Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
12. črc 2010

@gabika7706 ja som zatial take nevidela 😀 ale tusim tu niektora pisala ze sa daju zohnat v zdravej vyzive 😕 v podstate ked sa daju zohnat bezvajecne a bezlepkove, tak by sa mali dat vyrobit aj aj 😅

aannggiie
12. črc 2010

jsou jenom bezlepkový,ale od 6.měsíce

gabika7706
12. črc 2010

@latvia no neviem neviem, skusam si to predstavit, co ich asi tak drzi pokope, ak nie vajicka a nejaka muka...

latvia
12. črc 2010

ja zas poznam bezvajecne.....sunarky niesu bezvajecne nahodou? 😅

gabika7706
12. črc 2010

@latvia ruzove sunarky? Psenica muka, cukor, palmovy olej, fruktozovy sirup, inulin, mineralne latky, kukuricny sirup, kukuricny skrob, mieko, jedla sol, vajce, kypriace latky, vitaminy, emulgator, aroma. Obsahuje lepok, vajce, soju.
Vypisane v skratke. Priniesla ich kolegyna nedavno Martinovi v dobrej viere 😀 No toto jest Martin urcite tak skoro nebude, ak vobec.

sussanah
12. črc 2010

@aannggiie dam ti seznam veci, co se pise vhodne od 4m a bude tam cukr, jahody, mleko, celer, rajcata, vajicka, lepek atd.. 😀 Never tak moc tem vyrobcum, jim nelezi na srdci zdravi a spravna vyziva kojencu, oni musi jen tvorit zisk 😉

lindi174
12. črc 2010

Ahoj Potrebujem poradit Maly mal 4. mesiace Je aj kojeny aj na UM Mame to nastriedacku Kedze je velky papkac a mojho nieje dost Otazka znie: Kedy zacat s prikrmami ? Mate niektora skusenost Dakujem za tip

sussanah
12. črc 2010

@gabika7706 az si rikam, jestli ty opavia nejsou lepsi: cukr, vejce, psenicna mouka 😀

gabika7706
12. črc 2010

@lindi174 ja som tak mala pri Katke, zacali sme s prikrmami, ked mala 5,5 mesiaca.

aladinko121
12. črc 2010

@gabika7706 Prikrmujeme od 4 mes. a 3. tyzdna. Lekar nam povedal, ze mame prikrmovat od 4,5 mesiaca. Malej velmi chuti, takze sme stym nemali problem. Na poslednej poradni mi bolo povedane, ze mame mat prikrm 3x denne. Takze mame desiatu, obed, a potom kasu. Tym zobkanim som nemyslela nieco velke, ale chrumky alebo kusok nejakeho ovocia. To nemoze byt predsa zle.

lindi174
12. črc 2010

gabika7706 A cim ste zacinali Zeleninkou? A ku ktoremu mlieku? Maly ma okolo 10 UM a potom okolo 13 moje Ku ktoremu prikrm zaradit ? Moja otazka bola len informativna Nechcem este zacat prikrmovat Je ho az az Ma skoro 9 kilov a 68 cm Dakujem

gabika7706
12. črc 2010

@lindi174 Katka papala odsavane mm a Nutrilon, postupne uz len Nutrilon, k tomu 5,5 mes mala uz len velmi malicku davku mm. Z UM mala strasne zapchy, takze my sme zacinali jablkom, ale lepsie je zacat zeleninovym prikrmom. Na Tvojom mieste by som okolo tej 13tej dala zeleninku + dokojit.

aannggiie
12. črc 2010

když jsem se ptala dr čím mám začít tak mi odpověděla,že mrkví,bramborou,jablkem a banánem.Pak pomalu všechno (ale nemyslela vejce,tvaroh a nejaký opravdu alergeny) ,aby si dítě zvykalo a tak se jedině pozná na co je alergický.
nejhorší je,že u mého staršího syna jsem absolutně tohle neřešila,přestala jsem kojit po šestinedělí,dostával hned sunar na noc krupicovou kaši přes den polévku nebo omáčku s bramborem a v životě se mu nic nestalo.

gabika7706
12. črc 2010

@aannggiie to este nevies, ci to tak bude stale, kamoske diagnostikovali celiakiu, ked mala 25 rokov...My (myslim tym nasu generaciu 30 plus minus) sme tiez jedli vsetko "od zaciatku", ale zdravi nie sme...je medzi nami kopec alergikov, astmatikov, "ekzematikov", z coho asi...

