Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

janicka006
3. zář 2010

Dobré ranko,
chtěla jsem se zeptat na váš názor..mám kamarádku co zatím jen kojí,na konci září jim bude půl roku a ona mi tvrdí,že bude pořád jen kojit.....ale přeci už by měla začít s příkrmama,ne????Ono je fajn počkat a nehrnout se do příkrmů dokud to není nutné,ale zase to "ignorovat"....

janicka006
3. zář 2010

@lucinka4 už tady někdo psal,že Aktivia je nevhodná....nejlepší prý Holandia

aannggiie
3. zář 2010

@lucinka4 holandia nebo řecký jogurt.Rozmixuj poprvé s banánem a pak s ovocem jaký můžete.Později můžeš dát i zakysanou smetanu

aannggiie
3. zář 2010

@lucinka4 a dr mi řekla,že můžu přidat i trochu domácí marmelády jestli máš.Já dávám jenom merunkovou

aannggiie
3. zář 2010

@janicka006 myslím,že klidně ještě chvíli počkat může,ale myslím,že MM mu stejně stačit nebude.My máme do dneška jako základ MM a k tomu jí od všeho trošičku 😉

betelgeuzz
3. zář 2010

@janicka006 jsou matky, které plně kojí třeba do 8 měsíců, dokonce i dýl. POkud to bude jejímu dítěti stačit a jí to vyhovuje, tak proč ne. Čím je ale dítě starší, tím důležitější je kvalitní a pestrá strava matky.

betelgeuzz
3. zář 2010

@aannggiie vždyť marmeláda je plná cukru, to bych takhle malému dítěti nedávala.

janicka006
3. zář 2010

Holky díky za názor,já si však myslím,že by se mělo v šestém začít...neříkám nějak to přehánět,ale prostě aby pak dítě na lžičku v osmém měsíci nekoukalo jako ťunťa a nevědělo co se po něm vlastně chce....Navíc jejich holčička je opravdu strašně hubeňoučká,a strašně s váhou bojují...

gabika7706
3. zář 2010

@janicka006 kludne moze zacat s prikrmami az ked budu mat ukonceny 7.mesiac, lekari ale tvrdia, ze to je ta horna hranica, kedy by uz dieta malo zacat aj s inou stravou. Mam kamosku, ktora do roka malu viac-menej len kojila, pretoze jej nechcela jest nic, nech skusala akokolvek a cokolvek a po roku sa jej mala normalne rozjedla, zrejme na to skor nebola pripravena, alebo sa jej nechcelo..dost na tom, ze je to uplne zdrave dievcatko, ma uz 5 rokov .

@betelgeuzz ked robis dzem, lekvar, marmeladu doma, vies si odkontrolovat, kolko cukru do toho das, ked je ovocie samo o sebe sladke, cukru tam moze byt minimum. A vzdy lepsie domace ako kupovane, ale najlepsie je, pravdaze, do jogurtu cerstve ovocie 🙂

gabika7706
3. zář 2010

@janicka006 no tak ked bojuju s vahou, to je ina vec...Na druhej strane, co to znamena, bojuju s vahou? Su deti, ktore maju v 9. mesiaci 11 kil a su deti, ktore maju tolko, ked maju rok a pritom aj jedno, aj druhe je, myslim, v poriadku, zalezi od predispozicii v rodine, od porodnej hmotnosti ...
a my sme napr. zacali s prikrmami v 6,5 mes a myslim, ze Martin o nic neprisiel 😉

zuzkat1
3. zář 2010

@janicka006 my sme zacali ako 6 mesacny ale doteraz mi zje len par lyziciek.. mala ma 7,5 mesiacov a 7,2kg da sa povedat ze z 98% je kojena... o nic neprichadza, jedlo ma ako spestrenie dna (neprehanam naozaj mi zje cca 5-6 lyziciek a dr povedala ze to nevadi...len raz alebo 2x sa stalo ze zjedla cca 50ml) v podstate na ochutnavku a to z coho sa naje je nadalej moje mlieko🙂 nemyslim si ze tvoja kamoska urobi zle ak este pocka s prikrmami..uprimne ja som zacala davat zeleninu lebo moja mama uz podobne ako ty, vravela ze chuda dieta musi normalne jest a lutujem ze som nepockala este par tyzdnov...nakoniec je to aj tak podla mojej malej a jej hlavnym zdrojom jedla je mlieko...

