Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andelka
13. dub 2011

@paveronika teď vám rýže a brambor bohatě stačí 😉 Batáty vím že mají v Kauflandu, ale já je kupuju v Globusu 🙂

paveronika
13. dub 2011

@em_ka @andelka tak v kauflandu se kouknu už jsme tam dlouho nebyli 🙂 děkuju

karolina969
13. dub 2011

Ahoj. Holky, poraďte, jak jste připravovaly červenou řepu? Vaří se asi hodně dlouho, že?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
13. dub 2011

@karolina969 já jsem ji nakrájela na malé kostičky a povařila a pak rozmixovala.Uvařená byla, ale i tak byla taková křupkavější, pevnější.

slavicky
13. dub 2011

Ahoj holky, zase se hlásím s dotazem, prosím poradte 🙂 mám dcerku, zítra jí bude 5měsíců, jsme na UM, už čtvrtý den papáme příkrm na oběd (zatím mrkvičku kvůli vyloučení alergie). Malá krásně otvírá pusinku, papá a z toho začne hystericky brečet (normálně takhle nebrečívá) a já vůbec nevím proč ☹ je jedno, jestli sní 5lžiček nebo víc nebo míň... prostě začne plakat. Přestane až když jí vemu do náruče uhuškám a po zklidnění dám mlíčko, to pije pěkně a pak se zklidní. Prosím poradte co s tím. Jestli je to normální nebo můžu tomu pláči zabránit. Je to o nerv. Díky

sussanah
13. dub 2011

@slavicky A nemuze ji ta mrkev delat spatne na zaludek? Za ty 4 dny jsi si nevsimla nejakych zmen ve stolici male? Muze to byt ale treba i tim, ze ji proste ta mrkev nebere a chce radeji mliko 😅 Hlavne bych na ni netlacila, delej to jak delas, proste kdyz nebude chtit a zacne plakat, tak ji proste ujistit, ze tu flasku nakonec urcite dostane. Precejen je to velka zmena 🙂 Pokud by se ti ale zacala osypavat nebo nejake boleni bricha nebo prujem, tak to by mohla byt alergie. POkud by ti porad i po tydnu takhle plakala, tak bych treba nechala prikrmy prozatim byt a zkusila zase znovu az za tyden.

slavicky
13. dub 2011

@sussanah stoličku má hustčí trochu, ale kaká stejně jako předtím (myslím časově). Vyrážku nebo nějaký jiný projev alergie nemám :o( nejhorší je, že je vidět, že ji chutná, papká papká a pak začne brečet. Moje teorie je, že se tím dožaduje mlíčka místo mrkve 😨 Ale otevírala by papulu na tu mrkev, kdyby ji nechtěla? nebo to dělá automaticky ? Ptám se blbě, já vim 😕

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
slavicky
13. dub 2011

@em_ka to mi kamarádka ted taky psala... a můžu se zeptat (blbě) když zkusím po těch dvou hodinách mrkev, mám ji jí dát zapít mlíčkem, nebo čajem a mlíčko dát v "čas" kdy normálně papá?

vivien6
13. dub 2011

@maryanna vdaka za vysvetlenie 😉 ja kupujem malej toto mlieko http://www.rossmannversand.de/DesktopModules/We... neviem ci to je na svk.poznas to ?
vlastne jej to nedavam pit,len ked jej nieco robim,puding.. ale to som vlastne skusila iba raz... je to vlastne mlieko,podobne ako kravske,je tam laktoza... je zdravsie ako kr.mlieko. ja sa jej bojim to davat,viem,ze sa moze kr.mlieko uz pouzivat do varenia,aj smotana kysla a sladka.. nejako sa bojim 😖 ja alergie nemam,ale myslim,ze moj brat ako male bejby mal alergiu na mlieko...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
sussanah
13. dub 2011

@slavicky jj to je dobry napad co pise @em_ka, uplne jsem na to zapomnela, ze vlastne jsem ho ze zacatku musela taky trochu nakojit a az pak byl ochoten neco snist. Pak jsem delala vetsi a vetsi pauzy kojeni pred jidlem, az jsme se postupne dopracovali k samostatnemu obedu. Jinak taky myslim, ze ze zacatku bych moc neresila, kdy presne jidlo davat, je to par lzicek. az budete aspon na pulce davky, tak teprve poposouvat tak, at se vam to dobre kryje s mlekem.

