• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

4. října 2016 
@sussanah no ja som jej davala 13.30 mm.... takze to mala pauzu 13.30 - 17.00.... a skusala som jej aj davat napr cestoviny nech je rukami, ale zas vtedy odmietala jest lyzickou - a zas vsetko jedlo rukami jest nemoze. a ja chodim cca 14.15 - 17.00 von, tak medzitym nestiham dalsie jedlo...
A samokrmenie jej lyzickou funguje asi tak, ze jej spadne to co je na nej a potom sa s nou len hraje...
4. dub 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon jen jsem chtela popsat, co zabralo u nas jako inspiraci, vim, ze to neni u kazdeho ditka vsespasitelne :wink: S jezenim testovinama rukama, to znam duverne u nas, ale vetsinou se mi podarilo do neho vtesnat mezi tim i nejakou tu omacku, takze to slo. Uz me ale nic nenapada, co bych jeste poradila vyzkouset :frowning2:
4. dub 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah jj, chapem.... tak ja len hlavne ci moze byt tolko bez jedla ci nie.... teda ci by si tym nejako uvedomila ze ked nebude jest obed a ja ju nanakojim ze bude hladna az do olovrantu....?
4. dub 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cicimon ja osobne bych se toho nebala, neni to uz miminko. Na druhou stranu bych radeji zkusila vzit treba tu svacinku (nebo ten obed) s sebou ven, protoze me to taky prijde az do te 17h pomerne dlouha doba. To jsem ti asi moc neporadila, co? :sweat_smile: Asi tak, kdyz to vyzkousis 2-3dny, tak urcite ji to nejak neohrozi a sama uvidis, jestli to bude mit nejaky vliv nebo ne.
4. dub 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah no asi to skusim tak, ze zobrat nieco so sebou.... ved uvidime, aka bude nakoneic hladna :slight_smile:)
4. dub 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky potřebuju opět pomoct. Jak připravujete první maso? Chci ho dělat doma, ale ať ho sekám sebe-jemněji tak ho prostě nesní :frowning2:
5. dub 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur ja jsem udusila maso ve vode a pak rozmixovala se zeleninou :wink:
5. dub 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur mixovala som

žienky, ako pripravujete deťom baklažán? Včera mal malý prvýkrát, ale to som ho len sparila... a teda vábne to nevyzeralo... ale našťastie chutil. Máte nejaký iný, lákavejší návrh? :sweat_smile: S čím ho kombinujete?
5. dub 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelka89 @piacere to už jsem taky zkusila, ale prostě to není taková ta kašička. Buď dělám něco blbě nebo nevím, ale maso sní tak maximálně koupené.
5. dub 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur zo zaciatku som to tiez sekala, ale ona sa dusila. vcera som to maso rozmixovala s mrkvickou a musela som pridat vodu, aby to islo lepsie. bez tej vody to neislo, to maso (aj ked bolo makke) bola ako guma :slight_smile:
5. dub 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur tak mozna koupit lepsi mixer, ja jsem pouzivala ponorny. tak zkousej davat zatim maso ze sklenicek a postupne prechazet na domaci :slight_smile:
5. dub 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur Maso mixuju s mrkvou ze skleničky, sem tam doleju trošku vody :wink:
5. dub 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelka89 @simkat ponorným mixérem jsem to dělala, ale nezabralo to. Ale už jsem na to vyzrála - vytáhla jsem mamčin starej mixér - přidala poměrně hodně vody :fearful: ale masová kašička ukázková - tak už to snad prskat nebude :sweat_smile:
5. dub 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur Já mám u mixéra dost ostrej nůž, ten to poseká pořádně. Pak to zamíchám třeba do brambor i s tou mrkví :wink:. Včera měl Pepča maso z holuba.
5. dub 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simkat no já jsem zvědavá. Maso ze skleničky snědl, takže to podle mě bylo opravdu jen tou konzistencí. Každopádně mu to radši dám zítra do brambor s cuketou - ty baští až má boule za ušima :grinning:
5. dub 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur tak cuketu sme zatím nezkusili, musíme koupit :slight_smile:
5. dub 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simkat u nás nejvíc vede cuketa a květák. Mrkev, pastiňák projde, batáty musí být v malém množství :slight_smile: Špenát už taky měl a díky skleničce i kukuřici. Neprošla dýně a brokolice.
5. dub 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur Pepča toho pojí hodně, zatím nic neodmítl, chtěla bych vyzkoušet tu cuketu ... :slight_smile:
5. dub 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky potřebuji zase radu, může prcek(4,5měs.) i jinou přílohu kromě brambor??nebo se stále kombinují různé druhy zeleniny jen s tím bramborem??
6. dub 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paveronika kludne skus aj ryzu
6. dub 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur ja som tiez na zaciatku mixovala meso,mala som super mixer,ale neskor asi okolo 8 mesiaca som jej mäso krajala z nozom na malee kusky,doteraz to tak robim,a to bolo fajn..neviem ci uz viete kusat alebo ci ma problem z vecsimi kuskami,skusila by som pokrajat mäso na fakt male kusocky..
6. dub 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co je to ten kuskus? ako sa robi??? a s cim?
6. dub 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nevím, Jindříšek se rozhodl sabotovat jídlo. Pusu otevře tak dvakrát a pak už odmítá :frowning2: a je celkem jedno co dostane. Nechci to do něj tlačit násilím, ale do 18 ho fakt kojit nemůžu :sweat_smile:
6. dub 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur u nas to same.......uz to ale trva 2.mesice...nevim kdy se to zlomi....vzdy da 2-3 lzicky
mate nekdo nejakou radu?
6. dub 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marda
@zuhur
Ked dcerke rastol druhy zub, nechcela jest plastovou lyzickou, ale kovovou to bolo v pohode. Sem-tam ma taku naladu, ze ziadnu lyzicku nechce, tak zeleninu naberem na prst a takto zje celu davku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. dub 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@em_ka myslim ze u nas to lzickou ani zubem neni...po par lzickach se je to zveda a chce zvracet...nevim jak na ni,,,,prece uz musi neco jist
6. dub 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marda takto reaguje na kazdu zeleninu?
6. dub 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí

@em_ka jj na vsechno jidlo
6. dub 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@em_ka u nás zuby zatím nic. Do teď papal pěkně, sice to nebylo těch ideálních 150g, ale jen něco mezi 100 - 125g, ale teď je to tak max. 40g. Odpoledne si ještě trochu dal. No uvidím, snad ho to zas časem přejde.
6. dub 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@piacere baklazan s cukinou a zemiakom...tak je vabnejsi (pre dospelych aj cesnak a cibula + sus. paradajky a je skvela pomazanka na hrianku).
@paveronika predpokladam ze je nekojeny...mozes dat aj cestoviny bezvajecne, kukuricnu muku, pohanku a pod na zahustenie. Po mesiaci jedenia pridat masko a vajecny bielok.
U nas dnes mal velky uspech fenikel s mrkvou a zemiakom.
6. dub 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek