Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

carodkaa
2. čer 2007

ijet 😀

zevina
2. čer 2007

čau holky,
přidávám se, náš malý je taky trénovaný na občasný mírný přísun alkoholu 😀

ijetka
2. čer 2007

no bodejť 😀

zevina
2. čer 2007

nakonec, kde získat vitamíny skupiny B, stopové prvky atd 😀 😀

nomisek
2. čer 2007

já se toho raději vyhýbala, bála jsem se pít a jíst skoro všechno 😅

zevina
2. čer 2007

ale vážně, četla jsem někde v diskusi od lékařky, že sem tam pivo při kojení není žádná tragédie 😉

carodkaa
2. čer 2007

jedinkrat jsem to malinko prepiskla byli jsme u kamarada,bylo prasatko,sudy atd. no proste veselo..kojila jsem ho pred spanim a on se vzbudil v 7 rano coz je u nas nevidane 😀

ijetka
2. čer 2007

No tak to mělo do sebe 😀
Holky já už prd snesu dám si 2 malý a už to cítím 😲

nomisek
2. čer 2007

byl asi opilý 😀

zevina
2. čer 2007

vyspával opičku 😀

nomisek
2. čer 2007

to chtělo pak vyprošťováka, ne??? 😉

zevina
2. čer 2007

ijetka, to mi povídej 😅 já taky říkala, že jedno malý je norma, pak už mě to bere 😀 holt, chybí trénink

ijetka
2. čer 2007

No já myslím že to doženem, ne??

carodkaa
2. čer 2007

😅 😀

ijetka
2. čer 2007

To co vám teď napíšu je o ostudu, ale podělím se s váma 😀 je to asi 2-3 měsíce jsme byli s manžou ve městě na nákupech sami bez Kubíka, jeli jsme ještě natankovat a já dostala šíííílenou chuť na pívo, on mi ho koupil na benzínce a řekl obsluze ať mu ho otevřou, že manželka má žízeň, byl to lahváč páč benbínka byla malá. Pak miˇřekl že tam dělá jeho známý, proto to řekl 😔 no byla jsem rudá až na prdeli 😅

carodkaa
2. čer 2007

ijet- 😀 😀 😎

zevina
2. čer 2007

😀 😀 😀

ijetka
2. čer 2007

No to byl mazec hlavně si o mě nemyslete že jsem alkáč 😅

carodkaa
2. čer 2007

nebooj 😀
jo a vy si to nemyslete o me,ze vam tady pisu,ze kojim a pak si vyhodim z kopytka a malej mi spi do 7,tyy jo uplne se stydim 😔 🤐

zevina
2. čer 2007

nemyslíme 😅 já na něj načisto dostala taky chuť, asi si jedno otevřu, manža je na srazu a za mě bude domácí holka alkoholka 😀

ijetka
2. čer 2007

no o tom to je my si to myslíme 😀 😀
jinak by se člověk zbláznil co??

carodkaa
2. čer 2007

no prave 😨

jita2
3. čer 2007

carodko,
to je v pohodě, jedno dvě pivka a nad ránem už není co řešit, když to není každý den 😎 Asi to perfektně funguje jako uspávací prostředek 🙂

ijet,
téééda ty jsi ale alkáč 😀 😀 😀

Já ani nedostávám chuť na pivo, spíš na dobrý vínko, klasická Moravačka 😎 😀

mapris
3. čer 2007

no holky,
já mám problém se zeleninou. Malá mi nechce nic jíst. Sní pár lžiček a konečná - pak řve hlady a brzo pak musí mít přesnídávku a pak ještě mlíko. Tu zeleninu jsem jí kupovala a i vařím doma. Teď jsem byli o víkendu u našich, a zblajzla mi polívku jenom díky tomu, že jsem tam dala trošku sušenýho mlíka, ale zase jí to nechci naučit, abych ho tam pak nemusela dávat furt. Zato ovoce mi snědla 150 g, ale stejně za dvě hodinky chtěla mlíko ... Pomoooc, nevím co s tím. Tekutiny mi vůbec nepije a začíná se budit i v noci. V noci dostane 150ml, ráno 210, dopol. 210, pak zeleninu, pak ovocnou přesnídávku. Dneska jsem jí po přesnídávce dala 150 ml mlíčka a teď večer 180. Není to na skoro osmiměsíční dítě moc?

