Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

macejka
9. čer 2007

Ahoj holky

tak já musím zaklepat,že nám malej jí všechno co mu dáme a většinou sní úplně všechno,tak mi dělá radost.Jenom jednou se stalo,zrovna nedávno,dala jsem mu rozmixovanej pomeranč a na to se teda moc netvářil,snědl pár lžiček a dost.Možná byl na něj moc kyselej 😉
Jak tak koukám tak vařim malýmu stejně jako vy,prostě na co přijdu(zelenina)tak hodim do hrnce a je to.Dáváme už i těstoviny.Už mu to nemixuju jenom rozmačkám,aby si zvykal na kousky 😀
Mlíčko mu ale dávám ještě třikrát denně,ráno,odpol.,a večer před spaním a poslední dobou asi měsíc se mi začal budit na mlíko i v noci,tak jednou až dvakrát,jak kdy.Takže mlíčka má taky ještě dost a jsem ráda,tam jsou taky vitamíny. 😉 🙂
Chtěla jsem se zeptat jak je to s pečivem s rohlíkama.Občas dám malýmu kousek rohlíku,ale většinou to dopadne tak,že se mu slepí v puse a malej se pak div nedáví než to vyplivne nebo mu to vyndám z pusy.Kamarádka mi říkala,že je lepší tmavé pečivo,protože se nelepí,radila jí to dr.Ale já jsem někde četla,že celozrné pečivo není moc vhodné pro děti do roka,protože obsahuje velké množství vlákniny a zrníčka a střrva takhle malých dětí si s tím neumějí poradit,je to pro ně větší zátěž,tak nevím 😅

A co se týká toho mléka tak taky jsem slyšela,že do jednoho roku né(/myslím klasické kravské mléko) ,ale přece v jogurtech taky je mléko.Já mylýmu zatím dávám jen bílou vitalineu a jede mu 😀 BUď samotná nebo s trochou přesnídávky nebo ovoce,mňam,mňam 😝

mikca
9. čer 2007

ahoj holky, já když čtu vaše příspěvky tak se uplně stydim, jak hezky pro své dětičky vaříte a já to nafalšovaně všechno kupuju, asi bych mělka ze sebou něco dělat, no jo ale je to dost pohodlné 😀 , macejko s tím kravským mlékem maš pravdu v tom že ba se mu nemělo dávat do jednoho roka pít jako místo uměleho nebo kojení jinak v jogurtech ho smí. a kravské mléko by nemělodávat do půl roka vůbec 🙂

kamhajek
9. čer 2007

Mikca: já taky příkrmy kupuji, hlavně nevím kde bych kupovala kvalitní zeleninu i můj doktor mi doporučil kupovat, když nemám vlastní zeleninu. I většina kamarádek z mého okolí příkrmy kupovala.

macejka
9. čer 2007

mikca

já příkrmy příkrmy zeleninový a masozeleninový vařim,ale i kupuju ,chci aby mi jedl i ty kupované,protože když jdeme př.na plavání tak mu s sebou vezmu kupovaný.Taky jsem slyšela že jsou dobrý.A co se týká ovocných přesnídávek tak ty taky kupuju tak z 80%,jen někdy mu dám rozmixované ovoce.Hlavně banán,jablko,hrušku,jahody a měl už i meruňky.Ovoce mu dávám syrový,nespařim to předtím,jen oloupu a rozmixuju.

mikca
10. čer 2007

macejka a kamhajek to jsem ráda že v tom nejsem sama 🙂 já mám totiž pocit, že kdybach to vařila tak vyvařím všechny vitamína a látky co pindata potřebují, takle mám jistotu že to tam je 🙂 ale těm co to vaří samozřejmě fandim

jita2
10. čer 2007

ahoj nakukovatelko prochi 😀
moje slova, napsala jsi to hezky s těma chuťovýma buňkama,tak to přesně je, že jim vůbec nevadí jednoduchá jídla....mě docela nalákala ta svíčková, tak vyzkouším v malém množství, jestli by mi to jedla 😎

isacek
10. čer 2007

anavka,
tak tuhle svíčkovou malé dělám taky a strašně jí to chutná 🙂

macejka
10. čer 2007

svíčkovou? asi jsem něco přehlídla,jak jí malým děláte?a čím zahušťujete?
Já totiž taky malýmu smíchám co se dá a přidám rýži nebo brambory nebo těstoviny,aby to nebylo pořád to samé.Už papá i čočku s vajíčkem(žloutkem)vždycky když má bezmasí den

dashak
10. čer 2007

holky, kravské mléko jako "nápoj" by se měl až od 3 let. Na přípravu jídel - omáčky, krupice, pudingy se může od 1 roku.
Mléčné zakysané výrobky se můžou od 8.měsíce, tvaroh taky od 1 roku

