Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

vivien6
21. lis 2010

@cicimon moja mala prvy krat piskoty ked mala 6-7 mesiacov aj to sme boli u nasich.. to som jej ani nechcela dat ale mama ma prehovorila ze skusit 😉 ja zijem v nemecku tak tu bohuzial niesu piskoty...

sussanah
21. lis 2010

@vivien6 no uprimne, me ryze prijde jako zdaleka nejlozitejsi, muj maly snedl poprve rizoto nerozmixovane, aniz by se davil, asi tak pred 14 dny, a to ji kousky uz tak od 8m. Ostatni jidlo jsem mu uz v podstate krajela jak mensimu diteti, ne miminku, ale ryze mu proste nesla 😉 Hodne u nas pomohlo, kdyz jsem mu zacala davat kousky jen tak na pultik. On se krmil kouskama rukama, ja mu lehce pomixovane davala lzickou 😉

vivien6
21. lis 2010

@sussanah 🙂 aha.. myslela som ze ryza je jednoducha..ked mala lilli asi 6 mesiacov boli sme u nasich a papala polievku aj s rezancami.. mama je jej len par krat popucila samozrejme rezanky nejde dobre popucit zjedla vsetko... ale doma sa uz dusila... a kedy ti tak maly papal sam ? ze si mu nakrajala zobral si a papal ?

sussanah
21. lis 2010

@vivien6 no zacala jsem to tak zkouset mezi 7-8m (uz si fakt nepamatuju presne). Proste nez jsem rozmixovala, tak jsem dala par kousku bokem. Dala jsem mu to na pultik, on to zkoumal, zkousel vzit, pak zkousel dat do pusy, ja ho mezi tim krmila lzickou, no a pak ho to zacalo tak bavit, ze jsem mu ty kousky musela davat az na konci, protze se chtel krmit sam a nechtel jisrt lzickou 😀 Tak od 9m ji vlastne sam na veceri, dostane nakrajeny chleba s necim a dlabe. Sice vsechno kolem spinave, ale co, ditetem je jen jednou 😀 Taky jsem prave myslela, ze ryze je jednoducha, no chlapec me vyvedl z omylu, poctive se davil fakt celou dobu, az ted nedavno je konecne klid.

cicimon
21. lis 2010

@vivien6 ja som dala ryzu spolu s mixnutym jedlom, ale tu som nemixovala...a slo jej to v poho

sussanah
21. lis 2010

@cicimon toz a ty tu stresujes, ze by nesnedla piskot 😀 😀 Ono je fakt kazde ditko jine, kazdemu proste neco jineho sedi 🙂

cicimon
21. lis 2010

@sussanah no myslim ze ryza je narozdiel od piskot aspon zdrava, cukru si este uzije dost 🙂)

sussanah
21. lis 2010

@cicimon no jasne, ja spis narazela na tu strukturu potravin 😉 Jak jsem psala, muj poprve ochutnal piskoty ve svem prvnim narozeninovem dortu a nezda se mi, ze by nejak zvlast do te doby stradal 🙂

cicimon
21. lis 2010

@sussanah zdielam tvoj nazor 🙂

maryanna
21. lis 2010

@cicimon ja som nikdy nič nemrvila....piškoty nedávam, a malého som učila žuvať asi od polroka, chrumkami....sa naučil používať ďasná a tak som mu aj sušienky raz čo mal Safari tak do rúčky a hryzkal si...
je ťažké povedať kedy, je to indivindi, niekto musí mrviť a mixovať do roka, a niekto papá kúsky od 7 meho mesiaca.....my tiež už dlho bežíme na kúskoch, nič nepučím ani nemixujem.....takže asi tak.....zuby nezuby, dôležité je či dieťa vie že má žuť, a pracovať s ďasnami alebo zubami....

cicimon
21. lis 2010

@maryanna fakt tie kukuricne chrumky pomozu naucit sa kusat? lebo moja zatial vsetko len tak cuca... resp vcucne a neviem ako bude cucat kusky 🙂 teda ja mixujem tak na hrubo, nie na vodove..

