Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

marianas
2. únor 2011

@jita127 Ahoj. Ak kojíš, vôbec sa nedoporučuje dávať kaše s UM, treba kupovať nemliečne kaše, prípadne si odsať vlastné MM a použiť to. A kaše sa odporúčajú zaviesť najskôr v 9. mesiaci, lebo sú ťažké na žalúdok.

marianas
2. únor 2011

A k tým jogurtom Hollandia - ja bývam v malom meste, je tu Jednota, Tesco, Lidl, CBA a tento jogurt nikde nemajú. A to už úplne ľutujem maminky na dedine, kde majú 2 druhy jogurtov a aj tie sú nevhodné. No mne napr. naša doktorka povedala, nech kúpim tučnú tvaroh, zmiešam ho s mliekom a urobím doma miláčika 😖 . Tak neviem, čo mám malému dať. Poraďte.

lienka2
2. únor 2011

@marianas a zvolensky u vas maju? ten je dobry tiez ..

jita127
2. únor 2011

@marianas tak to moc nechápu... a do čeho uděláš tu nemléčnou, když třeba není MM? A to že kaše až od 9. měsíce je mi teda novinkou 😲 Obě děti začaly s kaší kolem 6-7 měsíců na doporučení pediatra.

jita127
2. únor 2011

@marianas s tím tvarohem bych to asi nezloušela. Je to velká nálož bílkovin a pro děti se doporučuje až od roku. A activii u Vás nemají? Ta neslazená je taky hodně doporučovaná.

sussanah
2. únor 2011

@jita127 asi moc nerozumim, proc chces kupovat zvlast nemlecnou a um? Kup rovnou mlecnou kasi, ta je uz rovnou namixovana s um a mas o jednu pripravu mene 😉 A neni to tak tragicke, jak pise marianna, i kojene deti samozrejme muzou mlecne kase, ale pokud je moznost odstat MM, tak je urcite lepsi mit kasi nemlecnou smoichanou s odstrikanym MM. My jsme tak zacinali, ale malemu to vubec nechutnalo. Pak jsem kupovala chvili mlecne kase od Nestle a Babylove, ty mel rad a michala pul napul s obilnyma kasema ze zdrave vyzivy. Co se tyce kase na noc, tak opravdu muze byt tezka a jsou mimca, ktere to v noci potom budi. Takze pokud chces davat na noc (ja takhle davala od 5,5m, protoze uz jsem mela vecer malo mlika), tak dej radeji kasi 1,5-2h pred spankem, tim udelas pauzu na kojeni a pak tesne pred spanim nakoj, to je na zaludek to nejlepsi.

sussanah
2. únor 2011

@marianas tesco ma myslim svuj bily jogurt, ktery ma taky slusne slozeni, podivej se po nem. Je to primo znacka tesco. Nebo jakykoliv bily tucny jogurt. Holandia ma slozeni mleko, mlecna bilkovina, ziva jogurtova kultura, probioticka kultura. Tak se zkus podivat na jine znacky a podle slozeni neco vybrat 😉

jita127
2. únor 2011

@sussanah no, já bych se tomu taky ráda vyhnula, ale když vidím ten výběr, jaký je mezi obilnými mléčnými a ještě aby byla bez ovoce (ještě jsme ovoce nezačali a hodně kaší je třeba s citrusy nebo s medem..), tak jsem chtěla zkusit kaši ze zdravé výživy a namíchat ji do mlíka. S kaší z MM mám zkušenosti už od Ely 😅 Pořád byla řídká a chuť taky asi nic moc podle reakce 😀
My kaše dáváme tak tu hodinku před spaním, pak ještě kojíme, tak mi nedošla ta souvislost 😅 😅
Ale ten nápad namíchat to půl na půl je dobrý, to zkusíme.

jita127
2. únor 2011

@marianas ono jde hlavně o to, aby tam bylo co nejméně přidaných látek a nebyl nízkotučný. Určitě se i u Vás nějaký najde. Jen to chce mrknout na to složení, jak píše sussanah

sussanah
2. únor 2011

@jita127 ja to prave michala, protoze to bylo priserne sladke 😝 Kupovala jsem od nestle jablecnou, ryzovo-kukuricnou a od babylove vanilkovou a bananovou. Ale taky me dost desily vybery typu medova, kakaova apod 😕 Ja jsem ale byla dost tyran, takze mel proste jen omezeny vyber chudacek nas 😀
jinak taky tak, s MM to neslo zahustit a teda bylo to i celkem hnusne. Mela jsem docela zasoby MM v mrazaku, ale maly to v kasi proste nechtel. Tak jsem to case spotrebovala o jeho obedu a kdyz jsem nekde vecer byla, tak aspon mel co do flasky.

jita127
2. únor 2011

@sussanah babylove vanilková u nás teď frčí 😀 Je fakt docela sladká, to jo. Však taky co zbyde po Kryštofovi o to se popere zbytek rodiny 😀

sussanah
2. únor 2011

@jita127 jj znam duverne 😀 Fakt teda me by ani nehlo kupovat zvlast UM, je to na me moc slozite 😅 Bohate mi to stacilo, kdyz jsem byla po operaci a maly byl na sunaru. To jsem potom byla fakt rada, ze zas kojime, protoze to furt pripravovat a vyvarovat, no fuj fuj, zlate prsa 😀

cicimon
2. únor 2011

@sussanah a vanilkove prichute su v poho? resp odkedy?