anavka
11. čer 2007

Macejka: Tahle "svíčková" se zahušťuje bílým jogurtem 😉

jita2
11. čer 2007

No nevím, jestli to není jen otázka reklamního tahu, že kravské mléko až od tří let....myslím, že ¨úplné minimum maminek by do tří let kupovalo sunar....nevím, ještě uvidím, jak dlouho vydržím 🙂

macejka
11. čer 2007

anavka,děkuju za typ

jita2

moje kamarádky mají obě téměř dvouleté děti a opravdu jim dávají sunar,děti ho mají rádi a kolikrát ani nechtěj normální jídlo,ale mlíko (asi hlavně v těch vedrech).Taky bych byla ráda,kdyby mi malej pil tohle umělý mlíko ať už sunar nebo jiný.Jedna z kamarádek nedělá Sunar do vody,ale do biomlíka.
Jinak já jsem slyšela to co dashak 😉

dashak
11. čer 2007

jiťo, to už je záležitost každé maminky, co dítku dá. Já jen píšu, jak to doporučují. Dětská trávící soustava se do dvou let pořád vyvíjí. Čím víc ji budeme šetřit a vyvarujeme se potravin, které můžou způsobit alergie, tím lépe. A čím je dítě starší, tím míň mlíka pije a jí více tuhé stravy. Většinou se pak už dává mlíko jen ráno po probuzení nebo kdyžtak před spaním. A podotýkám - na pití, na vaření může být kravské, ale plnotučné.

jita2
12. čer 2007

jasan, to je fakt 🙂 🙂 Díky za info 🙂

mapris
12. čer 2007

ahojte holky, už jsem zase tady :o)

nomisek,
jak kdy, někdy chce taky jíst po 3 hodinách. Dám jí, kdy si řekne. Zkus koupit nějakou rýžovou kaši a dávej jí trošku do zeleniny jako já. Naší malý totiž jely ty kupovaný, a pak jsem přišla na to, že do všeho dávají rýžovou moučku, proto jim to tak jede. Mně taky Terka strašně špatně jedla a teď se nějak rozpapala. Jen se mi nechce jí dopo a odpo dávat pořád ty samý přesnídávky, když jogurt kvůli alergii můžeme až od 8mého měsíce.

dashak,
tak to se máte s papáním. Mně se rozjedla zeleninu - ťuky, ťuk. Dávám jí do toho kaši, tak to zblajzne i 200 g. Ale nějak mi bojkotuje přesnídávky. Nevím proč. Záleží na tom jaká to je. Broskev nám nějak moc nejede, ale hruška s jablkem na 100%. Koupila jsem teď pár přesnídávek bio v dmku, tak jsem docela spokojená.

mikca,
no, ona ta svačinka vypadne, když má mlíko ráno v půl 8 a občas vydrží do oběda, tak jí tu přesnídávku necpu. Jinak já kupovala zeleninu jen ze začátku, kvůli Terky dispozici na alergii, abych zjistila případné reakce. Teď vařím a není to nějak časově náročné. Buď to hodím do papeňáku a mám to za 10 minut a nebo to vařím v hrnci tak 20 minut a pak propasíruju... Já kupuju jen ovoce. Zeleninu se snažím kupovat někde na trhu, ne v supermarketu, ale někdy taky zajdu do albertu třeba pro květák.

zevina,
no, tekutiny právě nechce. Teda teď do ní občas "vpravím" trošku vody, ale je to denně tak 20 ml. víc ne :o(

jinak já předevčírem uvařila mrkev, brambor, kedluben - a ta mrkev jí nějak dala zabrat. Měla problémy s kakáním. Když jsem uvařila brambor a kedluben, tak to bylo v pohodě. Chci se zeptat, ohledně masa. Kolik ho dáváte do jedné porce a jaké vaříte. A mixujete ho? Zrovna tady čtu těstoviny a rýže. Odkdy se vlastně může dávat? Jinak nevím co furt vařit :o(

isacek
12. čer 2007

mapris,
já už rýži i těstoviny dávám.rýži má malá strašně ráda jen samotnou.
Masa dávám tak přiměřeně, neváží ho, takže nevím 😨 .
Taky jsem včera udělala malý kedluben s masem a bramborem a moc ji to chutná, ale strašně celý den prděla. 😎 😎
Jinak já už asi měsíc nemixuju a malá už si na kousky zvykla.Už má 7 zoubků tak ji to nedělá problém.

