Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

gabika7706
19. srp 2010

@orionka1 😎 drzim palce, urcite to vyriesis k spokojnosti vas oboch

susanne5
19. srp 2010

ahojte tak som tu znova, uz papame kasicky, mame za sebou mrkvicku bez problemov a teraz skusame zemiacik druhy den.. malemu sa papanie paci, robim mu tie kasicky nie velmi huste .. mrkvova vyzerala naposledy ako husty dzus.. ale zemiakove pyre bolo hustejsie a aj s tym si poradil.. chcem sa opytat ci zalezi aj na hustote ( aby si jeho ustocka zvykli aj na huste akebo mu to mozem robit aj redsie aby sa mu to dobre papalo? dik a este sa chcem opytat ako viete ze ma dost? lebo moj by jedol asi do aleluja.. dnes si dal po prikrme este aj mliecko... to znamena ze sa dost nenajedol? dik moc

maryanna
20. srp 2010

@susanne5 ak sa prikrmuje v 4 tom tak sa začína riedučkým ale vy už máte polrok tak to by som skúsila najprv husté a potom už len nahrubo mixované teda aj s kúskami.....polročné už môžu lebo ak dlho papajú kašu tak potom kúsky ani nechcú.......ak chce mliečko daj mu , on sa sám naučí že za obedom už nejde mlieko, môj pil za 200 obedom 200 mlieka asi týždeň keď sme začínali, potom som už nedala len keď reval ale dala somlen trošku a potom už ani nechcel.....ale ak chce daj mu, niektoré deti zapíjajp mliekom dlhšie...nie je to o nenajedení ale aj to že predsa ich mlieko ukľudňuje, sú zvyknuté na mlieko tak im chýba ak majú čosi iné papať, je to o zvyku, on sám prestane

katkas1
20. srp 2010

ja som malej nedaval mlieko za obedom asi po tyzdni, lebo obed spapala plnu davku a mliecko uz nechela, ani si ho potom nepytala, takze ho dostala az na olovrant. Moja od zaciatku papala huste, je evlky papkac, zjedla by aj riedke bez problemov, ale o hodinku bola hladna, a teraz uz len pucime na vacsie kusky. Kedy ste zacali krajat na mensie kusky?

lin18
20. srp 2010

Ahoj holky...chci se zeptat co namazat na chleba? Máslo se mi nezdá, tavený sýry už vůbec ne....tak jsem v koncích...

jijitka
20. srp 2010

@lin18 - co třeba nějaký netavený sýr - typu Lučina atd..

maryanna
20. srp 2010

@lin18 lučina, cottage syr

katkas1
20. srp 2010

@maryanna a to mozu uz aj 7 - 8 mesacne deticky?

maryanna
20. srp 2010

@katkas1 od 8meho mesiaca sa môže...

katkas1
20. srp 2010

@maryanna super, dakujem

katkas1
20. srp 2010

@katkas1 este sa ta chcem opytat, vcera som robila malej taky cukinovy privarok, rozvarila som cukinu, zahustila mukou a ked ochladlo pridala som bebu. Myslis ze tak mozem urobit aj sosovicovy?Mame ju uz odskusanu a nemame problem s travenim. Nerobila som do toho zaprasku len som to tak zahustila mukou a velmi jej chutilo.

maryanna
20. srp 2010

@katkas1 jasné môžeš......

blumka
20. srp 2010

uff baby, tak teraz neviem ci to ten karfiol alebo ine, lebo od vcera ma juli teplotu, najprv len 37,1 dnes rano uz 38,5 po odratani...a hnackuje...takze lekarka sa vyjadrila ze pravdepodobne crevna viroza, lebo vsetko ma ciste...
takze chvilu si dam pokoj od prikrmov, aj tak musim robit ryzovy odvar a potom asi zacnem odznova ako @bubelko odporuca

a este sa vas chcem spytat..aj ked to nesuvisi priamo s prikrmami...lekarka mi povedala ze mam dat malej cierny caj...aky? a kolko luhovat?

maryanna
20. srp 2010

@blumka ja by som čierny nedala...bola tu o tom diskusia, že pár lyžičiek denne slabučkého, ale podľa mňa zbytočne lebo pár lyžičiek nepomôže veľmi a zbytočne taký čaj..radšej by som dala ryžový, mrkvový odvar, ryžovú kašu resp ryžu varenú, mrkvu varenú, taký zrelší žltý banán.......
ale ak chceč čierny čaj tak slaaabučký....úplne....čosi sa tu písalo že doň treba pridať trošku soli a cukru kvli čomusi...aby mal účinok..

