Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

fatima30
18. bře 2011

ale este stale mi malo papkatak jednu tretinku z tej malej vyzivy myslim ze to je 125G nevadi?kedy jablcko?

andelka
18. bře 2011

@fatima30 je ještě malej, on se rozjí. Můžeš mu to smíchat s různými kašemi, už i s lepkem. Ovoce se dává obecně po 4týdnech, ale spíše až když dítě bez problémů sní plnou dávku zeleninky.

fatima30
19. bře 2011

@andelka
dakujem za radu.tak to ovocie tak skoro jest nebude 😀 😀 😀

fatima30
19. bře 2011

aj vam sa stava,ze nechcu jest mliecne kase??? ☹ a ja som nakupila asi 4 druhy mliecny kas a nechce to,budem musiet kupit nemliecne,s ktorymi mate dobre skusenosti?ako dlho vam vyrzia otvorene kase???ja len za to zemam otvorene dve mliecne kase a neviem kedy ich bude jest 😢

vivien6
19. bře 2011

@fatima30 to zalezi,ako dieta papa,ci pravidelne,ci raz za tyzden,takze je to individualne,ako dlho kase otvorene vydrzia.. kup jednoducho nemliecnu,a uvidis.my mame rok ,a moja nema rada kase,a nikdy ich nemala ani rada.. ja jej kupujem od Hipp nemliecnu,bananovu,ziadny cukor nic a nechuti jej.musim skusit tiez nejaku inu....zatvorene kase sa nepokazia neboj 🙂

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
19. bře 2011

@fatima30 mně snědl zatím všechno, nemléčné i mléčné. Namléčné mám ze zdravé výživy (rýžovo pohankovou, kukuřično pohankovou) nebo DM (4zrnnou, jáhlovou, 3zrnnou), Nestlé rýžovou a kukuřičnou krupičku kombinuju dohromady, jí všechny stejně. 3 týdny měl nemléčné a od března má jeden den mléčnou (z Hami) a druhý den z Reis drink. Zatím jsem mu nedala ochucenou, ani slazenou.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
21. bře 2011

@em_ka ovoce dávám v pokojové teplotě. Teplejší má oběd, ten ohřívám normálně, ale svačinku ne. Většinou dávám ty kelímky a ty mám ve špajzu jen tak. A do toho přidám třeba ještě kousek banánu nebo nastrouhaného jabka. Jak kdy.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
berenika39
21. bře 2011

@em_ka určitě, to nemusíš, asi se tím teplem i ničí vitamíny, dávám ovoce vždycky ven z lednice v poledne, aby to nebylo ledový, ale neohřívala jsem.

andelka
21. bře 2011

@em_ka
@berenika39 když jsem dělala pyré z jabka nebo hrušky, jakože ze syrové, tak jsem to tepelně upravila, že ej to lépe stravitelné. Ale ze skleničky nebo kelímku dávám tak. A už jsem zkoušela i do toho nastruhat syrové jabko a OK 🙂

piacere
21. bře 2011

možno sa opýtam strašnú sprostosť, ale ja fakt neviem 😅 Písali ste tu viackrát, že niekedy ovocné pyré zahusťujete kašou.... Ako? Normálne urobíte trošku kaše (z vody alebo mlieka) alebo rovno do pyré nasypete trošku kaše-prášku? 😅

berenika39
21. bře 2011

@piacere na tohle je super rýžová od Nestlé, taková ta obyčejná...ta se nechá přisypat do čehokoliv. Kupovala jsem ji v obyčejných supermarketech - potravinách (tesco,globus,interspar, tam kde mají jídélka pro děti, stojí děsně málo, není v krabici, jen v sáčku. Snadno se rozpustí.
Je bez cukru, bez příchuti, dá se s tím zahustit kde co. Petr byl (a je ) drobek, tak jsem mu jí do ovoce dávala.

kuk
http://www.feedo.cz/nestle/nestle-detska-krupic...
Přidáš ji rovnou, prostě přisypeš do rozmix.ovoce, případně přesnídávky.

piacere
21. bře 2011

@berenika39 presne túto máme doma 😀 ale ja mu ju robím normálne, teda do cca 120ml mlieka a do toho trošku ovocia, aby nebola čistá. Ale keď chcem zahustiť čisto ovocné pyré, aby bol z toho sýtejší, lebo keď spapá len ovocie, o hodinu otvára ústa ako vrabček 😀 tak ju normálne len prisypem do pyré, áno? Nerozrábam s vodou alebo mliekom... len prisypem do ovocia prášok? 😅

aaaaaaaa až teraz som dočítala tvoj príspevok a vidím, že pod odkazom píšeš to, na čo sa zase pýtam 😀

ďakujem 🙂

berenika39
21. bře 2011

@piacere v pohodě, jenom to chce vyzkoušet, kolik...z toho je pak někdy taková jako nestravitelná kejda 😀 , ale to trefíš, nejdřív jen lžičku rozmíchat, nechat chvillinku, když tak přisypat. Si to už nepamatuju, kolik bylo lžiček na jednu sváču, ale stačí málo...zkus, jsem ráda, že jsme se trefily🙂))).

fialinka
21. bře 2011

@piacere .. tak já dávám do přesnidávek či ovocného pyré z mražáku piškoty .. sunarka ,,, ty se mi nejvíc zatím osvědčili

andelka
21. bře 2011

@piacere já jsem dělala z té rýžové nebo kukuřičné krupičky Nestlé kaši a tu dala do pyré. Jen když bylo pyré horké, tak jsem to přisypala jen tak. Většinou když jsem zrovna udělala čerstvé z ovoce. Do studené přesnídávky jsem dávala rozmočit kukukřupky rozdrobené.

@fialinka tak to já radši ty kaše, Sunarka je sladká a z pšeničné mouky. Ale prý se moc dobře rozpouští.

piacere
21. bře 2011

@andelka 😕 to je super nápad aj s tými kukuchrumkami 😵 to by ma v živote nenapadlo 😅 super, ďakujem 😉

andelka
21. bře 2011

@piacere to víš, než vařit cosik. Tak jsem si vyndala přesnídávku dřív, nadrtila kukřupky a ono to nabobtnalo. Na kousání byly moc trvdé, tak jsem je užitkovala takto 🙂

fialinka
21. bře 2011

@andelka zase máš super nápad .. to by mě nenapadlo 🙂

piacere
21. bře 2011

@fialinka ani mne by to nenapadlo... a koľko balíkov tvrdých kukuchrumiek už u nás putovalo do koša 🙄 😅

andelka
21. bře 2011

@fialinka
@piacere to je znouze ctnost 😉 😀 jinak by u nás taky ležely 😅

piacere
21. bře 2011

@andelka práve padla za obeť plná miska jablká-banán-kukuchrumky 😀 Skvelý nápad... veľmi chutilo! 😵

andelka
21. bře 2011

@piacere super 😵

julienka
21. bře 2011

maminy, dnes som kúpila kukuričnú krupicu, poraďte nejaké receptíky, ako ju použiť pri varení papaníčka pre moju 7 mesačnú slečnu 😉 Ďakujeeem

marianas
21. bře 2011

Maminky, viackrát som čítala, že v 10.mesiaci sa už môže pečivo s maslom. Máme 9 mes. a 3 týždne, možno by som to pomaly skúsila, no neviem, či rastlinné maslo alebo klasické (kockové - živočíšne maslo). Poraďte, prosím.

maryanna
21. bře 2011

@marianas ahoj, určite jedine klasické maslo kocku masla...žiaden margarín aspoň do 2 rokov......
@julienka ja som ju robila ako klasickú krupicu, ale vo vašom veku len vo vode...vznikla krupica, do ktorej som po uvarení pridala trochu UM a bolo...prípadne s ovocím, alebo na zahustenie polievok,omáčok...

werunka21
22. bře 2011

@maryanna ahoj, proč margarín ne? Ne všechny "másla v krabičce" jsou margarín ne? Jsem myslela, že je to zdravější než klasické máslo. Jsem se po tom nikdy nepídila, tak fakt nevím 😅

jaruska8
22. bře 2011

@marianas
@maryanna Toto by zaujímalo aj mňa, mne dokina povedala, že už môže prakticky všetko, teda nesolené, teda aj jogurt a maslo, ale v knižke/prílohe Mama a ja sa píše, že od ukončeného 10. mesiaca v tej tabuľke, ale vo vzorovom jedálničku od 9. ukončeného je už aj jogurt a na olovrant aj rastlinné maslo, ale ja si myslím, že to je ešte väčšia chémia ako normál maslo, nejak nie som toho zástanca. 😒