Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

cicimon
17. bře 2011

@em_ka no ja moju v noci vzdy nakojim, insc nezaspi a revat ju nenecham..

apollo11
17. bře 2011

@em_ka Já k tomuhle nemám slov 😎 všechny doktorky jsou v tomhle stejný. To je přece každého věc a dr. ať si říká co chce 😉 1x za noc má právo se napít, v půlroce určitě.

andelka
17. bře 2011

@em_ka jo, to taky všude čtu, že půlroční dítě by mělo vydržet v noci bez jídla. Ale jak to provést, když se do té doby budilo třeba 4x ? Nechat ho brečet? Takového prcka?Myslím že ne. Některé dět co spí od pár týdnů celou noc mlíčko nepotřebují, ale co ta většina ostatních? Někde jsem četla opak, že kojenec do 1roku má nárok na kojení i v noci. Já teda do roka budu klidně kojit i v noci, ale potom už bych chtěla přestat, do 1,5roku úplně, nechat si třeba jen ráno a/nebo večer.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
apollo11
17. bře 2011

@em_ka No otázka je, jestli by to tak dělala se svým vlastním dítětem 😉 a jak píše andelka, kojenec na to má nárok.. prostě podle citu bych to korigovala, ne podle tabulek.

janulka21
17. bře 2011

@andelka Ty kukuřičné křupky mě taky napadly tak je zkusím, prostě piškoty dávat nebudu. Jo a ročník? Hmmm, nevím, řekla bych že jí je před 50, takže jí neberu v tom jídle tak vážně. Navíc moje teta anetě cpala před 14 dněma pribináka, když jsem řekla ne, pak jsem řekla ne právě na piškoty, na rohlík jsem se taky tvářila blbě a pak jí ještě dávala do ruky trubičkou s čokoládou a pak se rozčílila a říká, co to je za blbost, že tohle nesmí, co jí teda dáváš? Chudák holka 😀 jo a završila jsem to tím, že jí nedávám tvaroh 😀 to s ní málem seklo 😀 a to je tetě 40 let.
To je Dany šikovnej, že s ní i kousky, on se to naučí v pohodě všechno 🙂
No a to jídlo si myslím máme hodně podobný tak nevím co by tam bylo špatně. Akorát dávám jogurt odpoledne ovoce dopoledne. A s tím spinkám to dělám stejně, do postele si jí nebereme, jen když s ní blbneme a usíná ve své postýlce. Po nakojení jde taky hned do své postýlky. Asi měsíc si bere i dudlíka tak to v noci, když se vzbudí po hodině a půl vzbudí zachranuje 🙂
Doktorku máš dobrou, je fajn, že ti řekne, at to děláš tak jak cítíš, to ta naše mi to jakoby rozkazem. Ne, tohle ne, ale dávejte tohle. Když jsem jí řekla, že jí dám občas do příkrmu maličko máslíčka nebo řepkového oleje tak výslovně zakázala a prý olivový. Stejně jí občas dám máslíčko, oliv olej i řepkový, ale ten jen opravdu občas.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
janulka21
17. bře 2011

@andelka Díky, hned jsem si to napsala a ten kuskus jí koupím. Právě, taky to neznám, sama to nejím a tudíž jsem nevěděla jak to připravit.
V Intersparu mají nějaký dobrý věci? Co tam kupuješ? Dneska jsem koupila od Hami špenát, hovězí a brambory, ale je tam od 8. měsíce tudíž od 10m.
Vy jste se tady bavily jen o bramborech se španátem taky od Hami? To jsem jí taky koupila a skoro to nešlo vyndat ze skleničky jak to bylo škrobový ☹
Jak teda špenát řešit? Chtěla bych jí ho dávat.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaja73
17. bře 2011

@em_ka Mas solene aj nesolene.A tiež su dostat aj ryžove či pohankove .Tiež aj nesolene.Treba si to v obchode pohladat.Maly to zbožnuje. 😉

janulka21
17. bře 2011

@apollo11
@cicimon díky, už mám zase další přílohy 🙂)) Ty kaše jí teda zkusím dát ted a kuskus později.

