Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

maryanna
2. čer 2010

pavlici, no nieje toho veľa ale zas na váš vekje to krásne papanie....áno plná dávka je takých 150-200 g, väčší jedáci až do 250....bez mlieka za tým...........ale to príde časom....ja teraz keď varím na dva dni tak musím politra navariť....tebe stačí menej tak to máš lepšie:D

maryanna
2. čer 2010

a jogurt by som ani ja nedávala do druhého dňa, popravde ja by som v takom veku nedávala activiu to poprvé...a keď už silou mocou nechať jogurt tak ale taký že sa z neho jedlo tak že sa odobrala časť a zjedla sa a tá druhá ostala nedotknutá lyžičkou v tégliku....jedine tak....

latvia
2. čer 2010

ja sice activiu nedavam, ale jogurty co davam (sabi, hollandia, a ine plnotucne) vydrzia aj otvorene do 2. dna. zatial nam z nich nebolo nic 😉

hathor1231
2. čer 2010

hallo, 😀

activia nie je plnotucny jogurt (teda podla toho,co ja vidim na obale je tam polotucne mlieko...),teda nema zmysel ho davat babuskam. a radsej by som zvolila nejaky organic plnotucny jogurt. myslim,ze activia je dost tazka,ved ma narobit poriadky v bruchu a obsahuje zbytocne vela toho,co mimco nepotrebuje a ziaden tuk...

tesim sa,ked budem po malej dojedat jogurty 😵 ja neodkladam nedojedene jogurty,iba ak kupim velky 500g a ten tiez do 2dni padne... ale odkladat maly kelinok nema zmysel, urco by som ho dorazila za nu 😀

@latvia daj si niecoho zdraveho 😉 po kom asi ma taky zaludok...

teda davate mimcam biely jogurt,ci aj ochuteny? asi je najlepsie kupit biely a (predpokladam,ze ta chut sa mimcam nepaci 😀 ) dat tam trochu ovocicka? 😕 asi to bude mensie zlo ako davat ochuteny,nie?
my dostaneme zelenu na mliecne az okolo 18m 😒 teda duuufam 😵 bez syru papka nema smrnc 😀

latvia
2. čer 2010

@hathor1231 ahoj cicaaaaa 😀 no jasne ze po mne 😉
jj, ochuteny jogurt je veeeeeelke zlo, scukornateje babuskam zaludok a potom sa zacne kazit zub, pridruzi sa oooobezitaaaaaa a uz bude 😝 😀

hathor1231
2. čer 2010

@latvia sak kukam,ze podla foto nemas problem s travenim a aktiviu nepotrebujes 😀

latvia
2. čer 2010

@hathor1231 😀 😀 😀 😀 zdanie casto klame 😀 😝

latvia
2. čer 2010

dnes sme ranajkovali mliecnu kasu s polkou hamanka, ten je fakt presladeny az mi usi kruti, tak ho "riedim"

bubelko
2. čer 2010

my sme zacali bielym jogurtom a potom, okolo 18mes sme presli aj na ovocne - rozne - bio i nebio. isty cas letel "kumikovy" (marhulovy) a momentalne sme na cucoriedkovom. ale nejeme skoro ziadne sladkosti, tak mi to tak nevadi. 😉

andrejka77
2. čer 2010

ahojte neviete prosim poradit?maly mi zacal vygrckať jedlo.začali sme davat chlebík so syrom lucina alebo mana co som citala ze sa moze a taktiež jogurty biele smotanove a vygrckava mi taky smradlavy tekuty hrudkovity tvaroh.moze to byt tymi mliecnymi vyrobkami?zacal aj dost lozit a nemoze to byt aj tym ze si tlaci na brusko?predtym ak vypil viac mliecka tak grcol ale uz som myslela ze to mame za sebou ale grckal sem tam.teraz az prilis.ale po tuhej strave to nema akurat po tych mliecnych vyrobkoch.dakujem za radu 😉

latvia
2. čer 2010

mne po hollandii obcas grcne tiez smradlavy tvaroh, ale to len jak sa vsade stvera tak z neho vyjde jak ma plne brusko....ale klasicke grcanie to nieje

latvia
2. čer 2010

ja hlavne neviem co ktora mysli pod pojmom grcanie...lebo ja si grcanie predstavujem klasicke "vyvrhnutie" potravy von....a nie raz.....klasicke ublinknutie si pri lozeni za grcanie nepovazujem.