aannggiie
12. črc 2010

@gabika7706 já zaplať pánu Bohu jsem-teda zatim 😉 a taky doufám,že budu,ale zase nějak přehnaně se hlídat....to nebudu.To bych si nesměla dát nic.A malýmu budu dávát do 4 let všechno zdravý pak půjde do školky a z tý stravy omdlý

gabika7706
12. črc 2010

@aannggiie nechcem, aby sa tu debata stocila tymto smerom...kazdy nech dava dietatu to, co uzna za vhodne 😉
Moja Katka do roka nejedla ziadne sladkosti, piskoty napr. neje dodnes a ani si ich nepyta, cokoladu si da, ale vie, ze jej po nej bude zle, tak uz sa nam stalo, ze ponukanu cokoladu na navsteve zdvorilo odmietla a vypytala si jablko.
Chodi do dietnej skolky, keby sme museli znovu menit stravu na dietnu, nebudeme tam mat problem vyradit mlieko napr., a varia im tam velmi chutne a zdravo. Kazdy den maju 2 porcie ovocia... Nevravim, ze dieta nema jest sladkosti alebo nezdrave jedla, ale vsetko s mierou a cim neskor, tym lepsie 🙂

sussanah
12. črc 2010

presne tak, hodne slysim kolem, jak se to kdysi neresilo a pritom zijeme. Podle me to nekdo resil nekdo ne, stejne jako dnes. Neni to jen o alergiich ale i stravovacich navycich. Chtela bych, aby moje deti meli lepsi stravovaci navyky, nez mam ja. Tyhle veci se v dospelosti hrozne tezko meni. Treba ale deti od svagrove maji tak perfektni zpusob, ze samo ze si radi daji sladke a zmrzlinu, ale jen obcas. Miluji ovoce a zeleninu, berou to jako soucast kazdeho jidla a kdyz neni, tak si o ni sami reknou a to uz jde to nejstarsi ditko do puberty. Takze ano resit se to nemusi, pokud
@aannggiie ano, resit to nemusis, treba to vyjde a stejne jako starsi syn bude v poradku a bez alergii (ja ti to preju 🙂 ale taky ne. Je to jako se vsim, muzes podporit, ale zaruka to neni 😉

aannggiie
12. črc 2010

@gabika7706 Abysme si rozumněly.já v žádným případě nejsem pro to,aby se děti cpaly sladkým nebo nějakým nezdravým jídlem.My jíme doma věci vařený na páře atd atd,ale zase řikám všeho s mírou a nic nepřehánět pokud nejsou nějaké problémy

aannggiie
12. črc 2010

@sussanah tak to je jasný,záruku nemá nikdo a na nic.

latvia
13. črc 2010

@gabika7706 nie ruzove sunarky, tmavomodre...pamatam si len obal, pohladam ti ako sa presne volaju

matula1194
13. črc 2010

tak ostaneme zatial pri mrkve,postupne dam inu zeleniku a ovocie..zatial jej davam cca 2LYZICKY pred kojenim mam to postupne davat viac aby casom papala uz len obed bez MM?kedy by tak malo dietatko papat obed tak,ze ju nenakojim ale spapa len zeleninku..ci to je asi individualne nie?

salma22
13. črc 2010

ahojte.... co vravite na kozie mliecko od roku a mozno aj skor pre babatko?

gabika7706
13. črc 2010

@latvia nasla som na nete, tieto asi myslis http://babetko.rodinka.sk/uploads/pics/sunarka.jpg ? Neviem, v tychto keksikoch nemam prehlad, kedze som to nikdy nekupovala.

@matula1194 to je indi-vindi, kedy vam bude len obed stacit bez nakojenia, moj Martin zje skoro 300 g ovocia na desiatu a este aj dokojim, obed sice zaciname jest coraz neskor, ale tiez zje okolo 300g a este na mna krici, takze sa dokojime...a o 2 hodky kojim zas 🙂
U nas take ani nebolo, ze 2 lyzicky na skusku, chcela som tak, ale po 3 lyzickach zacal kricat a plakat, tak zjedol komplet vsetko...

latvia
13. črc 2010

@gabika7706 ano, presne tieto, su bez vajicka

gabika7706
13. črc 2010

@latvia takze nasla som aj zlozenie, mne by tam (do roka minimalne) vadila sol a susene mlieko, srvatka, kedze je kojeny...http://www.detskavyziva.cz/produkty/susenky-dn-...

latvia
13. črc 2010

@salma22 od roku nevidim dovod preco nie. skor ? ja by som sa orientovala podla toho ci je kupovane alebo domace

latvia
13. črc 2010

@gabika7706 ja viem ze ti zlozenie vadi 😉 ja len hovorim, ze deti ich papat mozu (aj kojene), to ze ich matka nekupi, je vylucne jej vec 😉 ale deti ich jest mozu

gabika7706
13. črc 2010

@latvia ano, no, je to na dlhu debatu, deti v podstate mozu jest vsetko, nieco je pre nich menej vhodne, nieco viac 😉

aannggiie
13. črc 2010

ahoj holky

aannggiie
13. črc 2010

@latvia na to se celou dobu ptám 😉