Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

apollo11
12. únor 2011

@sussanah dík, ty mi vždy fajně poradíš 😉 zkusím jogurt

sussanah
12. únor 2011

@apollo11 😀

kaja73
12. únor 2011

@sussanah mne pediater ten rais drin schvalil už od 8m.Od roka ten calciovy.Tej soli je tam ako safranu a podla mna je to vždy lepšia volba ako najvačši možny alergen BKM-ked kojiš.Ked je babo tak ci tak už na UM,jasne že je to fuk a možeš kludne davat kaše s UM.Ale pri kojeni je lepšia volba reis drink.Každy si musi sam zvažit čo je pre jeho babo lepšie.

sussanah
12. únor 2011

@kaja73 hmm, no vidis 🙂 Ja jsem se teda o tom s dr nebavila, nejak jsem ho sama objevila, kdyz mel maly 10m a tak jsem ho potom zacala davat. A je fakt, ze te soli je tam opravdu malo, to jo. Ale zase pokud zase mimco s jogurtama problem nema, tak v 8m je na ne akorat cas 😉 Calciove ja teda nedavam vubec, prijde mi to osobne zbytecne, vzhledem k tomu,z e jeste porad kojim 😉

kaja73
12. únor 2011

@sussanah ja som to riešila aj na gastre aj s pediatrom-maly ma problemy s BKM,takže preto som sa informovala. 🙂

sussanah
12. únor 2011

@kaja73 tak dobre vedet, priste asi zavedu i o fous driv, maximalne mi totiz vyhovuje, pouzivam ho porad malemu do vareni misto KM, ma ho skoro kazdy den na snidani do kase, no jsme s nim maximalne spokojena. Tak diky za info 🙂

andelka
12. únor 2011

@apollo11 ten jogurt je dobrý nápad 🙂 My jsme s ním od 8měs. začínali. Ještě jsem nezkoušela jinou kaši, ale ta krupička je dobrá, normálně to po malém dojídám. Ten Reis drink bych používala tak kolem roka, teď mi na to přijde ještě brzo, když mu vodové nevadí. Nebo jedině to namíchat s vodou ještě, kamarádka taky říkala, že té soli je tam málo a že to stejně ředí. Dávala to malé od 10měs. S kašema zatím nemám moc zkušenost, teprve začínáme. Lepkovou mám osmizrnnou od Nestlé, tak uvidím jaká bude do vody.

apollo11
12. únor 2011

@andelka Taky začínám, ty mléčné prckům chutnají víc, to je jasné, ale zatím to moc dávat nechci. Navíc jsou doost sladké a co do složení takové umělé.. No uvidíme.

sussanah
12. únor 2011

@apollo11 no mojemu teda vic chutnalo, kdyz jsem mu tu sladkou mlecnou naredila obilninovou, samotnou mu to teda nejelo 😉

andelka
12. únor 2011

@apollo11 já mám omylem koupené tři nemléčné ve kterých je cukr, no časem je taky spotřebuju, ale budu je míchat s obyč.

llenicka1
13. únor 2011

ahoj holky, uz od vanoc jsme na prikrmech,ale stale bojujeme s ovocem, vubec ho nechce, nemate nejaky tip, jak ho do neho dostat? Nechce ani takovou tu sitku jak by to mohl zvykat ☹ takze zatim porad davam zeleninomasove obedy a ovoce pres den zkousim a nic☹ neni toho malo, kdyz je mu 8 mesicu? Jinak porad kojim6x denne.
Zitra zacnu davat jogurt tak doufam, ze si zvykne aspon na nej a pak mu tam to ovoce budu primichavat...

andelka
13. únor 2011

@apollo11 tak jsme dneska vyzkoušeli od Alnatury 4zrnnou, do vody s troškou MM a dobrý, chutnalo 🙂

sussanah
13. únor 2011

@llenicka1 co jsi zkousela za ovoce a v jake forme? Muj treba nechtel povarene jablicko ani videt, ale cerstve nastrouhane nebo na kousky si ozuzlaval s chuti 🙂

ija1
13. únor 2011

@llenicka1 -a zkouselas presnidavky? my s nima zacinali, a pak az na jablicko, sestra rikala ze nemusime ani povarit, a chutnalo nejdriv moc ne, ale napotreti uz bastila, jeste nam doporucovali do toho jednu sunarku modrou.... a pak uz je to fakt sladky........ale ja radsi bez susenek.........

piacere
13. únor 2011

@llenicka1 ani môj malý nechce čisté ovocie, ja mu ho pridávam do kaše (ryžovej, pšenovej) alebo mu napr. robím obed: zemiak, mrkva (sparené) plus surové jabĺčko... to miluje... proste vždy sa snažím doňho dostať aspoň trošičku ovocia, nejako ho prekabátiť, najčastejšie tými kašami

apollo11
13. únor 2011

@andelka Tak to je dobře 🙂 ta 3zrnná je teda úplně bez chuti, jako malá to jí, ale dávám do toho trošičku mléčné a zkusila jsem ten jogurt, taky dobrý. Spíš asi jenom mně to připadalo nějak prázdný, ale těm prckům je to asi jedno 😉

llenicka1
13. únor 2011

zkousela jsem rozvarene jablicko a pak presnidavky, hrusku(tu teda jednou zbastil), jablko, boruvky..

