Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

slavicita
30. črc 2010

Baby viete mi poradiť? Všade čítam, že by mal byť ako prvý príkrm desiata ale môj je zvyknutý jesť o ôsmej, potom až o dvanástej, štvrtej a ôsmej...musím dodržať tú desiatu alebo si to mám urobiť podľa seba a dať mu až na obed?? Ten olovrant a večeru by som dodržala..🙂

jasminet
30. črc 2010

@slavicita podla mna sa zacina zeleninou na obed. aj my sme tak zacali. nasa doteraz nedesiatuje. ma ranajky, obed, olovrant a pred spanim mlieko...

blumka
30. črc 2010

@slavicita ja som zasa vsade citala ze to ma byt obed 😉 podla mna je uplne jedno o kolkej hodine to das, ved niekto ma desiatu o desiatej a iny o dvanastej a obeduje neskor, ne?
my jedavame prvy prikrm az o druhej, po druhom spani 😉

zuzkat1
30. črc 2010

@slavicita my sme tiez zacali na obed a v mojom ponati je to nieco medzi pol 12tou a pol 2hou🙂 lebo ona doteraz spava tak ako sa jej zachce takze sa musim tomu prisposobit, nebudem ju predsa kvoli jedlu budit 😀

slavicita
30. črc 2010

no mne sa to tiež zdá skoro lebo raňajkoval o tej ôsmej 150 ml mliečka a ani to nedopil, tak asi počkám do tej dvanástej a dám mu tú mrkvičku plus dokŕmim mliečkom.. a polievočky ste kedy začali robiť???

lucikatn
30. črc 2010

@pia22 @slavicita uz som skusila vsetko mozne - najprv som myslela ze je smadny tak som mu dala ale to pomohlo na nejakych 20 min a potom zasa dokola to iste a presne ako pises slavicita kazdu chvilu hore... on v postielke vydrzi aj bez mliecka cca do tej siedmej ale s tym ze stojim nad nim a davam mu cumlik vzdy ked vypadne... vcera som skusala tu kasu ale zasa to iste... ked mu okolo tej 4-5 hod papat tak si grgne a okamzite zabuva a spi do cca 8hod. Len ono to je uz asi aj o pohodlnosti - zvykli sme si ze od 19 - 7 h prespi a mali sme pokoj.... 😉 No a s tymi zubkami to je vselijake - vsetko co sa da tak hryzie uz asi vyse mesiaca aj moj prst ked skusam dasna ale nic sa nenalieva no uz asi ho tam zacina svrbiet a pomalicky sa pretlacat... ale ked vidim ze nic nepomaha tak aj s prikrmamy skoncime a nebudem mu zatazovat zbytocne zaludok. este pockame ved ma casu az az ...

slavicita
30. črc 2010

@lucikatn no to je presne ako môj..tiež ho v noci už nekŕmim lebo či som mu dala 210 ml ( to nezjedol ani cez deň ale v noci to len tak v polospánku zlupol ) alebo 100 ml, tak sa budil rovnako...teraz mu dávam o tej polnoci len symbolických 50 ml mlieka a do rána ide kolotoč čaj, cumeľ, čaj, cumeľ, čaj, cumeľ....🙂
ďasná sa mu takisto nenalievajú ale do úst berie všetko čo vidí..my s príkrmami začíname len teraz, pomaličky sa do toho dostávame....

gabika7706
30. črc 2010

@slavicita neviem, ake polievocky mas na mysli? My napr. papame take, ze postupne menej pucim, uz len krajam a tym padom ma tam viac aj vody, tak podla toho, co mame na obed, niekedy to vyzera ako husta zeleninova polievka, inokedy ako masovy vyvar so zeleninkou a kuskami masa...
ad mlieko v noci, dcera sa mi tiez budila (3x) v noci na UM tusim do roka. Vypila cca 100 ml a spala dalej. Postupne som to potom zamienala za caj, neskor za vodu, budila sa v tu istu hodinu stale. U nas nezaberal cumel, proste chcela pit. Casom to sama nejako zredukovala, az sa budila len raz v noci, o 3tej tusim do 2,5 roka...

