• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

29. dubna 2017 
@simkat já nevim jestli jsem zvyšovala denně, myslím že ne, spíš po 5 dnech tak o 10-20g víc. A na digi váze převažuju doteď všechno, jsem cáklá :grinning:
My měli: mrkev, mrkev-brambor, mrkev-brokolice-brambor, brambor-mrkev-patizon, brambor-pastinák, brambor-dýně, brambor-dýně-mrkev, brambor-květák-mrkev, brambor-špenát, brambor-cuketa-mrkev...a teď dělám různé kombinace, hlavně z mražené zeleniny.

@klosky záleží kdy pojedete a kdy dáváš oběd, no. My se chystáme do ZOO v dubnu, asi pojedem už dopoledne, tak to budu taky řešit.
12. bře 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka chceme taky vyjet dopoledne, tak to právě chci něják vyřešit. Holky ještě jsem se chtěla zeptat, myslíte, že je dobře když mi malá ( 6 měsíců a 3 týdny ) vypije kolem půl litrů čaje a vody?
12. bře 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klosky já myslím že jo, ale víc už asi ne, mohla by pak mít plné bříško a nedala by moc normálnímu jídlu. Mně se Dany teď docela už rozpil, ale i tak dá těch 250maximálně.
Já to vyřeším asi tou ovocnou, možná koupím Babylove jak je kaše s ovocem, Dany už to může. Ze studené zeleniny bych mu dala Babylove nebo Alnatura mrkvičku, ta byla mňam i studená. Ale ostatní teda si neumím představit.
12. bře 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka My zatím vyzkoušeli jen mrkev, brokolici, mrkev s bramborem, zahradní zeleninu a špenát s bramborem (vše od Hami ve skleničkách). Stačí další zeleninu už přidávat k vyzkoušené a nebo ji zkoušet samostnou? Tak bych se dál ale nikam nedostala, kdybych měla vyzkoušet všechnu... :frowning2:
12. bře 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simkat ja som vzdy davala len od oka :wink: kombinovala som vzdy mrkva-fenikel ako zaklad, k tomu som potom pridala zemiak, cuketu, tekvicu, brokolicove ruzicky, karfiolove ruzicky atd.

@klosky ja som robila tak, ze som poriadne ohriala hotovy alebo doma robeny mix, opat uzavrela, poriadne zabalila do alobalu a supla do izolacnej tasky. do obeda to bolo akurat. alebo ako ti poradila andelka - zobrat miesto zeleniny ovocnu vyzivu, ta naozaj nemusi byt tepla a skratka to vymenit :wink:
12. bře 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bubelko To je taky dobrý nápad. Ohřát to a dát to do alobalu. Zkusím to taky a uvidíme... Děkuji za radu.
12. bře 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu poprosit o váš názor? Taky začínáme s příkrmy, resp. zatím jsem malému zkoušela dát mrkvičku a vyzvracel ji. Asi zkusím koupit ve skleničce, tak se chci zeptat, ohříváte příkrm ve skleničce několikrát, když ji mimčo nedojí?
12. bře 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@darka1 Já si dám vždy starnou trochu do misky a pak, kdyžtak vždy přidám, když má hlad.
12. bře 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klosky jj děkuji a ohříváš ve vodní lázni? Já mám chlapečka 6 měsíců a 8 dní, od začátku na UM, teď asi 2 týdny dávám kaši a chci začít se zeleninou, doteď nám pediatr nedoporučoval zeleninu, bo má ekzem, tak proto máme zpoždění. A kolik Ti malá vypije čaje či vody?
12. bře 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klosky už to vidím, že Ti vypije půl litru....dáváš instantní čaj? nebo jen převařenou koj vodu? já dávám klasický sáčkový čaj neslazený a moc ho nechce, tak 30 ml za den, pediatr říkal zatím neřešit, když byl doted prakticky jen na UM
12. bře 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@darka1 My máme 6 měsíců a 18 dní. Už to ohřívám v mikrovlnce, jen tak na 15 vteřin, podle množství. Malá vypije čaje i vody kolem 500ml, Kojila jsem plně do 4 měsíců a kousek a pak jsem postupně odstavovala, protože asi nebylo tak výživné, malá mi vždy po kojení plakala, tak jsem jí dokrmovala nutrilonem. Pak jsem už kojila ráno a večer a teď už kojím jen ráno. Jinak od 4 měsíce jsme tak něják začaly dávat zeleninku a ovoce.
12. bře 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@darka1 Granulovaný od Hipp a od Sunarky dávám. Střídám to. Převařím si vždy obyč vodu.
12. bře 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klosky moc děkuji. Někde jsem četla, že se má dávat i jen voda, tak jsem myslela, že třeba dáváš převařenou koj vodu. Jinak já taky dělám čaj z převařené obyč. vody.
12. bře 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@darka1 Taky dávám jen vodu, ale obyč. převařenou. Kojeneckou nepoužívám.
12. bře 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klosky ahojky, já koupila takovej ten ohřívač, co se zlomí, do toho se vloží sklenička, flaška a ono to ohřeje, pak se to musí vyvařit aby se to dalo znovu použít, tak bych vzala to.....ohřívačka do auta by ti v zoo asi moc nepomohla, takže já to budu řešit tou "přenosnou" že ten oběd nebude studenej...
12. bře 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@darka1 určo neohřívat víckrát skleničku, odendat ohřát....ale jednu skleničku víckrát ohřívat ne eeeee

