Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

gabika7706
27. črc 2010

@gabika7706 ad kase, dnes som nasla v DM Humana kasa nemliecna jablkova, da sa s vodou rozmiesat, netreba mlieko...(zlozenie: maltodextrin, skroby, fruktoza, ryzove vlocky, kukuricna krupisa, jablcny prasok, zmes vitaminov, difosfat zeleza, jodid draselny) a tiez Alnatura 4-Korn Getreidebrei, je glutenfrei 🙂 a da sa tiez aj len s vodou rozrobit, ta je lne z prirodnej ryze, pohankovej muky, kukuricnej muky, celozrnej muky z prosa a vitaminB1, tak ta sa mi zda byt uplne super podla zlozenia. Ja, odporca kasi, samu seba som presvedcila, ze ku veceru skusime, co to spravi, lebo Martin nema dno, tak sa zda. Dcera kase nejedla, nechcela, tak uvidim, co ten maly srotovnik 🙂

gabika7706
27. črc 2010

heh, odpisujem sama sebe 😕 pojdem asi s malym zalahnut, v KE lejee ako z krhly

jasminet
27. črc 2010

@gabika7706 skus tu krupicku, to je 99%kukuricna muka, maltodextrin, vit. b1 a bakterie mliecneho kvasenia. nic viac. a ryzova je myslim to iste.

gabika7706
27. črc 2010

@jasminet staci rozrobit vodou?

jasminet
27. črc 2010

@gabika7706 nie, toto sa do mlieka robi. vlastne, ja som neskusala. ale pouziva sa to napr. na zahustenie omacok, polievok...

gabika7706
27. črc 2010

@jasminet aha, tak to nic pre nas, ale vdaka za tip, mozno v buducnosti, ja som speci hladala kase, kde staci len voda a su nemliecne no a tieto dve som nasla, aj ked mame doma instant bio kukuricnu, no uz mu davam kukuricne cestoviny bezvajecne, tak nech ma aj inu chut...

jasminet
27. črc 2010

@gabika7706 tak nic 😉

latvia
27. črc 2010

@julietka ja pouzivam sackove susene strukoviny, ani mrazene nepouzivam, sterilizovane mi nechutia, takze tie ani nekupujem 🙂

tygrous
27. črc 2010

@gabika7706 Ja tuhle ryzovou i kukuricnou krupicku delam normalne do vody😉 a malymu to chutna😉

aannggiie
27. črc 2010

@sussanah radši budu dávat kojeneckou,máme studnu ikdyž je podle rozborů dobrá

aannggiie
27. črc 2010

kde koupim rýžovou a kukuřičnou krupičku?

aannggiie
27. črc 2010

a ještě pls tu síťku na ovoce? díky

jaja26
27. črc 2010

Ahojte,
prosim o radu. Malicka bude mat 7 a pol mesiacika a na obed jej davam zemiakovo-zeleninovo-maskovy prikrm 😉 Myslite, ze by som mohla namiesto zemiaka dat ryzu? Ak ano tak aku ryzu robievate? Zda sa mi to stale jednotvarne kazdy den jej davat zemiacik, aj ked zeleninku obmienam.
Dakujem za odpoved

sunea
27. črc 2010

@jaja26 Jasne, mozes dat ryzu, ja davam uplne obycajnu bielu.

pia22
27. črc 2010

@jaja26 ja davam instantnu ryzovu kasu od Hami-ciste zlozenie bez chemikalii, je to vlastne dehydrovana ryza, davam ju do ovoc. aj zelenin. prikrmov a staci jej malo, lebo vyborne hustne
😉

gabika7706
27. črc 2010

@aannggiie napr aj tu http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=35076593&tab=3 😉 alebo v obchodoch s kojeneckym tovarom

jasminet
28. črc 2010

@aannggiie a krupicku kupujem napr. v tescu, alebo cez internet. lekaren. sietky mavaju na mmb, tak ako gabika pisala, ale ja som ju kupila v rakusku v interspar. inak, podla mna je ta sietka na 2 veci a ani jedna nie je publikovatelna 😉 😀

aannggiie
28. črc 2010

@gabika7706 ok díky

aannggiie
28. črc 2010

@jasminet fakt??? jak to?

aannggiie
28. črc 2010

@jasminet ta kukuřičná krupice je polenta?