andrejka77
2. čer 2010

moze ho stoho boliet aj brusko? uz asi štvrtu noc spi zle stale sa budi,hemzi,asi by som to mala obmedziť a skusit ci to je ozaj s toho?ale tlacia sa mu aj dalsie 3 zubky tak neviem

latvia
2. čer 2010

skusit mozes, nedavaj mu to apson 3 dni a uvidis ci to bude ok

momin
2. čer 2010

Andrejko me maly blinkal do roku... jeste ted si obcas ublinke-ale je to uz jen po caji....
Nejhorsi bylo mleko,caj,jogurty,kasicky.... no vlastne vsechno tekute.... 🙂
Vsichni mi rikali ze az zacne lozit tak se to upravi a blinkat nebude ... nebyla to pravda..
Vydrzte je to neprijemne,ale urcite u nekterych deti normalni... 😉

bubelko
2. čer 2010

latvia: ani ja si pod tym pojmom nepredstavujem ublinknutie, ale to preto, ze som uz s lukasom zazila crevnu chripku. 😉
andrejka: skus ich zase na cas vynechat a uvidis. ak sa to zlepsi, mohlo to byt tym, ak nie - pricina je inde. moze byt aj to, ze lozenim si viacej tlaci na brusko a tak si odgrgne a vyjde aj nieco von 😉

andrejka77
2. čer 2010

tak on si grckne raz a asi po pol hodke zase.a dost sa mu grga .uz ozaj mam strach hocikedy po vypiti mlieka ho dat odgrgnut ze co zas .ale to ma asi len taky tyzden,dva

bubelko
2. čer 2010

andrejka: jonas poblinkava od narodenia. len male mnozstva a hlavne ked je na bruchu. ale inak je v poho a ani mu to nevadi 😉 skus odsledovat, ci to malemu vadi alebo nie. ak nie a je v poho, pekne pribera, asi by som to extra neriesila. ak ti to neda, tak sa skus poradit pri dalsej poradni 😉

andrejka77
2. čer 2010

uvidím nedám ,on aj tak pije stale iba tych 150ml mlieka viac neda..

andrejka77
2. čer 2010

maly pribera podla dr.az moc ale nepapá vela a papáme vatsinov po 3 hodinách takže prejedení nebude .poslednýkrát papa o 18 vecer a potom az rano okolo 7. 🙂 skúsim vynechať a uvidím... 😉 ..

petronelas
2. čer 2010

Ahoj holky.Tak my byli u doktora s tím grckáním a dávám nutriton.Je to kašička ze svatojánského chleba a zahuštuje miminkám v bříšku stravu.
Nevím jestli nám to pomáhá...je to lepší,ale žádný zázrak.Stejně blinká.
zeleninku papáme pulku z malej skleničky,ale začíná si na to zvykat,je jak ptáček otvírá sám pusinku. 😀 😀

latvia
2. čer 2010

ak vam nutriton nepomoze, nic si z toho nerob, ani nam nepomohol 😉 chce to len cas

hathor1231
2. čer 2010

s refluxom sme mali problemov dost,ale mali sme tichy,takze moc negrckala. tiez sme brali take nieco ako u vas nutrilon,ale ja som to mixovala s MM a potom ju nakojila... nam to pomohlo... a uplne sme sa refluxu aj s kolikami zbavili az ked sme mali 7mesiacov 😅 ale drzim palce 😉

@petronelas tvoj maly zacina byt aktivny,nam vrcholil vo 4mesiaci,viacej sa hybe a bude sa snazit pretacat atd. skus len davat pozor,aby si na brusko netlacil po papani (aj ked niki vedela grcnut tvaroh aj po 2h 😅 )... ale nic nepokazis,ak ho nechas vo vodorovnej polohe dlhsie po papani... mne napr. radili aby som malu nedavala odgrgnut 😕
a vraj sa zavedenim prikrmu lepsi...
na vtacacie ustocka len v dobrom spominam 😀 teraz uz maluje stolicku obsahom misky 😀

@latvia mne teda raz niki doslova grcala. bola to jedna za druhou... az sme skoncili v nemocke- dehydrovana a totalne unavena, uz ju len natahovalo a nemala co grckat... hruza,uz to nechem zazit... 😔

latvia
2. čer 2010

@hathor1231 jj, to si predstavujem pod slovom grcat 😉

susisus
2. čer 2010

@hathor1231 nam poriadky v bruchu treba narobit, mame tam veelky bordel, najma teraz ked idu zubky, tak ju strasne nafukuje (miesto teploty zase bojujeme s prdikmi) ale skusim teda sabi..

wewe4
3. čer 2010

a u kojeného bábenka, kedy môžem dať jogurt? a aký teda konkrétne?

cervenec
3. čer 2010

@wewe4 ahojky, já jsem dala malé první jogurt včera - bílý od Holandie,malá se šklebila parádně ,ale spapala to 😀 akorát večer kakala a má tak opruzenej zadek,myslím si ,že je to z toho kyselýho jogurtu 😖 takže já na to kašlu,jogurt nějakej čas nebude 😝 kojím,takže mlíčka má dost 😉

cervenec
3. čer 2010

ještě se zeptám - koupila jsem avokádo,netušíte jestli ´ho malá může?díky moc 😉

latvia
3. čer 2010

avokado moze

hathor1231
3. čer 2010

hallo,
avokado mi mala moc nechce 😅 s cim robite? ja som davala s maskom,je dost mastne,tak som to vyuzila.ale inak ho moc nema rada... vraj je dobre na natierky,ale my zase moc pecivo nepapame...

@susisus nenafukuje ju z jogurtu? ked je podrazdene brusko,tak by sa vraj malo mlieko a mliecne obmedzit na minimum 😕
esteze my uz tak zubky neprezivame 😵 ale ked mala 4m,tak to bolo najhorsie 😝 to mala koliky a este aj zubaky a reflux dotoho 😅