gabika7706
30. črc 2010

@lucikatn 😕 tak od 19tej do 7 mi nespalo ani jedno dieta este ani raz 😀 Mne ked spia nejako dlhsie, ze napr. nevstanu medzi 5-6 (co sa ale stava vynimocne), normalne mi je divne, ze uz je den a my este spime... 🙂

lucikatn
30. črc 2010

@gabika7706 to sa skoro kazdy cudoval ze ako krasne buva ale asi sme to zakrikli... ale cim je starsi tym viac buva cez den. Caj mu vobec nedavam - iba prevarenu vodu a vraj je to dobre aj na brusko - este sme ani raz nemali bolesti tak nieco na tom bude... takze musime pockat kym si sam upravi rezim ako doposial vsak? Len som dost citala o tom ze to je pravdepodobne tym ze mu uz nestaci UM a treba zacat s prikrmovanim ale u Timika to neplati... 😖

pia22
30. črc 2010

@lucikatn nasmu sa upravil rezim tak, ze po celkom dobrom obdobi v 3-5 mesiacoch, ked malemu konecne presli koliky, sa to pomaly uz len zhorsovalo a posledny mesiac uz prakticky nespime vobec☹

gabika7706
30. črc 2010

@lucikatn vodicka naozaj staci, moj Martin tiez nevie, co je to caj. Katke som, zial, caj musela davat, lebo vsetky UM ju zapekali a mala strasne bolesti bruska a zapchy, cista voda nepomahala. Uff, strasne obdobie.

lucikatn
30. črc 2010

baby nestraste!!!! my len dufame ze sa to bude zlepsovat a ako citam tak opak.... fnuuuk

latvia
30. črc 2010

@lucikatn nepotesim ta, cim bude dieta starsie, tym bude menej spat, bude mat energie aj za celu armadu a bude vymyslat a bude chciet objavovat a postupne ti cez den pospi tak 2x 1 hodinu aj menej 😉

latvia
30. črc 2010

@lucikatn ozaj, ved doteraz si sa riadne v noci vyspala, musis byt oddychnuta 😉 niektore mamicky maju humbuk od narodenia, deti koja aj po roku kazdu hodinu a pol 😅

tygrous
30. črc 2010

No holky, ja taky porad cekam, kdy se vyspim celou noc a ono je to fakt jen horsi a horsi☹ ted se pravidelne budi kolem pul dvanacte. A to jsem zkusila nakojit ho, kdyz jdu spat v deset, pul jedenacte...vcera sjem dala kasi vecer (asi 150ml) a jeste nato kojeni a pil jako by tu kasi ani nemel😅 a stejne v pul dvanacte hulakal.

gabika7706
30. črc 2010

@tygrous u nas tiez kasa nema na spanok absolutne ziaden vplyv, budi sa rovnako...

tygrous
30. črc 2010

A pak se mi budi co dve hodiny a fakt se prisaje a pije tech svych 10minut, takze to neni jen, ze chce uklidnit...dudlik nepomaha, noseni taky ne...

lucikatn
30. črc 2010

@latvia ved to ze uz sme si zvykli na tu pohodicku a teraz toto ☹ keby bol aspon cez den viac hore a nebuval ale nie on dospava noc. Ten humbuk poznam - kojila som 6 tyzdnov kazdu hodinu aj menej ci cez den ci v noci... No co vydrzime! Hlavne ze je zdravy a to ostatne sa uz da nejako do poriadku. Ini su fakt na tom horsie.

njonja
30. črc 2010

@lucikatn asi aj ja t sklamem🙂 Si ta maly rozmaznal s tolkym spankom🙂 My kojime uz 5,5, mesiaca a budime sa v noci kazde dve hodiny cely cas. Pocas 6-nedelia kazdu hodinu-) Vianoce mame, ked sa budi kazde 3 hodiny...

Takze len vydrzat, deti sa menia kazdym dnom a dufaj, ze to po roku prejde.-)

tygrous
30. črc 2010

Jinak vcera dopol. jsem zacala zkouset lepkovou kasi. Vcera snedl jen trosicku, zadna vyrazka u pusy, tak jsem se radovala a rano mel flek na tvari (na miste, kde kdysi mel ekzem). Pak to sice vybledlo a zbylo jen par tecicek. Tak sjem mu dala zase tu kasi, snedl asi tak 1/4 normalni davky a behem hodiny se flek objevil znova a u pusy tecky☹ A ted po 2 hod je to zase skoro pryc... tak ted nevim, jestli mam ten lepek zkouset zitra dal nebo pockat...