Holky kolik dávek jídla vám teď děti snědí?
Jak je to teplo tak mi malá sní jen čtyři a z toho jsou dvě mlíka.A teď se mi asi tři noci nevzbudila ani na mlíko.Ale naštestí hodně pije.

anavka
12. čer 2007

Já taky dávám rýži i těstoviny, ale ty až od 8. měsíce a teď jsem koupila i pohanku, tak jsem zvědavá, jak jí pojede 🙂
Mapris: Masa jsem ze začátku dávala jen 1 kostičku na porci, pak 2 někdy taky 3. Teď jsem si kuřecí naporcovala, dala do dávkovače na ledy a zamrazila, takže si jen vyklepnu a je to 😉
Pár jídel jsem taky zkoušela nemixovat, jen rozmačkat a masíčko nakrájet, ale máme zatím jen 1 pidi zoubek, takže to moc nejde, ale něco stejně "rozkouše" dásničkama.
Jinak nevim jestli už se to tady náhodou neprobíralo, ale co dáváte prckům za ovoce, myslím syrové? Třeba jahody jsou prý velký alergen, ale některá prťata už je jedí, tak vůbec nevim. A co třešně, zkoušela jste je některá?

isacek
12. čer 2007

anavka,
taky jsem se už tady holek ptala a je fakt, že od šestého měsíce jsou už přesnídávky z hodně druhů ovoce.
Já už dávám jahody, hrušku,banán, měla už i melou, meruňku 🙂 .
Třešen jsem ještě nezkoušela, hodně mi pije a bojím se, aby ji pak nebolelo bříško.Ale holky tady už psaly, že je zkusily 🙂 .

anavka
12. čer 2007

Isacek a dáváš syrové nebo to ještě povaříš? Já se na to ptala doktorky a ta mi doporučila to povařit, prý pak děti bolí bříško, ale já myslim, že je to zbytečný 😨

isacek
12. čer 2007

dávám to syrové a malá z toho žádné problémy ani bolení nemá.
Taky si myslím, že už je to zbytečný a hlavně už to pak neni tak dobrý 😝 .

anavka
12. čer 2007

Super, díky 😅 😉

isacek
12. čer 2007

Ani hlavně nesnědí zas tak moc velké množství 🙂

carodkaa
12. čer 2007

Jita-no ja jsem zase cetla pokazde neco jinyho,nekde se pise ze se muze davat plnotucne mleko na piti uz od 1,5 roku,nekde od 2,nekde od 3.Takze ja to budu delat asi tak,ze budu co nejdyl kojit a pak prejdem rovnou na kravske plnotucne a UM zustanem totalne nedotceni 😉

mikca
12. čer 2007

carotkaa můžu se zeptat proč si tak radikálně proti UM, to že chceš kojit co nejdelé v tom ti fandim, ale proč ne UM a hned kravské.jen tak ze zvědavosti 🙂

carodkaa
12. čer 2007

mikca-ja vubec nejsem proti UM,jen malej mi ho uplne odmita 😉

mikca
12. čer 2007

aha,tak to jo, ale neboj chutě prcků se mění tak třeba ti ho někdy veme 🙂

carodkaa
12. čer 2007

no to je se nebojim 😉 ,jen zatim kdyz to zkousim dela jako,ze se mu chce zvracet a kdyz do nej neco dostanu okamzite to vyprskne,tak jsem jen psala jak bych to resila ted,kdyz by se to nezmenilo 😉

mikca
12. čer 2007

já koukám carodkaa že máme stejně starého prcka a vidíš já už nekojim a máme UM, ale to byla moje iniciativa že nekojim, jelikož jsem svou starší kojila 18 m a pak sem se jí nemohla dstavit, tak jsem malého ochdila, ale ty vytrvej to určitě 🙂

jita2
12. čer 2007

anavka,
třešně naší malé jedou hodně, ale jahody vůbec, syrový dávám snad jen banán, teď jsem dala nektarinku, třešně teda v malém množství, jinak přesnídávky míchané s bílým jogurtem nebo ovoce s jogurtem, jahody jsou sice alergen, ale chce to vyzkoušet, někomu nevadí a někdo se zas po nich osype 😉

carodkaa,
ale když budeš kojit třeba do dvou let 😎 , tak pak v poho přejdeš na to kravské, kamarádka to chce v dvou letech utnout, on si už spíš prý jen tak cucá ze zvyku, a pak taky přejde na kravské v těch dvou letech, to už je v pohodě snad 🙂

ikuska26
12. čer 2007

Ahojte maminy, mozem sa sem vtrepat s dotazom pri zacinani s prikrmami?

tema sa tak vola ale ako vidim vy uz ten zaciatok mate davno za sebou, skusam vas citat od zaciatku, mam niektore podobne dotazy, ale nie vzdy najdem odpoved na moje dotazy tak napr. nemate typ na nejaku nemlecnu kasi? nasla som tuto mliecnu milupa,
http://www.mojedite.cz/microsites/ostatni/milup...

maleho kojim, ale mliecka je uz menej, tz priprava z neho by bola narocna a zavadzat UM na pripravu kase nechcem...este ma napadla Hami Hajaja, ale tam je to UM, nie?

dakujem...