Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

tereziee
1. dub 2011

@andelka jj je to chlapak 🙂

andelka
1. dub 2011

@lussy666 jo jo, pro maléhomám akorát, ale jak byl malej, tak s enedalo odsát skoro nic, protože to prostě vypil on, a později když byly větší pauzy, že by se i dalo, tak to bych se s tím musela mordovat půl hodiny, aby byla ta kaše do čeho udělat.
Já myslím, že když se dlouho kojí, tak není třeba dávat jiné mléko. Na co taky? Já ho taky úplně nutně na pití neplánuju, pokud budu kojit aspoň ráno a večer přes rok věku. UM má teda v kaši, ale jinak když to nebud nutné dávat na pití, tak bych radši doplnila mléčné dávky normálními zakysanými výrobky, tou Lučinou, tvarohem, sýry...

lussy666
1. dub 2011

@andelka dakujem este raz...som rada tvojej odpovedi🙂

paveronika
1. dub 2011

@andelka ještě se zeptám, když vaříš tu zeleninu vaříš každý druh zvlášť??nebo dohromady??a ta voda se slévá a nebo se to mixuje i s ní(to samé s bramborem)??omlouvám se za hloupé otázky ale jsem tak nějak v koncích vůbec si nevím rady 😅 ještě mě napadlo tu brokolici mám ve sleničce tudíž můžu namíchat čtvrt skleničky brokolice a čtvrt mrkve??

andelka
1. dub 2011

@lussy666 není zač. To víš, malého mám na chvíli pryč, tak tu sedím a radím 😀 Mně tahle diskuze taky moc pomohla. 🙂
Zrovna malému vařím oběd, ať to má až ho přivezou. Vařím brambor, vajíčko a nechávám rozmrazovat 4 kostičky červené řepy 🙂 Sice má skoro 11měsíců, ale obědy má v podstatě pořád stejné, jen pomalu přidávám nové věci a kousíčky. 🙂

@paveronika to míchání - záleží jakouo máš značku a jaké má ta sklenička složení. Pokud je ta mrkev čistá (tj. mrkev a voda), tak ji můžeš smíchat s tou brokolicovou. Třeba v Hami je i v první mrkvi i brokolici "sajrajt" navíc, co tam teda nemusí být. Ale taky by se to smíchat dalo, když ej to stejná značka, mají tam stejnou rýžovou mouku, stejný olej.
Vařím někdy zvlášť, ale většinou dohromady. Pak sjem to dohromady přepasírovala (malé množství se mixuje blbě), teď to rozmačkávám. a ředím vodou ve které se to vařilo.

werunka21
1. dub 2011

@andelka ten kuskus a pohanka jsou bezlepkové? Ať nedávám pořád jen rýži a brambory. Děkuji 🙂

paveronika
1. dub 2011

@andelka Děkuju moc za rady 🙂 ještě mě napadlo když uvaříš tu bramboru tak to taky neředíš tou vodou ve které se to vařilo??a kolik těch tvořítek na led??dnes jedeme do města tak bych si je koupila..děkuji moc 🙂

werunka21
1. dub 2011

@paveronika já brambory neředím, mívám řidší tu ostatní zeleninku. A tvořítka mám dvě a někdy je to málo, když dělám více druhů 😉

simkat
1. dub 2011

@zuhur Dneska bylo prvně na obídek i maso. A mooóc chutnalo 😉

zuhur
1. dub 2011

@andelka hlásím dnes první úspěch s hrníčkem - sice to bylo jen pár ml, ale první úspěch 😵

zuhur
1. dub 2011

@simkat já jsem mu dnes dala skleničku, protože jsem byla na farmářský trzích a prostě jsem nestihla uvařit. Bylo to krůti s bramborem a kukuřící a to prošlo - snědl 100g. Další dostane až příští týden, tak jsem zvědavá. Za 14 dní - 3 týdny mu chci dát už i žloutek.

simkat
1. dub 2011

@zuhur A kojíš nebo ste na UM?

zuhur
1. dub 2011

@simkat kojím stále jak divá 😀

paveronika
1. dub 2011

@werunka21 děkuju moc tak koupím dvě a pak se uvidí.. 🙂 a ještě se zeptám jak s masem??dr říkala že za 14dní by jsme měli už dávat maso.. 🙂

werunka21
1. dub 2011

@paveronika maso jsem zařadila tak měsíc po zelenině.

em_ka
1. dub 2011

@paveronika pediatricka nam povedala, ze maso pred ukoncenym 6. mesiacom urcite nie

simkat
1. dub 2011

@zuhur Hm, my ne, sme na UM.