lucikatn
30. črc 2010

🙂 🙂 🙂

blumka
30. črc 2010

nebojte sa baby, to prejdeeeeee....ja som vzdy hovorila ze radsej nech to je od zaciatku zle a nech sa postupne zlepsuje ako naopak 😀 starsia mi celu noc prespala po roku a mladsia sa zatial budi 2-3x...celkom som si na to zvykla...ale celkovo to pri druhej beriem inak ako pri prvej..staci mi aj menej spanku...a fungujem... 😀 😉 raz tie deti prepsia celu noc a uz to tak ostane

sunea
30. črc 2010

@janula.k @slavicita Ja som zase citala, ze pokial je dieta na UM, lepok by sa mal zavadzat sucasne s prikrmami... ja som ale zacala az od siedmeho mesiaca, dala som zuzlat roztek, korku az v nejakych 9-10 mesiacoch, lebo z toho si spociatku nevedel odhryznut maly kus, len velke. Inak dieta nepotrebuje an toto zuby, dasienkami potravu dokaze rozdrvit kvalitne. Ved ani moj stopel nema ziadne stolicky, len 4 hore a 3 dole a dokaze pozut velke kusy masa, zeleniny...

gabika7706
30. črc 2010

@tygrous ak uz mal ekzem, preco davas lepok tak skoro? 😖

janula.k
30. črc 2010

@gabika7706 no je pravda, ze ked bol syncek mladsi, tak dost priberal, teraz sa nam zda, ze sa predlzuje 🙂 aj doktorka hovorila, ze nevyzera, ze by mu nieco chybalo,...len teda ze malo pribral.. 😒
Ja neviem, ci je hladny...kojim ho hocikedy ked mam pocit, ze chce,..niekedy si len tak pocucka a niekedy papa dlhsie. Z tej kase spapa tak tri lyzicky..viac mu chuti ovocie, zeleninku nemusi 😒
Inak ja tiez nechapem, preco sa niektore matky tak strasne ponahlaju s prikrmami...mne az vlasy dupkom stoja z mojej svokry, ktora mi furt hovori co uz maly moze jest a a co ona uz vtedy a vtedy davala svojim detom 🙄 No radsej idem hned prec, lebo bavit sa s nou o tom, je strata casu 😔

lucikatn
30. črc 2010

@janula.k nase mamy a svokry maju odlisne nazory ako to je teraz - mne vie mamina povedat ze nam davala od cca 2 mesiacov do mlieka ovsene vlocky na noc aby sme lepsie spali a teraz citam ze sa nemozu lebo obsahuju lepok. a podobne to je aj s inymi jedlami... je to zvlastne ale ako rychlo sa vsetko meni. to co sa mohlo davat pred par rokmi teraz je prisny zakaz a opacne... 😒

janula.k
30. črc 2010

@lucikatn hej ale vysvetli to mojej svokre...ona furt argumentuje tym, ze co vsetko jedli jej deti a nic sa im nestalo..no aj moja mama spomina, ze nam davali piskoty a marina keksy a do mlieka krupicnu kasu na noc 😀 vtedy podla mna vsetky zeny robili to iste...teraz sme my strasne mudre 😀

maryanna
30. črc 2010

@janula.k no zapojím sa, že dávali a sme tu.....môže byť lenže každé dieťa je iné a ako mi ona zaručí že práve na moje dieťa piškóty nebudú mať za náasledok že bude mať alergiu na lepok? alebo podobné? že či mi svokra potom bude platiť keď budem musieť kupovať bezlepkové veci pre celiatikov, a nech ona vysvetlí mojmu decku potom že prečo nemôže jesť keksíky keď iné deti môžu?
mne tiež vravia čo a ako, ale je to moje dieťa a ja zaň zodpovedám a keď si raz myslím že piškóty nemajú nijaký prínos pre dieťa tak ich dávať nebudem a nech sa nestarajú....dieťa kým je malé je citlkivé na všetky zložky jedál, treba preto jesť pomaly teda zavádzať potraviny pomaly a načo aj trepať do detí všetko hneď akonáhle môžu papať zemiak a mrkvu? veď za celý život sa ešte najedia habadej .......

lucikatn
30. črc 2010

@janula.k ved prave ze to nevysvetlis. ano jedli sme a sme tu ale kolko je alergikov a kolko hnusoby chemie sa dava aj to tzv. bio potravin to nik nevidi! je to kazdeho vec co da svojmu dietatu - vypocut si nazor ale urobit si podla seba 🙂