Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

berenika39
17. bře 2011

@zuhur tam jde hlavně o sladkou chuť, tu prckové preferují a tam je to riziko, že jí dají přednost před zelninou. ale tyhle kaše nejsou sladké....neboj, postupně na to přijde, že zelenina je k jídlu🙂)))))

apollo11
17. bře 2011

@zuhur Jen doplním - lepek můžeš v pohodě zavést, ale nejprve pomalu, třeba jen lžičku, dvě a postupně zvyšovat - ne hned celou porci kaše 😉

berenika39
17. bře 2011

@apollo11 joj, to jsem taky mohla připsat, díky🙂

zuhur
17. bře 2011

@apollo11 @berenika39 takže koupit ještě i tu bezlepkovou a zpočátku to namíchat? Kdybych mu dala večer je dvě lžičky kaše tak mě "uřvě" dohlucha 😅

berenika39
17. bře 2011

Tak zkus trošku té lepkové ke snídani, pak kojení. Večer mu dej kolik sní té bezlepkové. Já jsem kaše dávala až někdy v osmém měsíci a jen k snídani🙂))). Kaše jako taková není nějaký zázrak....pokud pomůže k llepšímu spaní, tak super, ale u mého prcka to nefungovalo, takže kaše byla snídaně🙂)))

apollo11
17. bře 2011

@zuhur No jasan, to by byl ošizenej 😀 přidat do něčeho, co už baští 😉

berenika39
17. bře 2011

@zuhur až se ráno dostanete na větší dávku, přesuneš ji na večer🙂

zuhur
17. bře 2011

@berenika39 já jsem ji právě taky původně chtěla dávat kaši později, ale řval hlady celou noc a já už jsem vypadala jako mrtvola, takže nastoupila kaše a celkem se to srovnalo, takže se už i trochu vyspím. Je to zvláštní, že přes den vydrží čtyři až pět hodin bez jídla a v noci to vypadá jako by to naháněl. No věřím, že se to srovná, spával i šest hodin v kuse a pak se to nějak zlomilo.
@apollo11 zkusím to namíchat. Ráno baští zatím mezi půl sedmou - sedmou, takže to zatím jen kojím. Tak brzo totiž ještě nefunguju 😅

berenika39
17. bře 2011

@zuhur buď ráda, že to na noc funguje, ne vždycky to tak je...hlavně je to v tomhle věku každý měsíc jinak, takže když přijdeš na to, jak na to, je to zase jinak.....tak at ti hezky spinká a doboru. 😉

zuhur
17. bře 2011

@berenika39 máš pravdu, když už si zvyknu, tak to hned otočí 😅 Dobrou

berenika39
17. bře 2011

@zuhur 😉

andelka
18. bře 2011

@zuhur koukám že kluci jako by si s oka vypadli 😅 Taky dkysi spával i 6hodin v noci, nedávno se začal budit co 2h a někdy trvako dost dlouho než jsem ho azs uspala. Tak jsme ho začali učit spát zásadně v postýlce a že po nakojení jde do postele a hotovo. A neuspávám nijak. Občas trochu brekne, ale usne sám. A teda po zavedení kaší v kombinaci s tímto postupem natáhl spánek taky na ty 3-4h. Tak aspoň něco.
Já pořád ještě nedávám celou dávku lepkové kaše na večeři, včera jsem k tomu přidala část rýžové krupičky. Nebo přidávám jinou bezlepkovou, když té lepkové mouky je v té kaši hodně.

andelka
18. bře 2011

@sussanah já jsem grafově tabulkový typ, takže vážím všechno, baví mě to 😅 Ale asi už nebudu.
Jo jo, na to se taky "těším", až bude v obchodě trucovat že tohle strašně chce a nutně hned teď 😖

andelka
18. bře 2011

@ija1 já jsem ovesnýma vločkama začínala jakože s lepkem, namočila jsem je do vody na pár hodin a pak povařila na kaši. A přidala do ovoce. Nebo se dají dát jako příloha k zelenině, nebo i do jogurtu.

julienka
18. bře 2011

maminky, aký máte názor na detské piškóty? odkedy ich môžem dávať malej? "stará" generácia (moja mamina) vravia, že sa môžu až od roka.. no kámošky mi všetky hovoria, že dávajú detičkám do ovocia piškótky... aké máte skúsenosti vy?

cicimon
18. bře 2011

@julienka no praveze mne ta stara generacia tvrdila ze sa mozu od 3mes, kamosky uz davaju a ja tvrdim ze netreba, ved to je len cukor, vajce, muka.... moja zatial nemala a zije celkom spokojne... je to asi na zvazeni
a tiez suseinky typu hipp, sunarek a pod maju rozne prisady od cukru a vajec, tak tiez na zvazenie ci dat tie komercne, obyc alebo ziadne..