sussanah
2. únor 2011

@cicimon taky jsem o tom tenkrat premyslela, ale nikde jsem nic nenasla, tak jsem to riskla 😅 Ono taky je otazka, nakolik je to opravdu vanilka, ze 😉

jita127
2. únor 2011

@sussanah však já se na to asi taky vykašlu. Se dvěma dětma jsem ráda za každou úsporu času. Spíš jsem nad tím bádala, kdyby mě nějaká nemléčná zaujala. Jo, jo kojení je v tomhle super. Vytáhneš a máš navařeno 😀 😀 😀

cicimon
2. únor 2011

@sussanah no veru, tak asi radsej vyzivu s vanilkou ako s medom 🙂

cicimon
2. únor 2011

@jita127 tak ak nemliecne tak fakt radsej obilninove, nie krabicove... urcite to je aj lepsie a o cene ani nehovoriac

jita127
2. únor 2011

@cicimon já jsem to taky vzala jako pokus/omyl 😀 Přišlo mi to z toho, co jsem viděla v regále nejmenší zlo.

jita127
2. únor 2011

@cicimon já mám právě dobrou zkušenost s obilnými kašeni ze zdravé výživy. Dávala jsem je Ele a moc jí chutnaly. Ale u ní jsme měli nějaké běhání po doktorech, z čehož jsme vyšly s železnou zásobou UM HA pro alergiky a tak jsem z toho právě dělala ty kaše. Pít to totiž odmítla 😀

cicimon
2. únor 2011

@jita127 tak mojej tie kase velmi chutia, je kojena a robim ich bez mlieka.... ryzove, kukuricne a pod

jita127
3. únor 2011

@cicimon nemléčné děláš do vody? Právě včera jsem se dívala na stránky kojeni.net na ty kaše a tam tenhle způsob nedoporučují. Ubírá se tím jedna mléčná dávka. No, ale pokud to doženete kojením, tak to snad tak moc nevadí 🙂

cicimon
3. únor 2011

@jita127 nie nemliecne kase ale su instantne kase napr www.marianna.sk www.poex.cz ktore sa zarabaju do vody
a ano, potom je o jednu mliecnu davku menej, ale to je pointa prikrmov,,,
a moja je stale tolko kojena ze si to ani nevsimne
a ked kojis nie je este skoro davat kase?

sussanah
3. únor 2011

@jita127 ja jsem to po tom 8m delala tak, ze jsem tam pridavala tak 1/3mlene kase, lzicku jogurtu a obilninovou kasi. Jinak ono asi fakt zalezi i na tom, jak kdo koji. Ja mela vylozene presny pocet kojeni za den, takze kase mi jedno vylozene nahradila (kojila jsem tak 6x denne), takze nez jsem davala jogurt, tk jsem taky nechtela, aby mel o mlencou davku min

jita127
3. únor 2011

@cicimon na kaši brzo není. U obou jsme začala jak jsme měli zavedenou zeleninu, takže tak mezi 6.-7. měsícem. A právě lepek se má zavést současně s kojením, prý to omezuje možné alergické reakce.

sussanah
3. únor 2011

@jita127 ja jsem teda byla taky prekvapena, kdyz jsem zjistila, ze kase az jako 3.-4prikrm kolem 9m. Me to vylozene vyhovovalo davat na tu veceri, protoze jinak bych mu musela delat flasku UM, protoze mliko uz proste nebylo.. A s tim lepkem to je taky fakt a podle me lespi dat lepek v kasi nez v rohliku 😉 No proste ja jsem za kase 😀 I kdyz teda fakt az potom 6m, kdyz vidim, jak to nekdo cpe do 3m mimca, tak to je mi ho fakt lito 😔

lublana1
3. únor 2011

...ahojte baby, chcem sa opytat, kedy ste zacali davat uz aj olovrant, alebo 4 prikrm? my mame 7 a pol mesiaca, papame na ranajky mlieko, na desiatu ovocie, na obed zeleninku, masko, olovrant mlieko a vecera kasa... sme na UM... a co ste vacsinou davali ako 4 prikrm? dakujem...

bubelko
3. únor 2011

@lublana1 my sme zaviedli 4.prikrm po 4 mesiacoch od zaciatku prikrmovania. zacali sme prikrmovat v 4,5 mesiaci. a pridali sme jogurt. cize to vyzeralo asi takto: rano nakojit, desiata jogurt, obed maso-zelenina-priloha, olovrant ovocie, vecera kasa alebo chlebik s maslom, 2.vecera - nakojit pred spanim a nad ranom opat nakojit 😉

lublana1
3. únor 2011

@bubelko ...prave neviem, ako to bude u nas s jogurtom a chlebikom, nie som si ista, lebo v rodine sa vyskytuje celiakia, aj alergia na kravske mlieko ☹ my prikrmujeme od ukonceneho 5-teho mesiaca...

bubelko
3. únor 2011

@lublana1 hm, ok. tak to by som sa asi poradila priamo s detskou lekarkou - ak doverujes jej nazoru - kedy a ako zavadzat lepok a jogurty 😉

lublana1
3. únor 2011

@bubelko ...no ved prave, ani moc nie... ☹ ona mi totiz "radila" hned zacat prikrmovat masom... tak ci nahodou nema niektora z vas s tymto skusenosti... ale dakujem...