Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jasminet
11. únor 2011

@julienka neries kolko by mala, kazde dieta je ine, niektore spapa 150ml, niektore par lyziciek (napr. nasa)... dieta ti same da vediet kolko naozaj potrebuje a nebude sa riadit tabulkami a susedovou zuzkou, jankom a podobne 😉

andelka
11. únor 2011

@apollo11 já dávám pořád 2x týdně maso a 1x týdně žloutek a 1x týdně pohanku. Maso každý den nejím ani já, nějaké to železo snad je ještě v MM, malej je spokojenej, přibírá, tak snad dobrý. Maso dávám buď ze skleničky (půlku na jeden den), nebo masozeleninovou skleničku. K vaření kalsického jsem se ještě nedostala, asi na něj najedem až najaře, bio se zdravé výživy, jen se tam nějak teď nemůžem dostat ho objednat. Pak ho nakrájím na porce, zamrazím a pak vždycky vytáhnu, uvařím a dám.

@julienka v 6měsících jsme my začínali, po 3 týdnech snědl tak 120g, dneska tak 150-160g, ale fakt je to individuální, někomu dítě sní pár lžiček a někomu napodruhé celou skleničku. Až nebude malá chtít, tak ti to dá najevo. Dany třeba když už má dost, začne máchat rukama.

piacere
11. únor 2011

@julienka náš papá 200-260ml.... ale tiež by som to neriešila... a určite nenútiť, aj keby spapal 50ml... dať len toľko, koľko si žiada

Už som sa to tu určite pýtala, ale bez odozvy, tak skúsim ešte raz.... ako často dávate na obed špenát a cviklu?

julienka
11. únor 2011

@andelka
@piacere
@jasminet
dakujem kocky 🙂 ono je to tak, ze ja mam pocit, ze kolko jej pripravim, tolko spapa 🙂)) zacali sme cca 40 ml, potom 80 ml, potom 120 ml, neskor dala 140 ml a predvcerom spapala skoro 190 ml... no potom sme uz ale grckali... ked som tak uvazovala, tak sa mi zdalo, ze take male telicko, ked spapa cca 200 g, ze je to az prilis veeela 🙂

cicimon
11. únor 2011

@piacere ja som cviklu este nedala a spenat ma asi 1-2x mesacne.... skus asi stylom, ako casto by si to jedla ty

andelka
11. únor 2011

@piacere cvikla nevim co je 😅 špenát dávám tak jednou za 14 dní.

@julienka a dáváš jí to ještě něčím zapít? Možná těch 190už bylo moc. Včera jsem dala Danymu víc jogurtu než obvykle a taky blinkal. Tak se držím zatím té vyzkoušené dávky.

piacere
11. únor 2011

@andelka červená repa 😀 aspoň dúfam 😀

andelka
11. únor 2011

@piacere aha, tak to jsme ještě neměli. Ale taky bych ji dala tak jednou za 14 dní. Když by moc chutnala tak malinko častěji. Já ji asi budu dávávat jednou za 14 dní den předtím než jezdíme na návštěvu, protože tam pak má celý den pampersky, tudíž by řepa neměla následky na plínkách 😀

l.u.c.i.e
11. únor 2011

Holky, kolikrát za den a v noci kojíte? Příkrmy denně dávám 2x. Dopodne ovoce či odpoledne ovoce a v poledne zeleninovomasový příkrm. Za den kojím tak 3x, ale v noci po 2 hodinách...

julienka
11. únor 2011

@andelka áno, stále som jej dávala zapiť obedík. najprv mliečkom a teraz jej stále ponúknem čajík. ale veľmi mu neublíži... ☹

takyna
11. únor 2011

@l.u.c.i.e to iste , az na to , ze ja davam este vecer kasu ako 3 prikrm, a tiez sa mi budi 2 hodiny kazde v noci 😝

takyna
11. únor 2011

@piacere mozes, aj ja to tak bezne robim malej

andelka
11. únor 2011

@julienka já jen proto, že od cca 150g se mlíčkem zapíjet nemusí, nabídnout čajík jo. Můj malej čaji moc nedal, resp. čemukoli kromě prsa, dal za den tak 50ml, no včera vypil odpoledne 100ml, ono se to časem srovná. Dávej jí kolik chce, těch 190je možná ještě moc, viděla bych to tak na těch 150-160g jako akorát.