andelka
1. dub 2011

@werunka21 kuskus ne, pohanka ano 🙂
@paveronika brambory přepasíruju a pak celý příkrm zředím vodou z brambor, pokud je to potřeba. Tvořítka mám tyhle
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/6013...
Dobře se to vyndává a mám tři. Mám ty kytičky. Maso jsem taky dávala měsíc po zelenině. Od 7.měsíce. Před 6. se nedává.
@zuhur doufám že to nebylo od Hipp, je tam sůl 😝 Mám radost že s hrníčkem máte už úspěch, Danymu to též trvalo, ale naučil se dneska nestačím dolévat čaj 😀

Holky, napsala jsem o našem přikrmování článek, tak kdo chce můžete mrknout 🙂

werunka21
1. dub 2011

@paveronika @andelka tak ty tvořítka mám taky, protože je tady holky vychvalovaly. Ale já si při tom vydělávání můžu zlámat prsty a nic 😠 . Takže já s nima spokojená nejsem. Koupila jsem obyč. na kostky a to je teprve bájo 🙂

simkat
1. dub 2011

@andelka článek je super, krásně popsany 😉

andelka
1. dub 2011

@werunka21 já je hned potom, co je vyndám z mrazáku přetřu horkým hadříkem, chvilku počkám a jde to bezvadně. Tlačím na tu stopku květinky. Ale i klasické tvořítko co bylo u lednice mi jde dobře. 🙂

@simkat děkuju 🙂 Jsem to psala i pro sebe, ať vím, až budu mít další mimčo - člověk toho hodně zapomene 😅

simkat
1. dub 2011

@andelka To je fakt, aspoň to člověk nezapomene 😅 😀

hanulka_86
1. dub 2011

Ahoj holky 🙂 Můžu se zeptat jakou vaříte prckům rýži? A nevíte jak často by ve věku 7 měsíců mělo dostat mimi něco s lepkem? Už jsme ho teda zkoušely (v kaši).

adelka89
1. dub 2011

@hanulka_86 pokud si to dobre pamatuju melo by se davat kazdy den pomalicku po troskach trochu psenicne kase do ryzove ci kukuricne a postupne pomalounky davky zvysovat a kazdy den aby se pripadne mohla rozpoznat alergie

ninouche
1. dub 2011

holky poraďte, kdo máte zkušenost s nemléčnými kašemi, prosím. Začínám dávat nemléčnou rýžovou od Hipp, protože mám dost MM, takže chci dělat z něj. Ale když vyrobím podle návodu, tj. 3-4 lžíce na 200ml, tak je to šíleně řídké, prakticky tekuté a lžičkou se to téměř nedá krmit. V návodu tedy varianta z mateřs. mléka není, je možný, že by se MM chovalo jinak než UM nebo mléko a voda, což jsou varianty v návodu?? Můžu to udělat hustější? Bojím se, abych ji tím pak nějak "nezabetonovala" bříško. Jinak má kaše docela úspěch, narozdíl od polední zeleninky...

kamikadze
1. dub 2011

@ninouche Ja to delam od oka, takze to klidne udelej hustci... zatim jsem ho nezabetonovala.... ale davam mu vzdy zapit.

bamarama82
1. dub 2011

baby ako zamrazujete prikrmy???

zuhur
1. dub 2011

@andelka byla od HIPP, ale sůl tam uvedená není 😕

medyna
1. dub 2011

mamicky viete mi poradit, ako pripravujete ryzu a cestoviny? Ja som to totiz skusala len dva -krat, a bol z toho riadny beton .... Natka mi to ani do ust nechcela dat, hned ju napinalo .... Uvarila som ryzu alebo cestoviny, zmixovala, a co z toho vzniklo .... no des 😠 . Ako lepidlo..... Nemate tipy ako na to ?????

andelka
1. dub 2011

@zuhur fakt? Já mám totiž stejnou doma a ještě jsem ji nedala, kvůli té soli. A to je 125g a od 4měsíců. 😕 Koupila jsem omylem.
@ninouche mi vždycky kaše zřídla, když jsem do ní dala MM (ne dělala jsem z celé dávky MM, tolik ho nebylo).

@medyna rýži nedávám, nechce se mi to vařit a po rozmixování je to divný, těstoviny to samé, tak dávám kuskus, to jsou měkké drobné kuličky a ty prcek baští v pohodě. Donedávna se mi kousky a hrudkama dusil, takže běžnou rýži a malé dětské těstoviny nedávám ještě.