Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

blumka
8. zář 2010

@aannggiie @icerna dala som malej ovsene vlocky vcera a dnes kakala krasne...takze ich mala aj dnes, uvidime co bude zajtra 😉
a inak ta slivkova stava od Hipp no neviem, u nas nejak extra nezabera...davam jej ju riedenu vodou, lebo sa mi zda dost sladka, tak mozno preto

icerna
8. zář 2010

@blumka ja davm lili kazdy den vločky 😉 a neviem...vcera sa vykakala,ale asi zo zubov,dnes nic,ale tlacila chuda 😨 uvidime zajtra. doktorka vravela,ze ak sa jej to nezlepsi,ze jej namiesa daky sirup 😕 🙂

blumka
8. zář 2010

@icerna to az take zle je u vas? moja juli sa vykaka kazdy den ale take hrozne bobky tvrde ze sa jej cudujem ze to zo seba vytlaci..ale tie vlocky jej asi pomohli, dnes to bolo lepsie

icerna
9. zář 2010

@blumka,no ona kazdy den kakala,len ked bola uplne kojena 🙂 dnes rano kakala trosku,ale chudatko s takym placom moja babika ☹
tak som rada,ze vam tie vločky pomohli 😵

blumka
9. zář 2010

@icerna ani jogurty nepomahaju? ja mam taku nadej, ze ked pridam jogurty ze to trosku pomoze..ale na to mame este cas.

maryanna
9. zář 2010

@blumka ahoj, mne po jogurte kaká také riedke.....taže jogurt pomôže určite, on upraví črevnú flóru...

blumka
9. zář 2010

@maryanna a odkedy sa moze? pd 8. mesiacov?

maryanna
9. zář 2010

@blumka od 8meho, ale niekde som čítala že aj od 6,7meho....niekto dáva od polroka........taže tak no.....ale kyslomliečne výrobky ako jogurt, acidko a také až od 8 meho by sa mali...ale je to na tebe....
my kakáme normálne ale po jogurte som si vyslovene všimla že je to také riedke dosť🙂

latvia
9. zář 2010

@blumka juli prajeme krasne vymesacninyyyyyy 😉 jogurt uz daj,uvidis ci sa zlepsi kaka

blumka
9. zář 2010

@maryanna @latvia diky..tak urobim kompromis a pockam 2 tyzdne 😀 uvidime ako zaberu vlocky, poklopem si zatial 2 dni ok... 😉

olifcek
9. zář 2010

ja som dala jogurt, sabi, biely, ale vygrckala mi ho na 4x...no spapala pahltne, co uz s anam stalo, ze ked xcosi s velkou chutou spapala, ze sa fajne pogrckala, inak negrckame x;o)

mam radsej pockat s jogurtom mesiac, ci skusit o par dni dat znova? i ked radsej byvh este pockala...vadi to?

gabika20
10. zář 2010

Ahoj baby. Viete mi poradiť prosím. Chela by som malej dať rožtek so syrom(Lučina) ale neviem ako jej ho má podať. Či mám syr natrieť na rožtek a dať celý do ručičky, odlamovať kúsky, nakrájať alebo spraviť jednohubky a dať do ručičky??? Aj keď ako poznám svoju dcérku, rožtek bude všade naokolo aj keď bude v hocijakej forme 😀

sunea
10. zář 2010

@gabika20 Daj jej to kludne do ruky. Ale lepsie sa detom papa chlebik - najprv ten stred, postupne zvladnu aj korku. Tak sa im dobre odkusuje, aj ked im to clovek podava a necha ich odkusovat.

blumka
10. zář 2010

@gabika20 nakrajaj jej na kolieska, to este prepol ak sa ti budu zdat velke, natri a porozkladaj pred nu...mne takto papala starsia, z chlebika som davala len stredok ale rozok zvladla aj s tou korkou, je maksia 😉

maryanna
10. zář 2010

@gabika20 ja by som tiež na jednohubky príp menšie a natrela....aj ja sa chystám na také niečo.....a chlieb detto...striedku a potrieť......bude sa jesť asi ľahšie ako rožok....

maryanna
10. zář 2010

@olifcek ja by som skúsila inú značku.....o pár dní.......niekomu napr nesedí hollandia že je kyslá, niekomu príliš smotanové sú ťažké....takže skús zvolenský napr naňho bolo najviac chvál, alebo hollandiu, tesco, COOP, CBA, výber je veľký.....

