Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sussanah
25. čer 2010

@hathor1231 vidis a jaky klid ma ta kamaradka 😀 a my tu resime cukr v kasi 😉 😝

hathor1231
25. čer 2010

@hathor1231 opravujem, v 3m mala kasu 😕 🙄 😔

kikus29
25. čer 2010

Ahojte, veľmi Vás prosím o radu.Mam 6 a pol mesačné bábätko, začali sme pred 3 týždňami s príkrmom. Začali sme s mrkvičkou ale po nej sa vyhadzala okolo pusinky, tak som ju vyradila. Potom som dávala zemiak bez mrkvy a upravilo sa to. K zemiaku som pridala po 5-dnoch brokolicu, potom cuketu. Tie vyrážky okolo pusy máme zasa aj teraz, ale oveľa menej. Máme problém, že maličká kaká tak raz za 4 dni. Keď som ju len kojila kakala 2-3x denne. Teraz ju stale nadúva, prdká hlasno celé dni aj v noci. Budí sa na to minimálne 1X za noc a nemôže potom zaspinkať. Býva mrzutá, predtým taká nebola. Zúbky ešte nemáme, ani nemá opuchnuté ďasienka. Čo by ste mi poradili? Neviem čo iné zo zeleniny jej mám dávať papať. Ako jej pomôcť, aby tak neprdkala. Inak keď potom kaká na ten 4-tý deň, tak neplače pri tom, ani nemá stolicu moc tuhu. Neviete mi prosím poradiť, nemate s tým niektorá skúsenosť?
A myslíte, že už môžem pridať k zelenine mäsko a začať dávať doobedaaj druhý príkrm - ovocie?
Ďakujem za každú odpoveď.

sussanah
25. čer 2010

@kikus29 ja bych si nedelala starosti z toho, ze prdka. To je spis odbre, kdyby neprdkala a plakala od briska, bylo by hur 😉 Nektere mimca muzou mit vyraznejsi reakce na potravu, nas maly byval ze zacatku prikrmu taky osypany, ale casem to preslo. Teda nebyl osypany nijak zavratne, par pupinku kolem pusiny, kde se dotklo jidlo. Proste si ale casem zvyknul. Pokud nema prujem nebo neblinka nebo neni osypani nijak drasticke, tak bych to asi neresila, ale to jsem ja 😉 Ta nevrlost, to holt tezko rict, klidne to ty zoubky byt muzou. Maso se ma obecne tak mesic po zavedeni zeleniny, nekdo dava driv, nekdy pozdeji. S ovocem bych asi zacla, az si budete jisti se zeleninou, az budes vedet, ze ti pomerne slusne papa 🙂

kikus29
25. čer 2010

Ďakujem Sussanah za odpoved. akurat dnes asi 2x dost grckla po tom ako spapala zemiaky s cuketou, neviem preco, lebo takto dlho negrckla. Vcera aj dnes spapala 50 ml, to je uz ze slusne papa? 😉 Malicka byva presne obsypana ako pises, par pupinkov okolo pusy. Aku zeleninu ste este skusali prvy mesiac? Dakujem

sussanah
25. čer 2010

@kikus29 musim zavzpominat.. mrkev, brokolice, brambor (ten moc nemusi), kvetak (taky moc nee, jen do neceho vmichat), cuketa, dyne hokaido (tu miluje!), cervena repa, zeleny hrasek (propasirovany, bez slupek) a spenat 🙂 pak jsem pridala pohanku, jahly, ryzi, maso (kureci a hovezi) a zloutek, cizrnu, kuskus, cervenou cocku, pohankove testoviny a normalni testoviny

sussanah
25. čer 2010

@kikus29 jo a hlidej, kdyby nahodou mela prujem a blinkala po jidle, tak bych radeji nechala zkontrolovat u dr, at to neni alergie. Ale zas jednorazove bych to asi neresila 😉

leelo
25. čer 2010

@bubelko nepoznam to, co si poslala na linku, ale to este neznamena, ze to tu nemaju. napr. aj v reformause...
demeter je veru drahy. robia aj kozmetiku

bubelko
25. čer 2010

@leelo > hm, ok. je to relativne nove, pri lukasovi este nebolo. ale chuti to velmi dobre - dokonca aj mne 😉 tak som myslela, ze keby to mali niekde v eu-state, tak snad aj na svk. ale takto musim zobrat so sebou.
s tou kozmetikou viem, ale tiez super vysoke ceny - teda aspon tu. 🙂

leelo
25. čer 2010

@bubelko dik za tip. ja to aktivne pohladam, pripadne dam vediet. kedy cestujete?

bubelko
25. čer 2010

@leelo > cestujeme uz tuto nedelu. ale urcite nie posledny krat 🙂 ved ak nezabudne, tak mi daj prosim ta vediet, ci to v nemecku je. ja sa pozriem aj na svk, pretoze v podstate jednota patri coopu, takze teoreticky by to tam mohli mat 🙂

leelo
25. čer 2010

@bubelko ok, pozriem. ved aj mna to zaujima.
ako poznam jenotu a terno, tak radsej by som pozrela v bio shopoch 😉 niekde ti aj vedia objednat, co chces. dobre skusenosti mam s avionom - bio oproti hypernove. ak teda budes v ba... ale aj na karpatskej a v apollo

bubelko
25. čer 2010

@leelo > ja som z ba, takze budem hlavne tam 🙂
kde na karpatskej? tam kusok byvam, preto sa pytam.

