovne;. takze nie, a nad parou je to super chutne a zdrave ziviny ostavaju a mixer zabudovany ...
takze len prevratis ten kosik naspat a zakrutis druhym gombikom a j eto , vymixovena bez bordelu a bez straty zivin.. 😉
no len to stoji , ale podl amna sa oplati.. 🙂

chichaa
25. kvě 2010

@erikasadek no daj, že koľko to stojí nové 🙂 ja varím malej tiež na pare v tlakovom, iste je to pracnejšie, ale čo keď my tu také vynálezy nemáme 🙂

leelo
25. kvě 2010

ja to mozno vyriesim aj tlakovym hrncom. lebo ja vobec malemu nemixujem a ked, tak mam ponorny.
ale vyzera to suoer - skladne, prakticke, kompaktne.
a vsetky tieto "for kids" veci stoja vela, to sme si uz zvykli. totiz deti=dobry biznis 😉 aj ten lis - 20euro, strasne drahe

chichaa
25. kvě 2010

@leelo pravdu máš..oni nás vydierajú, vedia, že im kúpime, čo treba 😉 veď len oblečko jaké drahé!!!lis bude dobrý, najmä keď cestuješ, nemusíš to mágať vidličkou.. 🙂

rimmel
25. kvě 2010

baby ja sommalemu varievala tiez na pare a to v tom klasickom, neviem ako sa to vola, take sitko kde aj knedle naparujes 😀 a nestazovalal som si, nemusis vela umyvat, je to jednoduche..a neviem..ani ma nenapadlo ze by som potrebovala daco ine 😉

rimmel
25. kvě 2010

a mixovala som v tom hrnci kde sa to parilo 😉

leelo
25. kvě 2010

@chichaa ved to. napr, taky banan - je hygienicky baleny, dam do lisu, spapa. budeme na bananoch, tych par hodin urcite prezije, plus ajtak bude zapijat mliekom. lepsie ako hipp s kadecim 😖 nasla som 1 hipp celkom ok, bez pridavku vitaminov a kdejakych super vhodnych prisad. je to v umelom kelimku, nie v skle a pozostava z hrusky a bananu. cize je tam asi "len" sodik. to by som prinajhorsom kupila, ako rezervu, kebyze ostaneme niekde v rakusku v zapchach. nakoniec to zbastim ja 😉

leelo
25. kvě 2010

@rimmel ja mam tiez ten "parak". na slovensku. to je na parene buchty a tak, ze?!

rimmel
25. kvě 2010

hej hej 😀 len taka hovadina co polozis na spodok hrnca ono sa to ako kvietok otvori a jedes 🙂

chichaa
25. kvě 2010

@leelo no jasné, na banány je to super..hej viem čo myslíš v tých plastových malinkých kelímkoch, sa to volá napr. Frutapura, vyzerá to neškodne :0 mne to iste bude chutiť..neboj, nejak prežijete tú cestu 🙂ešte kojíš?