Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
27. srp 2010

@martinaho1 zapchy. pomozu aj stavicky - hroznove, merunkove, jablkove, potom probiotika - biogaia alebo infant dophilus, pripadne ovsene vlocky, pripadne len vyvar z nich. hlavne vela tekutin. niekomu pomoze svestkovy kompot, nektarinky, musis vyskusat co plati u vas 😉

martinaho1
27. srp 2010

@latvia diky moc, zitra to zkusim, ty stavicky jsem si taky rikala 🙂

aannggiie
27. srp 2010

@martinaho1 my jsme taky nemohli kadit 😉 ,ale myslím,že pomohl jogurt se živou kulturou-hollandia.Koupila jsem včera švestkovou přesnídávku,ale ještě nezkusila.Dneska si dal 2 čerstvý švestky tak uvidim.Šťávičky moc u nás nezabodovaly

martinaho1
28. srp 2010

@aannggiie Dneska jdu nakupovat, tak vse zkusim, ono asi co zabira u dospelych, zabere jiste i u prcku 🙂

cicimon
28. srp 2010

baby zavarali ste niekto mrkvu s tekvicou/cuketou na sposob vyzivy? staci ich dat napr v pomere 2:1 a len postruhat, povarit a sterilizovat?

janicka006
28. srp 2010

Holky o kolik mléka méně vaše miminko vypilo,když jste žačali s příkrmama??
NAše holčička vypila běžně 180 ml a nyní se zavedením příkrmů je to jen 120-150 ml max.

zuzkat1
28. srp 2010

@martinaho1 moja tiez nekakala tri dni..co je u nej vela... a pomohla slivkova vyziva

martinaho1
28. srp 2010

@zuzkat1 Dneska malicky snedl cele jablko, teda bez slupky jsem mu ho nastrouhala na jemno a kakal asi 5x, i kdyz zatim bobky 🙂

aannggiie
28. srp 2010

@martinaho1 😀 tak když zabírá jabko tak je to v poho.U nás nezabírá ani meruňka ani šťávy z ovoce
@cicimon - já jsem nic nezavářela jenom mrazila

aannggiie
28. srp 2010

@janicka006 já nevim jestli Šíma vypije míň mlíka,protože kojim,ale logický to je,že vypije míň.

janicka006
29. srp 2010

@aannggiie Víš ale přišlo mi,že toho vypije o dost míň,v poměru s tím co sní....Vypila 180,teď okolo120...a přitom sní jen půlku té malé přesnídávky..No zatím nijak nestrádá,tak to nebudu řešit🙂)

zuzkat1
29. srp 2010

@martinaho1 no vidis🙂 moja mala aj dnes dozvuky po tej slivkovej vyzive🙂 2x sa mi pokakala az za usi🙂 a to zjedla len polovicu a teraz neviem co s tou druhou ci jej to dat🙂 ale asi dam, ved jej brusko sa musi naucit aj na taketo potraviny🙂 a zas nebola to hnacka tak snad pohoda🙂

zabka4
29. srp 2010

@janicka006 ahoj moja eliska jedavala tych 200ml rano a vecer a aj poobede ale to uplne na zaciatku ked sme skusali. teraz mi vypije Rano a vecer 300ml a na desiatu presnidavku, polievocku alebo obedik a na olovrant bananik zalezi co jej dam na desiatu a medzi tym kuse korku z chlebika, alebo piskotky, alebo keksiky sunarka. vobec sa netrap ak ti nebude chciet vypit viac mliecka.babatko vie kedy je hladne a vypita si. ty tiez nie si stale hladna a nie vzdy mas na vsetko chut. mne kedysi tuto baby pisali ze ako mi mala zle je a bola som z toho v depresii. ze malo mlieka a tak..ale nemohla som ju prepchavat. ze liter mlieka na den..haha..vtipne pri tom co ona zje to zvysne mlieko jej nemam kam vsunut. a tak mi to povedala aj gastroenteorologicka. velmi dobre prospieva a vobec nechudne. ona sama mi povedala ze jej mam davat doobeda presnidavku alebo ovocie a v noci jej nedavat jest, radsej cez den nech sa poradne napapa...ale dieta jej zivy tvor a nie kazde papa 6 x za den.mala som dni kedy mi mala spapala rano a vecer mlieko a cez den len presnidavku, to bolo cez tie horucavy...ale stale chcela caj vypila hadam 300 ml caju za den.zbytocne sa neboj.pokial ti nechudne ze je podvizivene neboj sa. ja mam na mamicky co sa riadia tabulkami a radami odbornikov svoj nazor. skutocna matka je ta ktora porozumie co jej dieta potrebuje a nepyta si rady z kniziek internetu a pod. ja som na to prisla ked mi tu baby kecali totalne blbosti. kazde dieta je ine a ty mu musis porozumiet. niektore je ako drak a inemu staci malicko...neboj sa nicoho.hlavne ak zacinas s prikrmami tak nestresuj ak ti bude vypluvat alebo nebude chciet, uci sa na chute..eliska mi moc nechcela zacinala som s hami vyrobkami rozmixovanymi lebo som nemala mixer a potom ked som jej zacala varit sama a zacala som jej ich pucit a ona zacinala zuvkat(podotykam este nemala ani jeden zub)tak to bola radost ju krmit. a ked som jej chcela dat dojest este kupene neotovrene tie hami prikrmy 6. mesiac tak sa mi z toho povracala..od vtedy jej varim, co mam napadne..ma strasne rada zeleninku a hlavne tie mini mrkvicky. vzdy jej kupim mrazenu zeleninku findus namiesam a dam jej to na pare a ked to ma aj s kuracim meskom alebo rybkou pangasius...hlta ako diva..dufam ze som pomohla :D

