Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

julienka
18. únor 2011

maminy a robíte detičkám aj polievočky? rascovú, zeleninkovú, apod.? takú klasickú, tekutú, nie kašovú? ak áno, od ktorého mesiaca?

vivien6
18. únor 2011

@sussanah jasne,napisala som,ze myslim. kvetak neviem co je 🙂 ja som len citala,ze strukoviny by sa mali od 8 mesiaca,tak preto som napisala to co som napisala 😉

sussanah
18. únor 2011

@vivien6 kvetak je karfiol 😉 jo jakoze samozrejme kazdy mame na to svuj nazor 😉

tygrous
18. únor 2011

@werunka21 Ja tu cervenou cocku delam krome klasickeho stejneho receptu jako sussanah takhle (pro nas dospele😉: Na oleji osmahnout cibulku, pridat nakrajenou cerstvou papriku, trochu kminu, tymianu a bobkovy list, zalit vodou a uvarit do mekka. Pak tam zamicham trochu smetany a je to (tenhle recept byl na pytliku s cockou myslim, ze z DM) A malymu jsem to z pocatku (asi taky tak od toho 8.mes.) varila primo v jednom hrnci s bramborem a mrkvi, pak vse rozmackala a pridala zloutek.

cicimon
18. únor 2011

@vivien6 kvetak = karfiol

@julienka to s tymi riedkymi polievkami by zaujimalo aj mna, moja je huste ale svokra jej iniciativne varila riedke aj ked som jej tvrdila, ze mala take nezje... tak na druhy den som sa natoto a precedila som

sussanah
18. únor 2011

@julienka ja delam polivky spis kasovite, ty uplne tekute doma mame jen vyvar obcas. A delam je v podstate tak nejak asi od zacatku prikrmu, jen proste upravim slozeni podle vhodnosti jednotlivych slozek.

sussanah
18. únor 2011

@cicimon no kdyz my mame vyvar, tak stejne to malemu udelam trochu hustejsi (vetsinou mu tam dam trochu rohliku a vic nudli), protoze mu to jinak tece vsude kolem 🙂

tygrous
18. únor 2011

@julienka Nas malej tyhle ridke polivky drive jist nechtel, radsi mel vic kasovite a huste jidlo... Az ted v roce jsem mu zacala delat vyvary a "vodove" zeleninove polivky, aby doplnil tekutiny, protoze jsme prestali kojit v noci a pres den moc pit nechce...a ted to teda ji s velkou chuti😉

cicimon
18. únor 2011

@tygrous a vie to v poho jest? netecie to z ust?

tygrous
18. únor 2011

@cicimon No zatim ho krmim ja a mame takovou sikovnou plastovou lzicku, takze mu to ani nejak nevyteka (obcas jo, kdyz zrovna uhne hlavou apod.)...nebo na to mam asi spravny chmat😀 Ale driv mu ejdnak nechutnalo a jednak to v te pusine neumel polknout...ted uz zvlada polknout to tekute a rozkousat si zeleninu😉

julienka
19. únor 2011

maminy, ako vam deticky papaju ovocie? mojej malej chuti banan, ine ovocie ju skoro napina alebo nechce otvorit pusinku... dajte dake finty,ako ste naucili deticky papat ovocicko 🙂

andelka
19. únor 2011

@julienka já polívky nedělám, vím jak to dje blbě, když se mi povede moc tekutá kaše, nebo se snažím dát malému čaj lžičkou - to by bylo víc kolem než v něm. 😅
Jinak Dany mi jí všechno ovoce, jen banán dávám trošku a občas, zacpává ho. Takže s tím neporadím, nemusela jsem ho nic učit, zbaští všechno co mu dám, ťuk ťuk. Jedině mě napdaá mu vždycky trošku nového dát do toho co zná, třeba jabko do banánu, jabko do mrkve apod.

julienka
19. únor 2011

@andelka to je nas problem, jablcko mi ciste nespapa vobec, len ju napina.. ked je tam bananik, to spapa, ale zasa banan nemozem davat kazdy den do vsetkeho ovocia, ved bude stale zapecena... a teraz mi uz druhy den neotvara pusinku na ovocie... 😖

andelka
19. únor 2011

@julienka tak to netuším co s tím. Ale holky snad poradí. Ten banán není dobré dávat často, to je fakt. A ten je nejsladší a děcka ho milujou 😒

filu
19. únor 2011

Ahoj, dáváte/dával jste někdo prckovi hroznové víno? Od cca 7. měsíce by se už mohlo, ale přemýšlím, co s ním - vypeckovat, zbavit šlupičky a rozmixovat?