aliza
13. dub 2011

@slavicky ahoj, nam pomohla nahradna lyzicka do ruky, ja som krmila jednou a on si sem tam strcil do pusy tu svoju a takto mi pekne spapal cely obed. Trvalo to iba chvilu a potom zacal papat pekne bez placu, aj bez lyzicky. A mozno je este skoro, ja som u maleho zacala s prikrmami, ked mal 5.5 mesiaca, tiez pytal radsej mliecko, tak som este pockala do toho pol roka, dala mu tu lyzicku do ruky a pekne papal. A tiez je na UM a nic mu nechybalo, podla mna sa s prikrmami zacina zbytocne skoro, babatka na to este nemusia byt prirpavene. Moj odzaciatku spapa plnu misku, spapa vsetko, co mu navarim, nemame ziaden problem.
A co sa nacasovania tyka, ja by som radila dat prikrm namiesto obednajsieho mliecka, cize 3 hodinky po rannom mliecku. AK das skor, nemusi byt este hladna, ale ak das v case mlieka, moze chciet iba mlieko. To je tazko, treba skusat. Ono vlastne az od pol roka sa znizuje davka UM, pri nasom mlieku je to uz len 2-3x denne, cize logicky by mal obed nahradit mlieko. A u nas to tak aj funguje, na obed uz mlieko nepije, napapa sa, podam vodicku a najblizsie ma mlieko az o 4 hodiny. Ale tvoja je este mala, to mliecko potrebuje, tak ak by ste mali velmi bojovat, kludne zostan len pri mliecku este zo 2 tyzdne a potom skus zase pomaly s prikrmami.

slavicky
13. dub 2011

holky děkuju moc za rady, zkusím to tak jak píšete a uvidíme. Půjdem na to pomaloučku a když bude dělat dál vyrvál, tak nějaký čas počkáme a zkusíme znovu. Děkuju 🙂

rosienka
13. dub 2011

ahojte, ktoru vsetku zeleninu a ovocie davate svojim detickam? A najmä, co vsetko radsej nedat do roka? Viem akurat o cibuli, kapuste, keli, pripadne aj paradajkach, ze nie su dobre. Z ovocia myslim ze jahody, ananas, citrusy, kiwi. Ostatne sa môze?

stvura
13. dub 2011

@rosienka no este drobne ovocie i ked nase by sa nemalo aby to dietatko nahodou nevdychlo alebo mu bobulka nezabehla...myslim tym ribezle, cucoriedky. Ale kompotovane sa mozu. Zo zeleniny este si zabudla zeler. Je velmi aromaticky a dost zle stravitelny. Paradajky sa mozu ak z nich osupes kozu a tie masite uplne v pohode, skor paprika nie.

rosienka
13. dub 2011

@stvura dakujem za odpoved. a ked to bobulove ovocie rozmixujem? aj tak davam vsetko mixovane, alebo dobre rozpucene... s tym zelerom a paprikou mas pravdu, to by som tiez nedala...ale co taka uhorka, baklazan, redkvicka...to tiez ano? A tie rôzne salaty z bio produkcie?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
stvura
13. dub 2011

@rosienka no mixnut jej to mozes, ale mala by si aj prepasirovat kvoli tym maly zrnkam v ribezloch. Zalezi ale od dietatka...kamaratkin syn mal asi 10 mesiacov a uz v pohode hltal cernice, pricom moj sa ich ani nedotkol (su narodeny v jeden den). Uhorka sa moze, je nevyrazna, ja som ju davala malemu s avokadom ako natierku na chlebik. Baklazan ak osupes tak tiez ano, redkvicka nastruhana na chlebiku je uplne vyborna, hlavne cierna, ta ma vela vitaminov. Salaty by deti mohli (rukolu asi nie), no nestretla som take co by ich jedlo (ani salatovu polievku mi maly nezje).

marianas
13. dub 2011

Môžem dať synovi zajačiu pečeň z domáceho zajaca (bol asi 2-krát očkovaný)? Malý ma 10 a pol mesiaca. Ďakujem.

zuhur
13. dub 2011

@marianas kdy naposledy byl očkovaný a jak byl starý?

marianas
13. dub 2011

Očkovaný bol ešte keď bol malý,cca pred pol rokom - myslím toho zajaca 😀 .

zuhur
13. dub 2011

@marianas toho jsem myslela taky, králík je teda mladej (resp. běžný věk na zabití)

marianas
13. dub 2011

@zuhur tak môžem mu uvariť tú pečeň?

zuhur
13. dub 2011

@marianas pokud od očkování uběhlo už půl roku, tak bych řekla, že ano. Ale 100% ti to neřeknu. My jsme králíky co byli na maso neočkovali. Očkování dostali vždy jen chovné kusy.

marianas
13. dub 2011

@zuhur Vďaka za názor.

zuhur
13. dub 2011

@marianas tak jsem ti ještě projížděla internet a nedaří se mi nic najít ☹ Ještě mně teda napadlo zavolat na veterinu 😅

marunka71
13. dub 2011

@marianas malo by to byť ok. Na každej očkovacej látke je v príbalovom letáku uvedená aj ochranná lehota na mäso. Ale polročná nie je nikde. Tam sa jedná o dni. Takže ak boli očkované cca pred polrokom a sú zdravé nevidím problém. /som veterinárka 😝 /. Aj keď presne neviem odkedy sa môžu deťom podávať vnútornosti.

slavicky
14. dub 2011

Ahoj holky, včera jsem sem psala kvůli problému, že mi malá brečí hrozně u papání. Máme první mrkev. Včera jste mi radili dát jí to po dvou hodinách po papání. A výsledek : až na jedno malý zahoukání v klidu a v pohodě spapáno 8 lžiček mrkve (dala jsem jí do ní trochu UM) a 50ml mlíčka na zapití. 🙂 Mám strašnou radost a moc vám děkuju za pomoc.
PS: zítra brambor, tak jsem zvědavá