Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

k.jolanka
3. srp 2010

ahoj holky, od kdy můžou kedlubnu? už od šestého měsíce?a ještě se chci zeptat, jestli u cukety vykrajujete ty středy a jaký špenát kupujete? klasický neochucený zmrazený?

aeouliana
3. srp 2010

@juliakocka: ja davam tiez z vodovodu ako @latvia.
@k.jolanka: kalerabik moze byt medzi prvymi zeleninkami. cuketu kupujem taku mladu, ktora nema semiacka vo vnutri, tak to potom nevydlabavam. ak by mala semiacka, tak to asi vyrezem ten stred. spenat kupujem Bonduelle mrazeny.

k.jolanka
3. srp 2010

@aeouliana díky 😉

vivien6
3. srp 2010

latvia.. prvy krat v zivote som robila rybu.. 🙂 a manzel mi ju pochvalil.. 😎 ale celkovo to bolo velmi chutne,zeleninka aj ryza dokonca. vsetko take stavnate.. len sa to robi troska dlhsie...
juliakocka . my mame vodu na bojler tak nasa voda je hnusna a aj nejak zapacha sa mi zda... tak my pouzivame na vseeetko detsku vodu..

olienka12
3. srp 2010

@latvia je tvrda a tvrda, nasa je hrozna po prevareni je hrniec biely od kamena vondneho a piesok naspodu hrnca ☹ mozno by to riesil filter,ale v tomto byte do niecoho takeho investovat nechceme

maryanna
3. srp 2010

@k.jolanka špenát mrazený ale nie pretlak ale normálne listy stočené do klbka a mrazené....normálny sáčok akoby s mrazenou zeleninou.....nie pretlak

susanne5
3. srp 2010

ahojte mozem sa pridat? my prave skusame prvy prikrm, mrkvickove pyre.. ale ziadna slava, Ondrik to vobec nechce. Dufam ze je to len tym ze este je cas (az o 2 tyzdne ma pol roka, je kojeny) takze hadam este zachuti...

maryanna
3. srp 2010

@susanne5 neboj neboj, skúšaj, ponúkaj ďalej.......a prečo si začala už skôr? nechceš ešte počkať , keď je kojený tak pokojne aaž po 6tom, 6 apol mesiaci...

aannggiie
3. srp 2010

ahoj holky
kdy můžu dát malýmu kůrku chleba? Vždycky se dávala,když rostly zuby ateď je to jak??? 😉

susanne5
3. srp 2010

ja som chcela aby si zvykol, aby uz v tom 6tom papal ako ma, dokonca uz ma aj spodne zubky, a aj moja mama mi vravela aby som mu uz dala tak neviem ale zrejme pockam resp. mu dam vyvarenu vodicku z tej mrkvy...

latvia
3. srp 2010

@aannggiie mozes

latvia
3. srp 2010

@susanne5 kam ten zhon? 😉 uzivaj si dieta bez prikrmov,pokial ich nepotrebuje, moj ani v roku nepapa tak ako by mal 😅 maaate cas, klidek pianko, pozvolna bez stresu 😉

aannggiie
3. srp 2010

@susanne5 taky pořád plně kojím a malýmu moc zeleninka nejede,ale každý den máme o lžičku......no půl lžičky navíc 😉

aannggiie
3. srp 2010

@latvia díkes,ale asi den-dva starou,né?

aannggiie
3. srp 2010

holky co řikáte na to,když dám do odšťavňovače ovoce a pak tu šťávu zředim vodou.Čaj ani voda mu moc nejedou a ty sladký z obchodu mu nechci dát

latvia
3. srp 2010

@aannggiie 😀 ja by som ti staru oplula 😀 😉 ked nebude tepla este z pece,tak moze byt aj cerstva,ale ked chces aby dlho zuzlal tak aj tyzdennu 😀

latvia
3. srp 2010

ked vypije,tak daj

susanne5
3. srp 2010

@latvia dik, este skusim bud tyzden ci nahodou.. bo on je strasny papkac ale je pravda ze sa netreba ponahlat.

latvia
3. srp 2010

@susanne5 skusat mozes aj teraz, ale ked nechce,tak to je zbytocne....deti sa rozpapkaju ovela neskor, ako by sme chceli 😉

susanne5
3. srp 2010

@aannggiie upokojili ste ma baby dakujem 😉

aannggiie
3. srp 2010

@latvia 😅 😅

susanne5
3. srp 2010

hej ved tieto prikrmy to ej tak individualne.. neda sa do toho tlacit

aannggiie
3. srp 2010

@susanne5 buď v klidu.Náš malej bude na kozách ještě ve 2 letech jak ho tak pozoruju 😀

aannggiie
3. srp 2010

@susanne5 Mýmu malýmu jenom chutná banán s meruňkama

aeouliana
3. srp 2010

@susanne5: my sme 7 mes.plne dojcili a az potom prikrmy. ma rad ovocicko, spenatik, ale masko moc nemusi. 😎 zvlast kuracie. kralicie ako tak. spenat zato spapa len sa zaprasi 🙂))))

susanne5
3. srp 2010

no uvidime aj my ale tlacit ho do toho nebudem

susanne5
3. srp 2010

@aannggiie fuha tak to si ja neviem predstavit 🙂

aannggiie
3. srp 2010

@susanne5 já si to taky nedovedu představit 🙂

hathor1231
4. srp 2010

@susanne5 my sme mali zubky od 4m. to nie je o zubkoch,to by niektore deti nemali ani v roku prikrmy. dolezite je,ci ich potrebuje a je pripravene. ak staci tvoje mliecko,tak koj koj koj. lebo potom uz bude mliecka menej a to je skoda aspon do toho pol rocika potiahnut a povedat,ze bol plne kojeny do pol roka 😵

mne teta,ona robila v jasliach, povedala,ze mala krasne papa hrudkove jedlo. vaj oni museli rocne deti ucit lebo boli zvyknute len na jemne presnidavky a nevedeli si poradit s nicim co nebolo jemnucke a riedke 😒

a krmenie,ona sa z lyzicky sama nenakrmi (zacne ju trieskat o stol a otvara na mna usta aby som dala 😀 ), ale ked jej dam nejaky kusok zel/ovo alebo dobrotku do ruckyl,tak to sa krasne krmi sama. len ta lyzicka je u nas na hranie 😀

martinaho1
4. srp 2010

Chci se zeptat, kdyz varite cuketu pro deti, oddelavate ten cely stred se seminkama nebo to delate s tim? Ja jsem to oddelavala a z cukety zustala jen slupka...