@julienka A dáváš jí třeba to jablíčko najemno rozmixované? Mě se ještě nestalo, že by malou napínalo cokoli, co má strukturu pyré. 😕 Ještě by se dalo třeba zkusit přimíchat to ovoce do mléčné kaše, pokud kaše už dáváte, nebo dát nějakou kombinaci jablko-zelenina, to mi přijde, že se celkem hodí (třeba jablko + dýně, nebo mrkev nebo řepa).

sussanah
19. únor 2011

@filu a davala hrozno tak, ze jsem rozkrojila nozikem, odpeckovala a oloupala slupku, zbytek si maly uz nejak pozvykal. Zkousela jsem i mixovat, ale nesetkalo se to s ohlasem, on ma vubec radeji, kdyz to ovoce ma svuj puvodni tvar, jak bylo vsechno jen kase, tak teda nic moc..

julienka
20. únor 2011

Kocky,som tu s dalsou otazkou 🙂 papame uz mesiac,mala mi spapa aj 170g,no posledne dni mi poobede dost grcka. dam jej po papani trosku cajiku alebo stavicky z ovocia a zacneme grckat. sice po trosku,ale aj dve hodiny v kuse... :( nemate s tym niekto skusenost? co by pomohlo?

sussanah
20. únor 2011

@julienka a blinka ti po nejakem konkretnim jidle, nemuze to byt alergie? A kdyz ji nedas to jidlo zapit, das ji napit az tak 30min po jidle, taky blinka?

julienka
20. únor 2011

@sussanah to som prave nejak nepostrehla,ci to je po nejakom konkretnom jedle. my sa napapame a ideme na prechadzku,tak na 2 hodinky.ked sa vratime,dam jej cajik alebo ovoc.stavicku a zacne sa grckanie... take jemne,ale intenzivne :(

sussanah
20. únor 2011

@julienka a kdyz vynechas caje a stavu a das jenom vodu? Mas ty stavy dostatecne redene? Treba ji to muze byt dost kysele na zaludek. Zkus ji to hooodne naredit vodou a pokud by to nepreslo, asi bych se zeptala i dr, co ona na to

julienka
20. únor 2011

@sussanah Ja davam tie hipp stavicky a aj hipp cajiky. no uvidim,ked budeme aj nadalej grckat,urcite prekonzultujeme s dr. len som chcela vediet,ci nema niekto podobne skusenosti.

sussanah
20. únor 2011

@julienka zkusila bych par dni davat jen vodu, opravdu ty stavu mohou byt na ni prilis ostra. At je brzy lepe 🙂

nikuskabee
20. únor 2011

ja som dala len raz šťavičku,grckal,ja by som také nedavala,ved aj ja len vodu pijem,tak načo dávať také,čaj ano,ale šťavy nie

julienka
20. únor 2011

@sussanah Dakujeme,vyskusame 🙂

filu
20. únor 2011

@sussanah Díky za radu, dnes jsem to víno vyzkoušela, nemixovala jsem ho, jen trochu pomačkala vidličkou a mělo veliký úspěch. 😵 Ze začátku byla malá trochu překvapená z těch kousků (zatím byla zvyklá na vše v podobě hladkého pyré), ale za chvilku už to baštila bez problémů. 😉

sussanah
20. únor 2011

@filu super 🙂 Ono to vino je precejen takove sladke a hladke, tak dobre klouze do krku. Tak muzes uz zkouset postupne davat kousky a ne jen uplne hladke pyre, kdyz uz mala ten prvotni sok z "nepyre" jidla prekonala 😉

julienka
21. únor 2011

@andelka no tak, dnes sme ustocka na ovocicko ani neotvorili... ☹

piacere
21. únor 2011

žienky, cca od ktorého mesiaca ste detičkám príkrm už iba popučili? Viem, že je to indi vindi, ale nášho herca ešte stále pri popučenom jedle napína, všetko mu musím mixovať do úplne hladučkej kaše.... dnes sme druhýkrát skúsili cestoviny, ktorí mi však mixér nerozmixoval úplne dohladka a nezjedol ani tretinu z toho, čo obvykle.... Neriešim to ako životne dôležitú otázku 😀 len ma to zaujíma....

evlyn
21. únor 2011

@piacere ja uz cca tak 3 týdny - něco mixuju, něco jenom rozmačkám - jabklka, mrkev, brambory, lilek...Občas dávám na žmoulání takový ty křupky ze zdravé výživy nebo kůrku chleba a je vidět že se pořád zlepšuje ve žmoulání.

piacere
21. únor 2011

@evlyn šikovný 🙂 Môj jediné, čo papá v pohode v pôvodnom stave 😀 sú tie kukuričné chrumky... ale príkrm musí byť absolútne hladký... Perlička: banán sme začínali jesť popučený (len tak si mľaskal)... teraz ho musím mixovať, ináč ho doň nedostanem... napína ho, oči červené, slzy.... 😒