Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

bubelko
5. říj 2010

@lensam ak mas fakt pocit, ze je hladny, tak ho po dokojeni dokrm UM nie mrkvou, na to je podla mna maly. na mrkvu pockaj este aspon mesiac, este je na prikrmy maly. my sme zacinali s prikrmom po ukoncenom 4tom mesiaci, lebo bol lukas velky a nechcel uz poriadne mlieko pit, sa len vrtel a vrtel. aj ju pekne hned papal, vobec nic neplul, cize bol na nu fakt pripraveny 😉
ja som lukasa po narodeni dokrmovala prvy mesiac aj UM, pretoze spal po 20min a sama poporodna asistentka, ktora chodila po porode na kontrolu ku mne, mi vtedy povedala, ze to nie je pre neho dobre. lebo je potom unaveny a neprospieva. a tiez spal celu noc. po dokrmeni si pospal a bol na tom fakt lepsie. potom sme UM vysadili, 3 mesaice bol len kojeny a po 4tom zacali s prikrmami. 😉

zuzkat1
5. říj 2010

@gabika7706 suhlasim🙂 aj ja chcem kojit aspon 2 roky a idealne az do 3🙂

gabika7706
5. říj 2010

@lensam je to Tvoja volba, ale mlieko sa tvori priebezne aj vtedy, ked dieta pije, to nie je o tom, ze 2-3 hodiny treba cakat, aby sa dotvorilo mlieko 😉

lensam
5. říj 2010

@bubelko tak na mrkvu si este chvilku pockame, ale bol to len mrkvovy vyvar a myslim, ze mu chutil 🙂 docitala som sa to aj v nejakom kvazi odbornom clanku, ze najskor v 17. tyzdni. tak budem musiet kupit nejake mliecko a ked sa mi bude zdat, ze uz je to neunosne, tak dame...ale cakam, ze sa to zase vylepsi a tym, ze nerobim nic ine len kojim, prebalujem a zase kojim, tak sa to snad upravi a vratime sa k povodnemu

lensam
5. říj 2010

@gabika7706 lenze ked uz dlhsie kojim, tak on sa zacne mrvit a odtahovat od prsnika...co to moze znamenat? ja si to vysvetlujem ako malo mlieka

bubelko
5. říj 2010

@lensam ty si jeho mama, ty vies, co je pre vas oboch najlepsie. dolezite je, aby ste boli obaja spokojni 😉

gabika7706
5. říj 2010

@lensam http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan... ak si myslis, ze mas malo mlieka, treba podporit laktaciu, ak chces dalej dojcit, mne pomohla senovka a benedikt (okrem tych psycholog. prostriedkov, ze pivo, vinea a pod 🙂 ) a caste prikladanie, ale to vies.

zuzkat1
5. říj 2010

@lensam moze to byt pomaly tok mliecka aj rychly tok mliecka aj prdiky...cokolvek... ak chces kojit tak si pozri stranku na ktoru ti hodila link gabika alebo sa popytaj v teme dakujeme annag... budes milo prekvapena ze ti budu vediet poradit a nebudi ti pisat len to ze kojit kojit kojit🙂 uvidis🙂

zuzkat1
5. říj 2010

@lensam inak mne sa jedovala ked som dlhise kojila lebo som kojila.. fakt ako pisem ..plakala a ja som myslela ze hladna a ona sa len nudila🙂 ale tak to bolo u nas... len priklad ze dovodov moze byt milion... a nielen nedostatok mlieka..ak pribera a dost cika tak je mliecka dost 😉

lensam
5. říj 2010

@zuzkat1 kolko ma priberat 3mes. babo za tyzden?

lensam
5. říj 2010

inak, dakujem za vsetky nazory a rady 🙂 je to fajn stranka

zuzkat1
5. říj 2010

@lensam to je individualne🙂 moja proberala tak oklo 100g..ale niekedy aj menej a niekedy viac... moja dr hovori ze nie je dolezite kolko a ze vobec priberie... navyse jeden tyzden to moze menej druhy viac dolezity je mesacny priemer🙂 aspon pre moju dr.. za mesiac tak pol kila🙂 jasne za moze aj viac🙂

lensam
5. říj 2010

@zuzkat1 tak to sme na tom dobre s priberanim...a aj podla buclatych licok mu nic nechyba, ale tento problem nemame tak dlho, aby sa to uz prejavilo na vahe si myslim...ale aj tak pozriem ci to nemoze byt nieco ine...zaujalo ma to, ze uz nechce sat 🙂

stipa
5. říj 2010

@gabika7706 stipa @ zuzkat1 😀 😀 😀 ne, samozřejmě, že už jí lžičkou a čaj pije sám z pítka 😀 😀 už od. 6. měs. , mě se jednalo o tohle. Můj syn má alergii na bílkovinu kravského mléka, proto mu musím dělat nemléčné kaše tj. musím mu rozdělat Nutrillon s vodou, abych udělala mléko a tohle hotové mléko vliji do té nemléčné kaše 🙂 a pak jí. Proto to musíme dělat takhjle složitě, vy kaše zalijete jen vodou, že? JInak se mi jednalo o to, zda ty flašky co v nich dělám to mléko mám stále vyvařovat či ne. Nic jiného jsem vědět nechtělal 😉