bubelko
25. čer 2010

@leelo > super, to mam kusok. mozem tam zbehnut v ramci prechadzky s kocikom 🙂 dakujem 😉

luciferova
25. čer 2010

@sussanah
@hathor1231 majn got... Moja svagrina zas dala dnes na ranajky 7 mesacnej dcere (kojenej) husi pastiku 😕
@kikus29 ja idem podla rad na kojeni.net tam su tabulky, odporucam 🙂

zabka4
28. čer 2010

ahojte baby, tie ktore mate asi uz polrocne babatka...neschudli vam trochu deticky ked ste ich zacali prikrmovat? priatel ma pocit ze nam Eliska chudne..papava v noci 230 ml mlieka potom rano okolo 9 dostane presnidavku potom papa prikrm okolo 12-13 hod., okolo 4 jej dam opat presnidavku a vecer pred spinkanim jej dam 230 ml aj s nemliecnou kasou. kde robim chybu? mam zvysit pocet prikrmov alebo mam davat castejsie mlieko?uz jej davam Nutrilon Allergy care 2.

maryanna
28. čer 2010

@zabka4 no my síce ešte polročný nie sme ale sa mi vidí že málo mlieka pijete, v podstate v takom veku ešte stále má byť mlieko hlavnou zložkou a vy pijete necelý liter....to môže byť príčina, mne teo papá liter liter 200, a aj keď máme dva príkrmy denne tak sa stále snažím aby min liter (alebo aspoň 800 ml )mal......mlieko je veľmi dôležité v tako m veku...ja by som jednu presnídavku vynechala, zbytočne dvakrát do dňa a nahradila mliekom, tú raňajšiu.......zvyšovať počet príkrmov určite nie, ste ešte maličkí, skôr jeden zruš a daj mlieko....

maryanna
28. čer 2010

@maryanna pijete necelý Polliter som chcela napísať

zabka4
28. čer 2010

tak jej budem davat miesto tej presnidavky rano mlieko a po tej presnidavke co ma okolo 3-4 TAK O 2 hodky jej dam sinlac kasicku lebo jej mlieko rychlo vytravi ona mi beha v pavuku ako o zivot...

maryanna
28. čer 2010

@zabka4 no to bude dobré, a keď píšeš že ti veľa energie vydá tak musí aj veľa prijať...mne teo tiež vydá veľmi veľa aj keď v pavúku nieje ale zas on aj pýta veľa jesť.....

latvia
28. čer 2010

@zabka4 cau zabi 🙂 a co tak davat za prikrmami cucnut mlieko? alebo medzitym,mas tam dost velke prestavky, tak jej skus davat pomedzi prikrmy mlieko, hoci len 100ml

zabka4
28. čer 2010

moja ale ona ked spapa napr. zeleninovy prikrm tak vydrzi aj 3-4 hodiny. ale skusim jej dat cucnut toho mliecka viac. a kolko by mala za den vypit? ten liter? dokedy bude musiet pit tak vela toho? lebo na posedenie mi zje od Hami 125ml zeleniny s masom napr. uz mi otvara hubku ako male vtacatko..taka je podarena :D

maryanna
28. čer 2010

@zabka4 ejha, mne teo od 4mesiacov papá zeleniny 230 ml, 125 to je nič pre neho:D neviem koľko by mala mlieka vypiť ale tak minimálne aspoň 700 ml.......neviem skús niekde zistiť, aj na krabici od mlieka čo pijete je na váhu že koľko by malo dieťa vypiť

maryanna
28. čer 2010

@zabka4 resp že zeleninky by mala jesť tiež možno viac aj keď je to indivviduálne ale plná dávka je tých 180-200 ml.....možno aj to je príčinou úbytku váhy, že má veľký výdaj ato čo prijíma už nepostačuje jej výdajom...

zabka4
28. čer 2010

@maryanna ja sa zblaznim..na jednej krabici alergy care pisu ze ma vypit na svoj vek 2 davky po 160 ml a teraz som kupila novu a na nej pisu ze ma na 6-8 mesiac vypit 266 ml mlieka 4 krat denne..ja to nechapem a je to to iste mlieko

zabka4
28. čer 2010

@latvia co si o tom myslis co som pisala teeraz maryanne?

zabka4
28. čer 2010

tak jej mam davat 200 prikrmu?ale zas ked ona este nema zubky a tie hrudkovyte stravy od 6 mesiaca jej moc nechuti nechce sa jej natahovat s tymi hrudkami...niekedy pekne zuvka ale niekedy nie...ja sa z toho zblááááááááááznim

maryanna
28. čer 2010

@zabka4 hm no zas aby si ju neprepchvávala aby jej nebolo zle....skús postupne pomaly zvyšovať dávky, resp častejšie ako píísala latvia....a príkrm tiež nie nasilu, koľko spapá....veď skús jej dávať na kašu mixované, aby tam neboli hrudky, prípadne kúp sklenku čo je od 5tich alebo 4oh mesiacov tam je to na kašu....
ale zas..ono každé dieťa je indivindi, keď ti papá toľko príkrmu zrejme jej to stačí, ja by som riešila len to mlieko asi....aby ho mala viac jednoznačne....ja mám na krabici že do polroka 1200 ml by mal vypiť a o chvíľu kúpim 2jku nutrilon tak tam neviem koľko je...ale určite viac, okolo 700-800

maryanna
28. čer 2010

@zabka4 veď koľko váži? či nevieš? alebo vyzerá vychudnutá? môj teo vyzerá tiež maličký , chudý a pritom zje za dvoch..