Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andelka
22. lis 2010

@miska1981 ha, Kaufland máme, i se tam dostanu pěšky, mrknu 🙂

fely
23. lis 2010

Tak jsme dneska daly mrkvičku s troškou UM A vydařilo se. Jedla mnohem líp a přišly jsme na fintu. Když Rebeka sama drží lžičku, tak si jí dává do pusinky dobrovolně. Moc děkujeme za pomoc 🙂

vivien6
23. lis 2010

baby ked je napisane na mlieku od 10 mes.. mozem dat hned od 10 mes, ci mam pockat potom chvilu ?

maryanna
23. lis 2010

@vivien6 môžeš dať hneď

p69majka
23. lis 2010

@miska1981 ahoj. ja hrášok zatiaľ nedávam. Kaleráb tak asi tri týždne, opatrne som ho dávala, lebo zapeká. Inak male veľmi chutí. 🙂

p69majka
23. lis 2010

@fely ahoj, tak som rada, že to zabralo. 🙂 ja tiež malej dávam lyžičku do ruky, keď papá. no sem tam mi s ňou vyrazila tú moju 😀 a to bola iná sranda. No aj tak je najlepšie, keď papá kašu a kýchne a máme vymaľované 🙂

janka108
25. lis 2010

neviete, od kedy je mozne davat do prikrmu morske riasy?

katherine27
25. lis 2010

@janka108 mysím, že v období 2 - 3 roku, ak nie až po 3. roku.
Babulky ja by som potrebovala nejakú fajnú kombináciu zeleninky k zajačikovi.
My zajaca nejedávame, nikdy som ho nepripravovala,až teraz, kôli malému.
Akú zeleninku k nemu? 😉

sussanah
25. lis 2010

@katherine27 nikdy jsem ho nepripravovala, ale ve sklenickach ho maly jedl se spenatem a bramborem, nebo bych ho udelala s mrkvi, petrzeli 😉

miska1981
25. lis 2010

ahojte, dnes sme mali brokolicu so zemiakom a mrkvou a nechutilo. ani petrzlen nechutil. jedine co papa je mrkva so zemiakom. ako to riesite ked nieco nechuti, hadze pri tom ksichtiky, zvrasti celo a mrnci tak nahnevane. neviem ci jej to mam davat nasilu....tak krasne so zaciatku papala a teraz sa to nejako kazi.

janicka006
25. lis 2010

@miska1981 Já bych řekla,že určitě nenutit...a zkusit znovu třeba za týden...
I když budeme to muset taky vyzkoušet..my máme vždy jen jeden druh zeleniny...takhle víc jsem ještě nezkoušela,třeba dopadneme jako vy☹

miska1981
25. lis 2010

@janicka006 to davas napr. jeden den mrkvicku, druhy zemiak, treti brokolicu....?
a okrem zeleniny davas este nieco ine? a kolko ti spapa na jeden krat?

janicka006
25. lis 2010

miluje mrkev,petržel,brokolici,špenát,dýni,cuketu..
Mrkev,brokolici dáváme někdy samotonou,někdy s bramborem a to ostatní vždy s bramborem...
Ale přiznám se,že vlastně už od začátku co papáme,tak jsem neřešila takové ty doporučené třídenní intervaly...ale dávali jsme co nás zrovna napadlo.
Mám takovou skleničku....ze které papá..jak může být velká?? Tak 2 dcl..asi...no a tu sní celou.
Ale zase bojujeme se svačinkou...jen sussanah mi tady doporučila ovocnou přesnídávku taky ohřívat a je to o moc lepší.
JInak ale nevím jak bys vaší prďolku chtěla nutit,naše když nechce,tak mi odstrkává ruku a tak sevře pusinu,že bych jí tam nepropašovala ani ň....ale já bych jí fakt nenutila.
My jsme o chlup starší než vy,takže už jsme si troufli i na masíčko...a nemá ráda králíka,to se dávila a myslela jsem,že až ublinkne,ale jinak kuřecí v pohodě.Ale stejně toho králíka zase co nejdřív vyzkoušíme.

miska1981
25. lis 2010

@janicka006 nutit sa neda to je jasne. ale ked mrnci tak jej supnem lyzicu do ust a spapa, ale nie je to dobre tak. tiez zavrie usta a neotvori ani za nic. kedy si prvy krat dala masko? a presnedavku davas kupovanu ci domacu? ak domacu co do nej davas?

beruska1989
25. lis 2010

ahoj mamči, tak i my se dnes přidaly, ale... nějak nám nechutnalo😀. binec byl po celý kuchyni. prskala to po mě, takže jsme to měli až ve vlasech, a já po jídle mohla jít vyprat a vytřít kuchyň. Snad bude líp. máte na to nějakou fintu? Diskusi jsem nepročítala, tak jestli to tu někdo psal, tak se předem omlouvám.