aannggiie
10. zář 2010

@blumka jogurt už dávam,ale že by tak pomohl no nevim.Pořád si myslím,že pomáhá ta švestková přesnídávka
a vločky dáváš jaký nebo s čím?

blumka
10. zář 2010

@aannggiie, robila som na dva sposoby 😀 najprv som skusila vlocky povarit a ocedila som ich a do tej vody som zarobila UM, no a tie vlocky som supla do ovocnej presnidavky. No a vcera som ich nechala len nabobtnat a tak som ich dala do ovocia, ale zda sa mi ze lepsie mi zaberala ta voda z nich ako same vlocky 😉

aannggiie
10. zář 2010

@blumka ok-zkusim. A vločky ty obyčejný?

blumka
10. zář 2010

@aannggiie ja mam na nich napisane ze Jemne..oni su take mensie, akoby boli pomlete

blumka
10. zář 2010

@aannggiie ale tym som nechcela povedat ze obycajne byt nemozu, asi to je jedno, len ja mam doma jemne a tie som davala 😀

maryanna
10. zář 2010

@aannggiie ak máš veľké vločky tak môžeš och potom pomixovať keď sa uvaria, ak máš menšie tak nemusíš, ale ono nemusíš ani tak ani tak lebo oni krásne zmeknú.....
ja varím vo vode kým nie sú mekké a nieje tam už veľa vody, vznikne mi kaša do ktorej napr pohádžem maliny, alebo hrušku a povarím, alebo ju odstavím a až do hotovej popučím banán, alebo iné ovocie.....taktiež s jogurtom sa môže s miešať alebo UM

aannggiie
10. zář 2010

ok díky

blumka
10. zář 2010

baby, a ked som uz zaviedla lepok tak uz mozem malej dat chlebik? uz ani neviem ako som to robila pri Terezke, teraz sa mi zda ze to vsetko ide akosi rychlo, ved juli sa nedavno narodila a uz ma 7. mesiacov. Zatial papame len na obed zeleninovo-masovy prikrm a na olovrant ovocie, mliecko uz za tym nedavam, ale po ovoci pyta asi tak za hodinu a pol a to je jedno ci ho zje 100g alebo 250g. co myslite mam uz pridat aj desiatu alebo nam toto staci?
Denne vypije okolo 700-800ml mlieka. ale vacsinu v noci, lebo cez den pije len 3x a to pred spanim. Kolko mlieka vlastne by malo vypit take male babo ked uz papa 3 prikrmy? je to nejak obmedzene?

maryanna
10. zář 2010

@blumka ahoj , takže dieťa vo vašom veku až do 8mich mesiacov má vypiť cca 800-1000 ml mlieka denne, čiže vy pijete akurát.....a má mať dva príkrmy, tretí sa dáva až na 8my mesiac takže máte ešte mesiac času....
ako mlieka môže aj viac vypiť , niekto pije menej...od 8meho mesiaca stačí 700-800 ml....ale to je len orientačné....
proste vo vašom veku dva príkrmy plus tak trikrát, štyrikrát mlieko......
a áno chlebík jasné daj, striedku, uvidíš ako bude chutiť veľmi.....

blumka
10. zář 2010

@maryanna dakujem..tak si este pockame...mne sa velmi ani nechce do tych prikrmov, neveim preco ale s kazdou novou potravinou mam pocit, ze juli uz nie je babatko ale ze to akosi prirychlo ide.. 😀
tak skusime chlebik poobede... 😉 a co nan? len tak sam? lebo este na lucinu je cas, ze?

maryanna
10. zář 2010

@blumka sám chlebík...deťom chutí.....ale takému že úúplne čerstvému z pekárne by som sa vyhla.....

blumka
10. zář 2010

@maryanna ano, to viem ze taky cerstvy moze naduvat 😉 ok, tak skusime sam chlebik

jakelina
10. zář 2010

Můžu mít dotaz, mám šestiměsíčního syna plně kojeného a začínáme se zeleninkou a kašičkama. Jenom už nevím kdy se může začít s jogurtem a jaký je vhodný. Děkuju za odpověď. 🙂

maryanna
10. zář 2010

@jakelina jogurt po 8mom mesiaci, ale ak je kojený tak až po roku stačí...
a papá sa biely smotanový čo najtučnejší, žiadne nízkotučné veci.....úplne klasický....