@klosky půl litru čaje, to je tedy solidní množstí, my dáváme tak max 100 denně, když měl kašlík tak pil víc....a pije obyč vodu, čaje nechtěl
12. bře 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lio A myslíš, že je to hodně a nebo ne?
12. bře 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jestli se chystáte do ZOO, tak tam příkrmy ohřejete normálně v mikrovlnce :grinning:
Takže nemusíte řešit nějaké balení skleniček apod. Já teda cestuju hodně a zatím jsem neměla problém s ohřátím příkrmu - buď jsem našla mikrovlnku a nebo mi nalili do něčeho vaříci vodu a ohřála jsem to v horké lázni ...
12. bře 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simkat určitě přidat jednu novou k vyzkoušenému základu. :wink:

No, já vím že v ZOO už na to nějak připravení jsou, mám etam místa na přebalování a tak, ale nevím jak je to tam s mikrovlnkama. Takže asi vezmu tu ovocnou, pro jistotu.
@klosky tuším že 6měsíční dítě by mělo mít na den asi třičtvrtě litru tekutin, počítá se do toho voda, čaj, mléko i voda v příkrmech. Počítá se to +- 100ml na kilo váhy.
13. bře 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Tak to jo. A jakou váhu používáš, pro inspiraci... :slight_smile:
13. bře 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@valentinuska to mi taky napadlo, že jako poprosit o ohřátí skleničky v mikro, nebo nalití vařicí vody nebude problém, ale pro terén, jako hory a tak, mám to, co sem popisovala výše :slight_smile:
@klosky já si nemyslím nic, jen já myslela , kolik mi toho DOmča nevypije, když dal 120 za den :grinning: a ty tu válíš půl litru, bud ráda že pije, na léto to bude určo dobrý a pokud není žádný prob, tak at pije...zbytečně to neřeš.
@andelka z tohodle výpočtu jsem dycky kvetla....bo jsme nikdy nedali to co jsme "měli" a že má DOmča už přes 8 kilo, v 6,5 měs...ale orientačně je to dobrý vědět...ráno jsem mu přidala mlíčko, pil dycky tak 160 a dal dalších 40 ....ale po té 160 neřval, jen jsem to prubla a vypil to....
13. bře 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
v pražské zoo je třeba mikrovlnka volně přístupná přímo v restauraci u hl. vchodu ... v ostatních částech to rádi do mikrovlnky strčí :slight_smile:

jinak půl litru tekutiny denně je vážně dobrý výkon - já se teď taky raduju z toho, že dáme 140-160 ml :slight_smile: ale je pravda, že u toho ještě kojím ...
13. bře 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lio no tak jasně, já to taky nevím přesně, když kojím, tak netuším kolik se napije. Tak se snažím mu pití nabízet a on když chce tak pije :sweat_smile:

@simkat jejda, musela bych s epodívat, mám teď novou. Ale měla jsem Philips, ta byla super.http://www.averecord.cz/HR2393/kuchynska-vaha-philips-hr-2393
13. bře 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klosky Ohledně ohřívání příkrmů venku - já bez problémů používám termosku s horkou vodou, naliju do vhodné nádobky a během chviličky je sklenička ohřátá :wink:
13. bře 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simkat Já myslím, že všechny digitální váhy mají tu možnost dovažování ne? Já mám nějakou, co jsem koupila v Tescu-nějaká Soenhu nebo tak nějak, stála něco do 500,- , ta nejlevnější, co tenkrát měli.
13. bře 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apollo11 aha, to je dobrej nápad :slight_smile: a do jaké nádoébky to dáváš? tu vozíš taky s sebou, že? My budem v ZOO totiž možná pl dne, i přes oběd a svačinu, tak dvoje ovoce se mi dávat nechce. já ohřívám v mikrovlnce :sweat_smile: tak s ohříváním vodou nemám moc zkušenost.
13. bře 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no beru s sebou takovej "plecháček" (není to klasickej plecháč, asi smalt - nevím, takovej lehkej hrneček :wink: ), nezabere to ani místo, tu skleničku šoupnu do něj a malou termosku dolů do košíku. Jinak i doma ohřívám ve vodní lázni a je to rychlé, mikrovlnku jsem nikdy nechtěla, ani když nám ji tchýně nabízela :slight_smile:
Určitě se takhle dá zvládnout delší výlet, mám vyzkoušeno :wink: jen kdyžtak tu horkou vodu po chvilce vyměnit, dost rychle chladne
13. bře 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
(jako v tom hrnečku při ohřívání vyměnit, píšu jak hotentot :grinning: )
13. bře 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apollo11 joo, ten hrnek máme taky, sklenička by se tam akorát vešla :slight_smile: díky za tip, jsi zlato :dizzy_face: Můžem ven na skoro celej den :slight_smile:
13. bře 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak hurá do zoo :grinning: :wink:
13. bře 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek