Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
2. srp 2010

cuco a merlon mozes cerstve.a ked chces z niecoho kom[potik, tak len ovo, cukor z ovocia postaci, nechaj len vyvriet vodu

vivien6
2. srp 2010

dobre dakujem.. a chcela som este a cerveny melon moze uz tiez ci je to velmi sladke ?

gabika7706
2. srp 2010

@vivien6 cukor alebo sol do roka urcite nie 😉 ja ovocie nevarim, papame cerstve.

latvia
2. srp 2010

@vivien6 okostovat by som dala....sladky sice je, ale ktore ovocie nie? 😉

vivien6
2. srp 2010

🙂 a co poradite .. je lepsie uvarit ovocie alebo cerstve. nerobim chybu ked jej to varim? napriklad ked jej dam cerstve jablcko tak sa mi zda kysle... a to iste aj hruska.. varenim je to trosku sladsie..

hathor1231
2. srp 2010

niektore ovocie a zeleninku je zozaciatku treba aspon trochu prevarit aby boli lahsie stravitelne. napr.moja znama dava malej len cerstve nastruhane ale nikdy jej dnedava hrusky aby ju nebolelo brucho a my mastime hrusky prevarene denne a nic... zalezi na dietati ale isto to netreba prehanat s nicim. ked zacala kuskat sama a krmit sa sama,tak sme zacali davat do rucky cerstve ovocicko...
ale na zaciatku by som prevarila vsetko co sa da 😀 ale co uz ti ostane z melonika 😀 cucoriedky davam rozvarit s ovocickom a pustia krasne stavu a chut na ostatok...

hathor1231
2. srp 2010

@vivien6 skor rob na pare,zachovaju viacej dobreho v sebe. ako som pisala,nedavala som jej cerstveho moc,az neskor ked jedavala sama tak platky ovocicka alebo zeleninky do ruky... ja pouzivam tento
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumbe...
neviem,ako sa to spravne po slovensky povie. nie je to parny hrniec,tak potom naparovac ci co 😀

vivien6
2. srp 2010

hathor a ked nemam taky ten naparovac ci co to je :D da sa to nejako aj bez toho doma robit na pare ? napriklad ako ked sa robia parene buchty.. to by islo tiez ?

bubelko
2. srp 2010

@vivien6 nemusis mat hrniec, staci ta podlozka, na ktorej sa robia parene buchty 🙂 ja tak varim malemu a je to v poho. das vodu, pokrajas ovocie, zeleninu (skratka, co chces) a das varit. ked je makke rozmixujes alebo pretlacis vidlickou. vodu zdola pridaj podla toho ake to chces mat huste. jedine maso varim normalne vo vode 🙂

hathor1231
2. srp 2010

@vivien6 ja som chvilu pouzivala taku zeleznu debilinku co sa da do hrnca a na to poukladala zeleninku alebo ovocie. vraj sa to pouziva aj na parene buchty. potom som kupila tu el.masinu a je to lepsie,nemusism sa trapit s casom a je to praktickejsie a elektricke. len vraj su tu dost drahe 😒 ale ani varenie v malom mnozstve vody nie je zle. ja som vsak za naparovanie... 😀

vivien6
2. srp 2010

bubelko hej hej to som myslela presne... 🙂 super. zajtra vyskusame... 🙂 vdaka 😉

vivien6
2. srp 2010

hathor. hej je to drahe ale tak uz to mas potom na povedzme na cely zivot.. takze sa to urcite oplati.. ale urcite casom aj to zakupime.. 🙂 ja by som najradsej nakupila pre malu vsetko 🙂

hathor1231
2. srp 2010

@vivien6 to verim 😀
ja v tom robim aj pre nas,tiez mam rada parenu zeleninku 😵 takze to nepouzivam len pre malu ale aj pre seba. robim v tom aj rybku 😵
aspon budes vediet,co kupit ked nebudes vediet co s euracmi 😀 len je to skoda,ja som kupila ten co som dala link v akcii za 20libier 😒

vivien6
2. srp 2010

hathor..
aj mne by sa to zislo pri vareni.. kedze nejsom nejaka super kucharka takze by mi to vela veci ulahcilo 😀 este dnes pojdem kuknut ci to maju niekde vobec... 🙂

bubelko
2. srp 2010

@vivien6 urcite maju. pripadne skus pozriet rovno steamer. ten mozes pouzit viacucelne. nielen na zeleninu, ale aj na maso, kolace a vacsinou su k nemu aj prakticke kucharky. 😉 tiez na zohrievanie jedla pre malu. 😉

vivien6
2. srp 2010

bubelko a je to napriklad v nejakom elektro alebo su nejake priamo urcene obchody s takymi spotrebicmi ?