aannggiie
28. črc 2010

jinak ta sladká brambora co jsem vařila včera je pěknej hnus.Co se jako z toho normálně vaří???

tygrous
28. črc 2010

@sussanah ja ti vcera zapomnela odpovedet na ten chleba. Mam pekarnu a mouku si micham tak, jak mi prijde do ruky nebo co se mi osvedcilo. vzdy davam minimalne 250g psenicne chlebove tmave mouky a pak do 500g domicham jinou mouku, nejcasteji zitnou chlebovou, celozrnou psenicnou, zitnou, spaldovou. A nekdy pridam treba osmazenou cibulku, drive hodne i seminka (ty ted nedavam kvuli riziku alergie u malyho). nekdy upecu takhle i toustovy chleba, jen pouziju obyc.hladkou mouku svetlou nebo smicham s celozrnou... ted jsme si zamilovali ryzovy chleba, kam se dava hodne do mekka uvarena ryze a mouka psenicna bud hladka nebo ja to micham s tmavou a spaldovou.

julietka
28. črc 2010

babulky dakujem za reakcie na ten hrasok....vcera som sa napokon docitala v tom Speciale od Mama a ja ze hrasok sa moze davat az od jedneho roka, tak dobre ze ho v obchode nemali 🙂

latvia
28. črc 2010

@julietka radami mama a ja by som sa uplne neriadila 😅

lenocka84
28. črc 2010

ahojte mamicky, chcem sa opytat, po dohode s dr, sme zacali s prikrmami skor, lebo mlady muz pil uz viac ako 1l mlieka denne
vcera mal na veceru jemne zahustene mlieko s kasou, a dnes dostal postruhane jablcko, s malicko piskotou, len neviem kolko mu toho mozem dat
jablcka mal spolu tak na 5 lyzic, rozdelene na malicke porcie, zbastil to ako nic, mozem mu to dat ako desiatu aj olovrant? a davat 3 dni a potom zmenit ovocie? Dakujem

julietka
28. črc 2010

@latvia citala som to aj v inych zdrojoch 😉 ...ja sa zasa neriadim nicim striktne, z kazdeho si vyberam co sa mi zda najrozumnejsie ci sa to tyka tychto diskusii na nete, alebo v odbornej literature, beriem vsetko s rezervou...ved keby som sa mala riadit podla tabuliek, ani svoje deti by som nezacala prikrmovat ked nemali ukonceny este 4 mesiac., tiez sme zacali skor...ale ked pisala gabika ze jej znamej malemu uskodil hrasok a sucasne som citala ze sa ma davat az od roka, tak urcite ho nedam skor ako budu mat 9 mesiacov.. 🙂
tym casakom ma obcas zasobuje susedka, a byvaju tam niekedy celkom dobre clanky, ja sama som si nikdy casopis podobneho typu nekupila 😅

gabika7706
28. črc 2010

@latvia tak veru, v Mama a ja ohladom prikrmov uz popisali veci...ale aj dobre veci sa tam clovek docita, treba ale selektovat...a tie recepyt, co tam niektore mamicky posielaju..mali by aj oni vyberat, co zverejnia a nie hocico tam placnut.
@julietka, hrasok v pohode aj skor ako od roka

blumka
28. črc 2010

@lenocka84 ak mozem, preco si zacala ovocim a nie zeleninou? a co sa tyka piskot, neviem co ti ine baby poradia ale podla mna su total nevhodne pre polrocne dieta, resp. aj dieta do roka a nieto pre 4. mesacne..obsahuju cele vajce a cukor...

julietka
28. črc 2010

@lenocka84 neviem ake si mala piskotky, mozno take co sa za nasich cias mohli papat, no teraz podla "novych noriem" sa piskotky nemozu tak skoro papat tusim kvoli lepku 😨 aj my sme zacali skor s prikrmami lebo nasi boli velki hladosi a aj su..
zo zaciatku by sa malo podavat len jedno jedlo ako prikrm a davat ho cca 3 az 4 dni po sebe, takze asi by som ho nedavala viackrat za den..ale to len podla seba hovorim ako sme to robili my

lenocka84
28. črc 2010

@blumka vsade sa inak pise, a mala som doma sladke jablka, a cim mu to mozem zahustit? marina keksom?