@l.u.c.i.e my máme příkrmy tři (odvčera čtyři ale to ještě nepočítám) a kojím 3x denně - ráno, po obědě a před spaním a v noci jak kdy, někdy jednou a někdy třikrát. Když mu rostly zuby tak to bylo po 2-3 hodinách taky.

l.u.c.i.e
11. únor 2011

@takyna, kaši jsem dělala taky, ale pak jsem od toho upustila, jelikož ho k tomu bolelo bříško.

l.u.c.i.e
11. únor 2011

@andelka, je pravda, že před zubama to bylo po 3-4hod, při zubech po 2hod, pak se to trochu zlepšilo. Asi na 14 dní a teď znova po 2 hod. Další zuby nevidím a ani ještě moc neslintá, tak si nemyslím, že by rpstly.

babulinkab
11. únor 2011

ahoj, my máme zatím taky 2 příkrmy - ovoce a zeleninu.
Kojím za den asi tak 6x, ale je to tím, že kojím tak po dvou hodinách, už nekojím akorát po obědě. V noci už asi 3 týdny nekojím - malá spí celou noc.

andelka
11. únor 2011

@l.u.c.i.e no, já jsem ty první nezaznamenala vůbec, druhé byly nateklé a tuším že rostou další dva - přes den mi prcek spí max. půl hodiny. Ono to nemusí být vidět, ale v noci jak je klid, tak ho to může svědit, tlačit... Před zubama spal krásně i 2,5 hodiny.

vivien6
11. únor 2011

@piacere cviklu mozes davat.davam malej minimalne raz do tyzdna,ide sa zblaznit za nou.. uplne ina chut po nej je v jedle..

simi.w
11. únor 2011

co je cvikla ?

simi.w
11. únor 2011

už vím, červená řepa, tu malý miluje 😀

babulinkab
12. únor 2011

holky, nemáte nějakej oblíbenej recept s červenou řepou?

apollo11
12. únor 2011

Ahoj holky, používáte někdo 3-zrnnou kaši Babylove? (nebo podobnou nemléčnou) Dáváte ji jen tak s vodou? Mně to totiž připadá hrozně bez chuti. Přimíchala jsem do ní trochu mléčné kaše a je to lepší, ale stejně pořád uvažuju jestli je lepší dávat ty kaše nemléčné nebo mléčné (kojím), respektive jak ty nemléčné učinit aspoň trochu poživatelnější 😉

kaja73
12. únor 2011

@apollo11 ja davam nemliečne kaše do ryžoveho mlieka z DM ka.To natur možu už aj niekolkomesačne mimi,to kalciove až po roku.Je to sladke-ale bez pridaneho cukru,spravi to chut tym nemliečnym kašiam.

apollo11
12. únor 2011

@kaja73 super, takže to rýžové mléko je přirozeně sladké, bez přidaného cukru? mám totiž nějakou rýžovou kaši, ta je s cukrem a chuťově divná, takže ji nedávám vůbec. Ale zkusím teda to mléko 🙂 dík za tip

ivanka85
12. únor 2011

@apollo11 celkove sa mi tie babylove kase zdaju bez chuti, take zvlastne, na prikrmy nedam dopustit ale kase podla mna nic moc..my papame Milupu, tie su super..obcas kupim aj Hami..

andelka
12. únor 2011

@apollo11 Dany teď má k večeři rýžovou a kukuřičnou kaši (krupička instant od Nestlé) a zalívám to vodou a chutná mu to, i mně, když to dojíždím 😅 Na tu 3zrnnou se chystám zítra, tak uvidím, poreferuju.
Reis drink vím že někdo používá, já bych toho nedávala moc, ve složení je slunečnicový olej a mořská sůl. Tak spíš jen přidat trochu pro chuť k vodě. 😉

andelka
12. únor 2011

@apollo11 tak kecám, mám jáhlovou Babylove a 4zrnnou Alnatura, jsem si to spletla - a ta 4zrnná je bezlepková. Jelikož potřebuju i nějakou lepkovou, tak tu 3zrnnou koupím a uvidíme.

apollo11
12. únor 2011

@andelka Tak olej by nevadil, ale sůl.. 😝 A ta krupička od Nestlé je chutnější? Ta 3zrnná mi přijde dobrá tak do mlíka, ale samotná nic moc. Já právě chci dávat nějakou obilnou (čili lepkovou), která by byla chutná, výživná, ale to jsou asi spíš ty mléčné.. pořád se v těch krabicových kaších moc neorientuju. Časem bych chtěla spíš dělat ty různé Country Life (ty mi chutnají), ale taky nevím, jestli s UM, bez něj, s rýžovým mlékem.. a odstříkávat už se mi fakt nechce 😉 toho jsem si užila dost 😀

sussanah
12. únor 2011

@apollo11 jinak ty reis drink a haufer drink, to pouzivam hojne ja, ale opravdu az asi od 11m, prave kvuli te soli. Ale je tam pomerne maly obsah, na 100ml je tam 0,04g sodiku (ve forme morske soli). Pro 8m ditko bych ja osobne to nedala.

sussanah
12. únor 2011

@apollo11 nebo tam pridej lzicku jogurtu a domichat s vodou, tak jsem to delala ja a maly si nestezoval 😉 Teda asi do cca 8m jsem michala mlecne s nemlecnou, potom uz jen nemlecne country life s jogurtem a vodou.