jita2
3. čer 2007

ahoj mapris,
můžu tě uklidnit jen tím, že jsme s jídlem taky na štíru, zeleninky a masa sní tak polovinu, co by měla, aby byla sytá, a za hoďku řve hlady, tak jí musím dát mlíčko...holky taky mají problémy, co se týče obídků ☹

Terka už je velká na to, aby si sama řekla, kdy má dost, určitě by nepila, kdyby nechtěla, ne?
Naše malá kolikrát ani nevypije, prostě má dost, a hotovo, víc do sebe nedostane....
My třeba jsme pily 210 ml jen asi dvakrát a to máme skoro rok a při tom kolem 11 kil 😕 , takže je to hodně individuální, kolik kdo vypije 🙂

nomisek
3. čer 2007

ahojky mapris,
to jsme na tom stejně. Malá mi moc toho nesní. My máme ale výhodu, že nesní tolik mlíčka (jenom 150). Mě teď malá nechce vůbec jíst, asi má nějaký špatný období 😨 Myslím si ale, jestli Terezka nějak extra netloustne, tak to vůbec nevadí, ne??? jo a mlíčko do jídla, tak to prý pomáhá, někdo jsem to taky četla. Psali tam rady pro první příkrmy 😎

mapris
4. čer 2007

No, mně pila 210, ale teď když se budí takhle v noci, tak jsem se rozhodla jí opět dávat 180, abych jí nepřekrmovala.

jita2,
chci se tě zeptat. Na kolikátou jí řádově dáváš tu dopolední přesnídávku a oběd? Mně to dneks vyšlo, že měla mlíko ve 3, pak po 7mý a pak měla jíst v 10.15, ale vydržela do 11ti a tak jsem jí dala oběd. Dala jsem jí do toho trochu UM a zblajzla všechno, jenže v 1 už měla hlad a dostala přesnídávku. Ty jsi psala, že jí odpo dáváš mlíčko. V kolik? Vydrží ti pak do večera??? Taky asi zkusím dopoledne přesnídávku ...

nomisek,
Terezka extremně netloustne, ale přibírá dost. Už má přes 9 kg. Ale na otázku pediatričce, zda si myslí, že je obézní mi odpověděla že určitě ne. Tak se snažím být zatím v klidu.

Jo a chci se zeptat. Kolik vám zhruba snědí zeleniny a kolik tý přesnídávky???

jita2
4. čer 2007

mapris,
v noci trošku jíme asi v 3.00, vzbudí se tak kol. 6.30 - 7.00, tak to dá 180 ml, někdy 210 ml, přesnídávka zhruba kolem půl desáté, oběd kolem půl jedné, kterého sní málo, tak kolem půl třetí má šílený hlad, buď ji dokrmím zeleninkou, a když už nemám, tak mlíčko, zase 180 ml, ale jelikož by to nevydržela do večera, tak dostane ještě jednou mlíčko kolem 17.00 hod, a v 20.00 kaši. Ne vždycky je to tak, že má odpoledne ještě dvakrát mlíčko,někdy jen jednou, to vyjde jen někdy dvakrát, když má velký hlad po obědě 🙂

jita2
4. čer 2007

ještě mapris 😎
obídku dnes kupříkladu snědla půl skleničky, měla vyjímečně kupovanou, jsem nestihla rozmrazit, tak to dala víc, jinak asi necelou půlku nebo taky půlku toho vařeného...což ji nemůže absolutně zasytit na 3 hodiny 😒
Přesnídávky taky tak...

ijetka
4. čer 2007

Malej dneska skoro nic nazbaštil, viz v tlachání ☹