janulka21
17. bře 2011

@em_ka A co disučnany, nebo co to obsahuje? Právě, že ve sleničkách pro děti je to hodně ohlídaný, ale mražený není, proto se ptám.

janulka21
17. bře 2011

@kaja73 malá taky, ty kukuřičný miluje, ale pohankový jí moc nejedou, ale vezme si a rýžový jíst nechce.

kaja73
17. bře 2011

@janulka21 tak ako hovori em_ka,treba kupit mrazeny spenat.Najlepšie porcovany.Ja ho pridavam nakoniec varenia-stači mu fakt chvilka,ked už mam zliatu vačšinu vody.Trochu ešte povarim a hotovo.Najviac sa mi osvedčilo pridat ho k zemiakom,alebo k ryži.K tomu masko a este daka ina zeleninka-napr.cervena sosovca a maly sa ide za tym potrhat. 🙂

janulka21
17. bře 2011

@apollo11 rozkojit bych klidně chtěla, ale už jsem hotová z toho vstávání, malá totiž nikdy nespala dýl jak tři hodiny a pak kojení a vzhledem k tomu, že už to je 8 měsíců, mám vybitý baterky ☹((( Ještě ted týden dělám to, že jí dávám jeden den jogurt a jeden den jí kojím, ale moc to nepomáhá a jiný jídlo jí nahradit nechci. Navíc krásně papá a vždycky když něco jíme my tak je hned u nás a žadoní tak dostane kukuřičnou křupku nebo nic a zabavujeme jí hračkama.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaja73
17. bře 2011

@em_ka ryža a kukurica su hypoalergenne,takže sa treba riadit hlavne tym, či to dieta vie jest.Treba to hryzt,neskor držat v ručičke.Ja som začala davat ryžove,ked mal 7m,o dva tyždne na to kukurične.Pohankove este nejedol.Niekto dava už skor,niekto neskor.Moj je alergik,takže ja vsetko dlhšie testujem a preto pomalsie zavadzame jednotlive jedla.napr. žltko az teraz a bielko ešte nejedol.

apollo11
17. bře 2011

@janulka21 Chápu, už si vzpomínám, žes tu o tom kdysi psala. No ono v tomhle věku už kojení není moc o jídle, je to doplněk.. pro zdraví, takže je fajn i kdyby to bylo 1-2x denně a zbytek UM, ml.kaše, jogurty.. uvidíš, jak dlouho ti to vydrží, ale pokud jsi měla limit 6 měsíců, tak je to takhle dobrý 🙂 To buzení je samozřejmě zvyk a kojení s tím souvisí, ale ne vždy je to tak jednoznačný.. každý mrně je úplně jiný. Jestli spí líp když nekojíš, tak to zbytečně neřeš 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
janulka21
17. bře 2011

@apollo11 Právě, že jí na to UM nemůžu naučit ☹ Poslední co jsme nezkusili je Sunar, ale sehnala jsem jen velký balení za 230,- a když to nebude zase chtít tak co s tím? ☹( tak už fakt nevím ☹

janulka21
17. bře 2011

@em_ka jo jo, vím, že není úplně "zdravý". Ta třetí možnost z vlastní zahrady jaksi není možná, bydlíme v paneláku a na balkoně mi tady vydrží akorát kaly, nic jinýho ☹ praží nám sem skoro celý den sluníčko

kaja73
17. bře 2011

@janulka21 ja som raz kupila BIO spenat mrazeny porcovany,ale značku si už nepamatam.Ale viem iste,že taky existuje. 😉