zuzkat1
5. říj 2010

@lensam padol mi net tak az teraz pisem... no pozri... to moze byt naozaj hocico🙂 drzim palce nech sa to poriesi...skoda by bolo UM ked rada kojis a mas mliecko🙂 treba najprv vsetko ostatne vylucit 😉

zuzkat1
5. říj 2010

@stipa ja este nedavam kase a uz davno nevyvaram pokazde...len raz za cas... ale nie flase🙂 to nepouzivame... ale napr. odsvacku🙂 inak umyjem poriadne pod horucou vodou a obcas aj saponatom...jasne ze potom ovela dokladnejsie vyplachnem🙂

stipa
5. říj 2010

@zuzkat1 no teda?? Ty ještě kojíš a to prckovi stačí??? Já tedy také kojím, ale již přikrmujeme 🙂 Tak to tedy zírám 😲 🙂 Tak to musíš mít velmi nutričně hojné mlíčko 😉 😉

cicimon
5. říj 2010

baby - zaujimalo by ma, ked varite 2 zeleniny - napr mrkva, zemiak....ci to mozem varit spolu v 1 hrnci alebo kazde zvlast a potom spolu zmiesat?

blumka
5. říj 2010

@cicimon ja varim vsetko spolu, akurat ked mam napr. zemiak a cuketu tak najprv dam zemiak a ked uz je polomakky tak prihodim cuketu, aby sa zbytocne dlho nevarila, kedze jej staci malo 😉

tatiana1985
5. říj 2010

@cicimon urcite vsetko spolu... ja uz aj bez toho mam 300hrncov na sporaku 😉 😉 a keby este toto som robila zvlast aaach ... 🙂 kludne daj spolu..prip. s tym zemiakom ako blumka pise... on sa robi dlhsie nez cuketa, patizon a pod. 😉

vivien6
5. říj 2010

@zuzkat1
@gabika7706 ani my este nedavame ale coskoro dame tak aby som vedela uz vdaka 😉

janicka006
5. říj 2010

mohla bych se zeptat jaký je další krok u příkrmů??Momentálně máme zeleninku na oběd a ovocnou přesnídávku k odpolední svačince,k tomu 5x denně UM......co dál????

gabika7706
5. říj 2010

@stipa my jeme kase na ranajky, niekedy aj na veceru, jeme nemliecne, obilninove, rozrabane len s vodou 😉
Starsej som vyvarala tak do polroka flase, neskor som uz len umyvala.

gabika7706
5. říj 2010

@cicimon ja varim vsetko spolu, teda podla toho, ake jedlo, ale uz som varila aj maso+zemiak+zelenina 🙂

gabika7706
5. říj 2010

@janicka006 ako dlho prikrmujete? Ja som po mesiaci zeleninovych prikrmov pridala masko, k ovociu sme sa dostali trosku neskor... Hlavnou zlozkou stravy by este stale malo byt mlieko, takze sa nemate kam ponahlat 😉

sussanah
5. říj 2010

@janicka006 Pridava se potom dopoledni svacinka (jogurt napr, ale to az tak za mesic), vecere, nakonec snidane. Me bylo doporucovano to vse postupne zarazovat po mesici. U vas bych jeste tak ten mesic pockala (pokud dobre papa a prospiva), potom bych pridala bud jogurt na svacinu nebo kasi na veceri.

janicka006
5. říj 2010

@gabika7706
@sussanah moc děkuju,já se zatím nikam nehrnu 😉 takhle nám to zatím plně vyhovuje..jen jsem to chtěla vědět..na co se mám připravit....Moje mudra mi nastrkala plno letáčků,ale to je tak všechno...
Jinak mám bude 6m a přikrmujeme od 4,5m..nekojili jsme.

sussanah
5. říj 2010

@janicka006 to je dobre, ze na ni nespechas. Jak jsme u nas zavedli par prikrmu, tak jsem taky asi 2m stagnovala, proste nam to vyhovovalo a az jsem u neho zacala citim, ze ma uz chut na neco dalsiho, tak jsem teprve pridavala. Precejen bude jist cely zivot, tak proc spechat kvuli par tydnum 😉

janicka006
5. říj 2010

@sussanah dělá mi moc velkou radost,máme žroutí slečnu,papá opravdu všechno a s velkou chutí....nemůžu ani nic jíst,když kočárkujeme,tak na men smutně kouká,že si to prostě musím odepřít🙂))Snad jí to dlouho vydrží.A možná se malinko zlepší v tom sladkém,to jí moc nejede..zeleninka to jí šmakuje na 110%..ale s ovocem je to malinko horší☹ale jsme na začátku,tak bych po ní asi chtěla moc.

sussanah
5. říj 2010

@janicka006 bud rada, ze to neni naopak. Je tu spousta maminek, ktere po zavedeni ovoce zacinaji bojovat se zeleninou. Jinak ja taky musela zacit jist zasadne s malym, jinak se dozadoval taky jidla 😀