zuzkat1
3. zář 2010

@aannggiie ako komu🙂 moja mala zje par lyziciek a hotovo🙂 chce len mlieko🙂

gabika7706
3. zář 2010

@zuzkat1 ved tak by to aj malo byt, preto sa to aj vola "prikrm"...do roka by hlavnou zlozkou potravy dietata malo byt mlieko

zuzkat1
3. zář 2010

@gabika7706 hej ale niekomu deti zjedia 200g na obed a uz potom netreba dokojit a mnohi aj vodu ci caj davaju..myslim to tak ze zelenina a ovocie amso postupne vytlacia obednu ci desiatovu davku mlieka atd... no u nas sa tak nedeje..navyse nepije ani vodu ani caj

gabika7706
3. zář 2010

@zuzkat1 ani u nas sa tak nedeje 😉 a to zje tri kusy velkeho ovocia na desiatu, obed bezne 300-340 g, niekedy aj viac..a o pol hodku kojiiime, olovrant mame este stale len mlieko ... to svoje si on vzdy vypyta, ale nepozna ziaden caj a vodu mu davam len vonku ked sme a ked je viac teplo, prip. zje chrumky nejake, tak za nimi si chlipne trosku vody

zuzkat1
3. zář 2010

@gabika7706 ja moju musim dokojit hned po jedle..proste ona ochutna,ale neda si tolko aby sa najedla🙂 a ja ju kojim kedy chce a kolko chce aj v lete ked boli tie horucavy len kojenie🙂 a je jej jedno ci je to ovocie a lebo maso ci zelenina..vsetko len par lyziciek a hotovo

gabika7706
3. zář 2010

@zuzkat1 to moja Katka tak jedla, ale ona bola od 5,5 mes uz len na UM, toho tiez vela nevypila...Martin je tiez kojeny na poziadanie, maso velmi nemusi, ale inak zje hadam vsetko, co nezje jeho 🙂

zuzkat1
3. zář 2010

@gabika7706 🙂 no ved snad sa aj moja nauci...zatial kym kojim to moc neriesim ... ako odmietnut mi neodmietla nic, zo vsetkeho co to poje🙂

jja
3. zář 2010

@zuzkat1
@gabika7706 baby je mozne ze sa moja Kajka naje z tych 5 lyziciek? ona ich spapa, odgrgne si a uz ustocka neotvori. ale mliecko tak za pol hodinu si zas vypyta. moze jej to stacit?

pe3cka
3. zář 2010

@janicka006 já jsem taky do 7,5 měsíce jenom kojila...a to proto,že mi malá nic nechtěla vzít...ze všeho ji natahovalo...ale jakmile přešlo 7,5 měsíce, už se sama začala natahovat po jídle,mlaskat a pak už ji to i šlo...prostě to dítě k tomu musí dospět...některé dřív,některé později...pokud má maminka kvalitní mlíčko,pak nejsem proti výhradnímu kojení,ale pokud nemá, a bojují s váhou,měli by to zvážit...každopádně to ale neznamená přestat kojit!!!

gabika7706
3. zář 2010

@pe3cka mlieko bud je alebo nie je, neexistuje kvalitne a menej kvalitne, resp. slabe a silne mlieko,iba ak by si jej mala vytiahla len to predne od smadu a zadne, vyzivne nie...

@jja asi jej to staci, podstatne je, ze mliecka ma kolko potrebuje 😉

betelgeuzz
3. zář 2010

@janicka006 tady je zrovna diskuze o kojení délo než 6 měsíců. Jsou tam i maminky, které jen kojily do 11. Jinak si myslím, že do rozhodnutí kamarádky ti nic není, pokud teda ona nepřesvědčuje tebe, že to máš dělat taky tak.

vivien6
3. zář 2010

baby poradte aka detska voda na slovensku je dobra..ideme o par dni na slovensko tak aby som vedela ktoru mame kupit....a odkedy by mohli deti jest jogurty?

latvia
3. zář 2010

@vivien6 vodovodna 😉 ale ak chces fakt balenu, tak Lucka, drobcek

ivanka85
3. zář 2010

@vivien6 urcite nie Lucka, uplne naj je toma Natura uplne neperliva a este dojcenska voda Coop Jednota..a jogury priblizne od 8-9mes, ale zacinat s bielym..

latvia
3. zář 2010

@ivanka85 preco urcite nie lucka? a toma natura vhodna pre 6 mesacne babo????? videla zi zlozenie?

latvia
3. zář 2010

@vivien6 http://www.copijeme.sk/dojcenske-vody tu mas inac prehlad vsetkych vod, aj zlozenie , od dojcenskych po ostatne

ivanka85
3. zář 2010

Toma Natura uplne neperliva je pre dojcata a Lucka sa mi nepaci preto lebo je stale po prevareni biela, plavaju v nej biele kusy, co mne osobne vadi..kazdemu sadne ina, treba vyskusat, to bol moj subjektivny nazor..

zuzkat1
3. zář 2010

@jja ja neviem ci jej staci...mojej podla mna nestaci,lebo mliecko chce hned...🙂 ale neriesim,lebo hladom netrpi kedze papa mliecko