Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

leelo
18. srp 2010

@maryanna diki za tip 🙂 ty budes davat/davas aky jogurt?

@aannggiie podla mojich info sa moze davat grecky. dokonca je vraj velmi vhodny prave kvoli svojmu obsahu tuku, tot moje vedomosti z tejto krajiny 😉

katkas1
18. srp 2010

@leelo a kde sa daju zohnat taketo jpgurty? U nas nemaju ani ........ len zvolensky a holandiu ale to mi mala nechce. Byvame v mensom meste

monikapalo
18. srp 2010

Ahojte mamicky, chcela by som Vas poprosit o radu, mam 7mes. syna, doteraz sme pekne papali prikrmy, ale cosi sa stalo a maleho zo vsetkeho husteho neskutocne natahuje na zvracanie. Tak sme s tym prestali a zaciname odznova, chcela by som sa iba spytat, ci by som nemohla kupovanu stravu rozriedit prevarenou vodou, napr. zemiaky s kuracinkou a mrkvou su dost huste, nechce mi to takto jest- znova ho natahuje. Mozno keby to bolo redsie. Len mam obavy, ci to takto mozem urobit. 😒

leelo
18. srp 2010

@katkas1 skus pozriet v tescu - tak ako pise maryanna

jakelina
18. srp 2010

@monikapalo určitě zředit můžeš. 😉

monikapalo
18. srp 2010

@jakelina - dakujem, uz som sa tesila, ze maly zacal znova jest, no a pozri. Akosi mu to neide. ☹ Dufam, ze zriedene to pojde lepsie. 🙂

aannggiie
18. srp 2010

@leelo ok zkusim dík

aannggiie
18. srp 2010

@katkas1 v Tescu jestli máte

aannggiie
18. srp 2010

@monikapalo určitě můžeš ředit i míchat z domácí stravu.Ptala jsem se dr

katkas1
18. srp 2010

@aannggiie suoer, dakujem vam, tesco je vo vedlajsom meste, ale urcite tam skocim

maryanna
18. srp 2010

@leelo no buď ten zvolenský, alebo SABI, alebo ten tesco, je aj tesco organic ten má asi cca 7% neviem.-..my robíme aj domáce jogurty len neviem či ten by som mohla dať

latvia
18. srp 2010

@hathor1231 krajcov chleba kolko bude chciet 😉

hathor1231
18. srp 2010

@latvia ja som jej zatim dala najviac 3,ale ona by si dala este viacej. cestovin uz moc nema,takze to az taka hruza nemoze byt. a ine pecivo tiez nejedava,len ryzovo-psenicny chlebik

luciferova
18. srp 2010

@monikapalo skus mu navarit domacu stravu. mozno tie kupovane blivajzy nechce 😝

leelo
18. srp 2010

@monikapalo aj mna napadlo hladat pricinu inde ako v konzistencii... co ak mu to jednoducho nechuti? 😉

luciferova
18. srp 2010

ake cestoviny su vhodne pre deticky? a mozeme aj my uz? stale mam take obavy, ze co vlastne mozeme...

maryanna
18. srp 2010

@luciferova jasné môžete, ak už jete lepok tak normálne ale bezvaječné, ak lepok nejete(čo nepredpokladám ) tak bezlepkové bezvaječné...

luciferova
18. srp 2010

dik 🙂
@maryanna my varime Panzani, Barila neviete, ake su? ci vajecne alebo nem 🙂 resp ake davate? lepok papame 🙂

maryanna
18. srp 2010

@luciferova to je jedno aké si prečítaj na obale či sú bezvaječné alebo nie...lebo panzani je značka a tá ma viac druhov takže pohľadaj zloženie ale večšinou užnaobale píše veľkými že či bezvaječné alebo napr 5vaječné, 6vaječné

cicimon
18. srp 2010

baby neviete aku maj trvanlivost tie mliecne kase?

latvia
18. srp 2010

@cicimon myslis dokedy spotrebovat po otvoreni? tusim mesiac

cicimon
18. srp 2010

@latvia a trvanlivost neotvorenej? (v dM je nejaka akcia a mam este zlavove kupony tak rozmyslam ci nekupit)

latvia
18. srp 2010

@cicimon na kazdej krabicke mas napisany datum spotreby 😉

cicimon
18. srp 2010

@latvia jj...ja len ci sa tam oplati ist.... (niekedy si s malou premyslim, ci ist do obchodu ci nie) ked este tak 2 mesiace nebudem prikrmovat....tak snad aspon 2 mes by trvanlivost mala byt?

latvia
18. srp 2010

@cicimon je otazne, ktore su v akcii, ci nie tie, ktorym uz bude o par dni/tyzdnov koncit expiracia....ked budes mat cestu okolo, mrkni sa 😅

cicimon
18. srp 2010

@latvia dobra pripomienka....pojdem pozret , dik 🙂

blumka
19. srp 2010

baby, potrebujem poradit...mne sa zda ze cokolvek dam juli papat, tak ju z toho boli brusko...ona papa krasne, zje okolo 150g, vypije vodicku..kaka 2x za den, ale v noci sa zvija, puci sa, nevie si poprdiet, nadranom z tazkostami kaka, potom je uz ok...pripomina mito nase koliky,...den v poriadku, noci horor..
uz jedla mrkvu, zemiak, patizon, cuketu, tekvicu, karfiol...snad len tekvica obisla bez problemov...
poradte co robit? dat jej menej a poto dat radsej mliecko za tym aby ju zasytilo alebo dat uz ovocie na olovrant, mozno by jej to pomohlo s tym kakanim, aj ked teda 2x za den nie je malo ale as jej nestaci...alebo co? poradte...ci vydrzat?

a este sa chcem spytat, ci ked jedla karfiol v utorok, mohla mat este tuto noc z neho problem? lebo vcera jedla cuketu ale aj tato aj ta predosla noc bola otrasna, z pondelka na utorok som to pripisala tomu karfiolu, ale tato noc neviem...cuketu uz jedla predtym a nic nebolo a teraz toto 😒

sunea
19. srp 2010

@blumka skus na nu pomalsie, tzn. napr. tyzden jej davaj len mrkvicku so zemiakom a uvidis, ako ti na to bude reagovat, ci bude mat aj napriek tomu bolesti. Ak nie, tak skus pridat cuketu a dalsie druhy zeleniny tiez postupne. Mozno potrebuje este cas, aby si zazivanie zvysklo. V tom veku som malemu davala prikrm len 1x denne, a to zeleninu na obed. Az o mesiac neskor som pridala ovocie (varene)(1x denne).

blumka
19. srp 2010

@sunea ona uz mesiac papa zeleninu..zacala som ked mala 5 mesiacov a 2 tyzdne...zemiak viem ze robi problem, mrkva kupodivu nie, teraz ten karfiol, cuketu som jej davala asi ako tretiu a nebol ziadny problem, len vcera ked som ju dala znova, ale teda neviem ci to bol doznievajuci karfiol alebo cuketa..

blumka
19. srp 2010

@sunea vsetko som davala 3 dni, ked bol nejaky problem tak som prestala....uz tak parkrat bolo v noci, tak som jej na dalsi den nedavala zeleninu, len som jej nechala mliecko cely den a noc bola v pohode....