janulka21
17. bře 2011

@kaja73 dík, juknu se po něm 🙂

andelka
17. bře 2011

@janulka21 tý jo, to bych ju zabila asi hned zkraje - prej chudák 😠 Ale taky se to u nás občas stává - ale minimálně a jen se třeba mamka podiví, nebo zeptá, jestli jí to a to nedávám a tak. A já řeknu ne a hotovo.Nevím proč bych mu měla dávat horší variantu, když je spokojený s lepší. Např. proč slazené pití, když má rád vodu a ředěný čaj. Proč sladký tučný Pribináček když miluje čistý bílý jogurt.
Ten špenát - my ho máme 1x za 14 dní, ten s hovězím, sem tam i Hami. Mně ty Hami skleničky taky přijdou takové mazlavé, ale podobnou konzistenci má i Babylove cuketa brambor, spíš se mmi u většiny Hami moc nepozdává složení, mám radši co nejjednodušší.
No, do Sparu půjdu koupit nějaké mléčné kaše, pak hlavně ovocné kelímky. Vím že tam mají Hipp, Hami, Hamánek a Sunárek - no sem tam i od nich něco koupím, co se dá.
Dívala ses do databáze otázek na kojeni.net? Určitě tam bude jak "donutit" dítě na UM, když MM už nechce. Nedávno jsem to tam četla, ale přesně si to nepamatuju.

andelka
17. bře 2011

@kaja73 a kdes ho sehnala? Bio bych občas udělala i já, kdybych ho někde viděla.

apollo11
17. bře 2011

@janulka21 Aha, to mi uniklo, jedním okem sleduju malou 😉. Tak to je potíž. Moje taky UM moc nechce, maximálně v kaši. (Teď při tom bojkotu do ní dostanu trochu MM v hrníčku a kapku UM, ale je to celkově hrozně málo.) A nezkusila jsi kojit víc přes den, aby pak třeba méně chtěla v noci? Vím, asi to nezabírá a je to začarovaný kruh.. ale nějaké mléko ještě dost potřebuje.. s UM to někdy dlouho trvá, než si zvykne. No není to jednoduchý, držím palce

janulka21
17. bře 2011

@andelka Vid, zabít a je klid 😀 Přesně, proč horší varianty, ale na to mi bylo odpovězeno, že to její kluci taky přežili ( to že jim je 18 a 22 let a mají asi 30kg už nevidí )
Tak cuketu nechce, to je snad jedinný co jí nechutná jinak všechno v pohodě. Joooo, to jsi jak já taky mi vyhovuje když to má co nejjednodušší složení hlavně žádnou sůl, pepř a podobné blbosti. OK, špenát 1x za 14 dní 🙂 No a k tomu mléku, ten bojkot psala apollo11, já psala, že MM chce, ale mám ho málo a nechce UM. To si ani necucne. Jdu na to kojení juknout, snad tam něco najdu.

janulka21
17. bře 2011

@apollo11 😀 znám, moje malá spí tak mám chvilku časík a klídek 🙂 Koukám, že jsou "přesně"? o měsíc? Máš dobrý nápady 🙂 jí zkusím dát trochu do tý kaše co má k večeři 😀 zítra písnu jestli a jak to papala. Taky držím palce, at přejde co nejdřív ten její bojkot 🙂 Kdyby bylo na mě tak jíkojím až třeba do roka, strašně se mi líbí jak je u mě a já si jí můžu ňuchňat nehledě na to jak je roztomilá 🙂 , ale pak když občas vidím jak třeba v nákupáku sedí mamča a třeba roční syn se jí drápe do výstřihu, že chce prso to už tak roztomilý není 😀

mona777
17. bře 2011

@janulka21 no ked čítam čo píšeš tak začínam pochybovať či chodíš k lekárke - to čo je za doktoru čo toto odporúča?

janulka21
17. bře 2011

@mona777 To je mazec, vid 😀 Je to pediatrička, ročník tak 1960 a chodí k ní švagrovka, která má dvě děti a je s ní strašně spokojená tak nechápe co se mi na ní nelíbí. Jsem pořád za hajzla 😀 jak u tety ( příspěvky výše, tak s nápadem vyměnit doktorku )