maryanna
21. lis 2010

@cicimon áno naučí sa....aj s rožkom.....ale lepšie sú chrumky.....deti sa naučia žuvať.......u nás to zabralo, teo pekne už vedel aj rožok aj hocičo požuť, od 8 meho mesiaca vedel z banánu odhyznúť, a teraz jak má večšie zúbky tak jablko do ruky a pekne ho spapá....🙂

cicimon
21. lis 2010

@maryanna no super, nejako som nebola presvedcena o potrebnosti tych chrumiek, ale ak sa tak nauci kusat, tak potom skusim

dana3262
21. lis 2010

Ja davam malemu krupky uz asi od necelych 7ti mesicu. Ale max tak 1-2 do tydne-zacpa. Papa skoro vsechno sam a to papa teprve necely tyden. Ryzi dostava rozvarenou lepivou. Kdyz je mene rozvarena, tak ji trochu jeste pomackam. Nikdy jsem nic nemixovala. Ona hlavne ta krupka se rozplyne. Piskot muze byt dusivejsi ne?

fely
21. lis 2010

Ahoj holky,
chtěla bych se vás zeptat na názor a poprosit o pomoc.
Asi před 14 dny ( v 5.měs.) jsme začali s mrkvičkou,ale malá mi jí vůbec nechce jíst. Sní tak dvě lžičky a pak se začne rozčilovat a vyplivovat. nevím, co mám dělat. Jestli to mám ještě zkoušet a nebo jí přestat trápit a zkusit něco jiného a nebo počkat třeba do těch 6 měs.

bubelko
21. lis 2010

@fely ja by som skusila inu zeleninu 😉

kvetinkajirinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yellowbanna
22. lis 2010

@fely treba jeste neni pripravena... preci jen je jeste malinka...pokud pro to nejsou objektivni duvody, asi bych pockala s prikrmy uplne...neboj, uz to nepotrva dlouho a bude se cpat s radosti 😉 Pokud jsou prikrmy potreba, pak bych taky zkusila jinou zeleninu, jak radi holky...

sussanah
22. lis 2010

@cicimon souhlas s maryanna, ty krupky fakt krasne pomahaji, maly tez nejprve zuzlal a zmoulal a pak zacal trhat a kousat a zuby dlouho nikde, kdyz uz pekne kousal 🙂 Je to fakt otazka zvykani, ovladani svalu, ne poctu zubu

cicimon
22. lis 2010

@sussanah no moja ma 2 zuby, ale to asi skor na okrasu 🙂 tak snad jej tie chrumky dodaju aj viac chuti do jedla, nie len cucat 🙂

miska1981
22. lis 2010

ahojte, baby kde kupujete bio zeleninu mrazenu? v akych obchodoch?
cerstvu nikde nemozem zohnat, tak aspon mrazenu by som chcela.
zatial som dala len mrkvu, zemiak, petrzlen a ostatne neviem kde mam zohnat.
dik.

andelka
22. lis 2010

To by mě taky zajímalo. Já se do supermarketů moc nedostanu, abych to zkoumala - v Intesparu mají mraženou bio mrkev a hrášek.
Jinak Dany měl včera na večeři rýžovou instantní krupičku, udělala jsem to normálně do vody, ne do mlíka a jak mu to jelo 🙂

p69majka
22. lis 2010

@cicimon ahoj. aj moja by sa asi s piškótou zadrhla, ale chrumky v pohode, ani rožtek ešte nezabehol, ale sedím pri nej pre istotu. 😉 Dnes som nevymixovala ryžu, iba popučila, zo začiatku ju naťahovalo, ale potom dobre. No dnes jej moc obedík nešmakoval, včera papala lepšie.

p69majka
22. lis 2010

@fely ak dojčíš, skús dať do mrkvičky trošku MM. Ak nie tak daj trošku UM. 🙂

p69majka
22. lis 2010

@miska1981 ja kupujem mrazenú brokolicu v Jednote. 🙂 Iné mám zatiaľ zo záhrady.

jitulisek
22. lis 2010

Ahoj holky, kdy jste začaly dávat jogurt a jakou značku jste dávaly? 🙂

miska1981
22. lis 2010

tak ja som dnes kupila mrazenu bio brokolicu a bio spenat v kauflande, tak zajtra dam brokolicku so zemiakom.
kedy mozem dat kalerab a hrasok?

sussanah
22. lis 2010

@jitulisek jogurt jsem davala od cca 8m, kupuju znacku Holandia-selsky jogurt.

dana3262
22. lis 2010

@fely jestli kojis, tak bych pockala. Je ješté malušká 🙂

fely
22. lis 2010

Nekojím. Dr. mi říkala, abych začala v 5 měs. A tak jsme to zkusily, ale nešlo to od začátku a kašička jí chutná. Zkusíme přidat UM, to mi příjde jako dobrý nápad, takže zítra dáme vědět 🙂 Moc děkujeme