Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aannggiie
21. črc 2010

Prostě se ptám na to samé co Roxy........co ty kaše?

tygrous
21. črc 2010

ad kase: ja mam kukuricnou a ryzovou instatni od nestle, ale pak mam doma jeste i vtipnou kasi (to je jen cista kukuricna mouka) od country life, tu jsem mu uz jednou taky dala😉 Polenta by asi sla taky😉 Ted se mi ale teda kase vubec nepovedla - chtela jsem malymu trochu prilepsit a povedlo se mi odstrikat drobet mlika, tak jsem ho smichala s vodou asi pul na pul a dala tu ryzovou a ono to po chvili uplne zridlo☹ A jahlovou varim tak, ze uplne rozvarim jahly a pak to rozmixuju, to obcas delam i sobe, ze to rovnou varim s jablecnym mostem a po rozmixovani je z toho vyborny jablecny krem😉

aannggiie
21. črc 2010

@tygrous óóó díky.Určo vyzkoušim

roxy_1
21. črc 2010

@tygrous no me se to stava u Hami kasi ryzovych ochucenych ze po nejake dobe zridnou takze nevim kde je chyba....pritom ze zeacatku je husta ze by jsi ji mohla krajet a pak zridne jak polivka.... 😀 😀 😀

latvia
21. črc 2010

@esperka probiotika potrebuju dlhsi cas, prejavit by sa mali do 14 dni

aannggiie
21. črc 2010

rozvařila jsem merunky a jsou kyselý jako prase tak čím je mám zkombinovat nebo čím osladit

maryanna
21. črc 2010

@aannggiie ja som síce nevarila ale dala som ich s banánom a jedným jablkom a bolo to superrr, mňam....ale stačí banánik...sa to vyrovná keďže je sladký

aannggiie
21. črc 2010

@maryanna no nevim jestli na tuhle kyselinu stačí banán,ale zkusim.
Já myslela,že merunky dávat ještě nemůžu

maryanna
22. črc 2010

@aannggiie prečo, veď marhule (merunky) sú naše ovocie, to v poho môžeš,...ja som ani nevarila, ale tri dni sme papali raz s jablkom, raz s banánom a raz výživu kúpenú......

tygrous
22. črc 2010

@aannggiie Taky bych chtela zkusit dat malymu merunky, kdyz mu to jabko nejede, ale zatim jsem je pridavala jen sobe do ryzoveho nakypu nebo jinych kasi a bylo to silene kysele 😖 , takze taky nevim, co s tim...

tygrous
22. črc 2010

Holky, vcera jsem chtela koupit dve, tri sklenicky prikrmu, protoze jedeme na vikend pryc a nevim, jak to tam bude s varenim... Chtela jsem nejakou michanou zeleninu a neco s masikem (nejlip kralik) a byla jsem fakt zdesena, co do tech sklenicek davaji... Normalane jsem si nemohla vybrat - vsechny ty michane zeleniny od 4.-5.mes. obsahovaly celer, rajcatovy protlak, dokonce sul...!!! 😲 Takze vezmu zbytek prvnich lzicek od Hippu, co mam jeste doma a kdyztak mu to namicham nebo privarim k tomu bramboru nebo ryzi, jestli bude moznost.

gilli
22. črc 2010

@tygrous, zkus skleničky Alnatura z DM, ty jsou snad jediné bez těchto přísad... dokonce i v Hami v první lžička není nikdy jen jedna potravina.

tygrous
22. črc 2010

@gilli Dík, na Alnaturu si brousím zuby už pár dní😉, asi se tam jeste dnes nebo zitra vypravim...ale včera jsem byla v lékárně, tak jsem chtěla něco koupit. Hami jsem odsoudila hned, nelíbilo se mi to složení rýžová mouka, jablečná šťáva, apod. ty první lžičky mám od Hippu, tam je složení v pohodě (u mrkve fakt mrkev 90% a 10% voda...). Ale jak jsem vcera jak magor studovala ty etikety, tak jsem nakonec vzala od Hippu brambory, kukurici a kruti maso a az doma jsem zjistila, ze je tam sul 😠

gilli
22. črc 2010

@tygrous přesně s tím jsem měla problém, mám syna, který má (asi) alergii na kravskou bílkovinu a ze složení všech prvních lžiček jsem byla zklamaná. Alnatura je fajn, ani v těch pokročilejších kombinacích není nic závadného. Jen jsem asi nikde neviděla králíka 😒

aannggiie
22. črc 2010

dobré ráno

aannggiie
22. črc 2010

co je divnýho na rýžové mouce,když se může rýžová kaše ?