@piacere dbry napad s tou mrkvi to hned vyzkousim, dik 😉 kasi jeste nejime

andelka
13. únor 2011

@apollo11 no tak mouka a voda - nic moc, ale pro prcka akorát 😅

apollo11
13. únor 2011

@andelka Prosím tě, jak jsi tu psala o té pohance, dáváš ji jako "přílohu"? K čemu se hodí? A máš vyzkoušeno i něco jiného? Brambor je to pořád dokola, občas rýže.. ráda bych už to trochu zpestřila 😉 a co třeba kuskus?

sussanah
13. únor 2011

@apollo11 jestli muzu taky, tak pohanku jsem davala v podstate ke vsemu jako ryzi, velmi oblibena byla kombinace pohanka s repou. Kuskus ma akorat lepek, takze pokud uz jste zavedli, tak klidne muzes i kuskus. A co testoviny? daji se koupit i pohankove=bezlepkove nebo normalni bezvajecne. Jeste jsem parkrat delala malemu polentu jako prilohu, ale ta se u nas nejak neujala.

apollo11
13. únor 2011

@sussanah Lepek už jí dávám asi dva týdny, nejdřív pomaloučku, teď už normálně v obilné kaši.. trochu se mi poslední týden rozjedla, tak jí chci dopřát 😀 Řepu bych taky ráda zkusila, ale teď mimo sezónu nemám představu, kde ji sehnat.. já se můžu utlouct po sterilované, ale ta je na příkrmy passé 😉 zkusím se zeptat v naší bio prodejně, ale myslím, že ji posledně neměli..

andelka
13. únor 2011

@apollo11 jak píše
@sussanah taky jako přílohu, ve čtvrtek to měl tuším s mrkví a pastinákem. Někdy to smíchám s brokolicí, nebo s květákem a brokolicí, nebo tou zeleninou mrkev hrášek kukuřice - všechno buď mixuju nebo pasíruju. Může se to dát i k ovoci, jakoby ovocná kaše. Občas dám k pyré něco na zahuštění. A kuskus je z normální pšenice, jako těstoviny, tak to bych dala pospolu, je to podobné. Já jsem zatím nedala ni jedno. Prý dřív se má dát třeba oves, ječmen, špalda, že to je "lepší" lepek jak pšeničný. Ale nevim jak to máte s lepkem. Já už brzo asi něco z pšenice dám, už máme lepek zavedený měsíc.
Polentu vyloženě nedělám, koupenou mám, ale pro nás - no určitě by se to dalo jako kaše, nebo i do zeleniny. Dělám normálně kukuřišnou instantní kaši, tak to bude něco podobného.

sussanah
13. únor 2011

@apollo11 no podle me repa az tak mimo sezonu neni, vsak kope se nekyd na podzim a prave je to jedna ze zeleniny, co vydrzi pomerne slusne ve sklepe az do jara. U nas ji teda mivaji v obchode vcelku bezne, zkus pokoukat 🙂 Kazdopadne se zkus poptat i po tech pohankovch testovinach, at toho lepku nema najendou hromady, je to taky dalsi struktura a chut jako priloha 😉

andelka
13. únor 2011

@apollo11 u nás řepu normálně mají 🙂 jo a jsou i kukuřičnné těstoviny. Pohankové jsem ještě neviděla, zas novinka 🙂

apollo11
13. únor 2011

@andelka Máš pravdu, s tou pšenicí žádný spěch.. taky jsem dala zatím jen oves a teda tu 3zrnnou kaši. Myslela jsem tak do budoucna, postupně.. Polentu vůbec neznám, musím se podívat, co to je.

andelka
13. únor 2011

@apollo11 polenta je kukuřičná mouka/kaše tuším - mám ji koupenou z DM, ale teprve se chystám že nám ji udělám. Už jsem zavedla nové potraviny, bulgur, quinou,jáhly, je to fajn - dřív jsem to neznala. Manžel neprotestuje.
Jo jo, já též postupně. I špekuluju věci napřed 😅

apollo11
13. únor 2011

Aha, tak to je asi tím, že jsem se po tý řepě ještě nesháněla 🙂 a v bio ji zrovna neměli

jusinka
14. únor 2011

Jdu na radu, děvčata 🙂

Na příkrmech jsme zhruba měsíc, zatím dávám v poledne zeleninu, teď už pár dnů i s masem, ale nějak mi to přijde pořád stejný. Dávám : mrkev, brambory, pastiňák, brokolici, celer, rýži, špenát a kuřecí nebo hovězí maso, nebo žloutek. Co je ještě za dobrou zeleninu pro děti? Můžu dát hrášek, kukuřici nebo třeba růžičkovou kapustu? Co květák? Co ještě jiného 😉?

Jinak já kupuju mraženou zeleninu, uvařím, dám zamrazit do toho plastu na led 🙂, pak jen vyklepnu co chci, ohřeju a malý baští jak diví 🙂. Většinou 150-180g a někdy otvírá pusinu dál 😀

Díky holky 😉 😉 😉

simi.w
14. únor 2011

@jusinka Ahojky, jen jsem rychle prolítla a všimla si, že dáváš celer, tak ten raději ne, je to silný alergen 😒
Můžu poradit uvařit červenou řepu, tu miluje i ten náš vybíravý Adámek 😀 Jinak květák taky dávám, ale hrášek, kukuřici růžičkovou kapustu jsme ještě nezkoušeli.

piacere
14. únor 2011

@jusinka my papáme zemiak, mrkvu, brokolicu, cuketu, tekvicu, špenát, cviklu (červená repa), od karfiólu má ekzém, po ukončenom 8. mesiaci plánujem pridať hrášok a kaleráb. Zeleru by som sa bála, je to alergén. Ak papáte ešte len mesiac, tak by som počkala aj s hráškom, kukuricou, kapustou.... aj keď, aj tak sa mi zdá, že ste na to skočili nejako šupom 😅 My sme papali mesiac zeleninku, potom nastúpilo na rad mäsko a cca 2 týždne po mäsku ovocie. Vajíčko dodnes nedávam na odporúčanie lekárky, nakoľko obaja s manželom sme silní alergici.