blumka
20. srp 2010

@maryanna ved preto sa pytam...zatial nedam, mam davat ryzovy odvar, tak uvidime ako zaberie ten...uz nam raz zabral, tak snad...
dakujem za odpoved

liviaf14
20. srp 2010

ahojte baby, prosím vás, dávam zeleninové príkrmy už skoro 2 týždne, aké množstvo v ml mám malému dať. zatiaľ mu robím 100 ml a zje z toho tak odhadom 70-80 ml. kedy by mal spapať už plnú dávku tých 150-200 g/ml ako som v knižke čítala?

liviaf14
20. srp 2010

moje mliečko pýta potom tak za hodinku po zeleninke.

maryanna
20. srp 2010

@liviaf14 na plnú dávku by sa mal dostať za mesiac, ale niekto to zvládne skôr,, my sme jedli 220 na tretí deň, takže riaď sa dieťaťom každé je iné🙂

latvia
20. srp 2010

@liviaf14 riad sa podla babatka, nie podla knizky, daj tolko kolko zje

latvia
20. srp 2010

@blumka moze to byt viroza ale aj zuby. kludne moze papat varenu mrkvu, banan, varenu ryzu aj odvar z nej, a cierny caj ked, tak na liter 1 sacok, poluhovat 2 minuty, a dat po troske na lyzicku, nie vela, staci par lyziciek denne

blumka
20. srp 2010

@latvia na zuby to nevyzera, nie je nejaka nervozna, sice slinta, za den menim aj 4 ci 5 podbradnickov ale nic nehryzie a nepcha nejak extra do pusy a hlavne v puse nie je ziadna zmena 😀
ja len sa bojim ze ked jej dam aj ryzovy odvar aj mrkvu, tak ju zasa zapecie... 😅

latvia
20. srp 2010

@blumka 🙂 neboj, nezapecie....my sme statocne srali 2 tyzdne pred kazdym zubom 😅 ak to je len viroza, tak by to dietou malo raz dva prejst

liviaf14
20. srp 2010

babuľky ďakujem pekne 😵

blumka
20. srp 2010

@latvia diky..no teplota vyskocila na 39.1 po odratani..to asi nebdu zuby

gabika7706
20. srp 2010

@blumka moja Katka mala aj take vysoke teploty pri zuboch ☹ hnacku a opuchnute cervene oci (ale tie mala az ked jej sli ocaky). Prajem, nech vam to rychle prejde, nech sa princezna dlho netrapi (a Ty s nou)
@liviaf14 daj kolko zje 😉 my po 3 dnoch 220, po tyzdni 300 ... 🤐

martinaho1
20. srp 2010

Holky, potrebuju opet poradit 🙂. Malicky- ma 7 mesicu, mi zacal plivat vsechny prikrmy, mate podobnou zkusenost a nejakou radu? Nebo proste kojit a opet zkouset dokud to neprejde? Diky za jakekoliv info.

naty
20. srp 2010

@martinaho1 znám, jídlo rozprskaný úplně všude. Když to začal dělat a fakt nechtěl, tak sem mu dala místo jídla mlíko. Ale další příkrm sem dala normálně. Už ho to přešlo, takže za mě radím jen trpělivost a hlavně se nerozčilovat. My sme se tomu spolu vždycky smáli (já spíš už zoufalstvím), ale nějak toho nechal časem sám od sebe... 😉

susanne5
20. srp 2010

@maryanna no ja kojim tak preto az teraz prikrmy. s tym mlieckom mas pravdu, ukludnuje ho to, zatial spapa rovnako ako keby ani prikrm nemal 🙂 chcem kojit co najdlhsie a najviac takze som rada ze ho neodmieta 🙂

susanne5
20. srp 2010

@liviaf14 ahoj , aj my zaciname s prikrmami, ja davam kolko zje, na spicku lyzicky a aj 20 krat a mozno aj viac.. kym chce papat, predtym aj potom kojim, ja to neviem presne odmerat ale riadim sa malym, je "vypapany", dlhy a plno zarezov tak si myslim ze papa dost. ak by bol hladny tak by si pytal mliecko. ktosi tu pisal ze sa do prikrmu nema nutit takze ja len podla neho 🙂

susanne5
20. srp 2010

@blumka ahoj , ked sme mali teplotu my zo zapaleneho hrdielka aj nam odporucila lekarka dat cierny caj, so stipkou cukru, len slabo vyluhovat (ja som len ponorila vrecko a vytiahla...