aannggiie
22. črc 2010

@tygrous a to jsem ty meruňky vzala u babičky ze stromu takže byly měkký a stejně kyselý 🙄 🙄 🙄
A co broskev??

tygrous
22. črc 2010

@gilli Tak až se malej vzbudí, tak vyrazíme do DMka😉 Fakt mě to štve. Sice jsem zastáncem domácího vaření, ale občas se ty skleničky hodí. Třeba zrovna toho králíka bych teď chtěla. Táta sice králíky chová, ale mladí ještě nejsou na zabití (brr, to zní hnusně - na zabití...) a v mrazáku mají maso 10 měsíců staré, tak to jsem malýmu taky nechtěla dávat. No ale když si představím, jak ty skledničky maminy u nás v lékárně nakupovaly ve velkém...tak je mi těch dětiček líto... No ale třeba moje sestřenka je zas druhý ektrém - skleničky nenakupuje, vaří sama, ale už od 7 měsícůsvé holčičce dává kaše v kravském mlíku, ochutnat vše, co jí sama - koblihy, zmrzlinu,... rozmixuje ovocný salát, co dělá pro návštěvu (a dala tam ananas, broskve, rybíz...) A já jsem za uzkostlivou matku, co se boji cokoliv dat 😅

tygrous
22. črc 2010

@aannggiie Na ryzove mouce nic😉, jen ze to tam nacpou do prvni lzicky...ze to proste neni cista zelenina 😉
S broskvi bych jeste tak mesic pockala, patri mezi alergeny😉

aannggiie
22. črc 2010

@tygrous 😉 asi chtěj,aby si prckové zvykaly hned od začátku.Tak zkus od Hami od 4.měsíce zelenina s kuřetem a jablky.To je jediný teda zatim co mi malej snědl víc jak 2 lžičky.Dal si 4.Jinak na všechno se strašně ksichtí

aannggiie
22. črc 2010

jako rajčatový protlak pro malý děti je fakt děs

tygrous
22. črc 2010

@aannggiie Dik za tip, uz koukam na slozeni a dobry😉 Akorat ze to zrovna v lekarne vcera nemeli 😒

tygrous
22. črc 2010

Holky, nevite, kolik je norma na sodik v detskych prikrmech? Na tom Hippu pisou, ze ma nizky obsah sodiku, ale je tam 100mg, coz mi prijde fakt dost. Jine sklenicky bez soli maji tak 20-30mg...

aannggiie
22. črc 2010

jéééžiš to až takhle neštuduju.Za měsíc,dva mu chci dát rohlík tak,aby z něho nezkolaboval
Jsem zvědavá jestli Honzíkovi pojede tahle bašta 😉

aannggiie
22. črc 2010

maso se musí jenom vařit nebo můžu i upéct?

latvia
22. črc 2010

@tygrous deti do 1. roku by solene nemali mat vobec nic.normu sodika budes musiet dlho hladat (ak vobec nieco take je uvedene). jedine hippky su solene, babylove,alnatura,hami solene niesu,tak kup radsej tie

@aannggiie mozes aj piect,ale radsej by som to nechala na neskorsi mesiac, predsalen pri peceni sa olej znehodnocuje...tak male deti radsej varene, s troskou cerstveho oleja

latvia
22. črc 2010

@aannggiie ale pokial budes piect v rure kura a das mu maso zvnutra, ktore nieje ani mastne ,opecene a osolene,tak takto mozes 😉

aannggiie
22. črc 2010

@latvia jj to jsem myslela-dík

tygrous
22. črc 2010

@latvia K te soli - jasne, ze ja mu nic solit nebudu 😉 Ale ze jsem prave omylem koupila ten Hipp, kde je sul a napsano, ze ma nizky obsah sodiku a je tam 100mg, proto se ptam😉 A v hami je zas celer, rajcatovy protlak apod... ALe tu Alnaturu koupim😉

aannggiie
22. črc 2010

koukám,že ten Hipp je hnusnej jak v jídle tak v pití.V jídle sůl a v pití nejvíc cukru na světě 😒