bubelko
2. srp 2010

@vivien6 co viem, tak steamer dostat normalne v elektrospotrebicoch.
co sa tyka tych parnych hrncov alebo kombinacii, tie dostat myslim v obchodoch, kde maju kuchynske doplnky a zariadenia. teda aspon tu vo svajci. ale ked uz investovat, tak radsej asi do toho steamru. daju sa aj zabudovat do linky ale su aj volne. kamoska ma taky volny, uz velmi dlho. robi na nom fakt vela. ja nemam, lebo tolko na pare nevarim. ale mam osobnu skusenost, ked som pracovala ako aupair v jednej rodine. robili sme tam vsetko, sporak bol len na okrasu. este aj kolace som v tom piekla.
len tie steamre su fakt drahe 😒

vivien6
3. srp 2010

zdravim.. tak vcera sme si kupili ten steamer myslim 🙂 proste parny hrnniec,trojposchodovy,na elektriku.. super... dneska idem vyskusat vyrit rybu a ryzu.. 🙂 ani cena nebola nejaka prekvapujuca. samo ze boli aj drahsie 🙂

latvia
3. srp 2010

@vivien6 daj potom info, ako sa ti podarilo varit prikrmy, ci boli lepsie,chutnejsie 😉

zelvatko
3. srp 2010

ahojte.. my budem mít co nevidět půl roku, tak se už poohlížím co a jak s příkrmy.. zatím jen kojíme.. určitě začneme s mrkvičkou, ale zajímalo by mě.. chci Baruš naučit, že po jídle následuje i pití - čaj. Dávali jste po jídle čaj a pak třeba i jste nakojili?

juliakocka
3. srp 2010

ahojky....my tiež len kojíme a s príkrmami začneme až v septembri, lebo ešte nás čaká dovolenka, tak nechcem zbytočne teraz začínať, lebo to človek jak začne, tak musí furt........už sa teším, ale mám aj obavy, lebo ja nevarím často, a teraz budem musieť každý deň...

juliakocka
3. srp 2010

@zelvatko tak mne mamka hovorila, ze urcite treba dať mliečko, lebo to najprv ti len možno lyžičku zje a potom bude treba dokrmit mliekom.........určite nie čajom...ten je skôr od smedu

aeouliana
3. srp 2010

@vivien6: ja davam cerstve.
@zelvatko: my po papani len kojime.

bubelko
3. srp 2010

@zelvatko ja som zacala s prikrmami a potom som dokojila. caj som zaviedla az ked jonas zjedol cely poharik, t.j. 180ml. u nas to ale bolo po par dnoch, takze asi tak, ale potom som uz nedokojovala. 🙂

juliakocka
3. srp 2010

....hej a vy kupujete tie kojenecke vody a v tom varíte zeleninu?....lebo kamoška rozrába nutrilon v normálnej prevarenej vode z vodovodu........ta som rozmýslala, že to zbytočné kupovat tie kojenecké vody, ne?....či?

luppita
3. srp 2010

@juliakocka ja tiez varim aj rozrabam nutrilon vo vode z vodovodu, ked som prestala kojit a zaroven som zacala prikrmovat tak som si vyratala ze maly minie skoro celu flasu za den a to je riadana financna zataz. Teraz napr mu davam na pitie len cistu vodu z vodovodu, lebo prevarenu nechce, neviem aky rozdiel v tom citi, ale asi citi, lebo ked dam prevarenu tak ani za svet a ked cistu tak vyexuje cely hrncek 😀 😀 😀

juliakocka
3. srp 2010

tiež si myslím, že stačí z vodovodu........šak to len reklamný ťah tie kojenecké vody.....dakto fajne na tom zarába a okráda matky, čo chcú svojim deťom len to najlepšie ta kupujú

olienka12
3. srp 2010

ja ked prevarim vodu z vodovodu,tak mi v hrnci ostane piesok...taku tvrdu vodu mame,takze my papame mliecko zarabane z kojeneckej vody...varim vo vode z vodovodu..

latvia
3. srp 2010

a tvrda voda je zla? ja som mala dojem ze len na pracky a kanvice 😕 skor makka by sa nemala pit....alebo?

latvia
3. srp 2010

ja davam vodu z vodovou, aj cistu na pitie,neprevarenu