julienka
18. bře 2011

@cicimon ved práveže ako píšeš....

cicimon
18. bře 2011

@julienka ja jej davam tie kukuricne chrumky a do vyzivy burizony alebo amarantove gulicky.... piskoty dostane prvy raz asi v narodeninovej torte... a potom uvidime ze kedy zas

julienka
18. bře 2011

@cicimon a co su to amarantove gulicky? to pocujem prvykrat...

fialinka
18. bře 2011

Tak já taky přidám náš jídelníček:
5:30 - mléko babylove+ celý banán + 5 sušenek Sunarka ... tzn. 280 ml vypije na 1 zátah
9:30 - mléko
12:30 zeleninka s masem nebo bez /brambor, rýže, kukuřičná kaše cca 200g
15:30 - ovoce+ rozdrobené sušenky sunarka
18:30 - kaše mléčná, lepková, nemléčná ... co zrovna máme .. někdy do toho dostane banán ,.. třeba do kukuřičné
Okolo 19:00 už spinka .. usíná sama a probudí se okolo té 5:00

Jinak přes den spinká dopoledne 3-4 hodinky a odp. 1-2 hod. Zatím no uvidíme jak dál. Včera jsem byli u paní doktorky a ta mi doporučila dávat jako doolední svačinku jogurt - Hollandia. Tak to zkusíme.

Jinak v průběhu dne pije čajík s troškou švestkové štávy na chuť nebo jen trošku ochucenou vodu. Zkusím zkoušet i jiné šťávičky hodně naředěné 100 vody 15-20ml šťáva .. jáké máte vyzkoušené v DMku?

julienka
18. bře 2011

@fialinka už vám doktorka odobrila jogurtík? ja som uvažovala, že by som začala, ale zdalo sa mi ešte skoro 😉))
a šťavičky: malá si veľmi obľúbila jablkovo-hroznovú, slivkovú, hruškovú 😉 HIPP. Hami som mala len jednu, aj to mi veľmi nechcela.

julienka
18. bře 2011

@cicimon aha, ďakujem 😉 niečo podobné mi ponúkala pani z DMka.. že ona si to kupuje do jogurtov a musli a dáva to aj malému do kašičiek a ovocia... ale nespomeniem si na názov, len viem, že to bolo z Alnatury 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
fialinka
18. bře 2011

Moc děkuji holky .. tak to zkusím .. ovoce vařím a pak mixuji do formiček z Ikei (bábovičky) a pak jen vytahuji z mrazáku . To stejné dělám i se zeleninou ... skleničky kupuji babylove a alnaturu .. hlavně jsem kupovala pastiňák, neboť ten jsem dlouho v zelenině nemohla sehnat. Zeleninu kupuji jinak v bio kvalitě většinou (moc na výběr není. Mraženou kupovanou jsem zatím nezkoušela. Skleničky či ovocné pyré 100% kupuji když cestujeme. Ale toho času co strávím u regálu 🙂 než vyberu ty správné pro mne vyhovující.

Hodně informaci jsem načerpala tydy na fóru 🙂

@julienka jojo doporučila .. napřed trošinku do ovoce pak postupně ubírat. Zatím mi snědla ve od první lžičky.. jen brambor se špenátem (ze skleničky) jí nejel . tak jsme ho už nedávali.

julienka
18. bře 2011

baby a chcem sa spýtať.. s malou práve prechádzame "ovocnou krízou"... spočiatku mi ovocie odmietala, potom sa naučila krásne papať, jedna radosť, jablká, hrušky, banány, marhule, slivky, no už druhý deň mi ani pusinku otvoriť na ovocie nechce.... ☹ stretli ste sa s takým niečím? čo mám robiť?

fialinka
18. bře 2011

Ještě mě napadá .. dali by jste miminku 6,5 měsíce šťávu z odšťavňovače? Chce koupit nějaký lepší -šnekový.

andelka
18. bře 2011

@fialinka jo, dala bych, ale hodně zředěnou.
Dneska jsem byla kupovat výživy - to zas byla hodina u regálu se študováním etiket 😅
Jo a konečně jsem se podívala co to mám z globusu za bio mraženou zeleninu a je to Frosta, Bioland, letní zelenina. 🙂

janka108
18. bře 2011

@fialinka ja som davala stavy, a je do nich uplne zamilovany, az tak vzdycha ked pije 😀 ale neriedila som ich

fatima30
18. bře 2011

baby poradte uz asi mesiac skusam malemu zeleninku,brokolica,zemiak,mrkva,pastrnak,cuketka,maso este davat nechcem mozem malemu teraz tu zeleninku zmixovat s ryzou,alebo s ryzovokukuricnou instantnou nemliecnou kasou,alebo prosovou kasou,alebo ryzovo pohankovou?????