janicka006
25. lis 2010

My teď už taky jíme déle něž na začátku a musím u toho dělat opičky..takže kdybychom jedli někde na veřejnosti....no nevím 😀 😀 ....a taky právě využívám toho,když se hihňá a šup tam s tím,ale to bývá málokdy a ne že by jedla něco co nemá ráda,my máme tak nějak všežravce,ale spíš je třeba rozmrzelá a tak...ale dneska jsme měli mrkvičku s bramborem,tak to otvírala ještě když už v kelímku nic nebylo 😀 .Jinak dávám teda kupované ovocné přesnídávky,jak jsem psala,teď je ohříváme a je to lepší.A masíčko měla poprvé tak před měsícem...
@beruska1989 Beru to hodně tekutý se nám taky neosvědčilo....i já jsem pak měla zeleninu všude...

sussanah
25. lis 2010

@beruska1989 koukam, ze jste meli polivku, tu teda muj nezvlada uplne dobre ani ted, vsude mu to tece 🙂 Zkus to spis udelat na tu kasi, to jde na lzicce podat lepe a i mimcu se to bude lepe z te lzicky polykat. Ono nejprve se musi naucit vubec to z te lzicky dostat pomoci rtu do pusy a to u polivky moc nejde. Nektere deti treba taky nevi, co s tim potom v puse a sedi s polootevrenou pusou, hromadku kase na jazyku a koukaji, co jako maji delat 😀 Takze vyzkousej kasi a uvidis, treba to bude lepsi 😉
@miska1981 maso se pridava cca po mesici prikrmu zeleniny. Zalezi to uz i hodne na zvyklostech v rodine. V masozroutske rodine se maso asi zacne davat brzo a hodne a naopak 😉

cicimon
25. lis 2010

baby co mozem dalej davat ked mala zatial jedla Mrkva,Zemiak,Cuketa, brokolica, tekvica, karfiol,oranz. tekvica, baklazan, pastrnak, spenat, kalerab, petrzlen, kukurica ?

sussanah
25. lis 2010

@cicimon cervena repa, zeleny hrasek, bezvajecne testoviny, pohanka, kus kus, jahly, ovesne vlocky (teda pokud uz davas lepek), cervena cocka

cicimon
25. lis 2010

@sussanah jaj, cestoviny aj vlocky aj hrasok uz mala...skor ma zaujima dalsia zelenina

p69majka
25. lis 2010

@katherine27 ja som robila zajaca s mrkvou, petržlenom a zemiakom. 🙂

sussanah
25. lis 2010

@cicimon tak to uz me napada fakt jen ta repa 😕

p69majka
25. lis 2010

@cicimon ahoj. tak to máte pekný repertoár so zeleninkou. My sme toľko ešte nemali. No ja dávam k tomu aj ryžu alebo bezvaječné cestoviny alebo ovsené vločky.

p69majka
25. lis 2010

@cicimon teraz ma napadol ružičkový kel som dávala a v pohode. 🙂

sussanah
25. lis 2010

@p69majka jaj tak to bych nedala, k tomu mam hluboky odpor uz od utleho detstvi 😀 😀 😀

cicimon
25. lis 2010

@sussanah zdielam nazor s tym kelom 🙂)
@p69majka no ono to presne vychadza, ked kazde 3 dni nova zelenina a obcas kombinacia s ryzou aj vlockami

@sussanah a cucoriedky a slivky sa mozu? resp ake ine ovocie okrem jablko, marhula,banan,hruska. broskyna?

sussanah
25. lis 2010

@cicimon boruvky ano, svestky bych opatrne zkusila, ale jak urco vis, docela to prohani 😉

cicimon
25. lis 2010

@sussanah a kedy sa tie slivky mozu? ked budem davat, tak len vyzivu...
a okrem hore menovaneho ovocia sa moze este nieco ine? ( kedze v zime okrem citrusov, jablk a bananov nic moc vyber?)

sussanah
25. lis 2010

@cicimon ja jsem se hodne ridila dle tabulek na www.kojeni.net a tak je do 8m banán, jablko, hruška, meruňka, borůvky, třešně, švestky, mirabelky, hrozny, meloun, avokádo. Ostatni pise az od roka, ja teda jeste davala broskev a mango, ale to az kolem 9m

p69majka
25. lis 2010

@sussanah my máme radi kel aj kapustu, my sme horňáci 😀 Malej veľmi chutilo. 🙂