riska
29. srp 2010

ahojte, chcem sa spýtať, či je kaleráb vhodné zaradiť medzi prvé príkrmy...vdaka 😉

latvia
29. srp 2010

@riska ano

lucinenka001
29. srp 2010

Kočky ahojte,

vedeli by ste prosim Vas poradit? Zacala som pred tyzdnom dozadu s prikrami. Zacali sme mrkvickou prve tri dni tak dokopy zjedol za tie tri dni cca 1-2lyzicky. Cize ziadna radost. Potom 4den zemiak troska spapal, ale dalsie dni uz nechcel nic. Tak som sa rozhodla, ze dam pauzu, dali sme 1 tyzden pauzu a dnes som mu urobila mrkvicku a ani neotvoril usta. Bojim sa ze vobec nebude chciet nic. Viete nieco poradit prosim Vas? Zacat s nejakymi inymi prikrmami ako zelenina, nejake kase, alebo ovocie? Alebo kupovane Hami napriklad? Dakujem, lebo naozaj neviem ako dalej.

latvia
29. srp 2010

@lucinenka001 a ako pije mliecko? kojis alebo ste na UM? pribera? je spokojny?

lucinenka001
29. srp 2010

ahoj,

pije mliecko pravidelne, sme na UM. Pribera krasne. Ved mame 7500g a 4mesiace a 3 tyzdne. ano je zlaty vsetko ok 🙂. preco?

lucosko
29. srp 2010

@lucinenka001 podla mna staci len mliecko davat... ja som zacala u starsieho v 6 mesiacoch + 10dni bolo to akurat. druhy syn mal teraz 6mesiacov pred tyzdnom a prave ideme na to... pockaj, nic nenahli. uvidis, ak bude hlados, pytat si castejsie, tak nastane ten cas aj na prikrmy. to je ale len moj nazor 🙂

lucinenka001
29. srp 2010

@lucosko ahoj ak sa smiem opytat ste na UM ci kojite?

latvia
29. srp 2010

@lucinenka001 lebo mu v pohode staci mliecko, ked nechce prikrmy, vobec neries, mozes mu davat oblizavat obcas lyzicku, ale ked nechce vobec neries, kludne mozete byt do 6 .mesiaca len na UM. jemu nic nechyba, ma krasnu vahu a ked nechce prikrm, znamena to ze hladny nieje a nechyba mu to 😉 inac 1-2 lyzicky su krasne, niektore deticky takto jedia aj mesiac po zavedeni prveho prikmu. ja by som na tvojom mieste zatial vobec neprikrmovala, my sme zacali po 4.mesiaci, ale len kvoli tomu ze mu MM nestacilo, potom uz ani UM. inac by som sa s prikrmami urcite nebabrala 😅

latvia
29. srp 2010

@lucinenka001 ozaj, a ak ti niekto bude tvrdit ze je rozdiel v zacati prikrmov u kojenych a nekojenych tak to je blbost, to nepocuvaj 😉

lucinenka001
29. srp 2010

@latvia
tu lyzicku sme zhodou okolnosti skusali aj pocas papania. Samozrejme tak s nami vybabral, ze ked sme mu dali len cistu tak si ju pchal az do hrdla cize mu chutila a akonahle sme dali na nu mrkvicku tak v ziadnom pripade len trosku ale ked zistil, ze je tam mrkvicka nechcel. Ale dnes ani neotvaral usta ked sme mu po tyzdni dali opat. Tak ho teda nejdem nutit a pockam este nejaku cas.
A co ak ani po 6mesiaci nebude chciet? Je aj take nieco mozne?

lucinenka001
29. srp 2010

@latvia no o tom sa aj vsade pise ze kojene po 6mesiaci a na UM po 4mesiaci. A nie je pravda?

latvia
29. srp 2010

@lucinenka001 nie, nieje to pravda, ma to dost irituje tento vyrok, aj ked niektori to vedia :odovodnit". ale fakt do 6.mesiaca nemusis vobec nic, pokial je spokojny a pribera na UM. a priprav sa na to, ze ked nebude chciet prikrmy ani po 6.mesiaci tak s tym nepohnes 😉 ono logicka vec - ked bude hladny, bude papat co mu budes davat. niektore babatka s prikrmami "bojuju" dlhsiu dobu, by ti tu baby vedeli opisat jak im deti jedli, viac na podbradniku nez v puse 😉 moj maly ma rok aj takemr 2 mesiace a este stale nepapa ukazkovo a vsetko. na tuto myslienku si zvykni a zbytocne seba ani svoje dieta nestresuj, prikrmy mozes zacat ponukat, ale nemas sa vobec kam ponahlat

lucinenka001
29. srp 2010

@latvia dakujem, ale ako pises prikrmy mu skusim obcas ponuknut ci si nerozmysli 😉 . hmmm, ale to ze aj po 6mesiaci je mozne ze nebude chciet tak to ma uz dost teraz zaraza. Ale asi musim byt trpezliva a ako pises zbytocne sa nestresovat uz dopredu.

lucosko
29. srp 2010

my kojime. ale stotoznujem sa s latviou. kludne pockaj este chvilku aj ked ste na UM, ja to beriem tak - ci mliecko od maminy alebo umele, je tam vsetko podstatne, co treba babatku do 6mesiacov. 🙂

aannggiie
29. srp 2010

@janicka006 to víš že jo,prď na to.určitě by se malá ozvala kdyby jí něco chybělo

aannggiie
29. srp 2010

Dneska jsem dala taky švestkovou,ikdyž jsme vykaděný tak jsem zvědavá.Máme pořád prďoše ☹

aannggiie
29. srp 2010

@zabka4 úúúplně souhlasim